Gil je nadšený fanoušek baseballového týmu San Francisco Giants a nového hráče Bobbyho. Tomu se však příliš nedaří, stejně jako Gilovi, který vinou agresivní povahy přijde o práci. Když se stane svědkem toho, jak se Bobby porve se spoluhráčem Primem o dres s číslem jedenáct, rozhodne se Primovi sám domluvit. A když ho nepřesvědčí, zabije ho. Shodou okolností se Bobby vzápětí dostane do formy a Gil je přesvědčen, že je to jeho zásluha. Chce, aby to Bobby ocenil. Když však slyší jeho názor na podobné fanatické fanoušky, rozhodne se ho k vděčnosti přinutit. Pro začátek mu unese syna. (TV Nova)

vikcistic

Tento film od Tonnyho Scotta se mi hodne ale hodne libil, a proto se velmi divim celkovemu hodnoceni.....kdybych dal podle tohoto hodnoceni, tak bych se pravdepodobne na nej ani nepodival......tento film spada do kategorie, ze budto se hodne libi nebo nelibi.......ale kazdy at si udela nazor sam......ja mu davam 5 hvezdicek a to davam filmum na ktere se rad podivam znovu a znovu.....a to je tento pripad..... u me jasnych 90 procent ()

Dupac

Mnohem lepší je první půlka, De Niro pořád umí zahrát (když chce) narušenou psýchu jako málokdo. A tady je předzvěst jeho maniakálního řádění vážně slibná - postupný rozkol se zaměstnavatelem i bývalou rodinou a sílící posedlost graduje velmi slušně. Zásluhu na tom jistě měla i Scottova režie a Wolskiho kamera (spousta filtrů, jako vždycky), které mě hodně bavily. Ale v tom očekávání vyhroceného finále je zároveň největší slabina tohohle nevyrovnaného filmu, protože scénárista z toho nakonec uplácal dost béčkovou a klišoidní záležitost (vražda, stalking, únos, ...). Ostatní se za tuhle položku ve svojí filmografii rozhodně stydět nemusí (a i ten Snipes hraje na svoje poměry dost sympatickou postavu). ()

kubilov

The Fan byl kasovně i vesměs podle recenzí propadák. Jde o další z filmů Tonyho Scotta, který proslul skvělými filmy, ale i naprosto průměrnými až podprůměrnými omyly, právě zde pak jde o tu druhou možnost. Robert De Niro má zajímavou roli, ale nějak mi k ní příliš nesedí, na druhou stranu Wesley Snipes si zde střihl jedno z těch svých lepších představení, kterých má ale v kariéře dost poskrovnu. Z dalších postav zaujme například Benicio Del Toro, který se také na hráče baseballu hodí až překvapivě dobře. Ačkoliv jde o veskrze průměrný thriller, ze začátku to tak vůbec nevypadalo, protože občas mi Scottova režie sedne opravdu dobře, což se povedlo zrovna zde, zvlášť když rozjezd byl vlastně nejlepší částí celého filmu. Za Gimme Shelter si 3* obhájím. ()

cab

Pribeh neni jakkoliv unikatni, ale pod taktovkou rezijniho genia (Tony Scott), dobre kamery a tvrdeho hudebniho doprovodu se fanaticky Gil (Robert De Niro) dostava cim dal blize velkemu hraci baseballu a svemu idolu Bobby Rayburn az....Zaver se zbytecne natahuje, coz je nejvetsi problem kontinuality jinak svizneho filmu. 65% ()

sedm.1

Zde Tony Scott příliš nezabodoval,podařilo se mu vytvořit naprosto nenapínavý thriller,bez špetky originality,mrazení a jakéhokoliv očekávání.Byl mi ukraden jak osud obou představitelů,tak jakýkoliv následný vývoj děje.Navíc celé dost nepravděpodobné,pochybuji,že by se něco takového mohlo stát.Kde nic není,ani de Niro nepomůže. ()

• Wesley Snipes chtěl původně ztvárnit Gila Renarda, kterého si poté zahrál Robert De Niro. (Rugero)