Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

Holly_Molly

Bože, to bylo tak skvělý! Absolutně zoomerská pohádka (pro mě naprosto perfektní), ale tak neskutečně zábavně a vkusně udělaná, že to vůbec ničemu nevadí. Cool premisa o technologiích, který nám dřív nebo později zákonitě musí přerůst přes hlavu, mixnutá s celkem často využívanou zápletkou mezigeneračních rozdílů, která vyústí v dojemný uvědomění. To všechno v nádhernym kabátku, kterej přirozeně a občas dost vtipně kombinuje klasickou digitální animaci s tou kreslenou a dává to místy vzpomenout na předloňský Paralelní světy. Navíc se to ve výsledku nebere vůbec vážně a to je jedině dobře.... P.S.: Pes/vepř/pes/vepř/chléb byl úplně dokonalej! <3 ...... P.S.2: Autoří budou mít zřejmě hodně rádi tousty, to je naprosto zřejmý :-D ()

Andy.222

Musím uznat že ty fóry na závislost na moderní technologie mě neskutečně bavili. A přestože mi hlavní hrdinka přišla na začátku na facku a zbytek rodiny trapný, postupně začnou ukazovat své kvality a přirůstat vám k srdci. Takže suma sumárum velmi povedená záležitost. ()

betykabrdova

Sony Pictures Animation navázalo na Spiderverse a opět světu ukázalo, jak v současnosti vytvořit originální a nápaditý animák. Nejen je film inovativní po grafické stránce, ale i příběhem představuje pro mě neohraná, důležitá témata. A to zábavným způsobem. Generační rozdíl v rodině je populárním tématem mnoha filmů posledních let, každopádně jsem to od filmu o vzpouře robotů nečekala. Nápadité, vtipné a naprosto padnoucí na současnou dobu. Postavy jsou sympatické a věřím, že nejsem jediná, kdo v potrefené rodince Mitchellových občas viděl sám sebe. Kromě scénáře a povedeného děje musím opět vyzdvihnout perfektní animaci. Sony svým originálním zpracováním dokáže konkurovat filmům z produkce Disney, jež v posledních letech nejsou zárukou úspěchu. ()

Marcecek

Jeden na najbláznivejších animákov, čo som videl. Dlho som sa toľko nezasmial pri jednom filme, a už vôbec nie pri animáku. Film má aj hlbšie posolstvo o ovládnutí ľudí strojmi, čo sa stáva čím ďalej aktuálnejšou témou. Originálne nápady sa tu kĺbia s originálnou animáciou, veľmi som sa aj so svojim malým skorosynom bavil. ()

butcher89

Za mě naprosto skvělý animák. Originálními nápady, humorem, efekty a stylem animace mi tento kousek učaroval. Místy je to trochu ztřeštěné a šílené, ale hádám, že to ničemu nevadí. Skvělá zábava pro celou rodinu, která zde hraje zásadní roli. ()

ondrejxsima

Rodina na baterky je velice zvláštní a překvapivý snímek. Z každé jednotlivé scény srší spoustu nápadů a jde vidět, že se na filmu tvůrci pořádně vyřádili. Ať už ve stylu animace, zobrazení dnešní stereotypní doby, či připomenutí věcí, na které se dneska často zapomíná. Zajímavé je, jak moc dobře film pracuje s pojetí hlavního tématu - rodiny. Filmů na téma "rodina má držet při sobě", nebo "rodina je to nejdůležitější v životě" existuje mnoho, avšak žádný není jako tento. Film vždy vypíchne nějaký stereotyp, co se týče tématu "rodina" a následně jej vyvrátí například v podobě scény, kdy hlavní protagonistka hlavní antagonistce sděluje, co se naučila během její cesty za dobrými rodinnými vztahy. Na konci scény zjistíme, že má Pal celou dobu zapnutý "noční režim". Film nám zkrátka ukazuje, že vztahy v rodině nejsou tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Co se týče humoru, nemám co vytknout. Každou chvílí se objeví nějaký propracovaný vtip, jak obsahově, tak i visuálně. Jde vidět, že tvůrci pracují se stylem dnešních vtipů, co se šíří po internetu, a následně ten styl aplikují na nějakou vtipnou situaci. Zkrátka ten film miluju a opravdu těžko se mi hledá něco, co bych mu upřel a taky pro jednou nic nenacházím. Nezbývá mi, než dát filmu brilantních 9/10 ()

Cardo

Tento film byl pro mě v mnohém výjimečný. Nijak uchvácený jsem nebyl, ale misty jsem se bavil, takže účel to hádám splnilo. Proč je film výjimečný? 1) tempem: Nikdy jsem neviděl, aby byl film rychlý a zběsilý, pomalý a rozvleklý zároveň. Pokud myslíte, že si odporuji, podívejte se na film. Zasloužil by zkrátit stopáž. *SPOILERY!!!* 2)Jen jednou jsem viděl, aby byl hlavní padouch zničen sklenicí vody. 3)Vůbec nikdy jsem neviděl, aby byla armáda zničena psem, kterého roboti rozpoznávají jako tousťák. Přesto si myslím, že si film nezaslouží 78%, ale míň. A poslední výtka: až ze zdejších zajímavostí jsem zjistil, že hlavní hrdinka je LGBTatd., jako haló, to bych měl zjistit z filmu. 3,5* ()

Thalin

Animáče mám ráda, bavím se u nich. Ale tohle mi místy přišlo dost překombinované a i trošku trapné. Hlavní postavy nebyly kdo ví jak sympatické a i když to mělo několik vtipných momentů, slabou dějovou linku to moc nezachránilo. ()

Sashmen13

Animace? Úžasná, opravdu kreativní dílko, to se musí nechat. Ovšem ten příběh a to provedení. Zeitgaist youtube byl tak 50/50 dobrej a zároveň cringe. Pár hodně dobrých vtipů, ale i momentů, kdy se člověk zastaví a je mu trošku trapně. Tak 3,5 bych řekl no. ()

Narg79

Teď se podívejte co se stane, když vypnu wifi :))))) Jako bych viděl svoje děti :) bavil jsem se dokonale. Dávám plný počet a taky nelituji toho, že jsem si pořídil netflix, jinak bych dnes neměl tak skvělou náladu :) doporučuji ten animák každému. ()

MIRECSK

Šialene zábavný animák s obrovskou dávkou kreativity a parádnym slovenským dabingom. Toto netflixu ozaj vyšlo. ()

Dzunk

Animáky mám obecně rád. O tomhle kresleném dílku jsem nic nevěděl a tím víc mě mohl překvapit. 4 hvězdy bych dal za super vizuál, kvalitní příběh, sympatické postavy. Pátou dávám za obrovskou porci humoru. Už dlouhou dobu jsem neviděl tak povedenou komedii u které bych se tolikrát doopravdy bezprostředně smál. Rodina na baterky nemá žádnej hlubokej přesah, ale je to určitě film, kterej si často budu pouštět právě kvůli tomu jak moc jsem se u něj nasmál. Tohle se netflixu hodně povedlo. ()

Pavlis.xxx

Barevné, zábavné, svěží. Musím dát plný počet. Animace je naprosto úžasná a je jasné, že s tím bude chvilku Sony bodovat. Ta spousta humoru (především pro dospělé) a dost narážek na jiné filmy mě bavila celý film. Plus dobrý příběh a pochopitelné charaktery, co víc si přát. SPA opět boduje. Zatím animák roku, Oskary neoskary. ()

sadsammy

Další průměrný animovaný rodinný film, po zhlednutí kterého máš dobrý pocit. Jinak je to stejně průměrná animovka a docela se divím, že má 85 procent.. u snímku jsem se chvílema nudila a přeskakovala některé momenty, který mě přišly fakt triviální, humor je taky spíš pro děti, ale myšlenkově bude rozhodně pro každý věk. Jsme hluboko uvázli ve světě technologii a gadgetů a nedáváme pozor na to nejdůležitejší v našem životě. Hlavní postava nebere ohledy na svoji rodinu a chce od nej co nejdřiv zmizet a žit opodál, jenže nepočítala s Armageddonem, který jí vyvrátí život a ukáže, že všechno je irelevantní kromě těch, které jsou vždycky s tebou nehledě na to, jaký jsi. Je to dobré nakreslená animovka s banálním příběhem, ale rozhodně to stojí za podivanou. ()

Franc_SVK

Jeden z najlepších animákov aké som kedy videl (a to som ich videl dosť). Zábava od začiatku až do konca, neskutočné vizuálne spracovanie a možno aj nejaký ten odkaz pre ľudstvo do budúcnosti. Proste PECKA! 5* ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD