Rodina na baterky

• USA The Mitchells vs. the Machines (více)

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět. (Falcon)

easaque

-3* tak bohužel se z tohoto nového animáku neposadím na prdel jako momentálně většina, co ho zatím viděla. Animace je sice podivná, ale nepatřím k těm, pro které je tohle zásadní. Příběh je správně bláznivý a bylo tu dost vtípků, které jsem si opravdu užil, i když se to týkalo těch postranních a nenápadných. Spíš mi vadilo jakým způsobem bylo pracováno s emocemi, protože sentimentální tón se tu objevoval nějak často. A bohužel jsem nedokázal úplně překousnout přehnané akční scény, které patří superhrdinům a ne "členům běžné rodiny". Právě tyhle dva důvody obrátily plusko u trojky na mínusku. Od oddechovky nečekám žádné slzy a když tak ze smíchu, takže zklamání.  [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

jádro je taková ta klasika.Rodinné hodnoty,nepochopení rodiče a dospívajícího dítěte,pocit,že někdo někam nezapadá atd.Nicméně tady je to podané takovou formou,že i ty stokrát viděné klišé tu vůbec ničemu nevadí a zapadají do jinak originálního a hlavně extrémně potrhlého příběhu.Pánové Lord a Miller sice tentokrát pouze produkovali,ale Mitchellovi skvěle zapadají do jejích osobitého žebříčku.Jednoduše tu všechno zapadlo na svoje místo.Vážnější momenty,fungující humor,pěkná animace...hlavně ten humor,který zprostředkovává primárně dvojice porouchaných robotů a jeden pes,vepř,pes,vepř,chleba je chvílemi odzbrojující.Zatím letošní animák roku a velmi pravděpodobně to tak i zůstane...85% ()

Figu

Opět jsem krapet obměkčenej a cejtím se být citově vydíranej. A může za to tahle rodinka na baterky a to především slečinka Katie a fotr Rick. Ta "rivalita" mezi zmíněnejma, ta určitá válka, která ústí kolikrát i v nenávist, to je přesně to, co mě dostávalo do kolen. Máme to totiž s mojí dcerkou trochu podobný... Na tenhle film jsme koukali spolu... Věřím, že se z toho oba poučíme a že všechno skončí tak libově, jako v tomhle příběhu... Moc pěknej animák! 80% ()

Lischai

Prostě dobrý. Svižná jízda plná vtípků, vizuální komiky a lehkého rodinného dojáčku. Je tu o něco víc postmoderního internetového humoru s pásovci a megusta obličeji, než bych čekal, ale zase ne tolik, aby to vadilo. Vedle Wreck it Ralpha je to další skvělý pixaří film, co neudělali pixaři. ()

rakovnik

Terminátor trochu jinak. Poselství je nakonec vyvážené. Mladí by měli s civěním do obrazovky ubrat, ti starší by se měli něco doučit. A spolu mohou fungovat. Náš prcek se často řechtal jak jsem dlouho neslyšel, ale chvíli i koukal do kostiček hry na podlaze. Hluchých míst bylo ale pomálu. Prase-pes-chleba... Dost zábavný kousek. ()

BarryLyndon

Já se to zatím nebojím označit za film roku. A za hodně dlouhou dobu něj film Netflixu. Byl jsem opravdu nadšený. Bylo to skvělé snad ve všech ohledech. Směle se to může zařadit vedle Lego příběhu a Zataženo, občas trakaře a musel jsem si promnout oči, že to skutečně nedělal Lord s Millerem. Mělo to nádhernou výtvarnou stránku, bylo to zábavné, normálně to nechvalim, ale dost to dá dětem v disfunkcnich rodinách. Kolem a kolem to bylo poskládané dějově jako nahláškovaný akční blockbuster plný nápadů. Po dlouhé době mě bavily v animacích side-kickové Erik a Deborah 5000 Vůbec se nebojím dát desítku :) 10/10 ()

vydumnica

Niečo medzi 3 a 4*, akosi sa neviem rozhodnúť. Nechápem tie české a slovenské preklady názvov filmov, fakt to nechápem - všeobecne a v tomto prípade tiež. Keď sa raz film volá The Mitchells vs. The Machines, prípadne Connected, odkiaľ ten preklad Rodina na baterky? To samozrejme neovplyvňuje moje hodnotenie, len nemám rada, keď úplne zmenia názov. Prekvapuje ma, že som vôbec nespoznala hlas Olivie Colman. A keď už som pri hlase, nedá mi nespomenúť, že sa mi videlo fakt divné, že malý chlapec tu mal hlas dospelého, ktovie prečo. Celkovo celkom fajn animák, tá rodinka ako taká ma bavila, vzťah otec a dcéra, vzťah brat a sestra to bolo milé a pekné. Našlo sa tu aj zopár dobrých vtipov či zábavných scén. Bolo priam roztomilé, ako sa tá rodinka porovnávala s tou druhou rodinkou. A čo ma nebavilo, boli tí roboti a všetky tie akčné scénky, čiže značná časť filmu. Najviac ma dojalo "90% všetkých hovorov od mám je ignorovaných", niečo na tom bude, ale zatiaľ si starosti nerobím, deti sú ešte malé, hehe. A na záver chcem už len povedať, že ako si tak všímam už aj animované filmy pre deti zaváňajú politickou korektnosťou, nemyslím si, že to je nevyhnutné. Načo tým zaťažovať deti. ()

Streeper

Moderní animovaná pohádka, která mě vážně bavila. Párkrát jsem se u toho upřímně zasmála. Líbilo se mi moderní pojetí příběhu, ale i skvělý vizuál. Příběh sem tam doplňovali různé obrazové efekty a to se mi také líbilo. Bylo to něco jiného a nového. Určitě se k pohádce ještě někdy v budoucnu vrátím, rozhodně se bylo na co koukat. ()

honajz2

Po první polovině jsem to tady chtěl totálně zkritizovat a po té druhé je mi líto, že nemůžu dát vyšší hodnocení. Ono by se mi to asi líbilo. Postavy jsou na animák skvěle představené a kupodivu i docela sympatické nebo aspoň nelezou na nervy (kromě toho extrémně tupého a trapného psa), vedené je to taky celkem slušně, ta prorodinná myšlenka je taky fajn, byť je to klišé a ani ten nápad se vzporou technologií tu nebyl úplně pitomý (když tedy pominu, že vůdkyně toho všeho celé lidstvo uvěznila v nějaké skleněné raketě a chtěla je poslat všechny do vesmíru, namísto toho, aby je rovnou sejmula, když chtěla jen to, aby Země byla pouze pro stroje - ale to by pak nebyl animák pro děti, že?). Ta rodinná zápletka, o pošramoceném vztahu otce a dcery, je sice největší možný kýč a klišé. ale kupodivu mi zas tolik nevadilo a aspoň tu byla úplná rodina, žádný mrtvý rodič, jako v mnoha jiných animácích. Zhruba sedmkrát jsem se zasmál. Jenže u filmu, který za minutu udělá 15 vtipů, je to sakra málo. A teď už začnu vypisovat mínusy. Trvá to dvě hodiny, jenže úplně zbytečně a popravdě mě ten příběh moc vtáhnout nedokázal, takže jsem se u toho docela nudil, hlavně teda v první polovině. To zpracování mi taky moc nesedlo. Jako jo, to zobrazení myšlenek a představ Katie pomocí malůvek z jejich pestrobarevných filmů a vlastnoručně vyrobených obalů na vlastní CD/DVD, je do jisté míry originální. Jenže ne tak, aby to tady všichni vynášeli do nebes jako bůhvíjakou inovaci a aby jen kvůli tomu dávali vysoké hodnocení, to mi fakt přijde jako blbost. Možná je to moje chyba, protože mě tenhle styl prostě nesedl a přišel mi spíš strašně se snažící vypadat za každou cenu co nejvíc cool a moderně, až mi to chvílemi připadalo dost trapné (hlavně když se to snažilo propojovat realitu s videi z YT apod.). Jenže i tak se nemůžu ubránit dojmu, že tohle je tak pro věkovou skupinu 6-15 let max. Do toho už já dávno nespadám a pro mě osobně tam prostě moc zajímavého nebylo. Proto mám problém dát vyšší hodnocení, ono to sice není vůbec špatné, ale ten pocit trapnosti jsem u toho měl často a kazí mi tak dost toho hezkého, co v tom bylo. Plus ta délka to taky kazí. Takže bohužel, ani s tímhle animákem si mě Sony nezískalo. Sice zde asi budu za idiota, že jsem tomu nedal vysoké hodnocení, ale snad jsem to opodstatnil dost jasně. Lepší 2* ()

Nach

Jedno z nejpříjemnějších animovaných překvapení letošního roku. A to jsme teprve  v polovině. Nečekal jsem, že dostanu příběh s fungujícími postavami, excelentním humorem a jako třešničku na dortu mopslíka, který zachraňuje svět svým mopslíkováním. Prostě nepopsatelná jízda, kterou jsem se prosmál od začátku až po závěr. Pokud se chcete skutečně dobře bavit, sáhněte po tomto snímku. 90% ()

C0r0ner

Animáky od Netflixu doteď nebyly kdovíco, ale Mitchellovi jsou teda jiná liga. Na Pixar to samozřejmě nemá, pár scenáristických řešení se mi úplně nezamlouvalo, ale je to animačně excelentní, vtipné za tři normální komedie, a prostě je to špičkový animák po všech stránkách. 90% ()

Lanark

První minuty jsem tedy musel trochu rozdýchávat a počítal jsem s tím, že to po 15 minutách vypnu s přesvědčením, že to je eklektická blbost pro puberťáky. Po těch 15 minutách jsem se ale místo toho už královsky bavil a i když je příběh jedno velké klišé a "ztřeštěná" rodina je vlastně dost klasická má to neuvěřitelně svěží atmosféru, styl vyprávění a k tomu třikrát tolik povedených gagů, než jsem zatím v jakémkoliv animáku viděl. A ke všemu to navíc hraje na mojí dost aktuální notu vztah otec-dcera. ()

moviefreak

Milé prekvapenie, ktoré som po traileroch nečakal. Animák doslova chrlí kreatívnymi nápadmi, gagmi, ktoré skoro všetky pobavili a pes s očami mimo by si zaslúžil vlastný animák :) Dokonca som sa v dvoch postavách naozaj videl, keby niekto spojil sestru s bratom do jednej postavy tak som to celý ja :D Škoda len toho blockbusterovského konca, ktorý mi vôbec nesadol... ()

Martrix

Nabízí se srovnání s Croodsovi, nebo kterýmkoliv jiným animákem na téma rodina, protože právě ta je ústředním motivem. Ale ani ta "sci-fi" zápletka neodvede pozornost od toho, že jde o stokrát omílané klišé...rodiče nechápou své děti, děti nechápou, proč je rodiče nechápou...diváci chápou obě strany a blahosklonně přihlíží, jak to všem postavám nakonec dojde... .  Narozdíl od Croodsových, mě to tentokrát nějak minulo. Těch fórů totiž moc není a když jsou, nejsou až na pár výjimek chytré, ani cool. I když uznávám, že prasopes byl bezva a pošahaní roboti byli ucházející, jde o podivný mix, ve kterém se střídají docela infantilní scény se záchvěvy originality velmi nerovnoměrně. Osobně mám raději vyhraněnnější animáky, které se nebojí riskovat a přichází s něčím opravdu svěžím. Mitchells sice nejsou průměrný film, ale současně nejsou dost wow, abych si je někdy pustil znova. ()

campix

Velmi zdařilý animovaný film, který udivuje hlavně svojí animací, která je lehce odlišná než, co je standardem, ale rozhodně to není na škodu. Téma je aktuální, bohužel dějová premisa je velmi ohraná. Místy je to také hodně přepálené a děje se strašně moc věcí v hodně rychlém sledu, takže na usledování je to místy poměrně náročné. Bonusem pro odrostlejší diváky jsou velmi časté odkazy na popkulturní milníky. Takže si tam každý může najít to svoje a rozhodně se Rodina na Baterky zařadí mezi nejlepší animované filmy tohoto roku. ()

Juto

Je to neprekonateľná kombinácia humoru a srdca. Na papieri sa film javí ako nesúrodý mix žánrov, road movie, dráma otca a dcéry a sci-fi thriller typu Muž proti stroju , ale tvorcovia pekne integrujú všetky prvky do neustále vtipných vtipov a opatrnosti rozvoja členov rodiny Mitchellovcov. 8/10 ()

Pajky3

Na můj vkus to bylo dost divoký. A to nejenom příběhem, který se ani na chvilku nemá šanci zastavit, ale hlavně i animací. Pár povedených vtipů se však upřít nedá a jako animovaný film pro celou rodinu tu funguje docela dobře. Navíc překvapily i hlasy dvou postav, které poznávám z Disenchantment. ()

carly

Farebny a absurdny. Taky je vizual a taky je aj samotny film. Ale zaroven je velmi uchopitelny. Ako postavy tak aj dej. Rodinne vztahy. Vztahy postav k okoliu. Vztahy postav k elektornike. Vztah ludstva k socialnym mediam a vztah korporacii k ludom. Film nikdy nespravi, co od neho ocakavate. Zaroven ale ostava prijemne uveritelny a postavy pochopitelne a ich spravanie zodpoveda charackteru, ktory pre kazdu z nich film vytvara. Cast je taktiez spot on. Hlavne Olivia Coleman je skvela. ()

NiWi

Značka Lord & Miller je prostě zárukou kvality. Film nemá bůhvíjakou zajímavou premisu, nicméně jeho zpracování je velmi originální, vtipné, animace je skvělá a nápaditá, a rozhodně rád uvítám více animáků v tomto stylu. ()

BoXBe

Může to být rozpoložením, může to být i filmem. Kreativní byl až na půdu, což o to. Zábavný často taky, což o to. Filmově...chaos, zmatek, milion věcí, totální absence soustředění se na podstatné, snaha narvat do toho všechno, v druhé půlce jsem se už moc těšil na konec, až to bude za mnou. Stejně jako u Spider-verse tuhle nutnost nacpat do filmu každý nápad, který šel okolo, neberu jako něco, co výsledku přidává, naopak. A když už, tak soustředěně, v klidu. Umění Pixaru soustředit se na příběh na úkor snahy mít v každém políčku nějaký joke nebo vizuální blbinu mi vyhovuje víc. Každopádně kreativity naložený náklaďák, snad to zúročí na čistou jedničku v příštím filmu nebo dvou. Závěrečné titulky geniální. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD