Hlad

The Hunger

Horor / Romantický

USA / Velká Británie, 1983, 92 min

Tenhle film jsem viděla s cca 20-ti letým zpožděním a když ho porovnám s dalšími horory (uznávám, že tenhle žánr není zrovna má parketa-takže opravuji na) když ho porovnám s tím málem, co jsem viděla nebylo to vůbec špatný. Ovšem pro takové herečky, jako je Catherine Deneuve a Susan Sarandon.. to muselo být ehm hodně velké, profesní ehm nedopatření.(22.1.2005)

Skvělý Tony Scott jak ho neznáte. Áčková až artová filmařina s dosti netradičně a po většinu filmu velmi decentně pojatou upíří tématikou. Toto vše okořeněné smyslnými hereckými výkony Catherine Deneuve a Susan Sarandon, které si střihly hned několik scén, jež si hlavně pánové zapamatují, vystupňovaným finále a všudypřítomnou podmanivou hudbou. Marně pořád přemýšlím, proč nedat plnej....dobrej hlod..... 89%(17.5.2013)

Nádhera. V záplavě filmů s upírskou tématikou je toto, společně s Let the Right One In (2008) klenotem. Jemným, romantickým a přesto dramatickým, drsným a hororovým klenotem, jenž je podáván s lehkostí a elegancí. I když snímek plyne pomalu, aspoň se tak člověku zdá, stopáž ubíhá rychle a dokáže dokonale vtáhnout diváka do děje. Catherine Deneuve je v roli Miriam neuvěřitelná. Elegantní, charismatická, milující a přesto tak chladná. Hrozně chladná a necitlivá, když se nad tím člověk zamyslí. Přesto je ní člověk okouzlen stejně jako snímkem samotným, jehož děj graduje pomalu, nenápadně, ale jistě do parádního finiše, jenž je jedním z nejlepších v hororové filmografii. Skvěle zahraná role, a vůbec přítomnost, geniálního Davida Bowieho jen snímek ještě více obohacuje a dodává mu jistý a perfektní neogotický náboj (začátek filmu je uchvacující).(25.4.2013)

Tony Scott nastartoval svoji kariéru, stejně jako brácha Ridley, uměleckým kouskem (s dějem až na druhé koleji), který především ukazuje neskutečný cit pro vizuálno. Tonyho prvotina působí sice jako dlouhý videoklip nějaké gothicmetalové skupiny, ale občas prosákne i nějaká ta myšlenka nebo náznak jinak jednoduchého příběhu. Slušný Scottův rozjezd a už tenkrát jistě i předzvěst nemalého režisérského talentu.(7.11.2009)

Do Tonyho Scotta bych neřekl, že vytvoří takto psychologický počin o upírech, který má hodně blízko k vynikajícímu Interview s Upírem. Romance plná existenciálních otázek nemá takový šmrnc jako u zmíněného filmu a tempo je místy moc uspávací, ale naštěstí v závěru chytí správný spád. Hudba je s vizuálem dokonale propojena a už jen díky tomu stojí film za shlédnutí.......7/10(28.4.2017)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Bessie Love. (Pumiiix)

• - David Bowie prohlásil, že kvůli specifické chraptivosti svého hlasu chodil každý večer na most George Washingtona a z plného hrdla vyřvával všechny punkové písničky, na které si vzpomněl. (Matty)

• - Kostýmní výtvarnice Milena Canonero jednoho dne během natáčení zmizela a nebyla k nalezení. Později se zjistilo, že letěla do Říma nakoupit kapesník pro Davida Bowieho. Letěla tam na vlastní náklady, jelikož zjistila, že v Londýně nejsou k sehnání látky, které by ve filmu uplatnila. (Pavlínka9)