Hlad

The Hunger

Horor / Romantický

USA / Velká Británie, 1983, 92 min

Skvělý Tony Scott jak ho neznáte. Áčková až artová filmařina s dosti netradičně a po většinu filmu velmi decentně pojatou upíří tématikou. Toto vše okořeněné smyslnými hereckými výkony Catherine Deneuve a Susan Sarandon, které si střihly hned několik scén, jež si hlavně pánové zapamatují, vystupňovaným finále a všudypřítomnou podmanivou hudbou. Marně pořád přemýšlím, proč nedat plnej....dobrej hlod..... 89%(17.5.2013)

Věčný život, věčné mládí, věčná láska.........a nadpozemská Catherine Denevue. Nádherná bytost, která Vám tohle vše nabídne, stanete-li se těmi vyvolenými, kteří jsou hodni toho, dělat jí v tom dlouhém životě společnost. David Bowie v jedné z rolí, která mu opravdu sedla a Susan Sarandon, která pro mne byla spíš rušivým elementem a stála tenhle film jednu hvězdičku.(21.3.2006)

Bauhaus... David Bowie... nahá ženská těla... černé postavy ve stínech... rytmický pohyb, temná poezie obrazu... a ty stíny, ach ty stíny. Krev!________ Může být lepší začátek upírského filmu? Tony Scott skvěle zpracoval jednoduchý, ale velmi silný příběh a, mocně inspirován vizuálním stylem a poetikou nejlepšího filmu svého geniálního bratra - o rok starším Blade Runnerem, debutuje na filmovém plátně tím nejlepším způsobem jaký si lze představit. A pohříchu také stále ještě jedním z nejlepších filmů své dlouhé kariéry. 9/10(21.1.2009)

Nevím, tohle asi není film, který bych měl komentovat jen pár minut po dokoukání. Komorně laděné horrory (a ještě s hvězdným obsazením) se ne vždy povedou, i tady vás občas přepadne pocit, že vás Tony tahá na vařené nudli, ale nakonec mě to přece jen pohltilo. Táhlé záběry bez videoklipového střihu, přítulná kamera, podmanivá hudba, prostý, leč zajímavý příběh, úžasné vyvrcholení a k tomu ta herecká trojice. Bowie je skvělý, až je člověku líto, že tam není až do konce. A Catherine se Susan si to krásně rozdělily. Jak je Catherine chladně nádherná, tak je Susan zvláštní a zajímavá.(11.2.2014)

Upírská story, která převrací všechny zažité tabu. Konkretně upíři vesele chodí za deního světla a vůbec jim to nevadí. Nemají žádný jejich zuby a používají jakýsi přívěšek na podřezání. Celé je to jen o tom , že jeden upír začne velice rychle stárnout a jeho žena si hledá náhradu, ale ta netouží po věčném životě a tak se brání. Nejvíc asi zaujmou milostné scény, jinak je to slabší průměr.(10.12.2009)

• - Tony Scott se pro tento film inspiroval snímkem Performance (1970). (Pavlínka9)

• - David Bowie prohlásil, že kvůli specifické chraptivosti svého hlasu chodil každý večer na most George Washingtona a z plného hrdla vyřvával všechny punkové písničky, na které si vzpomněl. (Matty)

• - Na filmu spolupracovat slavný maskér Antony Clavet, který se proslavil svou prací pro italské vydání módního časopisu Vogue. (Pavlínka9)