Můžete získat nesmrtelnost, ale cena bude příliš vysoká. Newyorští manželé Miriam a John Blaylockovi žijí nenápadným životem vyšší vrstvy. Ve skutečnosti jsou spolu už dvě stě let. Miriam je totiž upírka, jejíž krev jí zajišťuje věčné mládí. Johna si kdysi vybrala jako svého partnera. Muž však jednoho dne podlehne zákeřné a záhadné nemoci: začne rychle scházet a stárnout. Během několika hodin je z něj vetchý stařec. Dobře ví, že stejně jako on dopadli kdysi i jeho předchůdci a předchůdkyně. Zatímco on je odsouzený k věčnému přežívání v hnilobě, Miriam si za něj najde náhradu: pohlednou lékařku Sarah, která se specializuje na výzkum dlouhověkosti… Kultovní americký horor byl celovečerním debutem režiséra Tonyho Scotta, jenž do hlavní role obsadil „nestárnoucí“ Catherine Deneuveovou. Na motivy filmu vznikl v devadesátých letech v produkci Tonyho a Ridleyho Scottových stejnojmenný eroticko-hororový seriál. (Česká televize)

Trailer

Matty

Tony „sto střihů za minutu“ Scott si při zhušťování omáčky okolo notně okoukaného jádra vypomáhá nezvykle dlouhými záběry, které ne vždy budí strach, ale vždy jsou dost dlouhé a hraje k nim dost zvláštní směsice ruchů, abyste si začali říkat, že to nebude jen tak. Vizuálně jde o velice zajímavý počin, obzvlášť v momentech, kdy Catherine Deneuve dává najevo „něco víc než jen vzájemnou náklonnost“ k Susan Sarandonové. Ale kvůli erotickým scénám na to nekoukejte, to vážně nemá cenu. Hlad se nemůže chlubit tak komerční tvářičkou jako následující Tonyho pecky, konec „přeber si mě po svém“ dokonce smrdí čímsi uměleckým. Tony Scott a umělecký film? Když už, tak umělecký film s krví a sexem, aby bylo jasno. 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, gudaulin ()

J*A*S*M

Tuhle hororovou artovou psychotičnost natočil Tony Scott, který většinu své pozdější kariéry zasvětil tupoučkým efektním akčňárnám? Pro mě tedy docela šok - a to jak v pozitivním (jak dobrý film The Hunger je), tak v negativním (k jakým filmům to Tony později dotáhnul) slova smyslu. Každopádně na tento film se vyplatí kouknout - nejenom pro tu závěrečnou scénu se "zombie" upíry, kterou osobně považuju za jednu z nejhezčích a nejatmosféričtějších hororových sekvencí vůbec. ()

Faye

Tenhle film jsem viděla s cca 20-ti letým zpožděním a když ho porovnám s dalšími horory (uznávám, že tenhle žánr není zrovna má parketa-takže opravuji na) když ho porovnám s tím málem, co jsem viděla nebylo to vůbec špatný. Ovšem pro takové herečky, jako je Catherine Deneuve a Susan Sarandon.. to muselo být ehm hodně velké, profesní ehm nedopatření. ()

kleopatra

Nedovedu si představit charismatičtější lidi pro ztvárnění upírského smíšeného páru než Catherine Deneuve a David Bowie. Jejich upíři nejsou šelmy s vyceněnými tesáky vrhající se na své oběti se zvířecím řevem, s všudypřítomnými potoky krve a orgastickými projevy před i po, se zbraněmi plnými nábojů s česnekových extraktem. Naopak, Tony Scott měl představu elegantních, klidných, kultivovaných, milujících se bytostí, které se dostanou svou existencí do bodu, kdy se začnou obírat myšlenkou, zda život věčný...........a tehdy zazvoní u dveří Susan Sarandon. Film se pohybuje ve filosoficko-estetické rovině, takže žádné drsné akce, ale povívající záclony, vážná hudba, holubi........ krása. ()

Radyo

Tenhle horor je tak trochu nedovařený, to si přiznejme. Přesto nemám chuť ani odvahu ho zatratit, neboť je alepoň do jisté míry originální. Ale to není ten pravý důvod. Tím je hlavně ona slavná lesbická scénka mezi hlavními hrdinkami, navíc podbarvená krásným operním duetem. Kdyby měl celý film takovou šťávu, jako těch pár úžasných minut, to by bylo žrádlo! ()

• Na filmu spolupracovat slavný maskér Antony Clavet, který se proslavil svou prací pro italské vydání módního časopisu Vogue. (Pavlínka9)
  • Poslední film ve kterém si zahrála Bessie Love. (Pumiiix)
  • Film se odehrává ve Spojených státech, ale natáčen byl převážně v Londýně. (Pavlínka9)