poster

Čaroděj ze země Krev (festivalový název)

 • USA

  The Wizard of Gore

Horor

USA, 1970, 96 min

Scénář:

Allen Kahn

Střih:

Alex Ameri
(další profese)
 • Campbell
  ***

  Lewis se nezapře, je to úchyl kterej točí filmy bez příběhu zato s nemalou porcí gore a hnusu. Tady tomu není jinak. Jako první jsem viděl remake kterej mi přišel celkem v pohodě a i s dobrým příběhem, tohle bylo sice o něco horší ale i tak poměrně zábavné. Gore tu hraje prim a na tu dobu je hodně velké a drsné, nicméně některé scény byly takové spíše úsměvné. A některé mučeníčka byly naprosto zbytečně natahované. Nemá cenu tu hodnotit jak hrají herci když tu jsou téměř nepotřební a ani hlavní herec za moc nestál. Hudba byla lehce úsměvné a též zbytečná ale něco mi na tom sedlo a celkem rychle to uteklo.(25.7.2012)

 • iolaos
  ***

  [LFŠ 2008] tak predevsim, tato oldschool byla pro me velkym prekvapenim v repertoaru letosni filmove skoly, ktera ma navic jeste stale, ikdyz v posledni dobe vysychajici edukativni charakter.....je mi fakt jedno jeslti kamera byla staticka a nefokusovana, zdali herci hrali nebo teatralne prehravali.. ja na splatteru hodnotim brutalitu a gore effecty a nezatajuji i atribut psychickeho rozpolozeni behem sledovani projekce - jeli na hube vysmato a zaludku neprijemno prihazuju hvezdu navic, ikdyz v tomto pripade byly krvave efekty fakt predpotopni...(3.8.2008)

 • Lima
  *

  Legendární krvárna od gore maniaka H.G.Lewise. S kamarádem jsme to shrnuli s úsměvem jasně: „Větší sračku aby člověk pohledal.“, ale každopádně jde o film, na který se nezapomíná a o kterém se dobře referuje známým. Když pominu gore efekty in natura, tenhle film se minul svým filmovým jazykem zhruba tak o celé půlstoletí – teatrální výkon hlavního představitele, neskutečně statická kamera, která se nehýbe, nepřibližuje ani nevzdaluje, zcela minimálně se zde stříhá, všechno podmalovává monotónní zvuk trubky, který naštěstí není moc slyšet, takže tolik na nervy neleze. A samozřejmě nade vším ční brutální tríčky kouzelníka Montaga, který jakoby se řídil heslem klasika Daria Argenta, že „Smrt nejlépe sluší krásným ženám.“: zhypnotizované blondýny zakoušejí přeříznutí motorovou pilou, masivní železný hřeb do hlavy, řezací trubku do břicha, strkání mečů do ústních otvorů a kolem spousta, spousta červené barvy a kečupu. Jako studijní materiál, či jakási „procházka“ po obskurních filmových světech ucházející, označit to za hororovou klasiku (slova jedné z postav v Reitmanově oscarovém ´Juno´) se ale hodně zdráhám.(9.8.2008)

 • Flipnic
  ****

  Můj pohled na tento zde"odpadový" film je dosti odlišný než u většiny uživatelů, kteří jej mohli shlédnout ... Rozhodně se na tento film dívám (a sledoval jsem jej) z úplně jiného úhlu. Ano, uznávám, že kdyby někdo z filmu vystříhal gore scény, je to ta největší prasečina a ubohost ve filmových dějinách ... Jenže Lewis byl sice na jednu stranu "magor", ale na druhou stranu průkopník. A to právě v oblasti filmů zobrazující gore scény na svoji dobu toho nejhrubšího kalibru. Byl to průkopník, který nenatáčel filmy chytající diváky za srdce, ale chtěl šokovat, obracet žaludky a chtěl překračovat hranice. Navíc naprosto nadčasově natáčel své filmy s opravdu nádhernýma holkama a to od samotného počátku až do posledního díla, které bylo vyloženě přehlídkou erotiky a kočiček ... (Blood feast II: All U Can Eat 2002). Tahle kombinace je na svoji dobu neuvěřitelně nadčasová a odvážná. Filmy by se měly hodnotit dle žánru nebo subžánru a pokud vezmeme tento film a skoukneme jej, tak snad jasně vidíme, že je to účelová přehlídka GORE - scén, že Lewis chtěl ukazovat ve své době nevídané, že se sám učil a že se z jeho krvavých "kousků" začali brzy učit nebo alespoň inspirovat horroroví režiséři (zlatý věk "gore-Itálie", slashery, splattery apod.) dalších několik desítek let!! A v tom vidím rozhodně přínos tohoto filmu. Jinak se jedná skutečně o neuvěřitelně bizardně filmově a technicky zpracovaný flick, NE-herectví jednotlivých postav je do nebe volající šíílenost a skutečně si lámu hlavu, jestli bylo záměrně takto špatně a trapně zahráno nebo ti lidi fakt neuměli vůbec hrát ... to mi hlava stále nebere. Celkově je to úlet, ale na dobu vzniku, použtí detailních záběrů na rozmašírovaná těla, použití skutečného zvířecího masa a vnitřností, nechutné přehrabování se v lidských orgánech atd. ... to prostě nejde neocenit a já jako nadšenec do horrorů tento film vyloženě oceňuji (ostatně jako všechny dosud shlédnuté Lewisovy filmy ...). Byl to šílenec, ale byl to odvážný průkopník ...(31.12.2009)

 • Chrustyn
  *

  Neskutečný, extrémně krvavý brak o kouzelníkovi, který baví publikum masakrováním nebohých dobrovolnic, které sice po vystoupení odejdou po svých ale záhy umírají. Film má v sobě všechny atributy, kterými se pyšnily převážně horory italské produkce, jen hororovou atmosféru a příběh byste tu hledali marně. Krve, vnitřností, umělých hlav a špatných herců tu je ale mimořádný nadbytek. Zajímavé je, že i takový brak se po necelých 40 letech dočkal remaku.(10.12.2009)

 • - Natáčelo se v americkém Chicagu v Illinois. (Epistemolog)