Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kúzelník predvádza show, v ktorej si vyberá ženy dobrovoľníčky z hľadiska a ukazuje na nich rôzne druhy mučenia, prepichovanie mečmi, prevŕtava ich a pod. Dobrovoľníčky v zdraví odchádzajú, no v ten istý deň po vystúpení zomierajú na rovnaké zranenia, aké im spôsobil mág. Polícia je bezradná a nedarí sa jej zistiť súvislosti medzi vraždami a kúzelníkom... (matriosa)

(více)

Recenze (24)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Bohužel hlavní příčinou neúspěchu The Wizard of Gore je potřeba hledat ve velice špatném výběru herců, kteří předváděli opravdu tragikomické výkony. Nevěděl jsem jestli se mám u toho smát, nebo to samou zlostí raději vypnout. Herec Ray Sager nikdy nepatřil mezi moje velké oblíbence a ani zde v jeho začátcích tomu nebylo jinak. Osobně moc nechápu jeho výběr. Možná to bylo díky jeho uhrančivým očím, protože kamera si nejčastěji vybírala právě je. Dalším kamenem úrazu je i zbytečně zdlouhavá stopáž, která je plná nudných pasáží, stupidních dialogů a bez nutné dávky napětí. Pouze při trýznění dívek jsem pocítil malou změnu atmosféry, kdy se tvůrcům přece jenom podařilo zaujmout mou pozornost. Bohužel i samotné triky ( či gore efekty) chcete-li patří do kategorie těch podprůměrných. Sterilní střih a lehce zmatená kamera rovněž ději moc nepomohli, ale musím ocenit samotný tvůrčí nápad. Šílenec Lewis se totiž později snažil vyvarovat většiny svých chyb a na sklonku své kariéry natočil ještě dva mnohem zajímavější snímky. 4/10 ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Tam, kde prestal Edward D. Wood Jr., tam začal Herschell Gordon Lewis. Snímkami, ktoré idú ,,beyond the imagination,, a kde sa fantázia tvorcu kĺbi s dopytom diváka. Herci tu hrajú podobne, ako slovenské celebrity v dnešných drama(shit)ných televíznych seriáloch našich ´´obľúbených´´ TV staníc, pozerajú sa pri tom raz do kamery, raz na rejžu. Kým Ed zdvíhal kritikom len tlak, Gordy sa snažil zdvíhať aj žalúdok ( ženám ), aj štekliť prostatu ( mužom ). Čo múdre možno povedať o tomto filme? Dbajte na vlastné zdravie. ()

Reklama

Terter 

všechny recenze uživatele

The Wizard of Gore davá slovu "nuda" zcela nový rozměr. Naprosto nulový děj, děsné herecké výkony (představitel kouzelníka dává slovnímu spojení "herecká demence" zcela nový rozměr), hudba otřesná a režie se místy takřka vyrovná Woodovým pokusům (ale Mistr je jen jeden, že?). Jediné, co stojí za pozornost, jsou krvavé scény, které jsou místy opravdu drsné a zachraňují tenhle film od odpadu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Legendární krvárna od gore maniaka H.G.Lewise. S kamarádem jsme to shrnuli s úsměvem jasně: „Větší sračku aby člověk pohledal.“, ale každopádně jde o film, na který se nezapomíná a o kterém se dobře referuje známým. Když pominu gore efekty in natura, tenhle film se minul svým filmovým jazykem zhruba tak o celé půlstoletí – teatrální výkon hlavního představitele, neskutečně statická kamera, která se nehýbe, nepřibližuje ani nevzdaluje, zcela minimálně se zde stříhá, všechno podmalovává monotónní zvuk trubky, který naštěstí není moc slyšet, takže tolik na nervy neleze. A samozřejmě nade vším ční brutální tríčky kouzelníka Montaga, který jakoby se řídil heslem klasika Daria Argenta, že „Smrt nejlépe sluší krásným ženám.“: zhypnotizované blondýny zakoušejí přeříznutí motorovou pilou, masivní železný hřeb do hlavy, řezací trubku do břicha, strkání mečů do ústních otvorů a kolem spousta, spousta červené barvy a kečupu. Jako studijní materiál, či jakási „procházka“ po obskurních filmových světech ucházející, označit to za hororovou klasiku (slova jedné z postav v Reitmanově oscarovém ´Juno´) se ale hodně zdráhám. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

LFŠ 2008 JUNO dělá Lewisově WIZARD OF GORE (1970) vskutku medvědí službu, protože je v něm vyhlášen za lepší slasher film než Argentova SUSPIRIA. Jednak WIZARD OF GORE není slasher film, protože se v něm nepohybuje maskovaný vrah s dranždírákem v ruce, ale jedná se o v první polovině neuvěřitelně zábavný splatter, a jednak je Argentova SUSPIRIA lepší. Ale v tom, že Lewis je klasik horroru, jehož mysl je zvrácená, má recht._____ Je dobré vědět, z jakých tradic nejambicióznější film z-kového režiséra Herschella Gordona Lewise vychází, abyste si ho mohli náležitě užít a nevyčítali mu jeho přednosti (teatrálnost herectví, prvky melodramatu, statičnost kamery, okatost efektů). Tenhle splatteer totiž vychází z tradice francouzského divadla Grand Guignol, jenž v půlhodinových "aktovkách" představilo hry, které měly diváka buď vzrušit, nebo rozrušit a v povětšinou melodramatické zápletce, v níž se zkoumaly hranice sociálních jistot, se divák šokoval a bavil přívalem násilí a nehappyendovým koncem. Násilí, ke kterému vše směřovalo, a tak o nějakých příbězích nemůže být řeč, bylo příliš očividně umělé (což vytvářelo pnutí mezi děsem a zábavou), a divákovi bylo hned ze začátku hry teatrálně přehrávajícími herci řečeno, co bude následovat._____ WIZARD OF GORE má výborného Raye Sagera v hlavní roli, který příšerně přehrává, což ale patří k jeho jevištním vystoupením, okaté triky ve scénách násilí, kdy může být divák zhnusen i pobaven zároveň, melodramatičnost obsaženou ve vztahu dvou hlavních hrdinů a hned zprvu diváka připraví na to, co může čekat. Problém nastává, když se pokouší rozvíjet něco jako příběh a délka filmu přesahuje trojnásobek délky jedné grandguignolovské aktovky. Pro všechny snoby a stádečko: hodnoceno v rámci žánru (70%). P.S. JUNO dělá Lewisově WIZARD OF GORE (1970) vskutku medvědí službu... konec či začátek? ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v americkém Chicagu v Illinois. (Epistemolog)
  • Krev a vnitřnosti v gore scénách byly skutečné. Nebyly však lidské, ale zvířecí, a to konkrétně ovčí. Mršiny zvířat tvůrci zakoupili na jatkách – bylo to levnější, než použití falešné krve a umělých orgánů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama