Sputnik

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

majo0007

Okrem toho, že Оксана Сергеевна Акиньшина je "hot čiken MILF" to šumí nudne mimo... Niekto to tu porovnáva s Alienom... choďte rus pojebať! Pre niekoho napínavé, mňa napínal iný zvierač. Tuná totiž pobavili tieto dve bukvice - nejaký *CARNIFEX* sa tu sťažuje, že si ho nejaký ricci vymazal z rici... Hoši, hlavne, že vám pasujú kabelky a budeme vám držať palce! ()

Deyw

indie ruska verze arrival - ale cest bratrum jak to natocili, kamera,hudba,strih,efekty..perfekto zase je mi smutno ze jsme takovy bridilove, snad ten zizka vyjde, ale jinak respekt bratrum - aspon za prvnich 40min top - pak se ztoho stane vole takova picovina ten pribeh a nelogicka sracka, ze to neni mozny..takhle to zahodit.. a ten konec dopici !!!!!! no bylo to nadejny ale bohuzel.. :( ()

Remivsremi

Vizuálně podmanivé dílo, se s píše minimalistickými prvky, dokáže zejména na začátku napnout a překvapit. S postupem času to ale ztrácí rytmus a integritu. Ani ne tím, jak se odhaluje pozadí tvora, ale tím, jak se hlavní ženská postava začne vymykat mantinelům zobrazených na začátku. Její chování na konci příliš nesedělo do zobrazení v první hodině filmu. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout a ke konci si uvědomili, že jim schází ryze kladná postava. Násilně pak namontovali naivitu tam, kam se naprosto nehodí a tím rozhodili správně směrování hlavní linky. Mám problém i úplným závěrem. Nehodí se k předchozím věcem. Celkově linka dítěte je zbytečná a s klidným srdcem se mohla vynechat. Výsledkem je pak vizuálně podmanivý film (místy mi to připomínalo herní Control), kterému trochu došla šťáva. Neměl by se však zatracovat, neboť působí rozhodně lépe než Prometheus a Alien: Covenant. ()

noriaki

To by mě fakt zajímalo co se tady pokazilo. Dovedně rozvíjený příběh, výborná kamera, úchvatné zvuky, režie není vůbec špatná a atmosféra je čistá nula. Ale úplně čistá. Takhle jalový horor jsem už dlouho neviděl. Psychologická linie funguje o trochu lépe, ale tu zase sráží nepravděpodobné postavy a z nich vyplývající kupa nelogičností. Film by si zasloužil pořádně prostříhat, vypustit celou tu rádoby love story a soustředit se na budování napětí. ()

oveckaoa

Jak to tak sleduji přestanu asi věřit lidem co dělají popisky na titulky.com. Tady někdo sliboval ruského vetřelce a realita je taková, že to nedosahuje kvalit ani Vetřelců vs predátorů 2. K ději zhruba takhle spadne ruská raketa s 2 kosmonauty jeden umře a jeden přežije s tím, že něco v něm je. Zjistí to jacýsi hlavouni a snaží se na to přijít jak by to ochočily zhruba tak. Většinu filmu sledujeme konverzační drama mezi ženskou a zhruba 2 chlápky mimozemšťan vypadá parádně a dobře vraždí , ale k čemu to je, když je tam jen zhruba 30 minut z 113. 40 procent nejlepší komentář Mamlas jednoduše shrnuto. P.s. co měly znamenat ty pasáže s tím klukem koho zajímá malý spratek co neumí chodit a někdo mu pošle boty. Asi chtěly zbytečně natáhnout stopáž. ()

bizz_mjc

Skvělá atmosféra, hudba i emzák. A navíc Rusáci, a že to prej ve scífku už nejde, přišli s vlastním, docela originálním pohledem, který namísto akce ve vesmíru využívá šeď osmdesátkový základny a vedle zajímavýho scénáře maká na napětí, postupným odhalování a soustředí se na postavy. ()

ghatos

Není to špatné. Nic nějak zvlášť akčního, ale zase má to slušnou myšlenku. V dramatické rovině se z toho nepodařilo, až tolik vytěžit. Mohlo to být tvrdší a temnější...61%. ()

herr_carter

Kdyby ti Rusáci nebyli takové chladné držky, možná bych dal i za 4 hvězdy, takhle ale člověk fakt neví, zda má komu vůbec fandit. Oksana Aki-šišina se snaží divákovi vetřít do přízně zuby-kozami, ale je to pořád málo. Parazit z vesmíru je velice dobře graficky udělán. Všechno ostatní je ale takové unylé, vleče se...příjemná změna, ale trošku zabitý potenciál, řekl bych.................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

vitekpe

Takovej ala vetrelec na rusky zpusob. Nasnimane je to samozrejme kvalitne, pribeh trosku rozdivocely, ale na to jsme si uz ruskych modernich filmu zvykli. Kdo chce vse nema nic... ;) Jinak Oksana samozrejme skvela. A nevim doted, proc se to jmenovalo Sputnik. :) ()

iXtr3m3

Trošku film nadhodnotím a dávam mu slabšie štyri hviezdy, aj keď by si možno zaslúžil skôr silnejšie tri. Ale keďže to je už polemizovanie o tom istom, je to jedno. Je to zaujímavý ruský sci-fi filmík, ktorý je opäť na skvelej technickej úrovni, Rusi to už pár rokov ťahajú ako tí v najvyššej triede (USA) a ani dej nebol od veci. Ani zďaleka to nebol klon klasického Votrelca, takže som privítal, že sa pokúsili ísť na to trochu originálne. Príšerka bola fajn, len škoda, že jej nedali viac priestoru. Na druhú stranu kombinácia chladného prostredia ruskej utajenej vojenskej základne, dobrého časového obdobia a postupného budovania atmosféry fakt urobila svoje a preto som trochu privrel oči a zdvihol na tie štyri hviezdy. Rusov treba podporovať, pretože od klasickej kopírky amerických filmov už prešli k originálnejším počinom (napr. aj The Blackout - Avanpost, prípadne celková myšlienka dvojfilmu Pritazhenyie), ktoré možno v traileroch vyzerajú genericky ako polovica americkej produkcie, ale na počudovanie majú svoju vlastnú myšlienku, ktorú som buď doteraz v americkej produkcii nevidel, alebo to bolo tak dávno alebo nevýrazné spracovanie, že mi to vyšumelo z hlavy. Takže palec hore Rusi a len tak ďalej. Ešte sa tak zlepšiť v klasických akčných filmoch, lebo tie vám ešte moc nejdú a bude to skvelé. Vo vojnových ste esá, v sci-fi sa k tomu ťaháte, držím palce. ()

kenkaku

Rusové tohle opravdu umí. Dobový film a ještě s military prostředí... prostě vizuálně a pocitově paráda. Co kulhá je (jako vždy) scénář. Ruská mentalita se nezapře. I když neobsahuje vyložené debility (na které jsou experti v USA), tak je děj tak zvláštně uloudaný a ne vždy příčina a následek dává smysl. ()

Kienast

První půlka sci-fi lahoda a atmosféra při poznávání (skvěle CGI) vetřelce je famózní. Jenže pak se do toho začnou motat city a rodina a v neposlední řadě i neschopnost scenáristy přijít s něčím novým a tak jediné co vás bude bavit je když se objeví vetřelec. Úplný závěr mi přišel mimo mísu. Ještě bych vyzdvihl zajímavou hudbu. Výš jak 6/10 nepůjdu. ()

The Marast

Tohle moh byt dobrej film, ale soudruzi řekli ne! budeme se opičit po amících a vezmeme si za vzor covenanta a promethea a nechame všechny postavy se chovat naprosto nelogicky. ()

borec999

Film, za ktorý sa výnimočne Rusi nemusia vo svete hanbiť a po technickej stránke je porovnateľný s americkou a inou produkciou. V prvej polovici a v strede film poteší príjemnou hororovou atmosférou, dobre vymysleným dejom a aj solídnou maskou mimozemského votrelca. Veľká škoda, že dobre rozbehnuté tempo si Sputnik neudržal a v závere mu mierne dochádza dych.  Celkovo je to však jeden z tých lepších sci fi hororov poslednej doby, ktorý za to 1 zhliadnutie bez debaty stojí, aj keď inšpirácia americkým Votrelcom je nepopieraná a dosť viditeľná. 60% a jemný nadpriemer. ()

666Carnage

Tohle jsem si užil. Ruská verze filmů Life a Alien. Mělo to dobrý nápad a potvora vypadala hezky. Hutná atmosféra a opravdu luxusní soundtrack. Líbilo se mi jak mimozemská entita fungovala. Filmy tohohle typu prostě můžu jo a taky jsem čekal, že se to bude odehrávat ve vesmíru a to se neodehrává o to zajímavější. 75% ()

Hanys_

Ruský, navzdory názvu nevesmírný, horror-thriller. Zároveň lehce komorní a dost schopně se opírající o tu osmdesátkovou atmosféru plnou strachu. Je to do jisté míry předvídatelné, ale zároveň prostě jiné. 6/10 ()

Junglista

Je mi fakt jedno, že se tohle scífko inspirovalo jinde - protože cokoliv originálního už jsem pár let v tomhle žánru neviděl. Opět pojaté tak nějak po sovětsku (jinak, než jsme zvyklí) a opět dost dobře. Potvůrka je cajk, námět rozhodně zajímavej, jen škoda, že navzdory hodně solidnímu začátku už je druhá polovina tak nějak... klasická. To neznamená špatná, ale tam už nic nepřekvapí (a tu romantiku si mohli odpustit, ten kamennej xicht Oksaně slušel). Zasazení do 80. let byl dobrej nápad, aspoň nebyl prostor na CGI bordel. ()

Disease

Fajn emzák a nápady ohledně něj. Ovšem ten zbytek moc nezaujal. Tvůrci nějak nevěděli, jestli chtějí točit scifi horror nebo "hluboce lidský příběh". Navíc tomuto žánru více sluší béčkovější kabátek, takže ta monumentální muzika občas dost rušila. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi