Reklama

Reklama

Beautiful Thing

  • Slovensko Nádherná vec (festivalový název)

Obsahy(1)

Nádherne obyčajný príbeh prvej lásky, milovania a coming outu je zasadený do prostredia nižšej sociálnej vrstvy. Tínedžeri Jamie a Ste sú kamaráti, susedia z jedného sídliska londýnskeho East-Endu. Obaja chlapci, ich rodinní príslušníci i najbližšie okolie musí čeliť novej skúsenosti, keď postupne vychádza na povrch, že Jamie je do Stea zamilovaný. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Obdoba (v tomto případě spíše předchůdce) o dva roky mladšího Get Real, který se mi v rámci dané problematiky líbil o něco více než výše zmíněný snímek. Příběh je chytře zasazen do opravdu nepřátelského sousedství, kde je žití na vlastní nebezpečí a my diváci můžeme sledovat osudy tamních obyvatel, kteří to nemají v životě zrovna lehké. Bylo to jednoduché, syrové a zároveň zcela upřímné. Zkrátka britská produkce mě zklamala jen v omezeném množství případů a tento film patří rozhodně mezi její nadprůměrné artikly. ()

Brygmi 

všechny recenze uživatele

Už dlouho mě žádný film tak nezklamal jako Beautiful Thing. Tématika coming-outu mě zajímá, těšila jsem se... a nic. Nudné zpracování, nevýrazní herci, časté "přešlapování" na jednom místě. Emoční chlad. Dvě hvězdičky jsou za několik scén, které se prostě podařily - sblížení chlapců, celá závěrečná scéna a několik málo dalších momentů. Škoda. Pro mě snadno zapomenutelná věc. ()

Reklama

vanadium 

všechny recenze uživatele

Ano, Beautiful Thing není nikterak dokonalý film, ale je velice příjemný a pohodový. Kluci sympaťáci (už kvůli Glenovi Berrymu, kterého znám z Vražd v Midsomeru (hrál v epizodě Destroying Angel), jsem se na tento film musel podívat). Moc mě potěšilo podbarvení písničkami mojí oblíbené Mamy Cass Elliot. Prostoupeno klasickým britským ironickým humorem a sociální dramatičností, kterou Britové umí perfektně podat a která v kombinaci s jejich humorem působí fantasticky. A pokud AngelAngie a Brygmi daly Beautiful Thing dvě hvězdičky, tak opravdu nechápu, za co daly třeba té trapárně Latter Days pět. ()

ivishka 

všechny recenze uživatele

Dlouho se mi tento snímek sušil na disku a tak jsem se rozhodla ho oprášit a zbavit se těch nejhorších filmových "prohřešků" co konečně smažu abych měla pokoj. Moje nechuť byla naprosto správná, protože takhle zobrazit objevování sexuality....to je asi ten nejnudnější způsob. Rejža se bál, aby neukázal něco víc než jen záda herců nebo nohy a i to je moc :-D. Navíc mě hrozně štvalo, že nikdo z těch herců to dobře nezahrál. Viděla jsem mnohem lepší snímky o objevení sexuality(třeba s muži) a byly záživnější. Navíc už mě přestává bavit sledovat neustále homofobickou společnost, která nechápe, že nejsou jenom heteráci. Byly doby co takovým dejme tomu vztahům doba přála více a tahle to podle mě zas až tolik není i když se tváří velice seriozně a chápavě. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Začínající láska dvou kluků na ošuntělém sídlišti je nenápadný film s nenápadným hereckým projevem hlavně ústřední dvojice. Kupodivu, mnohem výraznější jsou vedlejší postavy, ať už střelená černoška od vedle, která každou scénu strhne pro sebe nebo sobecká matka jednoho z hrdinů, která mi zjevem připomínala Helenu Fibingerovou ve vrcholné formě. I ten chlapík, kterého si najde - a na kterého bůhví proč zvysoka kašle, protože on je naprosto skvělý - je zajímavější charakter, než ti dva kluci - jeden ubitý násilnickým otcem a bratrem, druhý nevstřícnou matkou. _____ KOUSEK DĚJE Průšvih je hlavně konec, kdy postavy najednou násilně zlomí své dosavadní postoje, matka, která nadávala synovi kvůli orientaci, se najednou se vším smiřuje, černoška, která se baví tím, jak všechny štve proti sobě, naráz projeví pochopení, zakřiknutý chlapec se zčista jasna odhodlá k odvaze - bum, bác - a najednou, jako výraz totální scenáristické bezmocnosti, jak film zakončit, všichni tančí uprostřed sídliště a jsou plní pochopení, které se na ně sneslo nejspíš božím zásahem. ____ Tenhle film ztratil ke konci odvahu zůstat drsný. ____ P. S. Hele, nenatočili na tomhle sídlišti později Misfists ? /12. 7. 14./ ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu se objevují melodie písní zpěvačky, původně ze skupiny Mamas & The Papas, "Mama" Cass Eliot, a to konkrétně "Make Your Own Kind of Music" a "Dream a Little Dream of Me", což je její nejznámější singl. V tomto snímku často zmiňovaná zpěvačka zemřela ve věku pouhých 32 let nikoliv na udušení sendvičem, jak je řečeno na balkóně, ale na srdeční slabost. (Michalechal)
  • Duha, která se objeví na nebi hned v jedné z úvodních scén, nastiňuje povahu filmu. LGBT (lesbicko - gay - bisexuálně - transsexuální) komunita má jako jeden ze svých symbolů vlajku v šesti barvách duhy. (Stanislaus)

Reklama

Reklama