Beautiful Thing

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Chris Seager

Tony Garnett

Klidně a bez většího povyku podaná idea dospívání a utvrzování sexuální orientace. Zde tu není právě heterosexuální, ale naopak. Snímek je velice precizně natočen, ač jako obyčejný příběh obyčejných lidí. Není sice ani ničím extra zajímavý, ale je velice věrohodný a musí se mu nechat i určitá dávka emocí. 60%(21.1.2013)

Kdyz jsem film videl ve svych 19ti letech, bylo to pro me naprosto uzasne.. s postupem casu tento snimek hodnotim jako prumerny. Ale svedci to jen o tom, ze film je sit na miru sve cilove skupine a tam jednoznacne boduje. Prijemna hudba, vtip a jednoduchost. Urcite si tento snimek zaslouzi pozornost.(27.1.2006)

milé vyprávění ze životem čpícího East-Endu, barvité a zábavné postavičky ze sídláku a okolí, obyčejný příběh obyčejných kluků, kteří jen s rozpaky přijímají fakt, že jsou jiní. Že budou mít problémy. Kteří ale rychle přijdou na to, že čím dříve budou jednat férově a přímo, tím míň je to bude bolet.... Myslím, že to může hodně lidí inspirovat ke coming-outu a to je dobře.(4.1.2014)

V jednoduchosti je síla a tento film je veskrze jednoduchý. A to je jeho nejsilnějši deviza. Malá lovestory, kterých se kolem nás dějí spousty (nebo si to já aspoň myslím), a přesto neskutečně chytí u srdce. A závěrečný tanec?! wow! Jsem rád, že v záplavě všech výpravných a drahých filmů vznikají i tyto malé perly.(14.5.2008)

Ano, Beautiful Thing není nikterak dokonalý film, ale je velice příjemný a pohodový. Kluci sympaťáci (už kvůli Glenovi Berrymu, kterého znám z Vražd v Midsomeru (hrál v epizodě Destroying Angel), jsem se na tento film musel podívat). Moc mě potěšilo podbarvení písničkami mojí oblíbené Mamy Cass Elliot. Prostoupeno klasickým britským ironickým humorem a sociální dramatičností, kterou Britové umí perfektně podat a která v kombinaci s jejich humorem působí fantasticky. A pokud AngelAngie a Brygmi daly Beautiful Thing dvě hvězdičky, tak opravdu nechápu, za co daly třeba té trapárně Latter Days pět.(27.1.2010)

• - Duha, která se objeví na nebi hned v jedné z úvodních scén, nastiňuje povahu filmu. LGBT (lesbicko - gay - bisexuálně - transsexuální) komunita má jako jeden ze svých symbolů vlajku v šesti barvách duhy. (Stanislaus)

• - Ve filmu se objevují melodie písní zpěvačky, původně ze skupiny Mamas & The Papas, "Mama" Cass Eliot, a to konkrétně "Make Your Own Kind of Music" a "Dream a Little Dream of Me", což je její nejznámější singl. V tomto snímku často zmiňovaná zpěvačka zemřela ve věku pouhých 32 let nikoliv na udušení sendvičem, jak je řečeno na balkóně, ale na srdeční slabost. (Michalechal)