Beautiful Thing

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Chris Seager

Tony Garnett

Ano, Beautiful Thing není nikterak dokonalý film, ale je velice příjemný a pohodový. Kluci sympaťáci (už kvůli Glenovi Berrymu, kterého znám z Vražd v Midsomeru (hrál v epizodě Destroying Angel), jsem se na tento film musel podívat). Moc mě potěšilo podbarvení písničkami mojí oblíbené Mamy Cass Elliot. Prostoupeno klasickým britským ironickým humorem a sociální dramatičností, kterou Britové umí perfektně podat a která v kombinaci s jejich humorem působí fantasticky. A pokud AngelAngie a Brygmi daly Beautiful Thing dvě hvězdičky, tak opravdu nechápu, za co daly třeba té trapárně Latter Days pět.(27.1.2010)

Nedá se říct, že by to byl zrovna trhák, ale své kouzlo jistě má. I když se naše společnost označuje za tolerantní, je téma homosexuality a "coming outu" pořád žhavé, což ne každého potěší. Předpokládám, že se na film nebudou dívat odpůrci, i když to podle komentářů leckdy vypadá (zvlášť na konci seznamu řazeného podle hodnocení). Naštěstí se na ČSFD řeší jen filmové zpracování, které pokládám za to šťastnější.(25.12.2013)

Tssss, dovolím si klidně říct ta NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚC!!! :) Je to neuvěřitelně britský :D Lindu Henry jsem žral v každé její scéně, jej ta mě dostala do kolen :D A závěrečná taneční scéna??? No kam se hrabe Hříšnej tanec, tady máte chuť vzít Lindu za hlavu a vrazit jí obrovskou pusu :)))) Nejkrásnější queer film, co byl kdy natočen. Cudnost těch dvou, nervozita, pavlač, máma, kabaret.... Děkuji Ti, MacDonalde, že nesmažíš krávy do housek, ale točíš filmy :)(13.11.2006)

Po delší době opět jeden z q-filmů, který si zaslouží plných poctivých pět. Lehké, nenucené, drsné, často ale vtipné a hlavně reálně uvěřitelné a milé. Perfektní lehký snímek o životních "jednoduchostech", doplněný perfektní hudbou Mama Cass (park a Make Your Own Kind of Music je jednou z nejlepších scén, krom všech těch "na pavlači"). Linda Henry je opravdu přesná, skvělá. Zaslouženě Mladý evropský film roku 1996. Asi mě začíná bavit, když filmy o mladých g-klucích točí ženy (viz. Jongens).(14.12.2014)

Klidně a bez většího povyku podaná idea dospívání a utvrzování sexuální orientace. Zde tu není právě heterosexuální, ale naopak. Snímek je velice precizně natočen, ač jako obyčejný příběh obyčejných lidí. Není sice ani ničím extra zajímavý, ale je velice věrohodný a musí se mu nechat i určitá dávka emocí. 60%(21.1.2013)

• - Duha, která se objeví na nebi hned v jedné z úvodních scén, nastiňuje povahu filmu. LGBT (lesbicko - gay - bisexuálně - transsexuální) komunita má jako jeden ze svých symbolů vlajku v šesti barvách duhy. (Stanislaus)

• - Ve filmu se objevují melodie písní zpěvačky, původně ze skupiny Mamas & The Papas, "Mama" Cass Eliot, a to konkrétně "Make Your Own Kind of Music" a "Dream a Little Dream of Me", což je její nejznámější singl. V tomto snímku často zmiňovaná zpěvačka zemřela ve věku pouhých 32 let nikoliv na udušení sendvičem, jak je řečeno na balkóně, ale na srdeční slabost. (Michalechal)