Beautiful Thing

Velká Británie, 1996, 90 min

Chris Seager

Tony Garnett
  • Brygmi

Už dlouho mě žádný film tak nezklamal jako Beautiful Thing. Tématika coming-outu mě zajímá, těšila jsem se... a nic. Nudné zpracování, nevýrazní herci, časté "přešlapování" na jednom místě. Emoční chlad. Dvě hvězdičky jsou za několik scén, které se prostě podařily - sblížení chlapců, celá závěrečná scéna a několik málo dalších momentů. Škoda. Pro mě snadno zapomenutelná věc.(7.4.2007)

Kdyz jsem film videl ve svych 19ti letech, bylo to pro me naprosto uzasne.. s postupem casu tento snimek hodnotim jako prumerny. Ale svedci to jen o tom, ze film je sit na miru sve cilove skupine a tam jednoznacne boduje. Prijemna hudba, vtip a jednoduchost. Urcite si tento snimek zaslouzi pozornost.(27.1.2006)

Obdoba (v tomto případě spíše předchůdce) o dva roky mladšího Get Real, který se mi v rámci dané problematiky líbil o něco více než výše zmíněný snímek. Příběh je chytře zasazen do opravdu nepřátelského sousedství, kde je žití na vlastní nebezpečí a my diváci můžeme sledovat osudy tamních obyvatel, kteří to nemají v životě zrovna lehké. Bylo to jednoduché, syrové a zároveň zcela upřímné. Zkrátka britská produkce mě zklamala jen v omezeném množství případů a tento film patří rozhodně mezi její nadprůměrné artikly.(8.6.2011)

Tssss, dovolím si klidně říct ta NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚC!!! :) Je to neuvěřitelně britský :D Lindu Henry jsem žral v každé její scéně, jej ta mě dostala do kolen :D A závěrečná taneční scéna??? No kam se hrabe Hříšnej tanec, tady máte chuť vzít Lindu za hlavu a vrazit jí obrovskou pusu :)))) Nejkrásnější queer film, co byl kdy natočen. Cudnost těch dvou, nervozita, pavlač, máma, kabaret.... Děkuji Ti, MacDonalde, že nesmažíš krávy do housek, ale točíš filmy :)(13.11.2006)

Ano, Beautiful Thing není nikterak dokonalý film, ale je velice příjemný a pohodový. Kluci sympaťáci (už kvůli Glenovi Berrymu, kterého znám z Vražd v Midsomeru (hrál v epizodě Destroying Angel), jsem se na tento film musel podívat). Moc mě potěšilo podbarvení písničkami mojí oblíbené Mamy Cass Elliot. Prostoupeno klasickým britským ironickým humorem a sociální dramatičností, kterou Britové umí perfektně podat a která v kombinaci s jejich humorem působí fantasticky. A pokud AngelAngie a Brygmi daly Beautiful Thing dvě hvězdičky, tak opravdu nechápu, za co daly třeba té trapárně Latter Days pět.(27.1.2010)

• - Ve filmu se objevují melodie písní zpěvačky, původně ze skupiny Mamas & The Papas, "Mama" Cass Eliot, a to konkrétně "Make Your Own Kind of Music" a "Dream a Little Dream of Me", což je její nejznámější singl. V tomto snímku často zmiňovaná zpěvačka zemřela ve věku pouhých 32 let nikoliv na udušení sendvičem, jak je řečeno na balkóně, ale na srdeční slabost. (Michalechal)

• - Duha, která se objeví na nebi hned v jedné z úvodních scén, nastiňuje povahu filmu. LGBT (lesbicko - gay - bisexuálně - transsexuální) komunita má jako jeden ze svých symbolů vlajku v šesti barvách duhy. (Stanislaus)