poster

Beautiful Thing

 • Slovensko

  Nádherná vec

  (festivalový název)

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Kamera:

Chris Seager

Producenti:

Tony Garnett
(další profese)
 • Brygmi
  **

  Už dlouho mě žádný film tak nezklamal jako Beautiful Thing. Tématika coming-outu mě zajímá, těšila jsem se... a nic. Nudné zpracování, nevýrazní herci, časté "přešlapování" na jednom místě. Emoční chlad. Dvě hvězdičky jsou za několik scén, které se prostě podařily - sblížení chlapců, celá závěrečná scéna a několik málo dalších momentů. Škoda. Pro mě snadno zapomenutelná věc.(7.4.2007)

 • bloodcountes
  ****

  milé vyprávění ze životem čpícího East-Endu, barvité a zábavné postavičky ze sídláku a okolí, obyčejný příběh obyčejných kluků, kteří jen s rozpaky přijímají fakt, že jsou jiní. Že budou mít problémy. Kteří ale rychle přijdou na to, že čím dříve budou jednat férově a přímo, tím míň je to bude bolet.... Myslím, že to může hodně lidí inspirovat ke coming-outu a to je dobře.(4.1.2014)

 • A.L.E.S.
  ****

  Nedá se říct, že by to byl zrovna trhák, ale své kouzlo jistě má. I když se naše společnost označuje za tolerantní, je téma homosexuality a "coming outu" pořád žhavé, což ne každého potěší. Předpokládám, že se na film nebudou dívat odpůrci, i když to podle komentářů leckdy vypadá (zvlášť na konci seznamu řazeného podle hodnocení). Naštěstí se na ČSFD řeší jen filmové zpracování, které pokládám za to šťastnější.(25.12.2013)

 • FIGHTSTAR
  ****

  Abych pravdu řekl, čekal jsem víc. Spíš než o dvou zamilovaných gayích mi to přišlo jako pohled do života chudých ztroskotanců. Až na pár scén nijak emočně silné, nevyužitý potenciál filmu. Jediné s čím jsem byl zcela spokojen byla hudba. A žánr komedie? To snad nemyslíte vážně.. 65%(6.11.2008)

 • ondey
  *****

  Tssss, dovolím si klidně říct ta NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚC!!! :) Je to neuvěřitelně britský :D Lindu Henry jsem žral v každé její scéně, jej ta mě dostala do kolen :D A závěrečná taneční scéna??? No kam se hrabe Hříšnej tanec, tady máte chuť vzít Lindu za hlavu a vrazit jí obrovskou pusu :)))) Nejkrásnější queer film, co byl kdy natočen. Cudnost těch dvou, nervozita, pavlač, máma, kabaret.... Děkuji Ti, MacDonalde, že nesmažíš krávy do housek, ale točíš filmy :)(13.11.2006)

 • - Ve filmu se objevují melodie písní zpěvačky, původně ze skupiny Mamas & The Papas, "Mama" Cass Eliot, a to konkrétně "Make Your Own Kind of Music" a "Dream a Little Dream of Me", což je její nejznámější singl. V tomto snímku často zmiňovaná zpěvačka zemřela ve věku pouhých 32 let nikoliv na udušení sendvičem, jak je řečeno na balkóně, ale na srdeční slabost. (Michalechal)

 • - Duha, která se objeví na nebi hned v jedné z úvodních scén, nastiňuje povahu filmu. LGBT (lesbicko - gay - bisexuálně - transsexuální) komunita má jako jeden ze svých symbolů vlajku v šesti barvách duhy. (Stanislaus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace