Banda na výletě

• slovenský

National Lampoon´s a výlet maturantov

Komedie / Dobrodružný

Kanada / USA, 1995, 91 min

Nečakane vydarená teenegerská komédia o výlete jednej triedy kompletne tvorenej samými pochybnými indivíduami do Washingtonu za prezidentom USA. To o čo vo filme ide nie je vôbec dôležité - v tomto prípade je cesta viac ako cieľ. A počas cesty sa udeje hromada zábavných vecí, ak vám teda ničenie majetku na všetky spôsoby príde vtipné. Čo je ale prekvapujúce, zaobišlo sa to kompletne bez fekálneho humoru, čo sa obzvlášť v dnešnej dobe cení. Bonusom navyše je účasť Jeremyho Rennera. 6+/10(21.1.2011)

• charge

Humor v crazy komediích můžu, ale i ten musí mít určitou kvalitu a originalitu, obojí jsem zde ale hledal marně, příkladem je řidič autobusu, který odkazuje na Otto Manna ze seriálu Simpsonovi, což je docela smutný, ve většině případů je to přesně opačně, tedy že v Simpsonech jsou odkazy na určitý film. Dále jsou zde k vidění extrémně kýčovitý rádobyvtipný scénky s typickými postavami jak přes kopírák, konzervativní ředitel, retardovaný špekoun, zadumaně filozofující černoch, grázl-gentleman, smažka, šprtka, arijský šprt-panic s obřími okuláry, magor žijící v jiné realitě (zde Star Trek) a další. Navíc závěrečný potlesk prezidenta a spol. jako vzdání holdu srdcervoucí řeči maturantů byl vrcholem trapnosti na tomto díle. Je fakt, že existují i horší komedie, ale tohle už nikdy víc.(10.11.2013)

Ikdyž mě Banda na výletě nějak úplně neoslnila a svou zábavností nestrhla,pravdou zůstává,že tolik pošuků v jednom filmu se jen tak nevidí.A především pak ředitel Moss,řidič busu a nebo milovník Star Treku jsou postavičky snad až kultovně zábavné a pamětihodné.I ostatní studenti jsou složeni z všemožných individuí,kteří hláškují a chovají se jak totální hovada a neskutečně tím baví.Problém je v samotném,opravdu hloupém ději,především pak v závěru,no fujtajbl.Jednotlivé scénky a příběhy z jejich výletu jsou sice většinou ultravtipné,ale pohromadě zkrátka film nefunguje ani trochu.Nicméně jako zábavný úlet Banda na výletě funguje 100%,jen je třeba překousnout pár laciných vlastních gólů.(23.2.2010)

Občas nuda, ale po většinu doby děsnej náklad. Hlavně když se na scéně objeví ředitel Moss nebo vyhulenej řidič busu Red, tak se film vytáčí do neskutečně brutálních otáček, ale ona i samotná třída je děsně cyber vostrá, všichni sou tam neustále vožralý jak hovada, demolujou hotel a ničej snobský večírky cestou do Washingtonu a to se radši ani nebudu zmiňovat o retardovi co si myslí, že je ve star treku a stíhá třídu, jelikož si myslí, že to jsou klingoni a on je musí zlikvidovat svým fázorem. No prostě strašně zábavná kokotina(9.11.2007)

Pro mě je tohle naprostej vrchol všech těch tzv. teen komedií. Kdybych to měl nějak jednoduše popsat, tak je to taková kombinace filmů Bláznivá škola a Road trip, ale je to mnohem lepší, než oba filmy dohromady. Je to občas nechutný, je to sprostý, je to super!!! Jestli máte tenhle typ filmů rádi, tak se na to určitě podívejte. Pro intouše tradičně dodám, aby se na to nedívali a radši si přečetli Prousta. Je to prostě komedie, kde se najdou všechny ty šablonovitý postavy, který všichni známe z podobnejch filmů (totální vyhulenec a smažka - Heroin, co? - Ne, inzulín. - A moh bych si od tebe nějakej koupit?, šprtka, černoch intelektuál, sexy buchta, ředitel suchar, naivní nová učitelka a další). Tahle skupinka se vydá autobusem na cestu přímo za prezidentem USA. Aby to bylo zajímavější, tak autobus řídí král všech huličů, kterej po cestě žere uspávací prášky pro koně a hulí vodní dýmku. Do toho je navíc sleduje jakejsi Star trekovej magor, protože si myslí, že jeden ze studentů je vůdce Klingonů. Jestli od toho budete čekat nějaký psychologický drama o životě americkejch středoškoláků, tak vás varuju, že se vám to líbit nebude, protože o tom tenhle film neni. Takže jestli se i přes moje varování na to budete dívat, tak pak tady nepište srdcervoucí komentáře, že vám film způsobil psychický trauma a odpady si nechte pro jiný filmy, který si to skutečně zasloužej. Jinak porno s Forrestem Gumpem bylo fakt brutální. No vůbec nechápu hodnocení 4,2/10 na imdb. P.S. Já chci taky pravou japonku z Číny s hedvábnou kůží, mandlovejma očima a blond vlasama.(23.11.2006)

• - Ředitel Todd Moss (Matt Frewer) se ve svém hotelovém pokoji dívá na pornofilm Foreskin Gump (1994). (Elbarto08)

• - Na cestě do Washingtonu zastaví rokenrolový řidič kouzelného autobusu Red (Tommy Chong) u samoobsluhy nazvané „Quickie Mart“, jež vlastní snědý muž jménem Ish (Marvin Ishmael), a ve které si prohlíží zboží frigidní Líza „Káča“ Perkinsová (Fiona Loewi). Tohle všechno jsou přímé odkazy na postavy a místo ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989), a to na šprtku Lízu Simpsonovou, workoholika Apua, obchod zvaný „Kwik-E-Mart“ a věčně zhuleného Ottu. (Elbarto08)