poster

Psí vojáci

 • Velká Británie

  Dog Soldiers

 • Slovensko

  Psí vojaci

Akční / Horor / Thriller

Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 min

Režie:

Neil Marshall

Scénář:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

Mark Thomas

Střih:

Neil Marshall

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (321)

 • POMO
  **

  Čo môže zachrániť nízkorozpočtové akčné béčko s vizuálom rakúskeho televízneho seriálu? Schopný a nápaditý režisér. Je Neill Marshall schopný a nápaditý režisér? Nie. Nedokáže natočiť efektne ani len jazdu džípu po lese. V porovnaní s týmto hybridom si Boyleových 28 DAYS LATER zaslúži minimálne 4*.(16.8.2003)

 • KevSpa
  ****

  Dokonalý příklad filmu spadajícího do kategorie "guilty pleasure". Je to neskutečná hloupost, dialogy i většina scén jsou ať už chtěně nebo nechtěně k smíchu, stejně jako triky, ale já se zkrátka bavila. A nebylo to jen díky účasti Kevina McKidda, který si roli drsného vojáka v tomhle vlkodlačím nízkorozpočtovém béčku vyloženě užíval.(10.4.2010)

 • Lima
  **

  Vlkodlaci? Pche! K smíchu! To už jsou drsnější sousedčiny čivavy, když se mi ty mrchy sápou po nohách, kdykoliv je míjím. Britský pokus o akční podívanou s lykantropy prostě nevyšel. Vizuálně velmi chudý, mezi ty německé, či rakouské blbiny na Primě by v pohodě zapadl. Připitomělý dialogy, což sice u béčka není handicap, ale hlavně po většinu času děsná nuda, kterou nevytrhne ani těch pár krvavých scének s vesele holdujícími vlkodlaky. Jediná lekací scéna v úvodu a posledních deset minut jakž takž ujde, zbytek je nuda, nuda, nuda.........(18.11.2003)

 • Malarkey
  ***

  Decentní horůrek okořeněný řadou ohodnocení není ale nic zvláštního, nebo jedinečného, jak by na první pohled mohlo vypadat, ale taky nemuselo, protože zdejší hodnocení to jenom potvrzuje. Pro mě je to čistý průměr, čistý nechutný, krvavý průměr. Psí vojáci možná jsou horor, který si postupně brousí atmosféru na diváka, ale co od něj především čekat. Především teda lekací scény, kopy psů, kteří mají krev u držky, kteří by rádi do něčeho zakously, a to se jim také v tomto filmu podaří. Možná je to po příběhové stránce velký nesmysl a hodně nijaký, neočekávaný inovativní průběh, ale furt to účel hororu docela plní. Ale jak už vím, zlá tajuplná atmosféra vyvolávající strach se může konat i jinak, než nechutným kapáním krve všude kde se dá, jen aby divák měl strach viz. třeba Znamení ve zdi.(14.8.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,883,000║ Ja neviem čo Neil Marshall vidí na tom rýchlom zmätenom strihu, ten mu asi najviac podráža kolená, príbeh ujde, aj keď sa tam postupne kopí veľa nelogických vecí a konaní, masky vlkolakov fajn, nuda nehrozí, stále sa niečo deje... ale aj tak nedosiahne to ani na priemer. /40%/(30.8.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Mark Thomas: 1. Dog Soldiers [3:55] ,2. Kinght's Sword [2:51] ,3. Special Forces [2:33] ,4. Sarge's Theme [3:47] ,5. Christ on a Bike [2:49] ,6. Come on Sunshine [2:19] ,7. Predators [2:27] ,8. Silhouettes [2:09] ,9. Sanctuary [3:59] ,10. No Ordinary Enemy [3:51] ,11. Wildlife [4:31] ,12. Battle [4:41] ,13. Rabbit's Foot [3:21] ,14. Megan [2:07] ,15. Have a Go [3:39] ,16. Claire de Lune - Claude Debussy [5:09] ,17. Expendable [3:53] ,18. Metamorphosis [1:33] ,19. Full Moon [3:57] ,20. Comrades [3:41] ,21. They Think It's All Over [1:30],(14.5.2011)

 • Fr
  ***

  Základ přežití není v utíkání a skrývání se, ale v likvidaci schopností nepřítele vedoucí k vašemu dopadení..... Dům v lese, málo munice a venku něco mezi člověkem a vlkem. Žádná paranoia středověku, žádní blázni, ale ORGANIZOVANÁ JEDNOTKA OBROVSKÝCH VYJÍCÍCH HNUSŮ. N.Marshall natočil (jak je jeho zvykem) zajímavý film – no, ehm - jedná se spíš o takovou blbost, která má za cíl víc pobavit než vystrašit, ale já přemýšlím, proč nemám Marshalla mezi oblíbenými režiséry…. Počkám na Centuriona! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vyrážím s rodinou do hlubokých skotských hvozdů. 2.) Chci vidět K.McKidda než ,,ovládl“ Řím. 3.) Jsem fanda snímků N.Marshalla. 4.) Zítra jdu na houby. 5.) Tenhle Vlkodlak mi připadal trochu nudnej. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(1.7.2010)

 • tron
  **

  Nie najhoršie, ale Neil Marshall mal tú skutočnú bombu ešte len pred sebou (samozrejme fenomenálny survival horor PÁD DO TMY). Samotní vlkolaci sú nakrútení podľa hesla "za málo peňazí pomenej muziky" a tak sa vynárajú z nočnej Škótskej vrchovine v príliš rýchlom strihu. Nepomáha ani biedne herecké obsadenie, z ktorého zaujme snáď len frajer Sean Pertwee, plus krvavé výjavy ("ťahanie čriev"). Pri technickej "kvalite" ústredných monštier by som povedal, že mohli (mali) byť ukazované EŠTE menej. I tak ale režisér stvoril dobrú atmosféru temných lesov, kde síce zopár ľudí váš krik počuje, ale rozhodne vám nepomôžu.(15.12.2004)

 • movie
  ****

  Nadupaná horrorová akce. Rychlé, dobře natočené, dravé ... prostě super. Pokud jste si mysleli, že vlkodlakům na plátně už odzvonilo, tak Dog Soldier vás přesvědčí o opaku.(5.4.2003)

 • Zeck
  **

  voják: "Seržante musíme okamžitě vypadnout!" seržant: "Kurva lezou mi střeva, vypadněte pryč." voják: "Tak vám je nastrkám nazpátek." seržant: "To nemá smysl, nebudou tam držet."... Problém se střevy se nakonec vyřešil vteřinovým lepidlem, kterým se všechna střeva seržanta přilepila k sobě a následně nastrkala nazápatek do břicha. Vynikající úlet? To možná ano, kdyby se autoři snažili o nadsázku, bohužel to mysleli vážně.(13.12.2007)

 • Jossie
  ****

  Až na trochu slabší vlkodlaky to bylo překvapivě hodně slušné. Začátek mě moc nebral (až na krávu samozřejmě), ale jakmile se vojáci s vědkyní ocitli v domě, začalo to být sakra zajímavé a napínavé. Maličko nezvládnuté mi přišlo jen to, že se smrtelností vlkodlaků to bylo dost podivné, jednou zabít šli, podruhé nešli, tak čím se tedy měli zabíjet? Ale nač nad takovými věcmi uvažovat u tohoto typu filmu, zábavné to je a víc od toho netřeba čekat. A dokonce i herci byli fan.(19.5.2008)

 • CheGuevara
  ***

  A střílí, střílí, střílí...všude samé samopaly a tvrdí hoši proti partičce vlkodlaků. Plno akce, krve a atmosféry. Už jsem řekl, že se tam hodně střílí? Klukovský sen se stal realitou. A co na tom, že je to blbina od začátku až do konce, tady Tarkovského nehledám. Podruhé by to nejspíš nebylo tak chutné, ale napoprvé hodně příjemné setkání.(14.7.2007)

 • Kordus
  ****

  Takhle si představuju solidní vlkodlačí béčko.(13.9.2004)

 • tombac
  **

  Zpočátku to vypadá na dobrý a atmosférický vlkodlačí horror. To ještě nebyli vlkodlaci vidět a obrazovkou se míhaly jen jejich siluety. Jakmile se zbytek vojáků opevní v domě uprostřed lesa a započnou útoky kreatur, jde veškeré napětí do háje a do tváře se divákovi vkrádá úšklebek. Vlkodlaci vypadají naprosto otřesně, jako vypelichané cosi, co právě vyběhlo ze školního kabinetu. Při kontaktním souboji jednoho chlupa s vojákem jsem málem prskal smíchy. K tomu si přičtěte spoustu stupidních heroických keců, přehrávající herce, nic moc akci, kopec nudy a klišé a dostanete nepovedené akčně horrorové béčko jak vyšité. Dvě hvězdy dávám za Seana Pertweeho a jeho vyhřezlá střeva, úvodní půlhodinku a ústřední hymnickou hudební skladbu.(18.9.2005)

 • flanker.27
  *****

  Pěknej akční horor, kde lidi nezastupuje parta pitomých vřeštících teenagerů, ale družstvo paragánů, kteří uvažují celkem logicky, používají všechny dostupné prostředky a neprodají kůži lacino. Když jde co tuhého, dochází na prolamování z místnosti do místnosti nebo dokonce boj na férovku. Musím řict, že jsem vojákům opravdu fandil. Co dál filmu pomáhá je velký nadhled a některé pěkně černé hlášky ("seru na folklór", "aport", "Co uděláme? - Schováme se do skříně."). Dál nebývá obvyklé, - spoiler - aby se jediná ženská hrdinka ukázala jako zrádce.Celý film jsem se dobře bavil a těšil jsem se, čím mě tvůrci překvapí v další scéně.(6.10.2005)

 • Dudek
  ****

  Režisér Neil Marshall dokázal s malým rozpočtem a špatným technickým zázemím natočit až překvapivě dobrý horor o vlkodlacích. Má cit pro skloubení humoru, akce a hororu, je ovšem pravda, že občas poněkud pokulhává. Psí vojáci dokazují, že Neil Marshall je dobrý režisér, který, pokud dobrousí svou formu, jednou natočí překvapivě kvalitní film.(15.1.2006)

 • choze
  ***

  Vší tou laciností (pár efektních záběrů se najde, ale obraz vypadá televizně, hudba mi tam zoufale neseděla) a neiritujícím zřetelným fandovstvím (nespočet nápadů a fórků a celková poctivost) mi to bylo dost sympatické - měl jsem pocit jako by se amatérský tvůrce konečně zmohl na levný celovečerák, v rámci možností se vyřádil a stvořil solidní žánrové béčko. A dech mu nedošel ani ve finále, kdy v chajdičce v lese obležené vlkodlaky konečně dojdou náboje a jde se hodně nablízko. Jako horor slabé, survival slušný.(29.5.2012)

 • Gilmour93
  ***

  Přerostlé lykantropické kolie se pokouší zmasakrovat speciální jednotku ve skotských lesích. Námět interesantní, realizace dozenová. Z šedého hereckého průměru vyčnívá jako lodní stožár charismatický Sean Pertwee.(15.10.2008)

 • genetique
  **

  Úplne tupý film, ktorý si ani nezaslúži pomenovanie horror a šiel by som pozabíjať ľudí, ktorí píšu debilné upútavky na obaly v požičovniach!!! Strašne trápne, ani by som tento pocit tak nenadobudol, keby tento film nebol na obale vychválený do nebies. 45%.(6.5.2006)

 • sniper18
  ****

  Je to veľmi dobrý akčný horor. Má výborný príbeh o vojenskej jednotke, ktorá je v rámci cvičenia vysadená hlboko v lesoch, ale tam musí čeliť skupine vlkodlakov a tak sa vojaci zabarikádujú v opustenom dome, kde musia vydržať noc. Spracovaný je skvelo, dej sa ničím nezdržuje a tak po dvoch zaujímavých úvodných scénach je už hneď vojenská jednotka vysadená v lesoch, chvíľu sa ešte divák oboznamuje s postavami a už nasleduje len neustály stret s vlkodlakmi, takže nudiť sa tu nedá ani na okamih. Samotná akcia je zvládnutá veľmi dobre, vojaci sa samozrejme bránia, takže je tu množstvo streľby a aj viacero výbuchov. Nájde sa tu množstvo výborných momentov, obzvlášť v záverečnej fázi a slušných krvavých scén. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, na rozdiel od väčšiny filmov, kde vojaci svojou primitívnosťou len nudia sú tu zaujímaví, ich dialógy často pobavia a minimálne traja si dokážu získať sympatie. A pobaví aj ich výborný čierny humor, ktorý ale nenarúša atmosféru filmu. Réžia v rámci hororu až tak moc neobstojí, film nemá atmosféru hororu aj aj pocit napätia je veľmi občasný, ale celkovo som rozhodne spokojný a technická stránka je na tom dosť dobre, efekty sú kvalitné a vlkodlaci vyzerajú výborne. Síce plné hodnotenie nedávam, ale aj tak sú Psí vojaci jedným z mojich najobľúbenejších hororov a jediný film, kde vlkodlaci nie sú na smiech. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 80%.(16.7.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17