Reklama

Reklama

Psí vojáci

  • Velká Británie Dog Soldiers (více)
Trailer
Akční / Horor / Thriller
Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 min

Obsahy(1)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (335)

buldock 

všechny recenze uživatele

Z prvu se vše vyvíjí velmi dobře , atmosféra je slušná a vypadá to na dobrý horror. Vše ale končí v okamžiku prvních zjevení vlkodlaků na scéně a jejich soubojů s vojáky. Akce je špatně a nepřehledně natočená , masky vypadají komicky , kamera je chaotická a celý vizuál má nádech německého televizního filmu , který dávájí na Primě ;-) Znovu tady máme příklad zpackaného dobrého nápadu , který mohl pomýšlet na vyšší mety , ovšem svým provedením upadl do podrůměrnosti a bude rychle zapomenut. 35% ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Pěkný akční horor, kde lidi nezastupuje parta pitomých vřeštících teenagerů, ale družstvo paragánů, kteří uvažují celkem logicky, používají všechny dostupné prostředky a neprodají kůži lacino. Když jde co tuhého, dochází na prolamování z místnosti do místnosti nebo dokonce boj na férovku. Musím řict, že jsem vojákům opravdu fandil. Co dál filmu pomáhá je velký nadhled a některé pěkně černé hlášky ("seru na folklór", "aport", "Co uděláme? - Schováme se do skříně."). Dál nebývá obvyklé, - spoiler - aby se jediná ženská hrdinka ukázala jako zrádce. Celý film jsem se dobře bavil a těšil jsem se, čím mě tvůrci překvapí v další scéně. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Tento film mi evokoval atmosféru americké Krvavé hostiny, kde je také skupina lidí uvězněna v budově, kterou obléhají nestvůry, takže bych mohl dát průměrné 3* a jít dál. Jenže to nejde kvůli tragice tohoto filmu. A co vlastně bylo tak tragické?! Herci, scénář, kamera, ... snad jediné, co ušlo, byly ty potvory. Zkrátka jeden z těch méně dobrých béčkových hororů, který nezachrání ani střeva řinoucí se z břicha či rádoby vtipné hlášky tamních protagonistů ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Režisér Neil Marshall dokázal s malým rozpočtem a špatným technickým zázemím natočit až překvapivě dobrý horor o vlkodlacích. Má cit pro skloubení humoru, akce a hororu, je ovšem pravda, že občas poněkud pokulhává. Psí vojáci dokazují, že Neil Marshall je dobrý režisér, který, pokud dobrousí svou formu, jednou natočí překvapivě kvalitní film. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

A střílí, střílí, střílí...všude samé samopaly a tvrdí hoši proti partičce vlkodlaků. Plno akce, krve a atmosféry. Už jsem řekl, že se tam hodně střílí? Klukovský sen se stal realitou. A co na tom, že je to blbina od začátku až do konce, tady Tarkovského nehledám. Podruhé by to nejspíš nebylo tak chutné, ale napoprvé hodně příjemné setkání. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (15)

  • Děj je zasazen do Skotska, ale filmovalo se v Lucembursku. (Chatterer)
  • Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

Reklama

Reklama