Psí vojáci

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon

Soundtrack Mark Thomas: 1. Dog Soldiers [3:55] ,2. Kinght's Sword [2:51] ,3. Special Forces [2:33] ,4. Sarge's Theme [3:47] ,5. Christ on a Bike [2:49] ,6. Come on Sunshine [2:19] ,7. Predators [2:27] ,8. Silhouettes [2:09] ,9. Sanctuary [3:59] ,10. No Ordinary Enemy [3:51] ,11. Wildlife [4:31] ,12. Battle [4:41] ,13. Rabbit's Foot [3:21] ,14. Megan [2:07] ,15. Have a Go [3:39] ,16. Claire de Lune - Claude Debussy [5:09] ,17. Expendable [3:53] ,18. Metamorphosis [1:33] ,19. Full Moon [3:57] ,20. Comrades [3:41] ,21. They Think It's All Over [1:30],(14.5.2011)

Fíha. Možná není zas tak těžké umístit se na nejvyšších příčkách mých oblíbených vlkodlačích filmů, když mě vlkodlačí subžánr v rámci horroru zase až tak moc nebere (pořád si na tom ale stojí lépe než upířiny), ale tomuhle filmu se to povedlo. Docela povedené masky, několik skvělých atmosférických a pozitivně nepříjemných scén (padající kráva, vrážení meče mezi zuby /husí kůže zmizela až po několika minutách!!!!!!!!!/) a i na humor dojde (lezoucí střeva, focení vlkodlaků). Moderní, akční, svižné, strhující, mrazivé, děsivé. Kevin McKidd si napravuje reputaci po Trainspottingu a sekunduje mu můj oblíbenec Sean Pertwee. Ne že bych začal mít rád vlkodlaky, ale tenhle film je skvělý. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(20.1.2011)

Copak se nám to plíží po Sherwoodu - není to snad Robin Hood? Kdepak, není, je to speciální britské kokomando, decimované plyšovými kokodlaky. Jó, mít kluci z British Army stříbrné kulky, nemuseli si hrát v lese na 10 malých černoušků, mohli Homo Canislupus spráskat jako prašivé psy hned ze startu a jít si v klidu vysrkat čaj o páté... Atraktivní námět, sympatické prostředí, ucházející atmosféra, solidní Pertwee a McKidd... a to je asi tak všechno - po ohlasech na Studna.net jsem čekala přece jen lepší nářez. Souhlasím se zdejším hodnocením 57%.(24.2.2012)

Režisér Neil Marshall dokázal s malým rozpočtem a špatným technickým zázemím natočit až překvapivě dobrý horor o vlkodlacích. Má cit pro skloubení humoru, akce a hororu, je ovšem pravda, že občas poněkud pokulhává. Psí vojáci dokazují, že Neil Marshall je dobrý režisér, který, pokud dobrousí svou formu, jednou natočí překvapivě kvalitní film.(15.1.2006)

Ze začátku to vypadá dobře, ale vesměs není nic vidět, i když by mělo - kamera se dycky kouká jinam. A když konečně vlkouše ukážou, tak jsou dost umělí a malátní jak kdyby měli ty vlčí hlavy jenom nasazený na lidskejch postavách (což pravděpodobně taky měli). Dialogy jako: "Mám venku střeva." "No tak je nacpem zpátky." "Nebudou tam držet." "Ale budou." nebo "Aport.", když místo zbraně omylem vezme větvičku. Nebo hláška hajzlovi, kterej se změnil na dlakovlka: "Už sis stihnul olízat koule? Aha, zapomněl jsem, že žádný nemáš." Ale jinak je to braný zatraceně vážně. Tyhle hlášky jsou jenom takový rozptýlení mezi napětím, chrstancema krve a jinejma vlkovinama. "Werewolves ate my platoon! England - Germany 5:1"(11.7.2008)

• - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

• - Děj je zasazen do Skotska, ale filmovalo se v Lucembursku. (Chatterer)

• - Jeden z vojáků se jmenuje Bruce Campbell, což je odkaz na The Evil Dead (1981). Bruce tam hrál Ashe. (Chatterer)