poster

Psí vojáci

 • Velká Británie

  Dog Soldiers

 • Slovensko

  Psí vojaci

Akční / Horor / Thriller

Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 min

Režie:

Neil Marshall

Scénář:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

Mark Thomas

Střih:

Neil Marshall

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon
(další profese)
 • SOLOM.
  ***

  Taky jsem se u jeho sledování zrovna dvakrát nebavil. Začátek filmu ještě ušel a je asi nejlepší z celého filmu. jakmile se však děj přesunul do toho baráku, tak konec. V tu chvíli jsem sledoval jen naprosto trapný pokus o vlkodlačí film. Masky otřesné na to jaký měli rozpočet, herecké výkony těžký průměr a ani hlášky které se snažili vypotit mě moc nebavili. Je to takový průměr mezi vlkodlačími filmy. Abych si ho pustil znovu, tak to se budu muset hodně přemáhat.(7.7.2008)

 • eraserhead666
  ****

  Fíha. Možná není zas tak těžké umístit se na nejvyšších příčkách mých oblíbených vlkodlačích filmů, když mě vlkodlačí subžánr v rámci horroru zase až tak moc nebere (pořád si na tom ale stojí lépe než upířiny), ale tomuhle filmu se to povedlo. Docela povedené masky, několik skvělých atmosférických a pozitivně nepříjemných scén (padající kráva, vrážení meče mezi zuby /husí kůže zmizela až po několika minutách!!!!!!!!!/) a i na humor dojde (lezoucí střeva, focení vlkodlaků). Moderní, akční, svižné, strhující, mrazivé, děsivé. Kevin McKidd si napravuje reputaci po Trainspottingu a sekunduje mu můj oblíbenec Sean Pertwee. Ne že bych začal mít rád vlkodlaky, ale tenhle film je skvělý. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(20.1.2011)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,883,000║ Ja neviem čo Neil Marshall vidí na tom rýchlom zmätenom strihu, ten mu asi najviac podráža kolená, príbeh ujde, aj keď sa tam postupne kopí veľa nelogických vecí a konaní, masky vlkolakov fajn, nuda nehrozí, stále sa niečo deje... ale aj tak nedosiahne to ani na priemer. /40%/(30.8.2009)

 • Lima
  **

  Vlkodlaci? Pche! K smíchu! To už jsou drsnější sousedčiny čivavy, když se mi ty mrchy sápou po nohách, kdykoliv je míjím. Britský pokus o akční podívanou s lykantropy prostě nevyšel. Vizuálně velmi chudý, mezi ty německé, či rakouské blbiny na Primě by v pohodě zapadl. Připitomělý dialogy, což sice u béčka není handicap, ale hlavně po většinu času děsná nuda, kterou nevytrhne ani těch pár krvavých scének s vesele holdujícími vlkodlaky. Jediná lekací scéna v úvodu a posledních deset minut jakž takž ujde, zbytek je nuda, nuda, nuda.........(18.11.2003)

 • Dudek
  ****

  Režisér Neil Marshall dokázal s malým rozpočtem a špatným technickým zázemím natočit až překvapivě dobrý horor o vlkodlacích. Má cit pro skloubení humoru, akce a hororu, je ovšem pravda, že občas poněkud pokulhává. Psí vojáci dokazují, že Neil Marshall je dobrý režisér, který, pokud dobrousí svou formu, jednou natočí překvapivě kvalitní film.(15.1.2006)

 • - Zbraň, ktorú používa Cooper (Kevin McKidd), Wells (Sean Pertwee), Ryan (Liam Cunningham) a Megan (Emma Cleasby), je Commercial Browning Hi Power Mark III - 9x19mm. (beso74)

 • - Ve scéně, kdy je vlkodlak vystřelen ven z okna z horního patra, je možné vidět boty herce a konec kostýmu. (Investman)

 • - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)