poster

Psí vojáci

 • Velká Británie

  Dog Soldiers

 • Slovensko

  Psí vojaci

Akční / Horor / Thriller

Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 min

Režie:

Neil Marshall

Scénář:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

Mark Thomas

Střih:

Neil Marshall

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon
(další profese)
 • Brennos
  ***

  Béčko... bezpochyby... často vtipné tam, kde by nemělo, ale občas i tam, kde by mělo... neskutečně předvídatelné... příliš brzké odhalení "nepřítele"... Nicméně já se bavil, ikdyž občas na úkor tvůrců... a prostě tomuhle kousku nemůžu uškodit ;o) Největším kladem filmu bezpochyby charismatický Sean Pertwee alias seržant Wells.(5.4.2005)

 • KevSpa
  ****

  Dokonalý příklad filmu spadajícího do kategorie "guilty pleasure". Je to neskutečná hloupost, dialogy i většina scén jsou ať už chtěně nebo nechtěně k smíchu, stejně jako triky, ale já se zkrátka bavila. A nebylo to jen díky účasti Kevina McKidda, který si roli drsného vojáka v tomhle vlkodlačím nízkorozpočtovém béčku vyloženě užíval.(10.4.2010)

 • movieband
  ***

  "Pojď vezmu tě odsud pryč" - "Vždyť mi vylézají střeva, nemůžu chodit." - "No tak je vrátíme zpátky" - Né, vždyť tam nebudou držet." Ano teď si asi říkáte, jestli je tahle hláška vážně z tohodle filmu. No musím vás zklamat. Je. A jako milión dalších věcí, které člověka nutí se u tohodle "hororu" se smát. Voják střílí z brokovnice skrz rozsekané okno na vlkodlaka. Díky tomu, že je tak blízko mu ten vlkodlak tu brokovnicu veme a vystřelí pro změnu on po něm a hodí mu jí zpátky do pokoje. Nevím co z tohodle snímku dělá horor. Že by ty hektolitry krve a kila vnitřností ? No, já nevím. Každopádně je to film na jedno použití. Odpad si tom, ale nezaslouží. Ty masky byly fakt dost dobře zpracované a herci taky nebyli špatně vybraní. Ten děj. No ten děj měl dobrý nápad, asi takhle vám to řeknu. Do první půlky filmu se to ještě dalo zvládnout, ale potom se začalo s těmadle výše zmíněnými hláškami a jim podobným frázím a dějové zvraty začaly film táhnout nevyhnutelně k zemi. Až na tyhle tři zmíněné body (herci, masky a děj do první půlky filmu+nějaké to napětí) je film děsná pitomost. Takže ? 3* a 45%(29.7.2012)

 • Wacoslav1
  ****

  Hororový béčko podle mýho gusta. Ke zdejšímu hodnocení tady se radši opět nebudu vyjadřovat, páč proč bejt hned sprostej, že jo... Mě to třeba bavilo víc než nejlépe hodnocený film tohoto režiséra trošku přeceňovaný Pád do tmy. Tohle je ryzí zábava a jedna z nejlepších vlkodlačin. Intelektuálům vstup zakázán!80%(4.3.2018)

 • akisha
  ***

  Příšerné, ale opravdu příšerné masky. Hrůza. Ale jinak vcelku zábavný, NEhororový film, dávající jasně tušit, jakým směrem půjde Marshallova příští tvorba. A musím se přiznat, že po Descent jsou Psí vojáci mým nejoblíbenějším filmem od něj. (Soudný den byl pro mě až moc ujetý) Britští herci jsou docela sympaťáci, navrch Sean Pertwee, který si SPOILER může odšrtnout další nápadité úmrtí v průměrném hororu KONEC SPOILERU.(13.2.2011)

 • - Postava Seana Pertweeho "Sgt. Harry G. Wells" je pojmenována po spisovateli H.G. Wellsovi. (Chatterer)

 • - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

 • - Simon Pegg dostal nabídku na účast v tomto filmu, ale rozmyslel si to poté, co ho Edgar Wright požádal, jestli si ušetří svojí první hororovou roli až do jeho filmu Shaun of the Dead (2004). (Tom Riddle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace