Psí vojáci

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon
  • Wormboy

Marshallov plnohodnotny debut je pre mna znacnym sklamanim. Najvacsim pruserom je, ze sa film tvari prehnane vazne a brutalnym sposobom mu chyba priamy tah, ktory je tak signifikantnym pre jeho nasledujuce dva filmy. K tomu vsetkemu este vyzerali ti "vlkodlaci" dost blbo a bolo to zbytocne dlhe. 1,5/5*(24.11.2008)

Soundtrack Mark Thomas: 1. Dog Soldiers [3:55] ,2. Kinght's Sword [2:51] ,3. Special Forces [2:33] ,4. Sarge's Theme [3:47] ,5. Christ on a Bike [2:49] ,6. Come on Sunshine [2:19] ,7. Predators [2:27] ,8. Silhouettes [2:09] ,9. Sanctuary [3:59] ,10. No Ordinary Enemy [3:51] ,11. Wildlife [4:31] ,12. Battle [4:41] ,13. Rabbit's Foot [3:21] ,14. Megan [2:07] ,15. Have a Go [3:39] ,16. Claire de Lune - Claude Debussy [5:09] ,17. Expendable [3:53] ,18. Metamorphosis [1:33] ,19. Full Moon [3:57] ,20. Comrades [3:41] ,21. They Think It's All Over [1:30],(14.5.2011)

Psí vojaci sú fajn horor. Je vidno, že obrovský rozpočet to asi nemalo, moc Hollywoodsky to tiež nevyzerá, ale britský herci na čele s Kevinom McKiddom, napínavé akcie, fajn design vlkodlakov, hudba a hlášky dokážu rozhodne zaujať. Len škoda, toho zbesilého strihu, ktorý podráža filmu nohy. Neil Marshall strihal niekdy viac ako vojaci za minútu vystrielali. Mňa to bavilo, mám rád vojakov proti krvilačným beštiám a pokiaľ to pozeráte večer, tak máte o zábavu postarané. 80% - 4*(2.4.2013)

Když už i můj otec, který je těžký konzument čehokoliv a cokoliv se mu líbí, řekl, že je to kravina, něco to znamená. Původně jsem chtěl hodnotit dvěma hvězdičkami, ale nechal jsem si to projít přes noc a jednu přidám. Ono to totiž až tak špatné zase nebylo. Ano, chybějí tomu velké peníze, které by dokázaly přidat na akčních scénách, propracovanosti dlaků, lepší výpravě. Ale na druhou stranu to tušené nebezpečí, tedy jeho podoba, kterou každý z nás jen tuší, ale není vidět, dává atmosféře trochu navíc, překvapivě stručné záběry na rozpáraná těla taktéž. Více, než horror, je ale film akcí, v níž režisér dokázal spojit celkem zajímavé vtipné momenty ("kladívkem do vlkodlaka" a spol.), občas se sice asi měla vyskytnout lekací scéna, ale film šlapal. I když klopýtal - posledních dvacet minut už bylo jen mišmaš, najednou to, najednou ono, ale na druhou stranu scéna na hajzlíku byla luxusní :-). Za mě 65%(19.7.2008)

další z řady anglických,zmatených filmů,když angličani dělaj komedie nebo sitcomy,tak sou to mistři oboru,ale tyhle věvi jim moc nejdou,film dopláci na laciné triky,vlkodlaci jsou fakt funny,taky to prostředí tý chaty vás začne pomalu srát.ale film mě překvapil svoji brutalitou a celkem fajn je když je tam honěj v tom lese,to se člověk fakt i chvilku bojí.hawk dožvejkal sem.(21.12.2008)

• - Děj je zasazen do Skotska, ale filmovalo se v Lucembursku. (Chatterer)

• - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

• - Simon Pegg dostal nabídku na účast v tomto filmu, ale rozmyslel si to poté, co ho Edgar Wright požádal, jestli si ušetří svojí první hororovou roli až do jeho filmu Shaun of the Dead (2004). (Tom Riddle)