Psí vojáci

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon
  • MM_Ramone

Nevidel som veľa werewolf-horrorov, ale "Dog Soldiers" sú určite tým najstupidnejším filmom s týmto zameraním. Profesionálna vojenská jednotka, ktorej členovia sa však správajú ako partia teplých skautov, čelí útoku niečoho, o čom ma chceli autori tejto sračky presvedčiť, že sú vlkodlaci. Pane Bože, a tie dialógy! Čo veta, to nebetyčná sprostosť. Ďalší majstrovsky sfušovaný horror z anglickej produkcie. *(16.9.2008)

další z řady anglických,zmatených filmů,když angličani dělaj komedie nebo sitcomy,tak sou to mistři oboru,ale tyhle věvi jim moc nejdou,film dopláci na laciné triky,vlkodlaci jsou fakt funny,taky to prostředí tý chaty vás začne pomalu srát.ale film mě překvapil svoji brutalitou a celkem fajn je když je tam honěj v tom lese,to se člověk fakt i chvilku bojí.hawk dožvejkal sem.(21.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,883,000║ Ja neviem čo Neil Marshall vidí na tom rýchlom zmätenom strihu, ten mu asi najviac podráža kolená, príbeh ujde, aj keď sa tam postupne kopí veľa nelogických vecí a konaní, masky vlkolakov fajn, nuda nehrozí, stále sa niečo deje... ale aj tak nedosiahne to ani na priemer. /40%/(30.8.2009)

• tron

Nie najhoršie, ale Neil Marshall mal tú skutočnú bombu ešte len pred sebou (samozrejme fenomenálny survival horor PÁD DO TMY). Samotní vlkolaci sú nakrútení podľa hesla "za málo peňazí pomenej muziky" a tak sa vynárajú z nočnej Škótskej vrchovine v príliš rýchlom strihu. Nepomáha ani biedne herecké obsadenie, z ktorého zaujme snáď len frajer Sean Pertwee, plus krvavé výjavy ("ťahanie čriev"). Pri technickej "kvalite" ústredných monštier by som povedal, že mohli (mali) byť ukazované EŠTE menej. I tak ale režisér stvoril dobrú atmosféru temných lesov, kde síce zopár ľudí váš krik počuje, ale rozhodne vám nepomôžu.(15.12.2004)

Joe byl měl radost. Anglie deklasovala Němce 5-1 :-) mám hodně rád tyhle béčkové akční filmy, které nenudí, díky skvělým hercům, kteří si role vojáků užívali. Hlavně Spoone byl neskutečně cool. Seržant chodící autorita, Cooper klasickej drsňák, Joe horda svalů, Terry vystrašenej zelenáč a Bruce technik. Akční scény jsou nadupaný adrenalinem a taktikou, vojáci využívaj cokoliv co je po ruce, komunikují mezi sebou a jednaj logicky. Z vlkodlaků jde nesmírnej respekt. Ústřední theme písnička má něco do sebe a dočkáme se spoustu zajímavejch informací o mitologii těch vlků. Škoda, že ta dvojka nevznikla...(7.9.2017)

• - Jason Statham bol pôvodne plánovaný do role Coopera, ale v poslednej chvíli vycúval z projektu, aby mohol hrať vo filme Ghosts of Mars režiséra Johna Carpentera. (Nekrofil)

• - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

• - Jeden z vojáků se jmenuje Bruce Campbell, což je odkaz na The Evil Dead (1981). Bruce tam hrál Ashe. (Chatterer)