poster

Psí vojáci

 • Velká Británie

  Dog Soldiers

 • Slovensko

  Psí vojaci

Akční / Horor / Thriller

Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 min

Režie:

Neil Marshall

Scénář:

Neil Marshall

Kamera:

Sam McCurdy

Hudba:

Mark Thomas

Střih:

Neil Marshall

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon
(další profese)
 • Dever
  ***

  Soundtrack Mark Thomas: 1. Dog Soldiers [3:55] ,2. Kinght's Sword [2:51] ,3. Special Forces [2:33] ,4. Sarge's Theme [3:47] ,5. Christ on a Bike [2:49] ,6. Come on Sunshine [2:19] ,7. Predators [2:27] ,8. Silhouettes [2:09] ,9. Sanctuary [3:59] ,10. No Ordinary Enemy [3:51] ,11. Wildlife [4:31] ,12. Battle [4:41] ,13. Rabbit's Foot [3:21] ,14. Megan [2:07] ,15. Have a Go [3:39] ,16. Claire de Lune - Claude Debussy [5:09] ,17. Expendable [3:53] ,18. Metamorphosis [1:33] ,19. Full Moon [3:57] ,20. Comrades [3:41] ,21. They Think It's All Over [1:30],(14.5.2011)

 • eraserhead666
  ****

  Fíha. Možná není zas tak těžké umístit se na nejvyšších příčkách mých oblíbených vlkodlačích filmů, když mě vlkodlačí subžánr v rámci horroru zase až tak moc nebere (pořád si na tom ale stojí lépe než upířiny), ale tomuhle filmu se to povedlo. Docela povedené masky, několik skvělých atmosférických a pozitivně nepříjemných scén (padající kráva, vrážení meče mezi zuby /husí kůže zmizela až po několika minutách!!!!!!!!!/) a i na humor dojde (lezoucí střeva, focení vlkodlaků). Moderní, akční, svižné, strhující, mrazivé, děsivé. Kevin McKidd si napravuje reputaci po Trainspottingu a sekunduje mu můj oblíbenec Sean Pertwee. Ne že bych začal mít rád vlkodlaky, ale tenhle film je skvělý. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(20.1.2011)

 • Phobia
  ***

  Copak se nám to plíží po Sherwoodu - není to snad Robin Hood? Kdepak, není, je to speciální britské kokomando, decimované plyšovými kokodlaky. Jó, mít kluci z British Army stříbrné kulky, nemuseli si hrát v lese na 10 malých černoušků, mohli Homo Canislupus spráskat jako prašivé psy hned ze startu a jít si v klidu vysrkat čaj o páté... Atraktivní námět, sympatické prostředí, ucházející atmosféra, solidní Pertwee a McKidd... a to je asi tak všechno - po ohlasech na Studna.net jsem čekala přece jen lepší nářez. Souhlasím se zdejším hodnocením 57%.(24.2.2012)

 • Dudek
  ****

  Režisér Neil Marshall dokázal s malým rozpočtem a špatným technickým zázemím natočit až překvapivě dobrý horor o vlkodlacích. Má cit pro skloubení humoru, akce a hororu, je ovšem pravda, že občas poněkud pokulhává. Psí vojáci dokazují, že Neil Marshall je dobrý režisér, který, pokud dobrousí svou formu, jednou natočí překvapivě kvalitní film.(15.1.2006)

 • Radiq
  ***

  Ze začátku to vypadá dobře, ale vesměs není nic vidět, i když by mělo - kamera se dycky kouká jinam. A když konečně vlkouše ukážou, tak jsou dost umělí a malátní jak kdyby měli ty vlčí hlavy jenom nasazený na lidskejch postavách (což pravděpodobně taky měli). Dialogy jako: "Mám venku střeva." "No tak je nacpem zpátky." "Nebudou tam držet." "Ale budou." nebo "Aport.", když místo zbraně omylem vezme větvičku. Nebo hláška hajzlovi, kterej se změnil na dlakovlka: "Už sis stihnul olízat koule? Aha, zapomněl jsem, že žádný nemáš." Ale jinak je to braný zatraceně vážně. Tyhle hlášky jsou jenom takový rozptýlení mezi napětím, chrstancema krve a jinejma vlkovinama. "Werewolves ate my platoon! England - Germany 5:1"(11.7.2008)

 • - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)

 • - Děj je zasazen do Skotska, ale filmovalo se v Lucembursku. (Chatterer)

 • - Jeden z vojáků se jmenuje Bruce Campbell, což je odkaz na The Evil Dead (1981). Bruce tam hrál Ashe. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace