Psí vojáci

Scénografie:

Simon Bowles

Kostýmy:

Uli Simon

Až na trochu slabší vlkodlaky to bylo překvapivě hodně slušné. Začátek mě moc nebral (až na krávu samozřejmě), ale jakmile se vojáci s vědkyní ocitli v domě, začalo to být sakra zajímavé a napínavé. Maličko nezvládnuté mi přišlo jen to, že se smrtelností vlkodlaků to bylo dost podivné, jednou zabít šli, podruhé nešli, tak čím se tedy měli zabíjet? Ale nač nad takovými věcmi uvažovat u tohoto typu filmu, zábavné to je a víc od toho netřeba čekat. A dokonce i herci byli fan.(19.5.2008)

Soundtrack Mark Thomas: 1. Dog Soldiers [3:55] ,2. Kinght's Sword [2:51] ,3. Special Forces [2:33] ,4. Sarge's Theme [3:47] ,5. Christ on a Bike [2:49] ,6. Come on Sunshine [2:19] ,7. Predators [2:27] ,8. Silhouettes [2:09] ,9. Sanctuary [3:59] ,10. No Ordinary Enemy [3:51] ,11. Wildlife [4:31] ,12. Battle [4:41] ,13. Rabbit's Foot [3:21] ,14. Megan [2:07] ,15. Have a Go [3:39] ,16. Claire de Lune - Claude Debussy [5:09] ,17. Expendable [3:53] ,18. Metamorphosis [1:33] ,19. Full Moon [3:57] ,20. Comrades [3:41] ,21. They Think It's All Over [1:30],(14.5.2011)

Podle recenzí jsem očekával dobré béčko, ale výsledek mne velmi překvapil. Žádný stupidní příběh kde hladovej vlkouš honí prsatou kost nebo nějakýho magora a chovají se tak, že je máte chuť nejmíň vyliskat. Parta vojáků slouží jako návnada pro vlkodlaka, přičemž je sleduje speciální jednotka, která ho má chytit, pokud možno živého. Nejenže ho nechytnou, ale navíc je zmasakruje a ze spéšek přežije pouze poraněný arogantní velitel se kterým má hlavní hrdina nevyřízené účty (odmítl odprásknout čokla). Ostatní by dopadly podobně kdyby náhodou nefrčela okolo místní obyvatelka, která je zaveze k nejbližšímu stavení, kde se zabarikádujou. Bitva může začít. Tento britsko-lucemburský horor by si neměl nechat ujít žádný fanoušek žánru, protože dokazuje, že i o vlkodlacích se točí dobré filmy. Vlkouši vypadají jako třímetrové anorektické potvory, které bych rozhodně nechtěl potkat o půlnoci při návratu z fetu (moc se povedli). Hudba je dobrá, sic bych měl drobné výhrady, ale to je čistě subjektivní a navíc ve filmu funguje skvěle. Herci hrají slušně a mám pocit, že chlápka který hraje seržu sem už někde vyděl. Takže mazejte do půčovny, ať Vám ji někdo nevyfoukne, určitě se to vyplatí.(17.6.2003)

• zette

Pokud reziser nema velky rozpocet ( po shlednuti Psich vojaku se tedy vubec nedivim ), da se to nahradit jinde. Pokud nedela zazraky s kamerou a film pusobi hodne " plosne " ( neni treba uplne vizualne zdatny ), jestli vsak ani neumi vybrat poradne herce, ma laciny scenar a vymysli dialogy, ktere odpovidaji, ze je vymyslel s kamarady po deseti panacich skotske... Pak vubec nechapu, proc takovy film vznikne a hlavne pro koho je urcen?! Ac odpocaty, tak jsem 20 minut do konce usnul a je mi uplne fuk, jak to skoncilo, vracet to nebudu. Des!(16.8.2008)

• petero

Nízkorozpočtové, zle natočené, hrozný anglický prízvuk ktorý sa sem absolútne nehodí, trápne postavy vojakov, možno trochu tej nadsázky, masky vlkodlakov a záverečné minúty stoja za to. Iba pre fanúšikov lykantropov. No vrelo odporúčam ďalší Marshalov HOROR, The Descent, ktorí je režijne už na omnoho vyššej úrovni.(11.6.2006)

• - Jeden z vojáků se jmenuje Bruce Campbell, což je odkaz na The Evil Dead (1981). Bruce tam hrál Ashe. (Chatterer)

• - Jason Statham bol pôvodne plánovaný do role Coopera, ale v poslednej chvíli vycúval z projektu, aby mohol hrať vo filme Ghosts of Mars režiséra Johna Carpentera. (Nekrofil)

• - Vlkodlaci nebyli nijak upravováni speciálními efekty, jednalo se vždy o herce s kostýmy. Ústa a končetiny byla pak řízena pomocí dálkového ovládání. (Habansz)