Reklama

Reklama

Nemocniční playlist

(TV seriál)
  • Jižní Korea Seulgiroun Uisasaenghwol (více)
Drama / Komedie
Jižní Korea, (2020–2021), 33 h 9 min (Minutáž: 73–113 min)

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Zvládají příchody na svět, umírání a všechno mezi tím. Pro pět lékařů a jejich pacienty je každý den v nemocnici výjimečný. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (7)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Bože, to je taková nádhera. Už poněkolikáté se utvrzuji v tom, že nikdo netočí a nepíše v Koreji tak přirozené seriály jako dvojice Shin Won-ho a Lee Woo-jung. Bez klišé, nelogičností, s notnou dávnou normálnosti a v tomto případě i s dokonalou kapelou, stvořenou z hvězdného obsazení. Vždy když zkouší, culím se jako blázen. Zdá se, že je velké štěstí dostat se mezi vybrané herce, protože všichni působí tak uvolněně a přenáší pohodu na diváka. Lepší partu kamarádů byste si nevymysleli. Budou mi tááák chybět a tááák moc se těším na pokračování. Absolutně bez připomínek, 5* ()

Athree 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý seriál. Nejprve působil poněkud pochmurně, ale později se mi zalíbil. Nejspíše to bude tím, že jednak působí autenticky (odborné výrazy, ukázky operací, nevyzpytatelnost) a jednak to není přehnaná romantika, kterou opravdu v seriálech nemusím. A přemýšlím nad "ulétlostí" korejských tvůrců, neboť v seriálu pohřbívají celkem dost adolescentů, což sice hodnotím kladně, jelikož život je občas hodně nefér, ale zajímalo by mě, jak na to reagují ženské divačky, případně široká veřejnost. Rozhodně doporučuji, druhou řadu nevynechám. :-) ()

Reklama

jarah 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemná džemovačka na dlhé zimné večery. Ukážka priateľstva s drobnými tajomstvami, profesionality a komplikovanosti vzťahov, často bez racionálneho vysvetlenia. Presne tak, ako to v bežnom živote chodí. Pekne vykreslenú psychológiu postáv vybraní herci dotiahli takmer k dokonalosti. Konečne seriál, v ktorom si nemusí každý protagonista kryť chrbát, za každým rohom nečíhajú dôsledky chorých intríg a netečú potoky umelých sĺz. Záver je pre mňa trocha rozpačitý, ale potom som si všimla, že sa onedlho bude vysielať ďalšia séria. Dúfam, že si udrží vysoko nastavenú latku. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

No vida, jak to Korejcům jde také – příjemný seriál ze života, žádné přehnané milostné trojúhelníky, žádné mocenské boje o pozici profesora, žádná šikana. Prostě lidé, co spolu pracují, a tak se spolu snaží vycházet a zachraňovat lidské životy. Do toho je pětice přátel obsazena skvělými herci, takže je na co koukat. Plusem ale mínusem je spousta postav, takže ze začátku může mít divák problém se ve všech zorientovat, je prostě lepší dávat pořádně pozor. Dalším mínusem pro mě byla délka epizod, některé jsou tak dlouhé, až mi přišlo, že to vůbec neutíká, ačkoliv opak je pravdou; děj dokázal dobře skákat. Při sledování je prostě třeba být pozorný. Na druhou stranu se to vyplatí, dostanete každodennost v nemocnici zaměřenou nikoliv na lékařské procedury, ale na život v nemocnici a mimo ní, přestože lze občas velmi těžko uniknout. Dostanete také velmi příjemný humor, nic falešného nebo mimo mísu, ale velmi přirozený humor mezi přáteli či rodinou. Navíc každý díl je zakončený společnou písní, na kterou jsem se vždy těšila. Není to nervy drásající, nepospíchá to, ale občas zaskáče, dokáže rozesmát i rozplakat. Přirozené. S otevřeným koncem jako je život sám. Silné 4*. ()

mmatuli 

všechny recenze uživatele

Krásný seriál o pěti lékařích - kamarádech ze studií, kteří skončí v jedné nemocnici, každý na jiném oddělení. Přesto spolu udržují prakticky každodenní styky, hrají spolu v kapele, sdílí veškeré momenty ze života svého i pacientů. Není zde tolik medicínských scén, jde spíše o doktory jako lidské bytosti plné života a emocí pod pláštěm. Krásně lidské v každé scéně, podbarveno hezkou hudbou. Toto mi bude chybět, těšila jsem se na každý díl, nezbývá než doufat v druhou sérii. Díly jsou dost dlouhé, mezi 1,5-2hodinami. ()

Galerie (80)

Reklama

Reklama