poster

Invaders from Mars

 • Austrálie

  Invaders from Mars

 • Velká Británie

  Invaders from Mars

Sci-Fi

USA, 1953, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  ***

  To je taková škoda, co se s filmem zhruba v jeho polovině stalo! První půlka i přes toho nesympatického spratka byla vynikající, atmosférická, něco ve stylu Invaze lupičů těl, a já se tetelil blahem, jak se lidé začínají postupně chovat víc a víc divně, vzadu na krku mají něco zvláštního a mimozemská invaze plíživě začíná. Jenže přibližně v polovině dojde k velkému zkratu, začne nudný dětský film o emzácích a Marťani samotní (gumoví panáci s šéfujícím Krangem z Želv Ninja) jsou už jen smutnou třešničkou na zpackaném dortu. Konec sice je příjemně otevřený (jak píše Lima, i já viděl americkou verzi), ale dojem to skutečně nevylepší.(19.3.2014)

 • Epistemolog
  ****

  Povídka Johna Tuckera Battlea má zajímavou vizi, zato mimozemské kostýmy zavalitých komparzistů v pyžamech, kteří nosí v akváriu mozek sem a tam, jsou spíše z výprodeje. Emzáci příjdou na scénu až v závěru, ale ponurou atmosféru po celé stopáži celuloidu nelze upřít. Snímek je z doby, kdy studená válka byla už horká a svým způsobem jde o ozvěnu liberálního obsahu Dne, kdy se zastavila země (1951) i hysterie Invaze do USA (1952).(9.3.2014)

 • Lima
  ***

  Film, krásně zapadající do 50.let, do doby, která tak přála béčkovým scifárnám, plným zlých mimozemšťanů. V tomhle případě se nějaký frontální útok ufonů nekoná, spíše je tu rozvedeno téma mimozemské infiltrace (jako třeba v klasice Invaze lupičů těl ) za pomocí implantovaného zařízení do mozku lidské oběti. Celý příběh je vyprávěn z dětského pohledu chlapce,který jedné noci uvidí z okna přistávat létající talíř, který se zakope pod zem. Chlapcovi rodiče, kteří se na místo přistání jdou podívat, se tam propadnou do země (k základně mimozemského šmejdu) a za pomocí implantované sondy do mozku jsou na dálku ovládáni ufony k záškodné činnosti. Chlapec na všechno přijde a za pomoci jednoho vědce (který chlapcovi uvěří, že viděl přistát ufony...muhehehe) se mu podaří zmobilizovat armádu k zásahu proti mimozemským vetřelcům. Ti většinu filmu nejsou vůbec vidět, teprve v poslední třetině se ukážou v celé své kráse. Vypadají docela legračně. Navlečeni jsou do jakési kombinézy, mají tři prsty a na očích vypouklé klapky se štěrbinou. Jejich vůdce sídlí v akvárku, pouze velká vypouklá postříbřená hlava s rameny, ze kterých vyrůstají dvě chapadélka. Film má dva různé konce. Verze určená pro evropský trh končí zlikvidováním ufonů, ta americká končí tím, že se chlapcovi všechno jenom zdálo a po té, co se probudí, vidí z okna opět přistávat létající talíř, tentokrát jakoby už v reálu. Já viděl tu americkou......(22.10.2004)

 • Goldbeater
  ***

  Výrazně militantní alegorie na studenou válku. Pro někoho chvílemi možná až příliš doslovná. Jinak jsou Invaders from Mars na poměrně slušné technické úrovni, jen ti mimozemšťané jsou opravdu legrační (hlavně když běhají). Škoda jen, že si tvůrci vybrali až pohádkově bezpečné řešení, jak příběh zakončit.(1.6.2018)

 • Anderton
  ***

  Ako 1000. komentár si musím vybrať nejaký ťažký wtf. Invaders ním určite sú. Klasické (čiže z dnešného pohľadu v akomkoľvek zmysle slova neuveriteľné) scifi o útoku mimozemšťanov. Aj v porovnaní s tými, čo som videl, sú jeho masky niečo neskutočne vtipné. Menzies nezabúda ani na povinné zamyslenie sa, na konci nás dokonca čaká šokujúca pointa. Treba povedať, že veľmi vydarená, dáva filmu nový rozmer. Ale tie masky....prečo tu nie je galéria?(6.6.2012)

 • - Dr. Kelston (Arthur Franz) v jedné scéně hovoří o "Světlech z Lobbocku".. Zmiňuje skutečný případ pozorování UFO, který ve své době vzbudil národní senzaci. (Hans.)

 • - Richard Deacon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace