• Austrálie

Sci-Fi / Horor

USA, 1953, 78 min

• fefee

Vidieť to v tej dobe ako decko asi by som bol fakt nadšený, ale s odstupom času už to vyzerá strašne amatérske, lacné a nezaujímavé. Jediná scéna čo stála za to bola hlava hlavného mimozemšťana v sklenenej nádobe. Ostatok dosť veľká múka, slabá atmosféra obzvlášť keď sa tie isté scénky neustále opakujú dokola... (2,5*)(24.10.2016)

Povídka Johna Tuckera Battlea má zajímavou vizi, zato mimozemské kostýmy zavalitých komparzistů v pyžamech, kteří nosí v akváriu mozek sem a tam, jsou spíše z výprodeje. Emzáci příjdou na scénu až v závěru, ale ponurou atmosféru po celé stopáži celuloidu nelze upřít. Snímek je z doby, kdy studená válka byla už horká a svým způsobem jde o ozvěnu liberálního obsahu Dne, kdy se zastavila země (1951) i hysterie Invaze do USA (1952).(9.3.2014)

• pepo

Úvodná a záverečná päťminútovka vrátene veľkého twistu je fakt super. A všetko medzi tým je tak strašne zle urobené WTF, až sa miera nechcenej zábavnosti dostáva do nepriamej úmery a vyvoláva dve dôležité otázky 1, fakt to nerežíroval Ed Wood? 2, A prečo na to stále pozerám? Videl som dosť paranoidných 50´s sci-fi a mám ich veľmi rád, ale toto je úplne mimo mňa. 3/10 kvôli tomu, že na papieri to muselo byť super a vo finále sa celá tá bizarnosť objasní. Ale už je príliš pozde.(7.7.2016)

To je taková škoda, co se s filmem zhruba v jeho polovině stalo! První půlka i přes toho nesympatického spratka byla vynikající, atmosférická, něco ve stylu Invaze lupičů těl, a já se tetelil blahem, jak se lidé začínají postupně chovat víc a víc divně, vzadu na krku mají něco zvláštního a mimozemská invaze plíživě začíná. Jenže přibližně v polovině dojde k velkému zkratu, začne nudný dětský film o emzácích a Marťani samotní (gumoví panáci s šéfujícím Krangem z Želv Ninja) jsou už jen smutnou třešničkou na zpackaném dortu. Konec sice je příjemně otevřený (jak píše Lima, i já viděl americkou verzi), ale dojem to skutečně nevylepší.(19.3.2014)

Celkem dobře udělaný nicméně poměrně divně natočený sci-fi. Chlapec uvidí jak spadne ufo a táta se tam jde podívat, no a teď je průser na světě. Mimizešťani se za tátu převlíknou. Celý film je krásně sentimentální a to je bohužel i podstatná srážka celého filmu. On neví co chce být, neví jestli chce být spíše dětský nebo dospělejší a tak se z filmu stává takový podivný mišmaš všeho. Film mi byl ale mile sympatickej a líbil se mi o něco málo více než Hooperův remake. Ale vážně jsem nesnášel toho malýho kluka a jeho věčný "Oh gosh".(6.2.2013)

• - Dr. Kelston (Arthur Franz) v jedné scéně hovoří o "Světlech z Lobbocku".. Zmiňuje skutečný případ pozorování UFO, který ve své době vzbudil národní senzaci. (Hans.)

• - Richard Deacon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)