• Austrálie

Sci-Fi

USA, 1953, 78 min

Ten začátek je naprosto skvělý, protože to je skutečně krásně ukázáno to, jak vlastně může nebezpečí číhat všude, že napadený může být kdokoli. Druhá polovina už tak výborná není, ale přece jen ty pozitivnější dojmy převládají. Krásná ukázka toho, co bylo v padesátých letech točeno, navíc v tomhle případě i v barvě. Sci-fi béčka o únoscích těl jsou prostě parádní téma.(4.2.2015)

Ako 1000. komentár si musím vybrať nejaký ťažký wtf. Invaders ním určite sú. Klasické (čiže z dnešného pohľadu v akomkoľvek zmysle slova neuveriteľné) scifi o útoku mimozemšťanov. Aj v porovnaní s tými, čo som videl, sú jeho masky niečo neskutočne vtipné. Menzies nezabúda ani na povinné zamyslenie sa, na konci nás dokonca čaká šokujúca pointa. Treba povedať, že veľmi vydarená, dáva filmu nový rozmer. Ale tie masky....prečo tu nie je galéria?(6.6.2012)

Film, krásně zapadající do 50.let, do doby, která tak přála béčkovým scifárnám, plným zlých mimozemšťanů. V tomhle případě se nějaký frontální útok ufonů nekoná, spíše je tu rozvedeno téma mimozemské infiltrace (jako třeba v klasice Invaze lupičů těl ) za pomocí implantovaného zařízení do mozku lidské oběti. Celý příběh je vyprávěn z dětského pohledu chlapce,který jedné noci uvidí z okna přistávat létající talíř, který se zakope pod zem. Chlapcovi rodiče, kteří se na místo přistání jdou podívat, se tam propadnou do země (k základně mimozemského šmejdu) a za pomocí implantované sondy do mozku jsou na dálku ovládáni ufony k záškodné činnosti. Chlapec na všechno přijde a za pomoci jednoho vědce (který chlapcovi uvěří, že viděl přistát ufony...muhehehe) se mu podaří zmobilizovat armádu k zásahu proti mimozemským vetřelcům. Ti většinu filmu nejsou vůbec vidět, teprve v poslední třetině se ukážou v celé své kráse. Vypadají docela legračně. Navlečeni jsou do jakési kombinézy, mají tři prsty a na očích vypouklé klapky se štěrbinou. Jejich vůdce sídlí v akvárku, pouze velká vypouklá postříbřená hlava s rameny, ze kterých vyrůstají dvě chapadélka. Film má dva různé konce. Verze určená pro evropský trh končí zlikvidováním ufonů, ta americká končí tím, že se chlapcovi všechno jenom zdálo a po té, co se probudí, vidí z okna opět přistávat létající talíř, tentokrát jakoby už v reálu. Já viděl tu americkou......(22.10.2004)

Výrazně militantní alegorie na studenou válku. Pro někoho chvílemi možná až příliš doslovná. Jinak jsou Invaders from Mars na poměrně slušné technické úrovni, jen ti mimozemšťané jsou opravdu legrační (hlavně když běhají). Škoda jen, že si tvůrci vybrali až pohádkově bezpečné řešení, jak příběh zakončit.(1.6.2018)

Solidní tisící variace invaze Marťanů za využití "hacknutých" lidí. Tento můj popis je možná trochu mimo mísu, protože byla jedna z prvních. Co mě mile překvapilo asi nejvíc: Říkal jsem si podle zjevu a chování chlapečka, jehož očima vlastně příběh vnímáme, že ho budu po pár minutách nenávidět -- ale kupodivu ten kluk docela dobře hrál. P.S. koukám, že si zahrál v remaku r. 1986 :)(15.10.2012)

• Jimmy Hunt

• - Dr. Kelston (Arthur Franz) v jedné scéně hovoří o "Světlech z Lobbocku".. Zmiňuje skutečný případ pozorování UFO, který ve své době vzbudil národní senzaci. (Hans.)

• - Richard Deacon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)