• Austrálie

Sci-Fi

USA, 1953, 78 min

Výrazně militantní alegorie na studenou válku. Pro někoho chvílemi možná až příliš doslovná. Jinak jsou Invaders from Mars na poměrně slušné technické úrovni, jen ti mimozemšťané jsou opravdu legrační (hlavně když běhají). Škoda jen, že si tvůrci vybrali až pohádkově bezpečné řešení, jak příběh zakončit.(1.6.2018)

• pepo

Úvodná a záverečná päťminútovka vrátene veľkého twistu je fakt super. A všetko medzi tým je tak strašne zle urobené WTF, až sa miera nechcenej zábavnosti dostáva do nepriamej úmery a vyvoláva dve dôležité otázky 1, fakt to nerežíroval Ed Wood? 2, A prečo na to stále pozerám? Videl som dosť paranoidných 50´s sci-fi a mám ich veľmi rád, ale toto je úplne mimo mňa. 3/10 kvôli tomu, že na papieri to muselo byť super a vo finále sa celá tá bizarnosť objasní. Ale už je príliš pozde.(7.7.2016)

To je taková škoda, co se s filmem zhruba v jeho polovině stalo! První půlka i přes toho nesympatického spratka byla vynikající, atmosférická, něco ve stylu Invaze lupičů těl, a já se tetelil blahem, jak se lidé začínají postupně chovat víc a víc divně, vzadu na krku mají něco zvláštního a mimozemská invaze plíživě začíná. Jenže přibližně v polovině dojde k velkému zkratu, začne nudný dětský film o emzácích a Marťani samotní (gumoví panáci s šéfujícím Krangem z Želv Ninja) jsou už jen smutnou třešničkou na zpackaném dortu. Konec sice je příjemně otevřený (jak píše Lima, i já viděl americkou verzi), ale dojem to skutečně nevylepší.(19.3.2014)

Ten začátek je naprosto skvělý, protože to je skutečně krásně ukázáno to, jak vlastně může nebezpečí číhat všude, že napadený může být kdokoli. Druhá polovina už tak výborná není, ale přece jen ty pozitivnější dojmy převládají. Krásná ukázka toho, co bylo v padesátých letech točeno, navíc v tomhle případě i v barvě. Sci-fi béčka o únoscích těl jsou prostě parádní téma.(4.2.2015)

Celkem dobře udělaný nicméně poměrně divně natočený sci-fi. Chlapec uvidí jak spadne ufo a táta se tam jde podívat, no a teď je průser na světě. Mimizešťani se za tátu převlíknou. Celý film je krásně sentimentální a to je bohužel i podstatná srážka celého filmu. On neví co chce být, neví jestli chce být spíše dětský nebo dospělejší a tak se z filmu stává takový podivný mišmaš všeho. Film mi byl ale mile sympatickej a líbil se mi o něco málo více než Hooperův remake. Ale vážně jsem nesnášel toho malýho kluka a jeho věčný "Oh gosh".(6.2.2013)

• - Richard Deacon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Dr. Kelston (Arthur Franz) v jedné scéně hovoří o "Světlech z Lobbocku".. Zmiňuje skutečný případ pozorování UFO, který ve své době vzbudil národní senzaci. (Hans.)