• Austrálie

Sci-Fi

USA, 1953, 78 min

Solidní tisící variace invaze Marťanů za využití "hacknutých" lidí. Tento můj popis je možná trochu mimo mísu, protože byla jedna z prvních. Co mě mile překvapilo asi nejvíc: Říkal jsem si podle zjevu a chování chlapečka, jehož očima vlastně příběh vnímáme, že ho budu po pár minutách nenávidět -- ale kupodivu ten kluk docela dobře hrál. P.S. koukám, že si zahrál v remaku r. 1986 :)(15.10.2012)

Výrazně militantní alegorie na studenou válku. Pro někoho chvílemi možná až příliš doslovná. Jinak jsou Invaders from Mars na poměrně slušné technické úrovni, jen ti mimozemšťané jsou opravdu legrační (hlavně když běhají). Škoda jen, že si tvůrci vybrali až pohádkově bezpečné řešení, jak příběh zakončit.(1.6.2018)

To je taková škoda, co se s filmem zhruba v jeho polovině stalo! První půlka i přes toho nesympatického spratka byla vynikající, atmosférická, něco ve stylu Invaze lupičů těl, a já se tetelil blahem, jak se lidé začínají postupně chovat víc a víc divně, vzadu na krku mají něco zvláštního a mimozemská invaze plíživě začíná. Jenže přibližně v polovině dojde k velkému zkratu, začne nudný dětský film o emzácích a Marťani samotní (gumoví panáci s šéfujícím Krangem z Želv Ninja) jsou už jen smutnou třešničkou na zpackaném dortu. Konec sice je příjemně otevřený (jak píše Lima, i já viděl americkou verzi), ale dojem to skutečně nevylepší.(19.3.2014)

Ako 1000. komentár si musím vybrať nejaký ťažký wtf. Invaders ním určite sú. Klasické (čiže z dnešného pohľadu v akomkoľvek zmysle slova neuveriteľné) scifi o útoku mimozemšťanov. Aj v porovnaní s tými, čo som videl, sú jeho masky niečo neskutočne vtipné. Menzies nezabúda ani na povinné zamyslenie sa, na konci nás dokonca čaká šokujúca pointa. Treba povedať, že veľmi vydarená, dáva filmu nový rozmer. Ale tie masky....prečo tu nie je galéria?(6.6.2012)

• MM_Ramone

Miestami celkom fajn, miestami nudne sa vlečúci, ale nepochybne nízkorozpočtový sci-fi snímok natočený takmer celý v interiéroch filmových štúdií. Využitie archívnych armádnych záberov pre zdôraznenie akčnosti, pôsobí mimoriadne lacno. Tiež scenár o expanzii mimozemšťanov, ktorí za pomoci transplantovaných chipov ovládajú ľudí, nie je ničím originálnym. Hádam že, ani v roku 1953, kedy boli "Invanders from Mars" natočení. **(28.9.2008)

• - Richard Deacon v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Dr. Kelston (Arthur Franz) v jedné scéně hovoří o "Světlech z Lobbocku".. Zmiňuje skutečný případ pozorování UFO, který ve své době vzbudil národní senzaci. (Hans.)