Aljaška v plamenech

Aljaška v plameňoch

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1994, 98 min

• Hellboy

John C. McGinley je boží. Podobný případ jako Bill Murray - stačí mi vidět ve filmu jeho tvář a hned je to lepší zážitek. Ale jinak mě film absolutně nebavil, a to i přes svou záslužnou myšlenku o nenažranosti ropných společností. Steven Seagal tímto filmem režijně debutoval (za kameru se ale postavil poprvé a naposledy:)) a asi si splnil sen, když natočil snímek s ekologickým tématem. Hrdinou je vlastně ekologicky/politicky uvědomělý Rambo! Seagalova režie není nijak špatná, ale zároveň ani nijak dobrá... Jeho neherectví není takovým problémem. Spíš jde o to, že ušlechtilá myšlenka se nerovná dobrý scénář. Který je skutečně naprosto nudný a mizerný. Na průměr tuhle záležitost nedostane ani Michael Caine.(8.10.2010)

• Lima

Steven Seagal jako ekologický mesiáš, aneb jak si lze nahonit své ego a ukázat, že nikdy dobrým režisérem nebudu. Pokus o vážné téma s akčními prvky nevyšel.(13.4.2003)

• Galadriel

Nemám ráda Stevena Seagala.(15.12.2003)

• Gemini

Ušlechtilou myšlenku pohřbívá vše ostatní. Kromě hudby.(23.3.2003)

• Tom Hardy

Na Seagala té doby trestuhodný průměr. Nicméně jedno se tomu upřít nedá a sice závěrečná věta "jednou si budeme muset kupovat i vodu balenou"... je ironií, že něco tak výstižného viděl ve svém debutu právě Seagal...(10.4.2006)

• Radyo

Na Stevena Seagala docela dobré, v rámci žánru dokonce velmi dobré, ovšem umělecký dojem je za 0 bodů. :) Do áčkové kategorie tento film ani tak nepovyšuje jeho scénář, nebo herecké výkony, jako spíše jen spoluúčast některých hvězd na výrobě tohoto snímku.(6.11.2002)

• Enšpígl

Seagal, chránil Ajlašku, ještě že to přežila !!(28.8.2006)

• Djkoma

Steven Seagel mě potěšil jen v Přepadení v Pacifiku a od Té doby(a do té doby)byl velmi špatný.(30.7.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $38,590,458Tržby Celosvetovo $42,900,000/65%/(19.5.2005)

• Marigold

Seagal je vážně ztroskotanec, který se z nedostatku filmového umu pokouší mísit pitomý akční příběh s ekologickou agitkou. Že by nabádání ekologických organizací k větší razanci? Tak takhle ne, pane Seagal, takhle tu Aljašku opravdu někdo podpálí!!!(1.2.2004)

Scénář: Ed Horowitz, Robin U. Russin .. Jedna z těch mála lepších Segalovek - navíc s výstižným závěrečným poselstvím!(15.3.2004)

• Anthony

Pozitivum: Basil Poledouris Negativa: málo akce v akčním filmu, ohňostroj na konci, stejně jako ty kecy o přírodě na konci jsou k smíchu. Nejvíce jsem se smál při snové scéně (hraje si Seagal na Lynche?), špatní herci (pane Caine, prosím Vás, co Vy tady?) - no prostě špatný film.(7.6.2003)

nevím proč všichni dávají filmům ze Seagalem tak málo hvězdiček když jsou úplně MEGA.(28.1.2005)

Tenhle film se skoro nikomu nelíbí, ale po stránce akční to je jedna z nejlepších Seagalovek. A dobrá hudba tomu dodává.(24.10.2003)

rozpočet : $50 million tržby americké : $38,590,458(10.5.2007)

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Main Titles [2:19] ,2. Aegis Flameout [1:44] ,3. Forrest Found [1:36] ,4. The Journey [7:57] ,5. Forrest Decides/Horse Chase [3:54] ,6. Jennings Goes Down [4:46] ,7. The Warning/End Credits [7:1(11.5.2011)

„Bol taký tajný, že ani nemal spis s nápisom ´tajné´.“ V roku 1994 bolo jasné, že akčné hviezdy 80. rokov (Arnold, Sly, Van Damme, Lundgren, Dudikoff) v novej dobe nemajú šancu, ak sa jej neprispôsobia. A tak Veľký Stívn začal režírovať. Vo vlastnej produkcii. Debutoval ekologickou masakrou ALJAŠKA V PLAMEŇOCH na tému "koľko peňazí bude dosť?". Vo svojom režijnom debute si raz za čas spomenul na svoje poznávacie znamenia, ako sú ostré bitky (rasista Mike Starr v tom istom roku exceloval v scéne „drozd je drozd“ z BLBÉHO A BLBŠIEHO) a silácke reči („Kto to vlastne je?“ – „Predstav si svoju najhoršiu nočnú moru a vynásob ju desiatimi.“). Väčšinou sa však sústredí na eskimácke hatlaniny smiešne aj Eskimákom (viď. chozeho citát o myši a medveďovi, wtf???). Tieto veci by sa bez problémov dali preglgnúť, keby v ALJAŠKE V PLAMEŇOCH bolo kvalitné zlo, ale bohužiaľ toto nevyšlo. Michael Caine je až zarážajúco nevýrazný a jeho „pravá ruka na špinavú robotu“, John McGinley, nestíha. Akcia nepatrí k najvydarenejším zo seagaloviek, no našťastie je dostatočne brutálna a oproti neskorším seagalovkám je to predsa len relatívna kvalitka. Seagal mal do roku 1994 na konte hity NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ a PREPADNUTIE V PACIFIKU, nanešťastie sa po roku 1994 len zopárkrát symbolicky vrátil (SÁM PROTI ZLU, KONEČNÉ ROZHODNUTIE, SMRTEĽNÝ ZÁSAH a podľa niektorých i PREPADNUTIE 2: TEMNÉ ÚZEMIE), aby následne padol na video. V porovnaní s jeho poslednými kusmi je ALJAŠKA V PLAMEŇOCH klasika. Dvojmetrový stokilový Steven ma dokonca príjemne prekvapil dobrou jazdou na koni. Hoci to s tou priepasťou... no neviem:-)(30.3.2009)

• movie

Och, Steven si chtěl natočit vlastní filmovou eko agitku, ale raději to neměl dělat ... Dopadlo to příšerně. Možná se měl radši uvalit do meditací a napsat o tom nějakou knihu :)(27.5.2005)

• Lateef

Všechno mezi 20. a 70. minutou mě minulo velkým obloukem. Ale začátek skvělej, úvodní bitka v baru kulervoucí (a to doslova) a také kdo by neznal Tleskanou, že?? Trubkořez použitej na koleno je fajn mučící nástroj, brr! ... (poté následuje pro mě hluché padesáti minutové intermezzo)... A pak ten monstrózně explozivní závěr na Aegis 1. Spousta střílení, výbuchů, zajímavé techniky, ale málo osobních soubojů, závěrečný proslov. Příliš mě to neoslovilo. 50% Aikidó technika, které mě zaujala: Bitka v baru. Posledního útočníka si Forrest dvakrát otočí kolem těla (alá fotbalové Pojď sem, kam jdeš??) a pak ho prohodí skleněnou vitrínou. V závěru pak předvede efektní kousek s brokovnicí a zejména excelentní techniky s kovovou trubkou. 50 miliónů dolarů(rozpočet)/38,5 miliónů dolarů(výdělek v USA)(18.4.2006)

• Faidra

Pro případ, že bych někdy uvažovala o bulimii, mi bude k vyvolání žádoucího efektu stačit fotka Stevena Seagala, ale bývaly doby, kdy se mi Aljaška nezdála úplně strašlivá. Dnes si už jen povzdechnu nad časy, kdy jsem byla mladá a blbá (tedy o něco málo pitomější než teď) a kdy Seagal nebyl hroudou sádla.(29.10.2007)

• Kordus

Pár dobrých scén, pár špatných scén, celkem nuda. Ani dobrý ekofilm, ani dobrá akčňárna a vlastně celkově nic moc...(14.10.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17