poster

Aljaška v plamenech

 • USA

  On Deadly Ground

 • Slovensko

  Aljaška v plameňoch

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1994, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (330)

 • zdepapepa
  *

  Další kravina, ostatně jako další, ne, všechny Seagalovy filmy. Osobně se divím, že se v tom snažím rýpat, že přeci nejsem cílovka (ale čím to, že ostatní akční filmy mě náramně baví?) a že nedokážu docenit kvalit herců, jakým je Steven "SS" Seagal. Z tohoto filmu už se i těžko dá dělat sranda při sledování, herec-režisér špatně zoral půdu a ta vůbec není úrodná. A když už by něco být mohlo, podkopne tomu Seagal nohy svým toporným herectvím. Schválně se koukněte na tuhle tabulku emocí SS - http://www.primitive.co.za/blog/wp-content/uploads/2008/08/steven-seagal-emotion-chart.jpg A teď si pusťte nějaký film s ním a můžete porovnávat, jak moc se obrázek liší od skutečnosti (skrytá odpověď - vůbec v ničem)(26.4.2005)

 • Lima
  **

  Steven Seagal jako ekologický mesiáš, aneb jak si lze nahonit své ego a ukázat, že nikdy dobrým režisérem nebudu. Pokus o vážné téma s akčními prvky nevyšel.(13.4.2003)

 • Galadriel
  odpad!

  Nemám ráda Stevena Seagala.(15.12.2003)

 • Gemini
  **

  Ušlechtilou myšlenku pohřbívá vše ostatní. Kromě hudby.(23.3.2003)

 • Tom Hardy
  **

  Na Seagala té doby trestuhodný průměr. Nicméně jedno se tomu upřít nedá a sice závěrečná věta "jednou si budeme muset kupovat i vodu balenou"... je ironií, že něco tak výstižného viděl ve svém debutu právě Seagal...(10.4.2006)

 • Radyo
  **

  Na Stevena Seagala docela dobré, v rámci žánru dokonce velmi dobré, ovšem umělecký dojem je za 0 bodů. :) Do áčkové kategorie tento film ani tak nepovyšuje jeho scénář, nebo herecké výkony, jako spíše jen spoluúčast některých hvězd na výrobě tohoto snímku.(6.11.2002)

 • Enšpígl
  *

  Seagal, chránil Ajlašku, ještě že to přežila !!(28.8.2006)

 • Djkoma
  *

  Steven Seagel mě potěšil jen v Přepadení v Pacifiku a od Té doby(a do té doby)byl velmi špatný.(30.7.2005)

 • T2
  ***

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $38,590,458Tržby Celosvetovo $42,900,000/65%/(19.5.2005)

 • Marigold
  *

  Seagal je vážně ztroskotanec, který se z nedostatku filmového umu pokouší mísit pitomý akční příběh s ekologickou agitkou. Že by nabádání ekologických organizací k větší razanci? Tak takhle ne, pane Seagal, takhle tu Aljašku opravdu někdo podpálí!!!(1.2.2004)

 • Renton
  ***

  Scénář: Ed Horowitz, Robin U. Russin .. Jedna z těch mála lepších Segalovek - navíc s výstižným závěrečným poselstvím!(15.3.2004)

 • Anthony
  *

  Pozitivum: Basil Poledouris Negativa: málo akce v akčním filmu, ohňostroj na konci, stejně jako ty kecy o přírodě na konci jsou k smíchu. Nejvíce jsem se smál při snové scéně (hraje si Seagal na Lynche?), špatní herci (pane Caine, prosím Vás, co Vy tady?) - no prostě špatný film.(7.6.2003)

 • Superpero
  ****

  nevím proč všichni dávají filmům ze Seagalem tak málo hvězdiček když jsou úplně MEGA.(28.1.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Tenhle film se skoro nikomu nelíbí, ale po stránce akční to je jedna z nejlepších Seagalovek. A dobrá hudba tomu dodává.(24.10.2003)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $50 million tržby americké : $38,590,458(10.5.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Basil Poledouris: 1. Main Titles [2:19] ,2. Aegis Flameout [1:44] ,3. Forrest Found [1:36] ,4. The Journey [7:57] ,5. Forrest Decides/Horse Chase [3:54] ,6. Jennings Goes Down [4:46] ,7. The Warning/End Credits [7:1(11.5.2011)

 • tron
  ***

  „Bol taký tajný, že ani nemal spis s nápisom ´tajné´.“ V roku 1994 bolo jasné, že akčné hviezdy 80. rokov (Arnold, Sly, Van Damme, Lundgren, Dudikoff) v novej dobe nemajú šancu, ak sa jej neprispôsobia. A tak Veľký Stívn začal režírovať. Vo vlastnej produkcii. Debutoval ekologickou masakrou ALJAŠKA V PLAMEŇOCH na tému "koľko peňazí bude dosť?". Vo svojom režijnom debute si raz za čas spomenul na svoje poznávacie znamenia, ako sú ostré bitky (rasista Mike Starr v tom istom roku exceloval v scéne „drozd je drozd“ z BLBÉHO A BLBŠIEHO) a silácke reči („Kto to vlastne je?“ – „Predstav si svoju najhoršiu nočnú moru a vynásob ju desiatimi.“). Väčšinou sa však sústredí na eskimácke hatlaniny smiešne aj Eskimákom (viď. chozeho citát o myši a medveďovi, wtf???). Tieto veci by sa bez problémov dali preglgnúť, keby v ALJAŠKE V PLAMEŇOCH bolo kvalitné zlo, ale bohužiaľ toto nevyšlo. Michael Caine je až zarážajúco nevýrazný a jeho „pravá ruka na špinavú robotu“, John McGinley, nestíha. Akcia nepatrí k najvydarenejším zo seagaloviek, no našťastie je dostatočne brutálna a oproti neskorším seagalovkám je to predsa len relatívna kvalitka. Seagal mal do roku 1994 na konte hity NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ a PREPADNUTIE V PACIFIKU, nanešťastie sa po roku 1994 len zopárkrát symbolicky vrátil (SÁM PROTI ZLU, KONEČNÉ ROZHODNUTIE, SMRTEĽNÝ ZÁSAH a podľa niektorých i PREPADNUTIE 2: TEMNÉ ÚZEMIE), aby následne padol na video. V porovnaní s jeho poslednými kusmi je ALJAŠKA V PLAMEŇOCH klasika. Dvojmetrový stokilový Steven ma dokonca príjemne prekvapil dobrou jazdou na koni. Hoci to s tou priepasťou... no neviem:-)(30.3.2009)

 • movie
  *

  Och, Steven si chtěl natočit vlastní filmovou eko agitku, ale raději to neměl dělat ... Dopadlo to příšerně. Možná se měl radši uvalit do meditací a napsat o tom nějakou knihu :)(27.5.2005)

 • Lateef
  **

  Všechno mezi 20. a 70. minutou mě minulo velkým obloukem. Ale začátek skvělej, úvodní bitka v baru kulervoucí (a to doslova) a také kdo by neznal Tleskanou, že?? Trubkořez použitej na koleno je fajn mučící nástroj, brr! ... (poté následuje pro mě hluché padesáti minutové intermezzo)... A pak ten monstrózně explozivní závěr na Aegis 1. Spousta střílení, výbuchů, zajímavé techniky, ale málo osobních soubojů, závěrečný proslov. Příliš mě to neoslovilo. 50% Aikidó technika, které mě zaujala: Bitka v baru. Posledního útočníka si Forrest dvakrát otočí kolem těla (alá fotbalové Pojď sem, kam jdeš??) a pak ho prohodí skleněnou vitrínou. V závěru pak předvede efektní kousek s brokovnicí a zejména excelentní techniky s kovovou trubkou. 50 miliónů dolarů(rozpočet)/38,5 miliónů dolarů(výdělek v USA)(18.4.2006)

 • Faidra
  *

  Pro případ, že bych někdy uvažovala o bulimii, mi bude k vyvolání žádoucího efektu stačit fotka Stevena Seagala, ale bývaly doby, kdy se mi Aljaška nezdála úplně strašlivá. Dnes si už jen povzdechnu nad časy, kdy jsem byla mladá a blbá (tedy o něco málo pitomější než teď) a kdy Seagal nebyl hroudou sádla.(29.10.2007)

 • Kordus
  **

  Pár dobrých scén, pár špatných scén, celkem nuda. Ani dobrý ekofilm, ani dobrá akčňárna a vlastně celkově nic moc...(14.10.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17