V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

Shit

Tohle je jeden z těxh úplně posledních filmů na který se dá ještě bez větší újmy koukat. Bohužel už i tady se trošku obejvujou scény z podobných pecek jako je třeba patriot nebo tajný agent Jack T, ale jinak tady podle mě převažuje ještě ta stará dobrá doba, kdyz Steven uměl někoho pořádně zbouchat a když se tvářil drsně, tak sem se nemusel smát ()

choze

Poté, co korunoval úspěch svých videomlátiček na filmovém plátně PŘEPADENÍM V PACIFIKU, došel Steven k názoru, že je čas na jeho první ekologickou přednášku a možností natočit si režijní debut podmínil u Warnerů svou účast v druhém PŘEPADENÍ. Aby diváci neprchli z kina už po pěti minutách a aby nezklamal fanoušky, navlékl hlubokému poselství akční kabátek za 50 milionů (ve stejných relacích se pohybovaly i rozpočty obou PŘEPADENÍ) protkaný vzory nádherné aljašské přírody a eskymácké mystiky. Vyšel mu z toho mimořádně tupý béčkový eko-akčňák s vlastní bizarní logikou (pro oba scénáristy to byl jejich první scénář), který se bere zcela vážně a otvírá tak brány pro nechtěnou komedii, v níž se Seagal ptá jím zmláceného macha "WHAT DOES IT TAKE TO CHANGE THE ESSENCE OF A MAN?" nebo se zachmuřenou tváří naslouchá eskymáckým spirituálním blábolům ("MůJ OTEC ŘÍKÁ, ŽE JSI MEDVĚD." - "ŘEKNI MU, ŽE JSEM MYŠ, CO SE SCHOVALA PŘED JESTŘÁBEM U HAVRANA." - "OTEC ŘÍKÁ, ŽE PŘESNĚ TO BY ŘEKL MEDVĚD."). Kromě jeho pověstného culíku nechybí žádný ze seagalovských trademarků (lámání kostí, neskutečné usměvné heroizující kecy, celková brutalita - zmlácení chlapa až se poblije, mučení starého olejáře) a na scény jako je "hra na plácanou v baru" se nezapomíná. Škoda nudné prostřední třetiny filmu mezi eskymáky. Ekologové prý z prosazování ochrany životního prostředí mačkáním koulí naftařských dělníků moc nadšení nebyli. Český distributor se s překladem názvu - jak je ostatně u segalovek dobrým zvykem - opět blýsknul. ()

whack

Škoda, že v skutočnosti neexistuje žiadny hrdina, ktorý by sa tak neľútostne postavil proti ničeniu Zeme. Snáď už ten čas príde. ()

genetique

Seagal na začiatku opäť vymláti celý bar, aby sme videli aké vie spraviť rošambo a potom pridá navyše aj morálne ponaučenie. Herecké obsadenie vo filme prekvapilo, no filmu celkovo moc nepomohlo. Akcia je veľmi slušná, zápletka predpotopná, ale stále je to veľmi solídne pozerateľný Seagal. 65%. ()

sniper18

Po veľmi úspešnom Prepadnutí v pacifiku bol Steven Seagal na vrchole svojej slávy, kedy si mohol vyberať medzi množstvom atraktívnych ponúk, rozhodol sa pre pomerne riskantný projekt, Aljašku v plameňoch, ktorá už do čistokrvného akčného žánru prináša aj nejaké to posolsvo, v tomto prípade ekologický podtext. To mu komerčne, ale aj pri množstve jeho fanúšikov nevyšlo, ale to určite nie je môj prípad, práve naopak, neviem, či mám vlastne nejaký jeho film radšej. Tiež musím priznať, že je to vo viacerých ohľadoch trochu naivné a napríklad v serióznej dráme s podobnou tématikou by to po niektorých stránkach mohlo pôsobiť aj celkom hlúpo, ale toto je predsa len stále plnohodnotný akčný film, len s trochu odlišným typom protivníka, teraz to nie je žiadna mafia, gangy alebo teroristi, ale vplyvná naftárska spoločnosť, ktorá si ale tiež pomáha zabijakmi a žoldniermi a v rámci toho to funguje perfektne. A tak je tu vlastne stále štandardný Seagalov film tej doby s dejom, ktorý sa väčšinu času úplne drží mantinelov žánru, čo mi vyhovuje, ale ešte doplnený o nádhernú prírodu Aljašky, priatelenie s eskimákmi a dokonca aj nejakej tej mystiky, ale iba v primeranom množstve. Jedine mi v detstve vadila tá snová sekvencia, ktorá mi tu nesedela, ale ako starší som ju pochopil a spätne docenil, zaujímavý nápad s prerodom hlavnej postavy, aj keď Seagal sa k tomu aj tak postaví po svojom, síce s úctou, ale vie, ako to v skutočnom svete chodí a tak musí zase siahnuť po svojich metódach. Steven Seagal má na svojom konte plno skvelých postáv, ale práve Forrest Tuft je podľa mňa najlepší, je tu mimoriadne charizmatický, skvelo sa oblieka, nemá si problém zajazdiť na koni alebo psom záprahu a v týchto časoch ešte bez dabléra, vtedy mu na tom ešte záležalo a opäť má okolo seba auru neohrozenosti, najlepší z najlepších a všetky tie reči o ňom ma teda mimoriadne bavili, toto je jednoducho akčný hrdina, ako sa patrí. A film rozhodne nezaostáva ani v akcii, skôr naopak. Síce sa tu nájdu možno dve, tri nevhodne použité spomaľovačky, ale inak je akcia skvelo natočená, slušne drsná, ale aj rozmanitá a dosť nápaditá, na momenty ako výroba tlmiču, pretočenie brokovnice alebo zničenie vrtuľníku sa len tak nezabúda. Súboje majú perfektnú choreografiu, takže nechýbajú vynikajúce chvaty a lámanie končatín, úvod v bare, ale aj časť s tyčou patria medzi moje najobľúbenejšie Seagalove súboje a k tomu parádne prestrelky, množstvo efektných explózií a aj zábavná časť s pascami. Takže tu som aj po akčnej stránke nadšený, finále v rafinérii patrí v rámci akčného žánru medzi moje najobľúbenejšie, ale aj zvyšná akcia je skvelá. Perfektné je aj obsadenie, Steven Seagal tu má sympatickú pomocníčku Joan Chen, páčili sa mi aj zvyšné vedľajšie postavy, no veľkým plusom sú skvelí záporáci, či už Michael Caine, jeho pravá ruka John C. McGinley a pomocník Sven-Ole Thorsen, veliteľ žoldnierov R. Lee Ermey, ale aj tí radoví. Režijne je to v rámci žánru až na pár detailov prvotriedna práca, skvelý vizuál, nádherné lokácie a ten spôsob prístupu k nim, tu ma Steven Seagal veľmi potešil, že je aj prekvapivo zručný režisér. A aby toho nebolo málo, Basil Poledouris sa postaral o úžasnú hudbu, v akčnom žánri som sa s lepšou asi ani nestretol. Takže pre mňa je Aljaška v plameňoch kultová klasika, jeden zo Seagalových vrcholov a teda aj jeden z najlepších akčných filmov vôbec, ktorý nezaostáva po žiadnej stránke. Videl som ju nespočetnekrát, keďže každý rok si ju musím aspoň raz, dvakrát pozrieť a stále ma baví rovnako. 93% () (méně) (více)

Ainy

Film hodnotím vysoko, protože se mi Steven Seagal jako herec kdysi líbil. Líbila se mi zápletka, napětí, děj. Teď už na takové hollywoodské výplody nejsem... ()

Hellboy

John C. McGinley je boží. Podobný případ jako Bill Murray - stačí mi vidět ve filmu jeho tvář a hned je to lepší zážitek. Ale jinak mě film absolutně nebavil, a to i přes svou záslužnou myšlenku o nenažranosti ropných společností. Steven Seagal tímto filmem režijně debutoval (za kameru se ale postavil poprvé a naposledy:)) a asi si splnil sen, když natočil snímek s ekologickým tématem. Hrdinou je vlastně ekologicky/politicky uvědomělý Rambo! Seagalova režie není nijak špatná, ale zároveň ani nijak dobrá... Jeho neherectví není takovým problémem. Spíš jde o to, že ušlechtilá myšlenka se nerovná dobrý scénář. Který je skutečně naprosto nudný a mizerný. Na průměr tuhle záležitost nedostane ani Michael Caine. ()

Le_Chuck

Určite jedna z vydarenejších Seagaloviek, ktorá má svojim enviromentálnym nadychom tento krát niečo do seba aj príbehovo. Odkaz rafinérkam sa Steven vôbec netrápil nejak maskovať (nie že by nechcel, ale jednoducho na to nemá) z čoho logicky vyplynuli nemalé problémy a ťahanice po súdoch s bossmi ropných spoločností. ()

hellstruck

Ne,že bych si obsah filmu nějak výrazně uchovala v paměti, ale dobře si pamatuju, jak jsem to jako mladší milovala a věčně se dovolovala rodičů,jestli smím zůstat vzhůru do noci,abych to viděla.Seagal ještě v nejlepších letech a nejlepší formě,správný akčňák..:) Myslím,že Aljaška potěší každého jeho fanouška. ()

Kaka

Tímhle v podstatě mistr aikida pohřbil svoji kariéru, aneb v nejlepším se má přestat. Aljaška je opravdu špatná, vyměklá a rádoby na efekt. Seagal jako ekologický spasitel není uvěřitelný a nedělá to od srdce - i když s tím co například na konci říká má v podstatě pravdu, styl s jakým to podává však není ten nejlepší. V jeho předešlých filmech šlo obvykle o pomstu/vyrovnání účtů. Vždy tam figuroval hrdina, pro kterého byla zápletka osobní. Tentokrát je tomu jinak a poprvé se zde dalo říct "už není ten starý dobrý drsný Steven". Technicky je Aljaška vzhledem k rozpočtu překvapivě velmi špatná (okaté dekorace a miniatury) + šílená snová scéna. Vůbec scény mezi Eskymáky jsou ty nejhorší v celém filmu. Několik akčních scén jako obvykle ujde, ale není jich tolik. Závěrečný ohňostroj je nuda. ()

sud

Možná nejlepší Seagalovka s krásnou přírodou, dynamickým dějem a kvalitními akčními scénami. Jeden z posledních filmů SS, kde ještě nepůsobil směšně a jako parodie sebe sama. ()

Tyler

Jakožto Seagalofil snadno překousnu i Stevenovi ekologické ambice, které se snažil do svého režijního počinu vtělit. Maličko zamrzí nedostatek pořádné akce, i tak ale dosahuje tenhle snímek minimálně průměru. Btw "tleskaná" byla dost dlouho naší oblíbenou hrou na základce :). ()

Falko

Michael Caine si tu zahral nesympatickeho parchanta, az tak nesympatickeho, ze som sa musel na jeho postave chvilkami smiat. Tento film mal v kinach premieru presne pred 17-timi rokmi od dnesneho dna, ale v tom obdobi ma vsetky tie Seagalovky alebo Van-Dammovky bavili. Dnes, ked si tieto filmy zopakujem, bavia ma stale, ale uz to nie je ten zazitok, ako vtedy, preto som klesol s hodnotenim na 3*. Podobne zle dopadol aj TIMECOP s Van Dammon (1994), pricom filmy o cestovani v case ma velmi bavia. Ale naspät k Aljaske. Film ma tak trosku ekologicky nadych a Seagal sa snazil natocit dobry film, ale niektore jeho predchadzajuce filmy, ktore on nereziroval sa mi pacili omnoho viac. Niektore kamerove zabery na krasnu prirodu boli uzasne, ale ani tie akcne sceny nestacili na 4*. _______ Steven Seagal - (Forrest Taft) +++ Michael Caine - (Michael Jennings) +++ Joan Chen - (Masu) +++ John C. McGinley - (MacGruder) +++ R. Lee Ermey - (Stone) +++ Shari Shattuck - (Liles) +++ Billy Bob Thornton - (Homer Carlton) +++ Richard Hamilton - (Hugh Palmer) +++ Produkcia: Steven Seagal +++ ()

viperblade

Přiznám se, od tohohle jsem nic nečekal. A bohužel jsem téměř nic nedostal. Nedivím se, že tohle byl Stevenův první, ale zároveň i poslední film, coby režiséra. Navíc jsem si všiml, že tenhle film zřejmě odstartoval jeho propad, co se filmů týče. Protože od roku 1994 nenatočil nic, krom dvou filmů (Glimmer Man a Bestie) co bych mohl považovat za alespoň trochu stravitelný film. Už dlouho jsem si u filmu nepřál, aby měl jen hodinu. Nebo 40 minut. A tohle je taky poprvé (a doufám, že i naposled) co jsem viděl Michaela Caina hodně solidně přehrávat. Hvězdu tomu dávám jen z důvodu, že jsem přece jen viděl i horší filmy. Ale bylo to o fous… ()

castor

Přesilovka proti muži se stoickým výrazem končí efektním zneškodněním posledního záporáka, který sebou bolestivě praští o podlahu. Steven Seagal (i producenti jeho filmů) pochopili, že není třeba experimentovat tam, kde stačí „pouze“ pokračovat v nastoupené cestě. A to je samozřejmě dobře. Příjemnou nostalgii nabízí i tenhle naivní, ekologicky koncipovaný projekt, který se sice vážným tématem experimentovat pokusil (navíc i tím, že Seagal poprvé a naposledy usedl na režijní křeslo), ale pořád jsou to příjemná devadesátá léta a látka, která se dá bez větší újmy přežít. Vážně ale škoda ekologického spasitelství i odklonu od toho, že divák víc než kecy a výbuchy přivítá právě u Seagala lámání končetin a dobře mířené údery. ()

ClintEastwood

Kolik to stojí? Kolik stojí, změnit jednoho chlapa? První polovina 90. let patřila na poli akčních filmů nejen Arniemu, Slyovi či Van Dammeovi, jejichž lesk tou dobou začínal trošku blednout. Byl tady i Steven Seagal, jehož prvních zhruba šest až osm filmů, patří dodnes k tomu nejlepšímu, co kdy tento žánr nabídl. Aljaška v plamenech jednoznačně patří k těm nejzajímavějším. Krásné lokace, stylový hlavní hrdina, závažné ekologické téma, mystická atmosféra a skvělý padouch Michael Caine. Na Aljašku se i v současnosti rád podívám a nikdy nejsem zklamán. ()

D.Moore

Návod k užití: Aljaškou v plamenech proplachujeme hlavu přesně 98 minut. Za sledování kýčovitých záběrů krásné přírody a poslechu hudby Basila Poledourise se snažíme Stevenu Seagalovi věřit, že umí hrát i režírovat, přičemž se netajíme sympatiemi k zase jednou ohromně roztomile slizkému Michaelu Caineovi, který nám předvede mimo jiné i senzační etudu na téma Jak natočit olejářskou reklamu aneb Nasaďte během setiny vteřiny úsměv tak vřelý, že mu všichni (raději) uvěří. Po skončení filmu s ohromně hloupým scénářem pak můžeme být rádi, že dobře dopadl a nijak vážně nám neublížil. Navíc jsme náležitě ponaučeni a už nikdy si nebudeme dělat srandu z indiánů.. ()

Wacoslav1

Ano na jednu stranu je to hodně rozporuplný film, jak už jsem napsal v komentáři k Patriotovi akce a bitky by Seagalovi šli, ale jak začne předávat hlubokomyslná poselství, tak to není zrovna ono, takže chápu jistý výtky k tomuhle filmu, ale počkat... děláte si prdel??? 49%??? to jako vážně?! míň než některý ty sračky který začal Seagal ve svý vyžraný éře o hezkých pár let později pouštět rovnou na video? tak to teda ne! Jasně, že ani mě by nevadilo víc akce a míň ekologie, ale když si tuhle stránku odmyslím, tak se pořád nemůžu zbavit dojmu, že jako akční film to funguje naprosto bezchybně a myslím si, že v době kdy byl Seagal na vrcholu své kariéry a na co šáhnul proměnil ve zlato se úplně neztratil ani jako režisér. Navíc pohled na jeho tehdejší štíhlou nevyžranou a špičkově pohyblivou postavu působí jako relikt dávných časů. Navíc si k tomu přidejme skvadru bombastických záporáků vedených ropným magnátem Michaelem Cainem co se z ničím nesere. Líbilo se mi jak to dal tomu režisérovi té reklamy na životní prostředí : Máte určitě skvělý nápady, tak si je nacpěte do prdele, chci už tu sračku točit!!! Pravda ten konec a Stevo v roli buditele lidstva je už trochu extrém, ale stejně mu ty 4* dám. Aby totiž nedošlo k mýlce i když si z něj dneska dělám prdel kudy chodím, tak pořád mám a vždycky jsem měl tohohle parchanta rád. Jenom se nedokážu smířit s tím kam to dneska dotáhnul, ale to už je asi jiný příběh.70% ()