V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

JohnCZ

Dvě hvězdy za film, jednu za krásnou krajinu divoké Aljašky. Tenhle snímek je jeden z těch filmů, co se svého času furt dokola točily v televizi a taky film, co nesměl chybět nahraný na domácí videokazetě. Seagal moc nehraje, je to takové dost blboučké a ty pokusy o umění a promlouvání do duše diváka jsou svým zpracováním spíše úsměvné (byť jsou víceméně pravdivé). Na seagalovku je to ale docela zábavné, ta troška akce je natočena slušně a ani hudba nezklame. ()

Lateef

Všechno mezi 20. a 70. minutou mě minulo velkým obloukem. Ale začátek skvělej, úvodní bitka v baru kulervoucí (a to doslova) a také kdo by neznal Tleskanou, že?? Trubkořez použitej na koleno je fajn mučící nástroj, brr! ... (poté následuje pro mě hluché padesáti minutové intermezzo)... A pak ten monstrózně explozivní závěr na Aegis 1. Spousta střílení, výbuchů, zajímavé techniky, ale málo osobních soubojů, závěrečný proslov. Příliš mě to neoslovilo. 50% Aikidó technika, které mě zaujala: Bitka v baru. Posledního útočníka si Forrest dvakrát otočí kolem těla (alá fotbalové Pojď sem, kam jdeš??) a pak ho prohodí skleněnou vitrínou. V závěru pak předvede efektní kousek s brokovnicí a zejména excelentní techniky s kovovou trubkou. 50 miliónů dolarů(rozpočet)/38,5 miliónů dolarů(výdělek v USA) ()

genetique

Seagal na začiatku opäť vymláti celý bar, aby sme videli aké vie spraviť rošambo a potom pridá navyše aj morálne ponaučenie. Herecké obsadenie vo filme prekvapilo, no filmu celkovo moc nepomohlo. Akcia je veľmi slušná, zápletka predpotopná, ale stále je to veľmi solídne pozerateľný Seagal. 65%. ()

Mordenroth

Seagal je ešte v dobrej forme, akčné scény (resp. bitky) sú výborné a taktiež aj herci vo vedľajších úlohách. Dokonca aj scenár nebol až taký zlý. Tento film patrí rozhodne k tým najlepším od Stevena Seagala, ktorý sa tu okrem toho ukázal ako celkom zdatný režisér. Posledná hviezdička ale rozhodne patrí Basilovi Poledourisovi za vynikajúcu hudbu. ()

Lacike

Aljaška v plameňoch a Seagalova kariera po serii skvelych a uspesnych filmoch prvykrat v prdeli. Trochu mi koncept filmu pripomenul Lundgrenovu klasiku Červený škorpión. Znova tu mame hrdinu, ktory najprv kope za zly tím, ale potom co skoro pride o zivot, tak absolvuje duchovnu cestu behom ktorej sa napravi a v explozivnom finale nakope zaporakom prdel a vyhodi polovicu Aljašky do vzduchu lebo je spravny ekolog :). Seagal tu debutoval ako reziser. Po technickej stranke nevidno nejaky jeho vplyv alebo snahu o vyrazny styl. Akcne sceny nevybocuju ani v dobrom ani v zlom zo standardu tej doby. Problem je, ze ich je strasne malo. Cool hromadna bitka na zaciatku a potom uz len explozivne finale a medzitym kopa neznesitelnych scen, ktore maju poucit Seagalovu postavu a zaroven divaka o tom ako hnusne sa spravame k prirode. Posolstvo to je pekne a cim dalej tym viac aktualnejsie, ale co sakra robi v tupom akcnom bijaku? Iba otravuje. A zaverecny prejav je uz iba trapnou bodkou za tymto divnym mišmašom. V dobe vzniku to bol oproti predoslym Seagalovkam velky kvalitativny pokles, ktory bolel o to viac, ze prisiel po famoznom Prepadnuti v Pacifiku. Na druhej strane v porovnani so sucasnou Seagalovou videotvorbou je film ovela pozeratelnejsi. Na filme vidno velky rozpocet, takze sa vo finale dockame mnozstva vybuchov, ktore boli urcite ekologicky prevedene. :). Bitky su skvele. Su tu 2 hromadne a Seagal je v nich neskutocne mrstny a dokonca pouziva aj nohy. Sice kope do protivnikov ako do lopty, ale silu v nohach evidentne ma. Hlavneho zaporaka si vychutnal skvely Michael Caine, ktory okrem zlych pohladov uz tradicne vyzdvihuje Seagalovu povest do vysin. Samotny Seagal tu vyzera fantasticky. Stale bol stihly, obratny. Ma skvele zvolene oblecenie a je radost pozerat hoci aj len na jeho typicku chôdzu. Dnes je vyzraty, nepohyblivy, zarasteny a zababušeny v nepriestrelnej veste, šatke a okuliaroch. Obrovsky rozdiel. Keby bol film celý taký ako uvod a zaver, tak to mohla byt solidna Seagalovka, ale vdaka neustalym otravnym ekokecom, to je casto neznesitelny film, ktory sa oplati vidiel len kvôli par scenam a zvysok prezit len vdaka pretacaniu. 4/10. ()

• Steven Seagal v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)