10 Violent Women

• USA Ten Violent Women (více)

Příběh skupiny místních žen horníků, které se trochu nudí a tak se pokusí získat více peněz prostřednictví loupeže šperků, která se jim zdaří. Poté při koupi kokainu a následném prodeji dojde k potyčce a k vraždě šéfa drogové mafie a jejich zatčení. Jsou poslány do věznice, kde vládnou sadisticko-lesbické dozorkyně tvrdou rukou. Několika ženám se však podaří z hrozných poměrů uprchnout. (Karlos80)

Karlos80

Hm, to jsem teprve první, to se tedy divím...Co k tomuto filmu říci? Jedná se o klasické útěkářské WIP, přesněji tedy až od druhé poloviny filmu...Gang deseti slušně oděných a vypadajících slečen, jejichž koníčkem jsou různé zprvu menší delikty, které ale časem narůstají ve větší (vražda apod)...Co mně utkvělo v paměti, tak určitě bravurně odvedená práce při přepadení klenotnictví na začátku, ušlapání kokainového bosse podpatkem od střevíce jedné z dívek (černoška tuším?). To vše tak zhruba do poloviny filmu, poté je skupinka dívek, cca 5, zavřena do vězení, co se stalo s těmi ostatními, vážně nevím a vůbec v jednotlivých postavách jsem měl šílený problém se zorientovat a upnout se vyloženě na jednu osobnost...To bylo určitě malé mínus, jednotlivým charakterům se film věnoval pomálu..Ve vězení to zpočátku vypadalo oproti jiným WIP trochu uhlazeněji (méně nahoty, sexu i tělesných trestů), tedy až do doby než se nám v plné své parádě přestavila tamní postarší ředitelka se svým bičíkem a pravou rukou, hrůzně vypadající pobožnou starou babou s křivou hubou a viditelným bíbrem. Kdybych ji měl k někomu přirovnat, tak určitě k postavě staré matky z filmu Psycho (Norman Bates). Ty dvě byly vážně s přibývajícím časem na ránu a jejich psychické a částečně i fyzické týrání k nevydržení (tady zcela jistě vznikla touha po odplatě a úniku) . Samotný útěk to byla víceméně fraška a nikdo nemohl věřit, že by byl tak snadný. Zachránila se a svobodu užila cca čtyřka z deseti členek gangu, ale jak dopadly ty ostatní, vážně nevím a diváku je to tu nastíněno velmi nejasně..Nakonec i tak za 3*, hudba byla opravdu vynikající, ale špatné nebyly ani ty zastavené střihové sekvence s mezititulky nebo jak se tomu říká, které oznamovaly co přijde nebo co se bude dít. ()