Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
Trailer
USA, 1994, 79 min

Peter Segal

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Ira Newborn

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

Trailer

Motinski

Jedinou nevýhodou tohto dielu je že ma bavil o trochu menej ako dva predošlé. Inak ide stále o neskutočnú zábavu ktorej nie je moc čo vytknúť. Lieslie je kráľ komédie a ani nezrátam koľko krát som sa zasmial. Možno cítiť že tvorcom už dochádza dych, no skúste to porovnať s konkurenciou a zistíte že Bláznivá strela ako séria je ďaleko pred ostatnými. ()

monolog

Nezapomenu, jak v duchu noir detektivek Frank vypráví: Když jsem poskládal prádlo, bylo načase zjistit... prostě zábava od začátku do konce, ale najdou se i lidi, kterým se to líbit nebude. Třeba moje máma přímo bytostně nesnáší slovo parodie a nikdy jsem ji neviděl u nějaké se smát. Ani neví o co přichází. ()

kingik

Kdo by neznal tupého poručíka Franka Drebina. Kdyby blbost nadnášela on by létal jako holub. Tentokrát ho z pohodlí důchodu vytáhne gangster Rocco, nebezpečný expert na bombové útoky, který se chystá uprchnout z vězení a zřejmě stojí i za připravovanou největší teroristickou akcí. Vypátrat jaký má být její cíl to je úkol přesně pro Drebina. Ten se má totiž vetřít do Roccovi přízně a zhatit jeho plány. I přes drsné poměry, které vládnou ve věznici se mu podaří zjistit, kde má bomba explodovat, ale nepodaří se mu varovat svoje kolegy, a tak se Frank musí ujat zneškodnění bomby uprostřed udělování cen Oscara úplně sám...No trošku ve trojce začínali tvůrcům docházet nápady i gagy. Je to znát třeba v závěru filmu kdy se zcela zbytečně ocitáme na cenách Oscara. Samozřejmě některé gagy jsou vynikající, ale už jich tu není tolik a navíc tvůrci až moc tlačí na pilu a divákovi stále předsunují, že se musí smát za každou cenu. Rozhodně ocenuji, že s Drebinovými trampotami skončili včas a dalších pokračování už se nedočkáme. 80% ()

Gilmour93

Leslie ze Saskatchewanu tak jak ho mám rád - stále stejný seriózní výraz a za ním pustošící potopa.. Přiměřeně dlouhý poslední díl série vám nabídne A.N.Smith jako skladiště silikonu dodržující pravidlo FINO (First In, Nothing Out), brilantní část ve vězení s narážkou na Shawshank v podobě nezvykle vysoce položené domácí mety a taky poslední roli O.J.Simpsona před tím, než se jal měnit na bělocha.. ()

SeBig

,,vypadal jako Phil Donahoe" skvělé a hodně vtipné tak že jsem se i na hlas smál zakončená perfektní trilogie s legendárním Lesliem. ,,mohl bych si upravit slipy? zařezávají se mi" nejlepší část filmu je ve vězení. Skvělé ale opravdu skvělé hlášky a musím říct že se jedná asi o nejlepší díl z trilogie :) ()

• Herec Raye Birk si zahrál i proradného Papshmira v první i poslední Bláznivé střele. Podobně byl obsazen i Joe Grifasi, který hrál v jedničce přístavního hlídače a ve trojce režiséra oscarové show. Ve dvou dílech se objevil také kontroverzní hudebník "Weird Al" Yankovic. (Robbi)
  • Zápletka s infiltráciou do rodinného klanu paroduje v našich končinách málo známy noirový thriller Bílý žár (1949) s Jamesom Cagneym. Matka hlavného záporáka je v tomto, inak celkom vážnom filme, rovnako svojrázna ako tu. (Theatis)
  • James R. Scribner, který hrál uměleckého maskéra, byl skutečným maskérem na natáčení prvních dvou dílů série. (SG-1)

Související novinky

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve středu 10. dubna v nevadském Las Vegas bývalý profesionální hráč amerického fotbalu, úspěšný herec a později jedna z nejkontroverznějších osob americké kultury a… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (více)