Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult

Bláznivá strela 33 a 1/3: Posledný trapas

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1994, 79 min

"Vážně, dej si bacha. Tady se člověk změní! - Vážně? A jak?! - Já býval bílej." , " Frank Drebin, vyšetřovatel. - Jo a já jsem Robert De Niro. - Pane Niro musíme jít dovnitř." , " Ahoj Ede, co se děje? - Franku, proč jsi včera nepřišel na mejdlo? - Ále nestihl jsem to, byl jsem na Village People, byl to slušnej nářez, vole." (23.12.2013)

Třetí"Bláznivá střela"a třetí kriminální parodie se vším všudy.Kvalita nám opět trochu klesla a přibylo fekálního humoru(trapné a zbytečné,bohužel u dnešních rádoby komedií zcela běžné).Několik scén je opravdu povedených a velmi vtipných(předávání Oscarů)a Leslie Nielsen je tady stále ještě cekem zábavný a koukatelný.Scénář je opět velmi jednoduchý a film několikrát spásně zachraňuje několik vtipných a zábavných momentů.I když se k tomuhle dílu nebude vracet tolik divákuů,jako k dílům předešlým,pořád jde o zdařilou parodii a to hlavně s přihlédnutím ke dnešní komediální tvorbě.Dávám 60% a jen říkám škoda,že na režisérské stoličce nezůstal Zucker,protože Peter Segal nic extra nepředvedl a odvedl"jen"standartní práci.(16.10.2011)

Angažování neznámého Petera Segala na režisérskou stoličku veleúspěšné série byla odvaha nesmírná, ale vyjímečně to nebyl trapas. On to vlastně byl trapas... poslední. Kupodivu i mladý režisér a dva předchozí hity nebyly překážkou. V parodiích jednoduše neexistuje logika, a proto je Frank Drebin vtipný i napotřetí bez těch otravných formulek typu "vaření z vody".(15.11.2005)

Mimořádný přínos pro můj osobní život měla scéna ze spermobanky. Každému, kdo bude onanovat při sledování Tance s vlky garantuju, že to pro něj navždy změní pohled na tento film. Jinak je ale Frank i jako důchodce stále ve formě a (po vylosování čísel loterie) svůj případ jistě při předávání Oscarů vyřeší. Filmové odborníky jistě potěší dosud neznámé kategorie, ve kterých se plešouni udílejí. Některé stojí rozhodně za to. Celkově je to nejslabší z toho nejlepšího, co kdy mohla parodie nabídnout.(21.4.2009)

Ja z Leslieho vážne nemôžem. Dokáže tak trápne fórky zredukovať svojím zázračným komickým hereckým talentom na dokonalý humor, pri ktorom sa musí zasmiať každý človek bez ohľadu v akom je momentálnom emociálnom rozpoložení. FIlm má úplne jednoduchý dej, úplne predvídatelný, ale to nič nemení na kvalite nakoľko tipujem, že každý kto si to plánuje pozrieť nečaká pútavý dej, ale už spomínaný humor. :D Čo dodať ? Si to pozriem vždy keď mám depku a hneď mi je lepšie.(28.12.2009)

• - První scénu, která paroduje film Neúplatní, chtěli scénáristé zakomponovat už do prvního dílu. Nakonec ho použili až v díle posledním, protože moc lidí film neznalo a nechápali by souvislosti. (SG-1)

• - Herec Raye Birk si zahrál i proradného Papshmira, ovšem jen v první a poslední Bláznivé střele. Stejné obsazení měl i Joe Grifasi, ovšem v jedničce hrál přístavního hlídače, v poslední Střele režiséra oscarové show. Ve dvou dílech se objevil také kontroverzní zpěvák Weird Al Yankowics. (Robbi)

• - Herec Fred Ward ve scénách z vězení parodoval sám sebe. Stejným způsobem už utíkal i ve filmu Útěk z Alcatrazu (1979) po boku Clinta Eastwooda. (Yokolobuna)