Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)

Poté, co si Frank Drebin (Leslie Nielsen) užíval zaslouženého odpočinku po boku své ženy Jane Spencerové (Priscilla Presleyová), začne tento nešikovný policejní poručík snít o návratu do akce. Zanedlouho jej bývalí kolegové Ed Hocken (George Kennedy) a Nordberg (O.J. Simpson) požádají o pomoc při pátrání po nebezpečném teroristovi Roccovi (Fred Ward), který plánuje vyhodit do povětří slavnostní předávání Oscarů. Drebin neváhá dát všanc své drahocenné, ale křehké manželství, a v utajení se vydává vyslýchat nebezpečné blonďaté sexbomby. Skončí letošní Oscaři katastrofou? (Cinemax)

Djkoma

Slabší než předchozí díl, ale i tak mě opět Drebin výborně pobavil. Autoři v posledním díle trilogie naštěstí našli zajímavý a trochu jiný směr, který jim prochází i díky mému vztahu k filmům (och, to udílení Oscarů ...Phil Donahue má pecha). Hlavně scény ve věznici jsou opravdu výborné (nošení písku, zbavování se písku, děti s pistolemi při útěku, obleček pro lepší sex, spermobanka :)). Asi poslední pořádný film Leslieho Nielsena a je škoda, že Zucker nedotočil svou trilogii a vzal to do rukou rutinérský Peter Segal. PS: teprve až po shlédnutí Útěku z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem dostaly některé vězeňské vtípky správnou pointu:)) ()

tron

„Neboj sa, bejby. ´Byť v ohrození života´ je moje druhé meno.“ – „Ale čo Jane?“ – „Jej druhé meno nepoznám.“ Strašne slabá komédia/paródia a bez debaty najslabší diel z celej trilógie. Kým u prvých častí som sa váľal po zemi od smiechu, pri sledovaní trojky som sa benevolentne usmieval. Nič proti ničomu, ale nechápem, ako jej niekto môže dať 4* a viac. Úvod s NEPODPLATITEĽNÝMI je OK, aj v ďalšom deji sa nájdu pôvabné záležitosti (atómový výbuch, afroúčes) a osvedčené herecké obsadenie (Nielsen, Kennedy, Presley, O.J.) robí svoje (vrátane nováčika Earla Boena z Terminátorov ako sexuológa). Nevraviac o vydarených hláškach („Hlavu hore. Nelúčim sa navždy. Iba ma už nikdy neuvidíš.“). Ale scenár je celkovo veľmi slabý, kasting dosť nesympatický a finále, odohrávajúce sa počas odovzdávania Oscarov, má podstatne menej vtipov, ako som od takej vďačnej príležitosti čakal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chystají se vyhodit celou budovu do povětří. To bude katastrofa. Tedy pokud to neprovedou při taneční vložce." Nejlepší světový policista, tanečník a štědrý dárce spermatu se vrátil, aby zlikvidoval teroristy a přitom konečně udělal z Oscarů skutečně zábavný pořad. Mě tedy Frank Drebin alias Nick Sekáč Magor bavil v podstatě stejně výtečně jako v předchozích dvou dílech, ale kromě jeho tradičních šíleností taky nezapomenu na vězeňský tělocvik, na prsa Tanyi Petersové, na Nordbergův vlasový přípravek a hlavně na to, že při občasném kvalitním pročištění trubek si mám pouštět nejvzrušivější porno všech dob - Tanec s vlky. ()

monolog

Nezapomenu, jak v duchu noir detektivek Frank vypráví: Když jsem poskládal prádlo, bylo načase zjistit... prostě zábava od začátku do konce, ale najdou se i lidi, kterým se to líbit nebude. Třeba moje máma přímo bytostně nesnáší slovo parodie a nikdy jsem ji neviděl u nějaké se smát. Ani neví o co přichází. ()

Tosim

I když je to nejbláznivější z bláznivých komedií, rodinné problémy Drebinových jsou uvěřitelné, jako kdby to bylo psychologické rodinné drama. No a když se Leslie Nielsen alias dementní Frank snaží předstírat, že s Piou Zadorou a jejími hochy tančí, neudržíte se smíchy. -CO TO JE? -VYPADÁ TO, JAKO KDYŽ PHIL DONAHUE ZVRACÍ DO TUBY. ()

• Herec Raye Birk si zahrál i proradného Papshmira, ovšem jen v první a poslední Bláznivé střele. Stejné obsazení měl i Joe Grifasi, ovšem v jedničce hrál přístavního hlídače, v poslední Střele režiséra oscarové show. Ve dvou dílech se objevil také kontroverzní zpěvák Weird Al Yankowics. (Robbi)
  • Zápletka s infiltráciou do rodinného klanu paroduje v našich končinách málo známy noirový triler White Heat (1949) s Jamesom Cagneym. Matka hlavného záporáka je v tomto, inak celkom vážnom filme, rovnako svojrázna ako v Bláznivej strele. (Theatis)
  • V závěrečných titulcích se objeví jméno Leon Czolgosze. Ten zastřelil amerického presidenta William McKinleyho v roce 1901 pistolí, kterou měl ukrytou v zasádrované ruce. (SG-1)