Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult

Bláznivá strela 33 a 1/3: Posledný trapas

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1994, 79 min

Poručík Frank Drebin, po rokoch aktívnej služby v policajnom zbore, odchádza na zaslúžený dôchodok. Po necelom pol roku ho však jeho bývalí kolegovia požiadajú o pomoc pri riešení náročného prípadu. Musí sa nenápadne infiltrovať do organizácie nebezpečného zločinca Rocco Dillona, ktorý za odmenu päť milionov dolárov, čo má sľúbenú od arabských teroristov, chce spáchať bombový atentát na 66. ročníku odovzdávaní Oscarov. Jediný, kto mu v tom može zabrániť je práve Frank Drabin. "Bláznivá strela 33 a 1/3". Do tretice všetko dobré. Opäť skvelá zábava. ****(15.6.2011)

Překvapilo mě, když jsem až po mnoha zhlédnutích zjistil, že tohle nerežíroval Zucker. Vůbec bych to nepoznal. Je vidět, že se Segal od něj něco naučil, protože se mu povedlo brilantně navázat na styl tria Z-A-Z. V tomto dílu jsou asi ty nejklasičtější scény. Bohužel se tu už sem tam objeví i nějaký ten trapný vtip, ale naštěstí je těch dobrých mnohonásobně víc.(30.12.2006)

Poslední trapas poručíka Franka Drebina není vůbec trapas ani trapný. Do režisérské ruky ho dostal rutinér Segal, ale uznám, že trojka baví i více než předchozí díl. Od návštěvy spermabanky "Nemáte Tanec s vlky?" přes nezapomenutelné scény ve vězení, které si užije fanda filmu Útěk z Alcatrazu. Nick Magos Sekáč! "A tohle chatue 65 má mít pokojovou teplotu!". Finální předávání oskarů pak aspiruje na titul nejlepší závěr filmů "Připomeňte mi příště nezvat Phila Denevau!" "Když vidím ty nebohé delfíny, jak se tísní. Zabte je a jejich maso dejte hladovějícím kočkám. Když vidím hladovějící lidi, pak zabte ty kočky a nakrmte je!". Děkuji skupině ZAZ a Leslie Nilsenovi za trilogii, která i po těch letech pobaví stejně jako poprvé.(26.8.2012)

Bláznivá strela je jednoducho skvelá ... Na kvalite nestráca ani tento diel (a hoci musím uznať, že je najslabším), ktorý je zdrojom skvelého humoru, zábavy, oddychu a dobrej nálady. Leslie Nielsen už tradične skvelý, zápletka nečakane silne dramatická, hudba presne vystihujúca k deju. Fakt, super :).(16.3.2013)

"Ty Rocko, co to je za bábu, dostala to do ksichtu?", " Tady se člověk změní...jo a jak? Já bejval bílej", "Moji lidé se velmi zlobí..ti jsou naštvaní furt,jsou to arabský teroristi", "Franku, proč nechceš dítě?copak jsem nechtěl adoptovat tu 18letou Korejku??", "Jane, uvědom si, že dítě je velká zodpovědnost. To je jako mít na starosti hygienu v Haitském vězení.", "Kouříte?Jo, to znám".................. moje hodnocení = 10 z 10.(16.6.2015)

• - Když Frank Drebin (Leslie Nielsen) skočí na pódiu na posouvací schody, je na levých schodech. Při dalším záběru ale přichází od pravých. (Pepy)

• - Složky v šanonu na Karlssonově klinice odkazují na americké skandály a záhady: důkazy při vraždě JFK, záhadné zmizení letkyně Amelie Earhardt, zmizelý odborový předák Jimmy Hoffa, údajně smazané magnetofonové pásky z aféry Watergate a fotografie bývalé televizní hvězdy a novinářky Heidi Fleiss, která v 90. letech vedla luxusní nevěstinec pro hollywoodskou smetánku. (Robbi)

• - Dvojice herců z filmu byla za své výkony oceněna Zlatou malinou. Cenu pro nejhorší novou hvězdu obdržela Anna Nicole Smith a cenu pro nejhoršího herce O.J. Simpson. (('Butcher'))