Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult

Bláznivá strela 33 a 1/3: Posledný trapas

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1994, 79 min

Tohle už je na mě až příliš přehnaný, překombinovaný, přeplácaný... Kouzlo z originální jedničky se vytratilo ve dvojce a trojky se dotklo jen tak z lehka. Ani kozatá bloncka, ani stará matka a docela dobrej gauner to nenarovnaj. Když to ale porovnám s jinejma pokračováníma, tak je tohle ještě celkem přijatelný. No, k prokopřenýmu nedělnímu odpoledni tohle docela bodlo...(22.6.2015)

Úvodní scéna je naprosto boží. Kočárky, maminky, president, Drebin, papež a další a další, všichni se sejdou u schodů......CITÁT - Bože, podívejte, to jsou nasraní pošťáci a maj zbraně!!!!!!!!........... Drebin (Leslie Nielsen) již není poručík a neslouží u policie. Je to muž v domácnosti a mívá zlé sny. Je však požádán aby na malou chvilku opět vstoupil do policejních složek. CITÁT - ...a už jsi dlouho nikoho nezastřelil......... Tento argument Drebina totálně přesvědčí. Vrací se do funkce poručíka a s ním se vrací i jeho osobní vyprávění a komentování příběhu. To co tak moc chybělo dvojce. Tak tedy poručík Frank Drebin začal svůj příběh vyprávět, ještě však musel vyprat, vyžehlit a uklidit prádlo.........a vydal se do akce. DIALOG VE VĚZNICI - ROCCO (Fred Ward): Už máš plán útěku? TAIRON (?): Jo, mám, ale Barneth chce jít s náma. ROCCO: Barneth je dozorce!!?? TAIRON: Ale je mu tady smutno............. CITÁT - Říkej mi Nick Sekáč Magor........ Ano, opět jsou tu ty hnusné "jídelní" scény, jak já je nemám rád. Ještě, že neholduju popcornu, v kině bych ho při takových scénách ihned vyzvracel. Příběh nás zavede do jednoho města, na jednu zajímavou událost. Nebudu však prozrazovat a i Rocco Dylan si to nechává na poslední chvilku jako překvapení. CITÁT - Nechceš si ho sama zabít, mami?......... Ke konci se to silně zamotává a komplikuje, ale snad to všichni přežijou. CITÁT - Dobří muži nepadají z nebe......... V roli Nordberga se opět ukázal O. J. Simpson.(26.6.2013)

• Z0oMb3E

O mŕtvych len v dobrom, tak sa budem krotiť. Nielsna som vždy neznášal! Čiže už spočiatku som šiel do filmu s veľkým predpojatím. A presne to čo som očakával mi bolo servírované ako na podnose. Trapas za trapasom snaha o využitie i toho najmenšieho vtipného potenciálu sa stretla jedine s prevracaním očí a trápnym pocitom. Všetko to vyznie tak umelo ako strojová silvestrovská zábava na kdejakej komerčnej telke. Toto je vtipné, tak sa na tom musíme baviť. Škoda, že práve týmto prístupom sa to dostalo do úplne inej sféry než bol pôvodný úmysel. Ani jeden vydarený fór ani jedna vtipná replika či scéna robia z pseudofilmu len ďalší štek na zahnanie nedeľného popoludnia, kedy sa nám po obede nechce ani zdvihnúť ovládačku a prepnúť. Jediné čo ako tak stojí za zmienku boli Aničkine kozy. Takže zo snímku niečo malo aspoň moje libido. Film na tréning mimiky pred pokrovým turnajom.(15.1.2012)

Nelúčim sa navždy. Iba ma už nikdy neuvidíš. V žiadnom inom filme neuvidíte v jednej krátkej, 4- minútovej scéne arabského teroristu, prezidenta, pápeža, rozzúrených poštárov, chlapa, ktorý zachraňuje svoju kosačku a mafiánskeho bossa naraz. Lepší úvod filmu si ani neviem predstaviť. Kopa vtipných hlášok, na ktoré je Leslie Nielsen jednoducho expert. Skvelé zakončenie skvelej trilógie. Len škoda, že také skutočne vtipné paródie sa dnes už netočia.(4.1.2012)

Mám taký dojem, že staršie paródie podobného kalibru dostávajú v dnešnej dobe odo mňa oveľa viac uznania, keďže teraz už sa k takýmto kúskom skoro nik nedokáže vrátiť. Aj táto sa postupom času u mňa vyšplhala až k štyrom hviezdičkám, samozrejme nie úplne čistých, ale časom možno. Niektoré hlášky a scény sú ozaj kultové. 75%.(11.5.2006)

• - Původní název filmu zněl "Naked Gun 33 1/3: Just for the Record", ale lidem se název nezdál moc vtipný, tudíž byl změněn na "The Final Insult". (SG-1)

• - V závěrečných titulcích se objeví jméno Leon Czolgosze. Ten zastřelil amerického presidenta William McKinleyho v roce 1901 pistolí, kterou měl ukrytou v zasádrované ruce. (SG-1)

• - Poslední film O. J. Simpsona. Několik měsíců po vydání filmu byl obviněn z vraždy své manželky a jejího milence. Byl sice osvobozen, jeho kariéra však skončila. (kenny.h)