Reklama

Reklama

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

  • USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
Trailer
Komedie / Krimi / Akční
USA, 1994, 79 min

Obsahy(1)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (364)

tron 

všechny recenze uživatele

„Neboj sa, bejby. ´Byť v ohrození života´ je moje druhé meno.“ – „Ale čo Jane?“ – „Jej druhé meno nepoznám.“ Strašne slabá komédia (a paródia ešte horšia) a bez debaty najslabší diel z trilógie. Kým u prvých častí som sa váľal po zemi od smiechu, pri sledovaní trojky som sa benevolentne usmieval. Úvod s Nepodplatiteľnými OK, aj v ďalšom deji sa nájdu občasné pôvabné záležitosti (atómový výbuch, afroúčes). Osvedčené herecké obsadenie (Nielsen, Kennedy, Presley, O.J.) robí svoje (vrátane nováčika Earla Boena z Terminátorov ako sexuológa). Nevraviac o vydarených hláškach („Hlavu hore. Nelúčim sa navždy. Iba ma už nikdy neuvidíš.“). Len proste s bezvadnými prvými dvoma časťami je to fakt slabé a scenár je celkovo chudobný vrátane oscarového finále, ktoré malo byť veľkolepé a malo zbúrať polovicu Hollywoodu a nakoniec je to sklamanie gigantických rozmerov. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Nezapomenu, jak v duchu noir detektivek Frank vypráví: Když jsem poskládal prádlo, bylo načase zjistit... prostě zábava od začátku do konce, ale najdou se i lidi, kterým se to líbit nebude. Třeba moje máma přímo bytostně nesnáší slovo parodie a nikdy jsem ji neviděl u nějaké se smát. Ani neví o co přichází. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Chystají se vyhodit celou budovu do povětří. To bude katastrofa. Tedy pokud to neprovedou při taneční vložce." Nejlepší světový policista, tanečník a štědrý dárce spermatu se vrátil, aby zlikvidoval teroristy a přitom konečně udělal z Oscarů skutečně zábavný pořad. Mě tedy Frank Drebin alias Nick Sekáč Magor bavil v podstatě stejně výtečně jako v předchozích dvou dílech, ale kromě jeho tradičních šíleností taky nezapomenu na vězeňský tělocvik, na prsa Tanyi Petersové, na Nordbergův vlasový přípravek a hlavně na to, že při občasném kvalitním pročištění trubek si mám pouštět nejvzrušivější porno všech dob - Tanec s vlky. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slabší než předchozí díl, ale i tak mě opět Drebin výborně pobavil. Autoři v posledním díle trilogie naštěstí našli zajímavý a trochu jiný směr, který jim prochází i díky mému vztahu k filmům (och, to udílení Oscarů ...Phil Donahue má pecha). Hlavně scény ve věznici jsou opravdu výborné (nošení písku, zbavování se písku, děti s pistolemi při útěku, obleček pro lepší sex, spermobanka :)). Asi poslední pořádný film Leslieho Nielsena a je škoda, že Zucker nedotočil svou trilogii a vzal to do rukou rutinérský Peter Segal. PS: teprve až po shlédnutí Útěku z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem dostaly některé vězeňské vtípky správnou pointu:)) ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

I když je to nejbláznivější z bláznivých komedií, rodinné problémy Drebinových jsou uvěřitelné, jako kdby to bylo psychologické rodinné drama. No a když se Leslie Nielsen alias dementní Frank snaží předstírat, že s Piou Zadorou a jejími hochy tančí, neudržíte se smíchy. -CO TO JE? -VYPADÁ TO, JAKO KDYŽ PHIL DONAHUE ZVRACÍ DO TUBY. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (23)

  • Vzácný Kanárský smrk je ve skutečnosti jeden z nejběžnějších stromů na světě. (SG-1)
  • Součásti propagace filmu byla fotografie "těhotného" Leslieho Nielsena parodující slavnou fotografii Annie Leibovitz těhotné Demi Moore. Leibovitz v roce 1998 Paramount Pictures zažalovala za porušení autorských práv, ale studio soud vyhrálo. (kenny.h)

Související novinky

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (více)

Reklama

Reklama