Nebyl jsem tak nadšený jako u předchozích částí, přesto je tu stále víc humoru a nápadů než ve většině současných parodií a bavil jsem se nadstardně. Zejména u skvělé vězeňské pasáže a pak u geniálního vrcholu při předávání Oscarů, při kterém Nielsen dosáhl pomyslného vrcholu světa filmové komedie a místo vlaječky do něj zapíchl Drebinův odznak.(14.11.2011)

Slabší než předchozí díl, ale i tak mě opět Drebin výborně pobavil. Autoři v posledním díle trilogie naštěstí našli zajímavý a trochu jiný směr, který jim prochází i díky mému vztahu k filmům (och, to udílení Oscarů ...Phil Donahue má pecha). Hlavně scény ve věznici jsou opravdu výborné (nošení písku, zbavování se písku, děti s pistolemi při útěku, obleček pro lepší sex, spermobanka :)). Asi poslední pořádný film Leslieho Nielsena a je škoda, že Zucker nedotočil svou trilogii a vzal to do rukou rutinérský Peter Segal. PS: teprve až po shlédnutí Útěku z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem dostaly některé vězeňské vtípky správnou pointu:))(19.6.2004)

Trojka již je jednoznačně nejslabší a odhlédnu-li od obchodních ohledů, už neměla být natočená. Autorskému týmu zde dochází už nejen vtip, ale i dech. Štěstí jen, že zřejmě sami uznali, že nevědí, jak dál a zkrátili stopáž na přežitelnou délku. Tři hvězdičky ode mne jsou mnohem slabší než u dvojky, ale dvě by asi zase byly málo.(4.7.2011)

Do prčic, to je tak primitivní a nechutný...ten dědek je částečně nechutnej, částečně perverzní, částečně blbej a v celku se z něj člověk může potrhat smíchy, poddá li se humoru, který útočí pouze na primární signální soustavu - ale tu bere hákem. Vzhledem k předchozím dílům však jednoznačně nejslabší. Z nostalgie za tři, ale objektivně by si zasloužil za dvě hvězdy. Pár tradičně dobrých momentů , bohužel již větší procento hluchých míst. Problémem parodie je, že vyžaduje od scénáristy a herců a vůbec všech, aby celý film byl víceméně jeden velký skeč, jakmile tomu tak není vynikne naprostá připitomělost scénáře a to, že film je absolutně ale absolutně o ničem. Při trojce bláznivé střely jsem již chvílemi ten špatný pocit měl.(20.1.2004)

I když je to nejbláznivější z bláznivých komedií, rodinné problémy Drebinových jsou uvěřitelné, jako kdby to bylo psychologické rodinné drama. No a když se Leslie Nielsen alias dementní Frank snaží předstírat, že s Piou Zadorou a jejími hochy tančí, neudržíte se smíchy. -CO TO JE? -VYPADÁ TO, JAKO KDYŽ PHIL DONAHUE ZVRACÍ DO TUBY.(15.4.2003)

• - Součásti propagace filmu byla fotografie "těhotného" Leslieho Nielsena parodující slavnou fotografii Annie Leibovitz těhotné Demi Moore. Leibovitz v roce 1998 Paramount Pictures zažalovala za porušení autorských práv, ale studio soud vyhrálo. (kenny.h)

• - Na titulní straně Playboye, kterého čte Papshmir, je vyfocená Anna Nicole Smith, která hraje postavu Tanyu Petersovou. (SG-1)

• - Zápletka s infiltráciou do rodinného klanu paroduje v našich končinách málo známy noirový triler White Heat (1949) s Jamesom Cagneym. Matka hlavného záporáka je v tomto, inak celkom vážnom filme, rovnako svojrázna ako v Bláznivej strele. (Theatis)