Reklama

Reklama

Cheza je jen jedna

  • USA Factory On Ice
Trailer 1
Dokumentární / Sportovní
Česko, 2020, 86 min

Obsahy(1)

Litvínov a hokej. Spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. Nejvyšší domácí soutěž se v malém městě pod Krušnými horami hraje nepřetržitě od roku 1959. Od zisku mistrovského titulu v roce 2015 se ale nedaří, ani sezona 2019/20 nebyla jiná. Přestože klub uspořádal v Německu zápas pod širým nebem se Spartou a vytvořil nový divácký rekord extraligy, průšvih v podobě sestupu musel odvracet až v posledním kole. Unikátní celovečerní dokument Bez frází zavede diváka do života a rutiny profesionálních hokejistů i srdcí jejich fanoušků na místě, kde se hokej stal doslova životním stylem. Zákulisím jednoho z nejtradičnějších klubů v Česku provází Martin Hofmann. (ČSFD)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (28)

Paxxx.cz 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek 3nce dokument chválím. Litvínov beru určitě jako hokejové město (vyrostlo zde tolik kvalitních hokejistů - Hlinka, Reichel, Ručinský, Šlégr, Lang, Škoula,...) a jsem rád, že se tehdá v posledním kole sezóny 2019/2020 proti Kladnu podařilo vyhrát a tím i zachránit extraligovou příslušnost pro další hokejový ročník. Bylo vidět i fajn pozadí open air zápasu, to jak fanoušci milují svůj klub a pozorovat to, jak byly všichni nadšení z prvního titulu, či jak Vopat svého času dělal pořádek na ledě svými pěstmi. Určitě přeji tomuto klubu lepší výsledky a ať se tam konečně dočkají lepších sezón ..7/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pekná sonda nielen do klubu, ale v podstate do celého mesta, o ktorom, nebyť hokeja, by možno ani nikto nevedel. Celé mesto žije len hokejom, rozhovory s divákmi, zamestnancami klubu aj hráčmi. Pre nezaiteresovaného mnoho nových informácií, pre znalého však v podstate dokument nič neprináša a pre toho, koho to nezaujíma, už teda vôbec nič. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Je vidět zákulisí, hráče, vedení, fanoušky , lidi v pozadí. Neznámé příběhy sportovců. Klub je symbolem našeho hokeje a v tomto maloměstě jím žije většina obyvatel. Pro mě jako fanouška Kladna, měl dokument hořkou tečku, protože se s Litvínovem utkalo Kladno přímý zápas o sestup v 52.kole. s Jaromírem Jágrem. Na zápas nebylo možno sehnat vstupenky. Naopak rok předtím při postupu do Extraligy , kde jsem byl na zápase v Chomutově to bylo opačně. Takový je sport - chvíli jsi nahoře a chvíli dole. Proto je takto dlouhá historie týmu bez sestupu od roku 1959 obdivuhodná. Tento snímek měl vzniknout ku příležitosti unikátního zápasu pod otevřeným nebem v Drážďanech. Litvínov ho odehrál v lednu proti Spartě s rekordní extraligovou návštěvou. Dokument se mu věnuje hodně, ale podstatný je jiný motiv. Film bohužel kvůli nouzovému stavu a zavřeným kinům se promítal za vstupenky jen na internetovém streamu. Dokument kromě záběrů z kabiny zařazuje dynamické obrázky ze zápasů. A také mikropříběhy a originální historky členů mužstva (tu rakovinu dostal hráč mutací buněk ze špatného životního prostředí?). Kdyby nakonec Litvínov sestoupil, sebralo by to pointu dokumentu. Průvodce filmu a litvínovský fanoušek Martin Hofmann, který je známý český herec a představitel Luďana ze seriálu Most! je perfektní. . ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Zmínky o outsider-dokumentech Netflixu (Sunderland, Cheer, Last Chance U) nejsou mimo mísu kvůli budgetu. Samozřejmě, tohle je důstojné poloamatérské dílo, u kterého je rušivý hlavně hodně "syrový" zvuk a občas průměrné ilustráky. Ale ten hlavní problém tkví v perspektivě. Dokusérie Netflixu jsou pozorovatelské, obraz týmu a fanoušků skládají z distance a autenticity. Chezu sráží pekelný chlapácký agro voice over (Hoffmanova macha týpka ze třetí cenový se ohrála rychle), který všemu dodává proletářsko-romantický punc, i tomu, že Cheza vedle skvělých tradic a úžasných výsledků taky funguje jako devadesátkový mentální skanzen (epizoda se švédským hráčem tmavé pleti, který se automaticky a s asistencí týmového marketingu stane dalším "mirečkem"). Na jinak sympatickém dokumentu je patrná i dramaturgická nahodilost - že původně šlo o zaznamenání open air zápasu, které se posléze stalo propagačním videem o málem sestupové sezóně, se úplně zamaskovat nepodaří. Je to prostě ultimátně opatrný fan service. Zatímco Sunderland může místní fandy naštvat, když je občas demaskuje jako agresivní křupany, tohle je takové pohlazení po srsti, které si skalní budou pouštět místo večerníčku. Český hokej by si určitě zasloužil tvrdší ruku, ale o to tady zjevně nešlo. Totáln! sezóna za mě v disciplíně týmového PR odvedla lepší (koncepčnější) práci. Jo a jen tak na okraj, Litvínovu držím palce roky, finále 2014/2015 bylo jedním z nejlepších hokejových zážitků mýho života. Takže nic proti severu... ()

lena60 

všechny recenze uživatele

Taková malá náhražka za neuskutečněné extraligové play-off 2020, které by v čase premiéry snímku vrcholilo. Hokejoví nadšenci si přijdou na své. Netradiční pohled do zákulisí litvínovského klubu. Hokej se v Litvínově dělá především srdcem. Z hráčů, trenérů, manažerů, fanoušků, stánkařů s občerstvením či pracovníků marketingového oddělení (tištění a úprava zápasových programů Brejk) je cítit nadšení a zápal pro klub. Mým snem je jednou navštívit Zimní stadion Ivana Hlinky a ochutnat pověstnou litvínovskou klobásu. Škoda, že je to ze Zlína do Litvínova tak daleko... ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Film původně vznikal u příležitosti open air zápasu se Spartou v Drážďanech, který vidělo 32 009 diváků. [Zdroj: sport.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama