Zamilovaný profesor 2: Klumpovi

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 2000, 106 min (Director's cut: 109 min)

• BodG

Musím říct, že u jedničky byly momenty, které mě pobavily. Dvojka je tak hrozná, že nechápu, jak tuto hrůzu mohli pustit na filmové plátno. Tisíckrát ohrané vtipy založené na flatulaci a eruktaci, které jsou vtipné pouze v nějakém kontextu. Mám pocit, že samotní herci si museli při natáčení říkat, do jaké velehovadiny se to upsali. Snad nemusím zmiňovat, že Eddie Murphy má rozhodně na víc.(13.1.2014)

Už ne tak našláple proprděná jakost jako u jedničky, ale stále velice kvalitně zatuchlá, pozvracená a křečky propícháná komedie. Murphy všechny ty role hraje fakt bezvadně, radost se dívat. Zato Janet Jackson je možná dobrá zpěvačka a hezké plastikové děvče, ale lepší herecký výkon by zřejmě podala i naše domovnice - obtloustlý špekodlak paní Kletečná.(27.2.2013)

• Zagros

Druhý díl Zamilovaného profesora má smysl vidět snad jen pokud se chcete mrknout, jak moc se umí Eddie Murphy pitvořit, prdět a grgat... Jde o stupidní příběh v ještě stupidnějším balení. Stejně jako jedničku, i tohle jsem viděl ve svých pubertálních letech a pamatuji si, že už tehdy jsem se moc nezasmál. Odpad je vcelku na místě.(15.9.2017)

• Axlle

Ono je asi poslední dobou extrémně vtipné točit komedie kde je plno nechutností. Mám pocit že nechutnost = vtip. Raději se budu asi držet svých už klasických komedií z 30. a 40. let kde vtip neznamenal to, že tlustej chlápek bude nechutnej celej film a je jedno že je to vlastně jeho alterego. Jediný + měl tenhle film v kostýmech ale ani na 1 hvězdičku to prostě nestačí.(26.4.2011)

• Redswif

Zatím co jednička byla celkově tak nějak obstojná a zábávná, dvojka je už naprosto trapná, kde jí drží jen Eddieho vícerole alias "Rodinka". Více měne jsou tam stejné vtipy podobná zápletka a stejný problém. Dvakrát koukat na to stejné pokud to druhé není prostě skvělé (zde to není) nemá cenu. Eddie Murphy se začíná utápět ve stereotypních trapně imbecilních komediích. * za Rodinku ta mě vždycky rozesměje ;-)(6.2.2007)

• - Natáčelo se od 5. října 1999 do 15. února 2000 v Kalifornii. (Varan)

• - Eddie Murphy v tomto filme zahral celkom 8 postáv. (Jakub225)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. července 2000 v USA. (Varan)