Anzacs (TV seriál)

Drama / Válečný / Historický

Austrálie, 1985, 5x100 min

1. díl Musím říct, že se mi tenhle seriál líbí. Když to srovnám třeba s Bratrstvem neohrožených, toto mi přijde mnohem realističtější a hlavně zábavnější. Přestože to není komedie, dočkáme se tu notné dávky humoru, obvykle provozované do té doby jen televizním bavičem Paulem Hoganem. Vůbec se nedivím, že za tuto roli byl zvolen nejoblíbenějším Australanem, protože hraje opravdu dobře a ty vtípky, který si dělá z oficírů nebo ze situace jsou příjemný. Žádná trapárna nebo hláška. Přestože první díl je trochu zdlouhavější, jak se všechno rozjíždí, líbil se mi hodně. Charaktery jsou dobře propracovaný, nikde člověk nemá pocit, že takhle by jednali jen vymyšlení lidé. A i herci jsou skvělí, kromě Hogana musím vyzdvihnout Andrew Clarka jako Martina Barringtona, právě toho, který se vzepře otci. I bojové scény jsou hezky natočeny, sice to nevypadá jako v Bratrstvu, ale to ostatně nevypadá žádnej bojovej film (a vsadím se, že ani skutečnost). A hlavní je, že si to nestrká šátek před oči. Uprostřed a na konci klidně umře postava, kterou jsme do té doby považovali za jednu z hlavních a tím pádem nezničitelnou. Jo, ještě takový malý srovnání s Bratrstvem. Oni opisovali, protože několik věcí je hodně podobných (básnička, románek s nemocniční sestrou, a to jen v prvním dílu).(23.5.2006)

Trošku rozporuplný počin. Některé díly jsou tam opravdu vynikající, některé ale drhnou jak šmyrgl o hubu .... co se týče bojů a humoru super úroveň, zbytek bohužel těžký fail, který mi celkový dojem kazil. Nicméně stojí to za to :) 6/10(15.7.2012)