Komedie

USA, 1995, 97 min

Nehorázná blbost, která mne pobavila řvaním, ksichty i zpíváním písniček v autě. Chris Farley jako Tommy, který má málo IQ a hodně nadváhy. Je naivní, ale dobrák od srdce, který vyráží na cestu obchodního zástupce, aby zachránil firmu po tátovi. Trdlo Tommy a jeho extrémně realistický kolega Richard musí spojit síly a cestovat po celé USA kvůli obchodu.(9.11.2010)

Rozporuplné hodnocení, ale já se musím přiklonit k těm kteří hodnotí tuto komedii dobře. Sedla mi. Doopravdy jsem se bavil. Chris Farley řádil, Rob Low a Dan Aykroyd jsou super a dokonce jsem zkousnul i Davida Spadea. Hudba byla perfektní (Dexys Midnight Runners, R. E. M., The Carpenters, Tommy Shaw & Jack Blades, Patsy Cline, The Goo Goo Dolls, Primal Scream a dokonce i Chris Farley a Brian Dennehy zapěli píseň Raye Charlese). 80 % a nemám s tím žádnej problém. .(23.9.2010)

"NĚKDO STUDUJE I 7 LET!" "ANO, VÍM, ŘÍKÁ SE JIM DOKTOŘI." Farleyho animální komika a Spadeovo pragmatické hláškování znamenají kontrastní výhodu, snímek z ní ale těží na pouhého půl plynu. Neoriginální osnova o lidsky objevených kvalitách, líznutá přísadami road movie, vyplodí několik vtipnějších scének, v úhrnu ale nemá vyšších ambicí. Povedené pasáže tak střídají ty úplně hluché, Farley běsní, Spade rýpavě komentuje ("VÍM ŽE BYS TU RADĚJI TRČEL ABYS NEZHUBNUL, ALE MUSÍME PRACOVAT.") a zbytek (včetně režie) se jen veze (Dennehy i Aykroyd by určitě odvedly své, oba ale mají málo prostoru, jeden na začátku, druhý na konci). 50%(24.9.2010)

Opravdu nezapomenutelná komedie s jedním z tehdy nejlepších komiků Chrisem Farleym. K tomuto snímku mám zafixovanou smutnou melodii na dudy, která hraje ve chvíli, kdy zemře otec hlavního hrdiny; pamatuji se, že to mě pokaždé děsně rozbulelo... Každopádně i když jde o průměr, krásné vzpomínky na tento film mi nedovolí jít pod 70%, byla to sranda.(27.5.2009)

• Brain-D

Začalo to bledě, ale asi po 20minutách stupidity to pobralo celkem trošku rozumu a vschopilo se to - takže přidávám *. Hlavně tam bylo plno výborných hlášek, které mě nadmíru pobavili- jako: Jak honili Tommyho plicajti a Tommy říká: "Neuvěří mi, že nejsem opilej". Nebo jak byly v letadle a dělali stevarty. Tam říkal David Spade: "Při odletu se připoutáte, kdo tohle nedodrží je dement a tommy mu dá přes držku :D --50% akorát(5.9.2009)