Zabít nebo zemřít: Hráči - série sedmá

Series 7: The Contenders

Komedie / Thriller / Akční

USA, 2001, 86 min

• lennyd

Zapomeňte na obyčejné reality show, je zde něco úplně nového. Je vybráno pět dobrovolníků (+ vítěz z minulého kola) do soutěže, kde je povoleno naprosto vše, a přežít - zvítězit může jen jeden. Ale kdo bude tím jediným? Postarší dáma či mladá holka? Umírající chlapík, důchodce či těhotná vítězka od minule? ... Film si bere na mušku nynější záplavu reality show, které jsou - jedna za druhou - drsnější, ale zároveň nebezpečnější, a ukazuje, kam tento trend může až zajít. Skoro bych se nedivil, kdyby nějaké ziskuchtivé televizní společnosti o takovémto námětu neuvažovaly. Ale když odhlédnu od námětu, tak není nic moc co chválit - herci, jeden vedle druhého ukrutně nesympatičtí, a navíc se chovají jako by neměli za pár hodin opustit svět v dřevěný truhle. Když k tomu připočtu ještě docela hloupej konec, tak opravdu není o co stát - snad jen jako varování před tím, kam svět reality show pomalu spěje...(25.11.2012)

Musím dať 4* nakoľko táto paródia na žáner reality show prišla do našej distribúcie (najprv na VHS od BONTONu a potom na DVD ako exkluzívna príloha časopisu DVD MAG) v čase keď sme na našich obrazovkách nemali sračky typu BIG BROTHER a spol. Preto má tu na ČSFD také mizerné hodnotenie, pritom oproti takému MY LITTLE EYE je to priam klenot. No veď uznajte sami: V americkej TV beží súťaž do ktorej vylosujú niekoľko náhodných a rôznorodých účastníkov, ktorí sa majú navzájom pozabíjať. Posledný živý získa finančnú odmenu. No a súčasnou favoritkou, ktorá vstupuje do 7. série je tehotná mladá žena, ktorá má navyše k jednému z účastníkov (chlapovi s rakovinou varlat) osobný vzťah a ktorá zabíja aby prežila. Fakt absurdita navyše v štýle BLAIR WITCH. Apropo ripo, to DVD je všetko možné len nie pochybné :-). (11.10.2006)(11.10.2006)

Velice povedená a zábavná variace na příšerné televizní reality show. Mnoho lidí to zřejmě nepochopilo, ale tohle byla spíš satira, než že by se autoři snažili o parodii. Není to trapné, není to amatérské a nutí to k zamyšlení. Nicméně: žena v osmém měsíci těhotenství, pacifista s rakovinou, nezaměstnaný muž, důchodce, studentka a věřící zdravotní sestra – na koho byste si vsadili?(18.4.2007)

• FilmFan24

Nevědět, že se jedná o film, málem by jeden skočil na to, že se jedná o vraždění v přímém televizním přenosu. Zajímavý námět o zvrhlé reality show, kde místo stupidních úkolů hráči vraždí, aby přežili. Škoda, že chybí ta tolik potřebná nadsázka, aby ještě více vynikla zhůvařilost takového televizního programu. Víc už ale netoužím vidět važdící těhotnou "Mámu smrt" či bláznivého Tonyho! Jednou a dost!(5.5.2009)

Vyšší hodnocení jako já dají tomuto filmu jedinci, které také překvapil z ničeho nic v pozdních večerních hodinách na ČT. Ospale jsem to zapla bez toho, aniž bych postřehla počáteční titulky a nevěřila jsem vlastním očím. Nachytali mě, parchanti. A to strašlivě. Říkala jsem si, že celý svět jde do pryč, že už vážně neznáme hranic, že se už se lidé nedokáží bavit jinak než sledováním stupidního se vyvražďování navzájem. Chtělo se mi řvát zoufalstvím. Fakt mě dostali. Kdybych si to půjčila jako film, byla bych na to připravená, a asi by mě to jen přivedlo ke střízlivému zamyšlení. Když to ale na vás vybafne v televizi nebo vám to někdo pustí jako novou americkou reality show, tak to je skutečně šílený a šokující zážitek.(22.4.2009)