NC svého jednorožce našel. Já bohužel ne. Mým jednorožcem je film kde zjistím a dopátrám se toho,proč byl Cage v určitý době naprosto áčkovým hercem. Neříkám, že je špatnej to ne. Ale jednoznačně pro mě není tím, kdo by mě na film lákal nebo mě dokonce přesvědčil, abych mu jeho roli sežral. Příklad. Zde se prostě nabízí porovnání s FaF. I když nerad, tak porovnávat musím. A FaF vede ve všech ohledech. Nabízí uvěřitelný herce v uvěřitelný ptákovině. Jedinej komu jsem jeho roli sakra žral byl Vinnie Jones. Ostatní z party byli buď divný nebo k ničemu. Byli tu prostě jen proto, že se to muselo stihnout rychle. Jinak by je Cage nepotřeboval. Kdežto FaFsu jste věřili, že ti klobásnící jsou fakt jak jedna famílie. Akci snad ani porovnávat nemusím. Tolik náhod v jedný automobilový honičce?..Ale tak okej. No ani nvm jak to zakončit. Film fajn, ale jednou stačí. Jedny z těch silnějších tří hvězd a 69 procent. Zvláštní na tom celým je, že 70ce to je šíleně vzdálený.(1.4.2014)

60 sekund je přesně tak blbý film, jak se dá od bezmozkového akčňáku na přelomu milénia očekávat. Spousta testosteronu, nažhavená fára, "hard to get" dámská vsuvka v podobě Angeliny Jolie, která svým živelným zjevem evokuje nespoutanost konce devadesátek a několik skoro mystických scén Nick Cage vs Shelby - aneb auto jako každé jiné. Škoda že se po tomto filmu umlčel na slušnou řádku let Dominic Sena, protože vizuál umí fantasticky, hudebně podbarvuje ještě lépe a jeho filmy mají nejen díky tomu akční spád a spárvně kulervoucí drajv. Tady chyběl smysluplnější scénář a občas by to chtělo i více logiky (viz Memphis a jeho skok na mostě), nicméně jako odreagovačka se to dá ustát. Soundtrack je prďácká záležitost a i díky němu těmhle autům dost neduhů odpustíte.(7.5.2005)

Blbý film, na ktorý sa dobre pozerá a hlavne sa dobre počúva. Hukot nabúšených áut a príjemný soundtrack patria k tomu najlepšiemu, čo vám 60 sekúnd môže ponúknuť. Scenár to má však veľmi slabý, postavy nezáživné (napriek solídnemu obsadeniu) a dialógy vyslovene debilné. Pre logické nedostatky taktiež netreba ísť ďaleko a akciu môžem nazvať maximálne štandardnou. Využitie potenciálu béčkovej zábavnosti ostalo niekde na polceste. (5/10)(8.4.2012)

Možno je to tým, že mám tak Nicolasa rád, alebo tým, že mám rád akciu, ale mne sa tento film bohovo páčil. Nadupané, nádherné stroje, myslím, že režisér výberom tých správnych áut ozaj trafil do čierneho. Torzo scenáru je síce postavené na ohranom príbehu, no aj cez to všetko, znova a znova, tento film ozaj môžem! 80%.(9.5.2006)

60 sekúnd po konci filmu som už nevedel, že som niečo videl. Možno to bol aj zámer tvorcov, aby človek hneď mohol ísť do vedľajšej kinosály na ďalší komerčný produkt štúdia. Ja som s nimi vybabral a pozeral som to v telke. Ale to som vybabral zase zo sebou, pretože som si mohol pozrieť niečo lepšie. Je to už dávno, takže sa nič nestalo. Ale na druhú stranu si z objektívneho hľadiska tri hviezdy tento filmík s odretými ušami zaslúži.(15.7.2012)

• - Motorka, na které přijíždí Sway (Angelina Jolie) je MV Agusta F4 1000. (Roland Sands)

• - Ačkoliv byl film velkým kinohitem a jedním z nejúspěšnějších fimů roku, překvapivě ještě vyšších zisků se dočkal v prodeji na DVD, kde se ve své době zařadil mezi nejziskovější filmy historie. (Edgerton)

• - Ve scéně, kde Memphis (Nicolas Cage) v obleku shání v LA společenský kredit v showroomu Ferrari, je v pozadí patrná česká vlajka. Ta je však pověšena opačně, než se má ve svislé poloze věšet. Dále je vidět ještě francouzská vlajka. (jfilaa)