Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Randall "Memphis" Raines žije poklidným životem kdesi na předměstí a učí děti jezdit na motokárách. Ovšem pouze do té doby, než se dozví, že se jeho mladší bratr zapletl do krádeží aut a jednu tak parádně zpackal, že mu hrozí smrt slisováním v autě. Byl přesvědčen, že s kriminální kariérou definitivně skončil, ale nastal čas, kdy se musí na chvíli vrátit ke své bývalé profesi. Dostal totiž zakázku, kterou nemůže odmítnout. Buď ukradne padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů, nebo jeho bratr zemře. Aut na seznamu je hodně a času pekelně málo. Proto Memphis svolá svůj starý tým, aby rozehráli koncert, po kterém bude policii ještě dlouho zvonit v uších! (TV Nova)

(více)

Recenze (613)

tron 

všechny recenze uživatele

„Čím platíš mechanikov? Gumovými medvedíkmi?“ 60 SEKÚND ma sklamalo už v kine a odvtedy sa to nezlepšilo. Neviem, kam sa podel povestný Bruckheimerov rozpočet, teda mimo tých parádnych áut, ktoré sa ale na film o autách len hriešne mihnú a zapadnú prachom bez toho, aby sme cítili vôňu benzínu. Začína sa to úžasnými úvodnými titulkami, lenže už veľmi rýchlo po nich sa to zvrtne v niečo, čo nie je ani akčné, ani napínavé (hrdinom kvôli čajovému mafiánovi Christopherovi Ecclestonovi nehrozí prakticky žiadne nebezpečenstvo, stačí pár hodín pred vypršaním deadlinu proste vypadnúť z mesta, ehm). Dobre, možno by som chcel priveľa, ale čo tak prepracovať vzťah dvoch rozhnevaných bratov a nešťastnej matky? Čo tak sa sa ponoriť do vety „ak sa chce človek živiť poctivo, musí makať dvakrát viac“? Čo tak prepracovať motív druhých šancí? Niekoľko dobrých hercov (otcovský Duvall, sympaťák Patton, správňacky fízel Lindo) sťahuje ku dnu totálne mdlý a absurdne prefarbený Nicolas Cage, ktorý ide na strašného autopilota a posiela ním celých 60 sekúnd do hrobu. Po predchádzajúcich bruckheimerovských peckách Skala a Con Air, v ktorých bol fantastický, je to nepochopiteľné (a asi aj neospravedlniteľné). Nevraviac o vyložených kastingových omyloch, ako sú Scott Caan, William Lee Scott a černoch s hadom. Ledva 60%, ak chcete hučanie áut, siahnite po RÝCHLO A ZBESILO. Vyloženým plusom sú scény s vtedy ešte len relatívne začínajúcou potetovanou dračicou Angelinou Jolie a drastickým Vinniem Jonesom v parádnej kladnej (!) úlohe. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když má člověk během tohoto filmu nutkání jít na hajzl tak prostě vstane, dojde na hajzl, vysere se, vrátí se zpátky a jestli chce stihnout tenhle film v celku a v té nejlepší kvalitě, bude ho to trvat nanejvýš šedesát sekund. Být to akčnější, možná by to měl za míň, ale tady to za míň určitě nestihne. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Takže - Cage jako zloděj-sympaťák, Duvall jako charakterní milovník koní pod kapotou ze staré školy, Angelina jako obvykle;), Vinnie Jones jako ne zrovna ukecaný ranař ve stylu Velkého Chrise ze Sbal Prachy A Vypadni, výborná hudba a hlavně a především bryndák v povinné výbavě pro všechny milovníky, nadšence a / nebo znalce těch krasavců nebo krásek na čtyř kolech, bez rozdílu pohlaví, vyznání, barvy pleti nebo čehokoliv jiného. Ale jinak je to hrozný béčko:) 70% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Původní verze je o několik kvalitativních tříd výše. Ovšem ani tato Senova není úplná ztráta času. Je to solidně odvedené průměrné řemeslo, které nenachází oporu ve scénáři a tak stojí vlastně jen na blbinkách herců. 60 sekund sice díky stopáži nejede na "plný plyn", ale ty dvě hodiny v jejich společnosti uběhnou nakonec celkem rychle. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $101,648,571Tržby Celosvetovo $237,202,299║ Klasická Bruckheimerová pásová produkcia, kde sa striedajú lepšie momentky, hlavne keď sú nejaké tie nahánačky na autách tak to má šmrnc, z tými poslabšími ale celkovo to vyznie pre lepší priemer. /videl v kine: 70%/ ()

Galerie (55)

Zajímavosti (53)

  • Ve scéně kdy Mephis urazí zrcádko u Eleanor a pokouší se nastartovat, je slyšet zvuk startování Chrysleru a né Ford Mustag Shelby GT500. (Ahurmen)
  • V roce 2013 se 1 ze 3 Shelby GT500 „Eleanor“ určených pro herce vydražilo za 1 milion amerických dolarů. (Geralt z Rivie)
  • Když příjde detektiv Castlebeck do scény, kde je ukradený "Cadilac Eldorado 1983", je Cedilac značně vybledlý a Otto ještě říká, že potřebuje naleštit. Potom když je Castlebeck na odchodu, je kolem čelního skla značně naleštěná barva, která má jasně červenou barvu. (Ahurmen)

Související novinky

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její…

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte…

Reklama

Reklama