• kingik

Co se asi tak dá stihnout za 60 sekund. Nicolas Cage za tento časový interval ukradne luxusní auto a je v tahu. I s Angelinou Jolie v netradiční blond hřívě. Dobrá herecká sebranka a to je všechno. Na takový film je to žalostně málo, zvláště když se Nicolas Cage, v té době ještě megahvězdný, občas tváří do kamery stylem "v čem to zase hraji". Ten film je opravdu nedívatelný. Za celou dobu v něm není jediný povedený okamžik, nebo něco, co by mně utkvělo v paměti. Scénář je smetená snůška blbosti do jednoho ranku, ze kterého Dominic Sena cosi tahá, ale trumfy to nejsou. Tváří se to děsně akčně, ale jestli jeden skok auta přes druhé měl být vrcholem filmu, tak na mě to nezabralo. Už asi od půlky jsem si moc přál konec. Tak hrozně mě to nebavilo. Nuda, blbě natočené, hrozně zahrané, o ničem. Nechápu, jak někdo tohle může pochválit. Zastaralé a schematické to bylo už v době vzniku. A taky se podepsal na tom fakt, že auta v oblibě nemám. Hvězdička za stylovou Angelinu Jolie. 10%(6.6.2012)

Už hóódně dávno neplatí, že film s Nicem Cagem rovná se dobrý film, a už také téměř vyčpěly ty časy, kdy byly podobné, poctivě natočené akční nářezy daleko populárnější než romantický párek "exbradavických" upírů. 60 sekund má jednak tu výhodu, že se stále řadí do zlaté éry Cageovy filmografie, a jednak se může chlubit opravdu poctivým, maximálně přímočarým a neméně zábavným zpracováním, kterým rejža v podstatě dostál svému závodnickému příjmení. To pak filmu každý rád odpustí i to, že dělá národní hrdiny ze zlodějů drahých aut a že chatrný scénář je naprosto bez emocí a bohužel i bez větší nadsázky. A navíc je tu ještě Angelina Jolie, která je i s netradičním severským účesem tak moc sexy, že kvalitnější palivo si pro jízdu podobného ražení ani vybrat nelze. Pro mě lepší než přestylizovaná jednička Rychle a zběsile.. 75%(6.11.2013)

Kdyby v tom nehrál Nick Cage a Angie Jolie, tak to je ještě mnohem horší...Naštěstí oba dva jsou schopní utáhnout film sami o sobě, takže když se dají dohromady je to fajn. Ale Angelině ty blond vlasy sluší mnohem víc než Cageovi :)....Vlastně nesmím zapomenout na skvělého Vinnieho Jonese, jeho figurka je vážně zábavná...Tak to jsme měli plusy. A teď se pustíme do mínusů - takže o čem že má tenhle snímek být? Ano, už vím - o autech. Vezmeme to zkrátka - tolik výjimečných automobilů měli k dispozici, a tak to celé promrhali !!! Žádná akce, žádné erotické záběry plechových krasavců, žádný řev vytáčených motorů - prostě nic. Kde není scénář, aspoň tohle mělo být. Škoda mluvit...A za co že jsou nakonec ty tři hvězdičky? První přece jen za sbírku automobilových skvostů, kdy si člověk uvědomí, co všechno by chtěl mít v garáži, druhá za pár opravdu zábavných momentů + soundtrack a třetí za Angelinu a Nicka...(25.9.2003)

Kvalitně natočené, ale dějově velice nevýrazné "grand theft auto". Na akční film bylo akce dle mého názoru docela málo a automobilových honiček jsem se dočkal až v závěru. Potěší nadupané obsazení, ale těch postav tam je tolik, že nikdo nestihne pořádně zazářit. Jako celek film určitě neurazí, je svižný a rychle to uteče, ale osobně mě neměl čím pořádně nadchnout,(22.10.2017)

Soundtrack. To je to najlepšie na filme okrem nadupaných kár. Angelina Joliie vyzerá trocha asexuálne, ale komu to vadí. Nemôže vždy vyzerať ako v Tomb Raiderovi. Príbeh je veľmi fajn. Zohnať toľko áut za krátky čas, inak vám zabijú brata. Tiež sa divím trocha nižšiemu hodnoteniu, ale všetci sme iní. Je to perfektne naladená akčná snímka spojená s adrenalínom, rýchlosťou, s najlepším hereckým obsadením, ktorá vás usadí do pohodlného kresielka a sami budete cítiť volant medzi prstami a plynový pedál na podlahe.(10.12.2012)

• - Producent Jerry Bruckheimer prohlásil, že kdyby Nicolas Cage odmítl hlavní roli, film by bez něj nikdy nenatočil. Cage nakonec roli přijal a obdržel za ni ve své době jeden z největších honorářů v historii americké kinematografie. (Edgerton)

• - V jedné ze scén Memphis (Nicolas Cage) při couvání urazí na Eleanor zrcátko. V následujících scénách je však nepoškozené, opět chybí až na konci filmu. (KucC)

• - Když Mephis po uražení zrcádka chce znovu nastartovat Eleanor, tak Eleanor nastartuje dříve, než otočí klíčkem. (Ahurmen)