• Frajer42

Přišlo mi to, jako by se Dominic Sena snažil napodobovat Michaela Baye, ale prostě mu chyběly prostředky a trocha toho talentu. Příběh je zde hrozně laciný a hodně se divím zdejší oblíbenosti. Rovněž se divím hereckému obsazení, protože tady bych čekal něco naprosto jiného. Úsměvných hlášek je tady skutečně jen pár. Spíše většinu filmu pohltila nepříjemná nuda. Prostě jsem čekal mnohem víc. Docela mě to zklamalo. 2* dávám asi jen za pár pěkných bouráků.(12.7.2012)

Po včerejším skoroshlédnutí měním své hodnocení, skutečně to jsou spíš 4 než 3*, svižná a zábavná akce, která lehce překonává první díl Rychle a Zběsile, Cage je sympaťák jako vždy a jeho zlodějská parta zajímavě roztodivná (Vinnie Jones rulezz), ale jak tak nad tím přemýšlím tak Angelinu Jolie bych v tomto filmu taky dokázal oželet.(14.8.2006)

„Čím platíš mechanikov? Gumovými medvedíkmi?“ 60 SEKÚND ma sklamalo už v kine a odvtedy sa to nezlepšilo. Neviem, kam sa podel povestný Bruckheimerov rozpočet, teda mimo tých parádnych áut, ktoré sa ale na film o autách len hriešne mihnú a zapadnú prachom bez toho, aby sme cítili vôňu benzínu. Začína sa to úžasnými úvodnými titulkami, lenže už veľmi rýchlo po nich sa to zvrtne v niečo, čo nie je ani akčné, ani napínavé (hrdinom kvôli čajovému mafiánovi Christopherovi Ecclestonovi nehrozí prakticky žiadne nebezpečenstvo, stačí pár hodín pred vypršaním deadlinu proste vypadnúť z mesta, ehm). Dobre, možno by som chcel priveľa, ale čo tak prepracovať vzťah dvoch rozhnevaných bratov a nešťastnej matky? Čo tak sa sa ponoriť do vety „ak sa chce človek živiť poctivo, musí makať dvakrát viac“? Čo tak prepracovať motív druhých šancí? Niekoľko dobrých hercov (otcovský Duvall, sympaťák Patton, správňacky fízel Lindo) sťahuje ku dnu totálne mdlý a absurdne prefarbený Nicolas Cage, ktorý ide na strašného autopilota a posiela ním celých 60 sekúnd do hrobu. Po predchádzajúcich bruckheimerovských peckách Skala a Con Air, v ktorých bol fantastický, je to nepochopiteľné (a asi aj neospravedlniteľné). Nevraviac o vyložených kastingových omyloch, ako sú Scott Caan, William Lee Scott a černoch s hadom. Ledva 60%, ak chcete hučanie áut, siahnite po RÝCHLO A ZBESILO. Vyloženým plusom sú scény s vtedy ešte len relatívne začínajúcou potetovanou dračicou Angelinou Jolie a drastickým Vinniem Jonesom v parádnej kladnej (!) úlohe.(26.10.2004)

Naštěstí jsem se předem podíval na hodnocení csfd, takže jsem nebyl výrazně zklamán, zážitek byl prostě ekvivalentní večernímu vysílání TV nova :) Škoda, že práve díky filmům jako 60 sekund se Nicolas Cage nemůže řadit mezi top herce, nebo že by jednoduše nedostával dostatek nabídek a nezbývalo mu nic jiného, než přijímat role i v těchto béčkách? Přece po přečtení tak debilního scénáře si nemohl říct: "Jé fajn, jdem do toho, budu zase akční hrdina". Mno, abych jen nekritizoval, musím přeci jen pochválit určitý spád, jakým film určitě oplýval + závěrečná honička po městě byla taky slušná, z toho důvodu nakonec uděluji alespoň průměrné hodnocení... What do you pay your pit crews with? Gummi bears? ... 5/10(8.12.2007)

60 sekund je přesně tak blbý film, jak se dá od bezmozkového akčňáku na přelomu milénia očekávat. Spousta testosteronu, nažhavená fára, "hard to get" dámská vsuvka v podobě Angeliny Jolie, která svým živelným zjevem evokuje nespoutanost konce devadesátek a několik skoro mystických scén Nick Cage vs Shelby - aneb auto jako každé jiné. Škoda že se po tomto filmu umlčel na slušnou řádku let Dominic Sena, protože vizuál umí fantasticky, hudebně podbarvuje ještě lépe a jeho filmy mají nejen díky tomu akční spád a spárvně kulervoucí drajv. Tady chyběl smysluplnější scénář a občas by to chtělo i více logiky (viz Memphis a jeho skok na mostě), nicméně jako odreagovačka se to dá ustát. Soundtrack je prďácká záležitost a i díky němu těmhle autům dost neduhů odpustíte.(7.5.2005)

• - Při prvním záběru na sepsaný seznam aut je u auta "Porsche Boxster" chyba v názvu - je napsáno jako "Porsche Boxter". V pozdějších záběrech je tato chyba opravena. (Ahurmen)

• - Ve scéně kdy Mephis urazí zrcádko u Eleanor a pokouší se nastartovat, je slyšet zvuk startování Chrysleru a né Ford Mustag Shelby GT500. (Ahurmen)

• - Když Freb ukradne "Cadilac Eldorado 1983" nadávají mu, že auto není na seznamu. V pozdějších fázích filmu je na tabuli se seznamem aut uveden i "Cadilac Eldorado 1983". (Ahurmen)