poster

Dobrodružství pirátů v zeleninové zemi

 • USA

  Jonah: A VeggieTales Movie

Muzikál / Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bankula
  ***

  Já si nemyslím, že je to náboženská vymývárna. Pokud se samozřejmě při slově Bůh hned osypete a jakmile se kdekoliv objeví jakékoliv mravní poučení, hned to považujete za agitku, tak samozřejmě budete dávat odpad. Nejsem žádný bigotní katolík, ale takto nenásilnou formu podán příběh o Jonášovi se mi velice líbil. Písničky byly chytlavé a zápletka naprosto přiměřená. Hlavně se tu nepitvořili, neřvali a neskákali divocí animáci s bouchačkama. Nepadlo tu jediné sprosté slovo. Nevím, co má na na děti zhoubnější vliv. Příjemná pohádka o Jonášovi, nebo střílečky a honičky na Jetixu. I animace byla celkem originálně naivní.(22.9.2011)

 • Skejpr
  **

  Téměr nafatická náboženská vymývárna! A trapné písničky!! Nebrat... Hvězdička za fackování rybama...(30.7.2008)

 • Bajda
  *

  1* za závěrečný song. Animák výhradně pro děti, který zhruba každou 3. minutu opakuje, že Bůh je super a měli bychom v něho věřit a věřit, že nás má rád on a.....takhle je to fakt celej film. Co se týče animace, tak nejhezčí scény byly ty 2D kreslené rukou (trvaly asi minutu), popřípadě jedno hezké pozadí taky nakreslené rukou. Jinak mi animace připomínala videa mezi misemi nějaké postarší počítačové hry a to je na celovečerní film opravdu málo. Dokonce i na hlavních postavách je najít nějakou detailnější texturu než jednobarevnou plochu potíž. Originální a zapamatovatelná hláška žádná a scénář je nejklišovitější z nejklišovitějších (zeleninkám se rozbije auto, tak musí čekat v hospodě na odtahovku a mezitím jim piráti vypráví příběh o Jonášovi). Druhý zkouknutí bych fakt nerozchodil...(27.10.2007)

 • akisha
  *

  Nic moc animace, průhledná biblická moralitka, navíc mi strašně vadí prezentovat jí v hávu rádoby "cool" moderního stylu se (slabě) hláškující zeleninou. Po celou dobu mě hrozně vytáčelo, že všechny ty okurky a mrkve maj nějaký neviditelný ruce nebo co, očividně je používaj, ale vidět nejsou. K tomu úděsná hudba a strašlivej závěrečnej song mi zněl v hlavě ještě další hodinu po zhlédnutí. (Jestli si bohužel pamatuju, tak refrén zněl asi takhle: Jonáš to byl prorok, úúúúú úúúú, něco něco něco úúúú úúúú úúú šubadúúúú) A to nejsem předpojatá, Prince Egyptského miluju. Ta jedna * je za fakt, že jsem díky tomuhle pochopila krátkou narážku v Simpsonech, kdy jsem ještě netušila, že něco takovýho fakt existuje.(9.3.2011)

 • T2

  Rozpočet $14miliónovTržby USA $25,581,229Tržby Celosvetovo $25,615,231(19.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace