Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

sepp odpad!

Bozemuj, zajimalo by me kdo tuhle blbost vymyslel. Neverohodne postavy, ulitle a trapne vyznivajici sceny (mam zrovna na mysli koureni dicka pri "hackovani"), ale co me nejvice dostavalo byla predstava lidi z Hollywoodu o hackingu - 20 monitoru a na nich v krasne grafice cisilka a znaky, kterym nikdo nerozumi a tudiz vypadaji efektne. Odpad dle definice z učebnice. ()

Shakers

Asi to najlepšie čo Skip Woods napísal. Zaujímavý začiatok filmu a koncovka, ale ten stred je len obyčajná vyplňovačka pred finále. Dominic Sena tiež nieje s tých najlepších režisérov, ale tu sa celkom popasoval s akciami. Najväčšie plus vidím aj tak v tradične dobrom Jackmanovi, sexi Halle Berry a v zápornom Travoltovi. 70% - 3* ()

LaciLC

Pohodový oddychový akčňák s dobrými hercami. Travolta má charizmu, Jackman je sympaťák, Halle Berry je veľmi sexy. Ďalej je tu Don Cheadle, Vinnie Jones, Sam Shepard, jednoducho plno známych tvárí. Akcia je super, ale kľudne jej mohlo byť ešte viac. Film ale šlape a sú tu aj dáke zvraty, prekvapenia. Ja mám Swordfish rád. ()

Dudek

Scénáristický průšvih alespoň částečně vytahuje z černých hlubin zručný řemeslník Dominic Sena a příjemné herecké obsazení. Audiovizuálu není co vytknout, jediným problémem tak zůstává kostra, která je chatrná jako domeček z karet. Samotná zápletka není nijak úchvatná, ale rozhodně se na ní mohl vystavit mnohem pevnější příběh. Scénář však kašle na vlastní nápady a vrstvení příběhu a raději si jednoduše vypujčuje klasické problémy lidstva, které jsme ve filmu mohli vidět již nespočetněkrát. Zcela zbytečně tak působí linie s dcerkou a dokonce i policejní vyšetřovatelé jakoby by přišli na návštěvu z jiného snímku. Jednotlivě segmenty se vzájemně nepodporují a dobré nápady zůstávají díky své nevýraznosti v tom všem absolutně zapomenuty. Swordfish: Operace Hacker je jeden z těch filmů, které hrají hodně na EFEKT, ale musím se přiznat, že s tím nemám problém, spíše naopak. Bavil jsem se to rozhoděn ano, a i příště se podívám rád, neboť tenhle snímek má jednu zápornou/kladnou (nehodící se škrtni) vlastnost - bývá rychle zapomenut. Pokud jste schopni přivřít oči, máte jistou šanci se bavit, ovšem pouze pokud snesete film, který se snaží tvářit jako patřičně nabouchaná zábava, ale přitom je až překvapivě prázdný. Btw dialogy a některé scénky mají občas tendenci mírně pobavit. ()

Slartibarkfast

Veledílo (s blbým názvem) o hackerovi, který pracuje pro zle dobrou stranu. Už tohle malinko zamotá hlavu mnohým divákům. Když ale zjistíte, že oním virtuálním kouzelníkem je stodesetikilový Hugh Jackman, jste rázem na pochybách. Filmaři si zřejmě představují, že to tak má být, ale většinou není, a když hovoříme o špičce, tak tam určitě ne. Dále si filmaři představují, že abych vypadal jako správný IT génius, musím nutně rozmlátit klávesnici do dvou minut. Ne, nemusím. Ještě nikdy jsem neviděl nikoho takhle zběsile a nesmyslně mlátit do klávesnice a to se pohybuji v oboru. Jediná sympatická uvěřitelná postava je tedy Travoltův špion Shear, který to zas celé zachraňuje. Nicméně musím upozornit, že se mu to příliš nedaří. Blbý film a mišmaš s akčním nádechem. 40% ()

• Herečka Halle Berry získala ako odmenu 500 000 amerických dolárov po tom, čo vo filme ukázala svoje prsia. (srbak)
  • Meno prvého zastreleného fínskeho hackera, Axl Torvalds, je poctou fínskemu programátorovi Linusovi Torvaldsovi - autorovi linuxového jadra. (satanjel)
  • Auto, které řídí Gabriel (John Travolta), je v Británii vyráběný TVR Tuscan. V USA se neprodává, protože nesplnil limity pro vypouštění emisí. (Rocky62)

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)