Máslovo poslední jídlo

Každá popularita má své meze. Středoškolák Marshall, kterému všichni říkají Máslo je obrazem své přezdívky. Je zkrátka tlustý. A tak osamělý, že se rozhodne spáchat sebevraždu. Jenže chce, aby si ho aspoň jednou všichni všimli,a proto si založí webovou stránku, na které všechny zve, aby sledovali naživo, jak se ují k smrti. Očekává, že ho budou litovat, případně urážet, možná zůstanou lhostejní. Jenže, stane se pravý opak: konečně je populární! Jeho plán vzbudil poněkud morbidní zájem a sympatie. Jenže sám neví, co udělá, když dosáhne hranici svého plánu. (JOJ Cinema)

Arsenal83

Teenager, ktorého neprenesieš ani žeriavom a jeho myšlienky na samovraždu. A to všetko v ľahkom komediálno-romantickom obale. Nie sú to pochutiny pre môj žalúdok. Navyše tá myšlienka ako sú chudáci tlustoprdi šikanovaní. No neviem, a kto im za to môže, že sa obezita stala ich svätým grálom? Každopádne myšlienka, že šikana nemá absolútne existovať a ľuďom s depresiami treba pomáhať a vyjsť v ústrety sa mi páči. Ale musia si pomôcť aj sami. ()

Lacike

Na prvý pohľad ďalší teenage film zo strednej. Tentoraz o 190 kg cvalíkovi s nízkym sebavedomým. Ale je to podané oveľa civilnejšie a reálnejšie ako klasické teenage romantiky. Síce aj na romantiku dôjde, ale vážnejšia linka je neustále v pozadí. Zároveň to v jednu chvíľu dokáže byť dosť nepríjemné a zároveň to má taký feel good nádych. Som rád, že to tentoraz skončilo happyendom, pretože to bolo dosť dlho také nejednoznačné a aj depresívny koniec by k filmu bez problému pasoval. Takže celkovo to je príjemné prekvapenie. Film od ktorého som nič nečakal a dupľom nie od takého tuctového TV režiséra. 8/10. ()