Reklama

Reklama

Východ je východ

  • Velká Británie East Is East
Trailer

Obsahy(1)

George Khan je hrdý Pákistánec, který si ve Velké Británii našel ženu a zařídil krámek. Jeho sedm dětí však dnes a denně musí řešit problémy, které sebou nese smíšené manželství. A to znamená život plný kompromisů, protože v městečku Salford jsou Khanovi jedinou menšinou s jinou barvou pleti a náboženským vyznáním. Otec nutí rodinu zachovávat dávné tradice, které už jeho potomkům nic neříkají, zatímco matka musí řešit problém, zda se postavit na stranu milovaného muže nebo hájit právo dětí na vlastní život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Co se na začátku zdálo jako roztomilá komedie, skončilo jako pěkný drama. Ač je film zasazenej do 70 let, dneska by to nevypadalo jinak. Přenášení náboženství a tradic do jinýho kontinentu prostě nejde. Buď se člověk odprostí a přijme zemi, kam přivandroval a nebo ten svůj islámskej zadek nechá na východě. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Souznění dvou rozdílných kultur není vůbec žádná prdel. Britové, Pakistánci, Muslimové, Indové. Všechno se v tomto příběhu setkává, aby nám nádherně ukázalo, co za problém může vzniknout, když se benevolentní Evropa setká se striktními pravidly východu. Možná i proto ten originální název. Každopádně natočeno to bylo Irem, takže jsem se občas od srdce zasmál, ale i povzdechl nad tím, co všechno mi na východ od nás přijde nelogické. Příjemný, ale místy dost smutný střet dvou (a více) naprosto rozdílných kultur. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

To by měl George vidět, jak se žije třeba v Leedsu, kde je těch menšin mraky, mají své městské čtvrti a projížděním jsem si připadala, že projíždím snad celým světem. V souvislosti s tím je tam nepřeberné množství míst jejich uctívání, stačí si vybrat. Jsem přesvědčená, že ten, kdo tam žije dvacet let a víc, musí nutně dojít k mnoha kompromisům. Ovšem ne tak pan Khan, taťka sedmi dětí, tak trošku despotík a puritánek. Ještě, že měl manželku, které by měl líbat ruce každý den. Je to dramédie v mnoha tóninách, kde se vám někdy budou cukat koutky úst smíchy, aby vzápětí zatuhly nad jinými situacemi, kde jeden žasne, kam až se dá zajít, aby se dodržela určitá tradice. Chudák klučina. Fajn jednohubka za tři hvězdy.......lepší. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Na realistickou výpověď o začlenění a soužití pákistánské rodiny tam bylo až příliš líbivých a zároveň zlehčujících prvků i když se našlo pár vyhrocených situací, kdy mi přeci jen zamrznul úsměv na tváři. Ale jako komedie to není tak úplně marné, zvlášť ta závěrečná návštěva nevěst a jejich rodičů mě pobavila, to jak tam všichni seděli a polovina z nich jen tak tak zadržovala smích, zatímco chudáci ženiši, ti měli výraz, jako by nevěděli, jestli se smát nebo zdrhnout a už se nikdy nevracet. Za lepší tři. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že snímek Východ je východ je velmi milým filmem. Je tu několik opravdu vtipných scén, spousta mile humorných a taky několik dost smutných a dramatických. Celkový dojem je tak velmi dobrý - film je situován do 70. let a opravdu tak působí - a to nejen díky přesvědčivým hercům, ale hlavně díky dnes stále více aktuálnějšímu tématu střetávání východní a západní kultury. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama