Krajina srdce

• Česko Heartlands (více)

Stačí jeden týden a život se Colinovi změní od základu. Colin byl dosud spokojený muž. Vlastní obchod se smíšeným zbožím, je majitel pěkného domku, jeho velkým koníčkem jsou šipky, které i hraje za místní šipkařský tým, a je šťastně ženatý se Sandrou. Ale právě Sandra je mu nevěrná s jeho kamarádem a vedoucím šipkařského týmu Jeffem, a to Colin neunese. Je vyhozen ze šipkařského týmu, a druhý den zbytek týmu včetně Sandry odjíždí do Blackpoolu na celorepublikový turnaj v šipkách. Colin se rozhodne, že do Blackpoolu odjede také a pokusí se získat Sandru zpátky. A tak se vydává na své motorce na cestu, při níž ho čekají nová setkání, nové zážitky, a hlavně možnost utřídit si své myšlenky a poznat, co vlastně chce...  (oficiální text distributora)

Malarkey

Michael Sheen tu hraje nádhernou, i když trošku hloupoučkou postavu žijící ve světě, kde je jednoduše dáno, kdo je zlý a kdo hodný. Možná až příliš, protože v některých momentech kvůli té absurditě působí tato road movie až naivně. Určité momenty se k tomu až vybízí a nosná myšlenka zachránit si manželku před smradlavým, pupkatým hráčem šipek to jen potvrzuje. Na druhou stranu tu na cestě za svým osudem Colin potká celou řadu naprosto lidských postav v čele s Markem Strongem a stejně tak se projede nádhernou přírodou, že mu tu obecnou naivitu nakonec i rádi odpustíte. ()

Aluska88

Krásný, "malý velký film." Excelující Michael Sheen v hlavní roli dobrosrdečného, milého chlapíka, který se rozhodne získat zpět svou ženu, která si začala s jeho "kamarádem." Mark Strong zaujme v jakékoliv roli. Tím spíš, že se jedná o jednu z jeho "obyčejných" postav. A v takových rolích je stejně skvělý, jako jeho záporáci. Příjemný, lidský film, s nádherou přírodou a realistickým koncem. "Byli jste na mě hrozně milí. Připadám si jako Ježíšek v jesličkách. Až na to, že nejsem věřící." ()

Matty

Univerzální blb, neškodný, ale vtipný, cestuje, aby lépe poznal sám sebe a pochopil, že pasivita žádné ovoce nenese. Další nezávislý režisér zvolil namísto návštěvy psychoterapeuta filmovou režii a natočil tragicky dutý film, který se chce líbit, ale jaksi přitom zapomíná na vytváření vazby s divákem. Kdysi bych nejspíš byl smířlivější, ale s každou další stejně nedomyšlenou exkurzí do hlavy člověka, jenž mi je lhostejný averze narůstá a shovívavost klesá. 50% Zajímavé komentáře: genetique, bodegon ()

Enšpígl

Jestli něco žeru na divání se na filmy, tak když naprosto nevím do čeho jdu a pak ten filmovej neználek způsobí že se cítím strašně skvěle. Nádherný netuctový konec a příběhům, kde jedna cesta dokáže změnit člověka, jeho priority a způsob dosavadního života se nikdy nevyhýbám protože v sobě mívají mnoho emocí a mnoho pravdovna a Krajina v srdci tohle všechno v míře himalajské, takže není co řešit, je to plná palba a doufání, že tenhel film snad ještě někdy tv uvede. "Chci vědět co na mně dalším rohem." ()

genetique

Ultramilo, príjemne a srdečne natočený úprimný film s dojemno-úsmevným príbehom. Jednoduchosť v zložitých životných okamihoch a nadľahčenosť v dramatických scénach bola naozaj skvelo vystihnutá, ale až príliš prepísknutá, aby to vyzeralo ako možná triezva realistickosť. Jemná poetickosť, krásne zábery kamery a naozaj pevná réžia, ktorá si pevne drží krok a smeruje za svojim cieľom bez väčšej chybičky. Jednoznačne originálne postavy len dopĺňal skvelý Michael Sheen a jeho zatiaľ asi životný výkon s neľahkou charakterovou postavou. 80%. ()