Krajina srdce

Scénografie:

Tom Conroy

Kostýmy:

Natalie Ward

Film připomínající další nezávislý kusy, jako třeba výborný Dům s tichým barem nebo Přednosta . Osobně jsem hodně vděčnej za takovýhle lidský příběhy. V "Krajině srdce" působí hlavní hrdina v dnešním neupřímným světě až ňoumoidně, před nikým si ale na nic nehraje a nikoho předem neodsuzuje, což se mu taky zůročí. Nevyhraje ale melouna ve Sportce, "jenom" mu dojde, o čem to celý je. Takže ve skutečnoti vyhraje mnohem víc.(5.5.2008)

Tak tohle je pro mě jednoznačně veliké překvapení v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Nečekal jsem od tohoto filmu naprosto nic. Co taky člověk může očekávat od filmu, který televize Markíza nasadí v noci ze soboty na neděli v půl čtvrté ráno a nikde se nedá dočíst, o čem ten film vlastně je? Ale možná ta nedostupnost informací o tomto filmu ve mně probudila silnou zvědavost, a já ten film naprogramoval a poté zhlédnul. A dobře jsem udělal! Tenhle film má velmi silný scénář a velmi kvalitní herce. Začátek je sice možná pomalejší, ale potom se hlavní hrdina vydává na své motorce na cestu a z filmu se stává road-movie. A to je nejsilnější část filmu. Ta cesta hlavního hrdiny je tak úžasně vymyšlená a perfektně natočená, že jsem si přál být v jeho kůži a záviděl jsem mu. Tohle je prostě pro mě jednoznačně veliké překvapení. Byl jsem maximálně spokojen, a proto bez mrknutí oka uděluji pět hvězdiček a rozhodně doporučuji ke zhlédnutí...(21.4.2008)

Nejlepší road movie, co jsem kdy viděla! Všechny další road movie porovnávám s tímhle filmem, protože si myslím, že skvěle vystihuje ten žánr: Před hlavního hrdinu je postaven nějaký problém nebo výzva, kterou je možno vyřešit jen cestou. Na této cestě hlavní hrdina zažije mnoho nečekaných situací a potká různé zajímavé lidi, v důsledku čehož se změní a přehodností svoje sny a ideály.(18.5.2012)

Jestli něco žeru na divání se na filmy, tak když naprosto nevím do čeho jdu a pak ten filmovej neználek způsobí že se cítím strašně skvěle. Nádherný netuctový konec a příběhům, kde jedna cesta dokáže změnit člověka, jeho priority a způsob dosavadního života se nikdy nevyhýbám protože v sobě mívají mnoho emocí a mnoho pravdovna a Krajina v srdci tohle všechno v míře himalajské, takže není co řešit, je to plná palba a doufání, že tenhel film snad ještě někdy tv uvede. "Chci vědět co na mně dalším rohem."(4.11.2012)

Jak se říká: ,,ten je tak hodnej, až je blbej“ zde Colin naplňuje do písmene. To, že ho manželka podvedla, bylo pro něj paradoxně tím největším štěstím co ho potkalo. Za zmínku stojí představitel hlavní role Michael Sheen, který mi dokázal, že zahraje dobře cokoliv. Zatímco v Prokletém klubu byl na přes držku, tady by mu jeden dal korunu. Nevím zda se ke snímku budu vracet, natolik mne neoslnil, ale určitě stojí za zhlédnutí.(22.3.2015)