poster

Godzilla 2000: Millenium

 • Japonsko

  ゴジラ2000 ミレニアム

 • Japonsko

  Gojira ni-sen mireniamu

 • anglický

  Godzilla 2000

 • anglický

  Godzilla Millenium

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor

Japonsko, 1999, 99 min

 • Lima
  **

  24) GODZILLA 2000 (1999)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___´Blízká setkání třetího druhu´ po godzillovsku. Trochu rozpačité. Godzilla je zde hodně upozaděna, tři čtvrtiny stopáže se zde nepříliš záživně navazuje kontakt s vesmírnou lodí mimozemské civilizace, která se usídlí na jednom z mrakodrapů Tokya a hackuje vládní data a teprve posledních cca 20 minut přichází ke slovu to, co dělá tuto sérii kultovní. A tím je akce, které je zde poskrovnu a ačkoliv mimozemská nestvůra s mocnými předními chapadly je opravdu „ugly motherfucker“, její zneškodnění je až příliš rychlé a triviální. Potěšil zajímavý závěr, jenom ta filozofická úvaha hlavního hrdiny („Proč nás Godzilla ochránila? Godzilla je v každém z nás.“) tu ve spojitosti se záběrem na zdemolované město působí jako pěst na oko.(31.7.2010)

 • kaylin
  ****

  „Gojira ni-sen mireniamu“ je klasické béčko, které svým příběhem nijak zásadně nevybočuje a jako kaiju snímek svým divákům dává přesně to, co očekávali. Vzhledem k tomu, že se jednalo o film k novému miléniu, jsem nejspíš čekal přece jen trochu víc, ale ani tak nejsem úplně zklamaný, protože to finální monstrum zvané Oruga je prostě pohlazením pro duši každého fanouška japonských kaiju.(28.6.2015)

 • Campbell
  ****

  Jedna z nejlepších Godzilých filmů. Akce je tu prakticky pořád a Godzilla tu vypadá dost drsně a fantasticky, a ani gumově moc nevypadá. Dokonce se našlo i pár sympatických herců.ničení budov je tu velmy slušné a celé mi to příjemně uteklo, jen ty efekty létajícího talíře, vypadaly fakt hrozně nevím proč to tvůrci tak blbě udělaly a všechno při tom vypadalo tak parádně. Nicméně parádní Godzillý film.(28.10.2012)

 • blondboss
  ***

  Japonská odpoveď na americkú "Emmerich Godzillu" na seba nenechala dlho čakať a došlo k opäť novému zrodu godzillej série s vynoveným vizuálom, ktorý sa snaží hrať na celovečerný katastrofický veľkofilm. Avšak Japoncom tie efekty jednoducho "pokulhávajú" a nedosahujú potrebnej úrovne, aj keď tu treba uznať, že nejaký ten progres je vidieť. Problém ale je, že Godzilla už jednoducho nemá čo nové ponúknuť a neviem, či táto nová séria mala nejaký význam. Preto slabé tri hviezdy a čistý priemer. 50 %(26.2.2015)

 • TERRORDROME
  ****

  Godzilla sa vracia aj po smrti, ešte zubatejšia a ostnatejšia než predtým a hneď na úvod sa efektne uvedie na scénu prežúvajúc loď. Vďaka použitiu počítačových efektov nevyzerá konečne ostrelovanie Godzilly raketami smiešne. Po rokoch sa na scéne opäť objavujú mimozemšťania v podobe obrieho lietajúceho taniera ktorý pristane na streche mrakodrapu a začne hackovať počítače. Táto časť sa pohužial pomerne vlečie a divák len čaká kedy sa už dovalí Godzilla ktorá sa zatial promenáduje niekde v riti. Z taniera nakoniec "vytečie" pekne hnusné monštrum menom Orga,takže sa konečne dočkáme vytúženého zápasu. Ten je však pomerne nudný a fádny, teda až na záber keď si Orga poriadne roztiahne gágor a pokúša sa zožrať Godzillu čo jej ona oplatí tým, že ju brutálne odpáli zvnútra. Napokon Godzilla len tak pre srandu začne vypalovať mesto, japonci len čumia a prihodia pár filozofických postrehov.(12.7.2011)

 • - Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace