Reklama

Reklama

Godzilla 2000: Millenium

  • Japonsko ゴジラ2000 ミレニアム (více)

Obsahy(1)

Gojira se po dlouhé době vynoří opět z hlubin oceánu a začne pustošit vše, co jí přijde do cesty. Vědec Shinoda, zakladatel GPN (The Godzilla Prediction Network), společně se svou malou dcerou Io zasvětil svůj život studiu legendárního monstra a teď má konečně příležitost Gojiru vidět pěkně zblízka. Jenomže Gojira jejich nadšení nesdílí a málem je to stojí život. V tu samou dobu objeví vládní vědci hluboko v Japonském příkopu mimozemskou loď. Chtějí ji vyzvednout na povrch a začít studovat. Jenomže mimozemská loď začne být najednou aktivní, vzlétne a následně přistane na Tokyo Opera City Tower. Vzápětí se ukáže, že jsou odtamtud nelegálně stahována důležitá data a panika začne narůstat. Mimozemšťané totiž hodlají ovládnout Zemi, chtějí změnit atmosféru a ze všeho nejvíc je zajímá samotná Gojira. (SOLOM.)

(více)

Recenze (18)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších Godzilých filmů. Akce je tu prakticky pořád a Godzilla tu vypadá dost drsně a fantasticky, a ani gumově moc nevypadá. Dokonce se našlo i pár sympatických herců.ničení budov je tu velmy slušné a celé mi to příjemně uteklo, jen ty efekty létajícího talíře, vypadaly fakt hrozně nevím proč to tvůrci tak blbě udělaly a všechno při tom vypadalo tak parádně. Nicméně parádní Godzillý film. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

24) GODZILLA 2000 (1999)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___´Blízká setkání třetího druhu´ po godzillovsku. Trochu rozpačité. Godzilla je zde hodně upozaděna, tři čtvrtiny stopáže se zde nepříliš záživně navazuje kontakt s vesmírnou lodí mimozemské civilizace, která se usídlí na jednom z mrakodrapů Tokya a hackuje vládní data a teprve posledních cca 20 minut přichází ke slovu to, co dělá tuto sérii kultovní. A tím je akce, které je zde poskrovnu a ačkoliv mimozemská nestvůra s mocnými předními chapadly je opravdu „ugly motherfucker“, její zneškodnění je až příliš rychlé a triviální. Potěšil zajímavý závěr, jenom ta filozofická úvaha hlavního hrdiny („Proč nás Godzilla ochránila? Godzilla je v každém z nás.“) tu ve spojitosti se záběrem na zdemolované město působí jako pěst na oko. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když před čtyřmi roky skončila HEISEI Série a Gojira se konečně uložila k zaslouženému odpočinku, mnoho Japonců to společnosti Toho zazlívalo. To se však začalo věnovat jiným projektům a kultovní monstrum tak již nebylo na pořadu dne. Když jej však v roce 1998 Roland Emmerich oživil ve svém „megafilmu“ (tedy alespoň co se očekávání a rozpočtu týkalo), musela zákonitě přijít japonská odpověď. Zvláště poté, co se Godzilla nedočkala moc přívětivého diváckého ohlasu. Společnost Toho tak opět oslovilo režiséra Takao Okawaru a nastartovala další sérii. Pro mne jakožto fandu Gojiry to bylo samozřejmě dobře, ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem byl dost v rozpacích. Nejenomže monstrum dostalo nový vzhled, ale děj se točil okolo mimozemšťanů, což mi moc po chuti nebylo. Především se mi nelíbilo, že třiadvacátý díl (ty dva americké nepočítám) nepřišel s vysvětlením, jak to s Gojirou vlastně je. Přežila snad, nebo jde už o Juniora, který konečně vyrostl? Změna vzhledu mi rovněž nebyla moc sympatická, ale moderní pokrok se prostě zastavit nedá. Navíc tohle mi vrásky nedělalo. Parádní rozjezd a hromadné ničení totiž slibovalo slušnou podívanou a já se opravdu těšil na další parádní porci destrukce Japonských měst a hlavně Tokia. Jenže potom přišla na řadu mimozemská loď a na můj vkus jí byla věnována příliš velká porce celkové stopáže. Takže jsem se zákonitě začal nudil a nemohl se dočkat, až se konečně zase ukáže Gojira, která při první konfrontaci dostala na prdel. Naštěstí si Okawara nechal to nejlepší na poslední půlhodinku a vše se obrátilo k lepšímu. Bylo vidět, že tvůrci hodně zamakali na tricích, které konečně začali vypadat věrohodněji. Samozřejmě se vše neobešlo bez papundeklových baráčků, modelů lodí atd., ale z nostalgického hlediska jsem si konečně začal připadat jako „doma“. Navíc se na scéně objevilo slušné UFO monstrum Orga a finální fight mohl začít... ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Kým skoro všetky diely medzi rokmi 1985-1995 sa snažili byť čím modernejšie a hollywoodskejšie, až tomuto filmu sa to úspešne podarilo. Hlavné postavy sú azda prvý krát v sérii dobre napísané i zahrané a scény s ľuďmi mi výnimočne nevadili. Príbeh má gradáciu a aj keď sa neničí a nebojuje každú chvíľu, nie je to vôbec nuda, práve naopak. Navyše Godzilla prešla zatiaľ najradikálnejším redesignom a vyzerá fakt bohovsky! Najmä tá širokánska tlama je úžasná! Najlepší diel od polovice šesťdesiatych rokov. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Novej Godzilla je fakt hnusnej, ale přežil bych to, kdyby aspoň dělal něco zajímavýho. První půlka jen recykluje základní godzillovské schéma (základnější, než by bylo u pětadvacátého či kolikátého filmu příhodné), pak najednou Godzilla mizí, řeší se nezajímavý ufoni, aby to nakonec trochu ožilo - ale to už je příliš málo a příliš pozdě. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)

Reklama

Reklama