poster

Gojira ni-sen mireniamu

 • anglický

  Godzilla Millenium

 • japonský

  ゴジラ2000 ミレニアム

 • anglický

  Godzilla 2000

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor

Japonsko, 1999, 99 min

 • xxmartinxx
  **

  Novej Godzilla je fakt hnusnej, ale přežil bych to, kdyby aspoň dělal něco zajímavýho. První půlka jen recykluje základní godzillovské schéma (základnější, než by bylo u pětadvacátého či kolikátého filmu příhodné), pak najednou Godzilla mizí, řeší se nezajímavý ufoni, aby to nakonec trochu ožilo - ale to už je příliš málo a příliš pozdě.(14.6.2014)

 • blondboss
  ***

  Japonská odpoveď na americkú "Emmerich Godzillu" na seba nenechala dlho čakať a došlo k opäť novému zrodu godzillej série s vynoveným vizuálom, ktorý sa snaží hrať na celovečerný katastrofický veľkofilm. Avšak Japoncom tie efekty jednoducho "pokulhávajú" a nedosahujú potrebnej úrovne, aj keď tu treba uznať, že nejaký ten progres je vidieť. Problém ale je, že Godzilla už jednoducho nemá čo nové ponúknuť a neviem, či táto nová séria mala nejaký význam. Preto slabé tri hviezdy a čistý priemer. 50 %(26.2.2015)

 • Ertai
  ***

  Godzilla vs. létající talíř, no páni. První, čeho si divák série všimne, je mnohem mohutnější používání CGI než dříve. Ne, že bysme se pár modýlků nebo zničených budov nedočkali, ale i Godzilla je částečně počítačem dělaná (nebojte bitky stále svádí chlapíci v oblecích) a obecně to vypadá dost blbě, snad jen animace radioaktivního dechu je fajn. Co se děje týká, tak klasika: Godzilla likviduje Japonsko, japonská armáda chce zlikvidovat Godzillu a to toho se připlete další monstrum. Tím je tentokrát mimozemská forma života, co 60mil. let spala na mořském dně, vypadá jak obří ufo a teď nás chce zotročit (tím, že si nejřív přečte naše data v compech a pak změní zemskou atmosféru). Lidem se ji nedaří zlikvidovat, naštěstí přijde Godzilla, mimozemšťana vyloupne ze skořápky a svede sním bitvu, no hádejte kdo vyhraje. Mno takže defakto jediná bitka a to ještě dost hrozná, blbé CGI místo modelů, velice slabá hudba (závěrečná bitka je snad v úplném tichu), otravná školačka, zlý padouch v černém kabátu a závěrečný patos included. Pro mě osobně dosti slabý příspěvek do série.(22.1.2011)

 • kaylin
  ****

  „Gojira ni-sen mireniamu“ je klasické béčko, které svým příběhem nijak zásadně nevybočuje a jako kaiju snímek svým divákům dává přesně to, co očekávali. Vzhledem k tomu, že se jednalo o film k novému miléniu, jsem nejspíš čekal přece jen trochu víc, ale ani tak nejsem úplně zklamaný, protože to finální monstrum zvané Oruga je prostě pohlazením pro duši každého fanouška japonských kaiju.(28.6.2015)

 • Campbell
  ****

  Jedna z nejlepších Godzilých filmů. Akce je tu prakticky pořád a Godzilla tu vypadá dost drsně a fantasticky, a ani gumově moc nevypadá. Dokonce se našlo i pár sympatických herců.ničení budov je tu velmy slušné a celé mi to příjemně uteklo, jen ty efekty létajícího talíře, vypadaly fakt hrozně nevím proč to tvůrci tak blbě udělaly a všechno při tom vypadalo tak parádně. Nicméně parádní Godzillý film.(28.10.2012)

 • - Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace