Gojira ni-sen mireniamu

Godzilla 2000

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor

Japonsko, 1999, 99 min

• Lima

24) GODZILLA 2000 (1999)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___´Blízká setkání třetího druhu´ po godzillovsku. Trochu rozpačité. Godzilla je zde hodně upozaděna, tři čtvrtiny stopáže se zde nepříliš záživně navazuje kontakt s vesmírnou lodí mimozemské civilizace, která se usídlí na jednom z mrakodrapů Tokya a hackuje vládní data a teprve posledních cca 20 minut přichází ke slovu to, co dělá tuto sérii kultovní. A tím je akce, které je zde poskrovnu a ačkoliv mimozemská nestvůra s mocnými předními chapadly je opravdu „ugly motherfucker“, její zneškodnění je až příliš rychlé a triviální. Potěšil zajímavý závěr, jenom ta filozofická úvaha hlavního hrdiny („Proč nás Godzilla ochránila? Godzilla je v každém z nás.“) tu ve spojitosti se záběrem na zdemolované město působí jako pěst na oko.(31.7.2010)

Tenhle díl se mi hodně líbil. Godzilla se objeví hned na začátku, v celém filmu se pořád něco děje a ta obluda se kterou Godzilla na konci bojovala byla parádní. Jen ta tam toho prostoru podle mě mohla mít více. Jinak se mi taky moc líbila ta mimozemská loď, když vypadala jako obří létající balvan.(22.5.2014)

Ak si myslíte, že Američania Japoncov iba vykrádajú, toto vás vyvedie z omylu. Sú tu odkazy nielen na Emmerichovu GODZILLU ( úvodná akcia v tuneli ), ale aj jeho DEŇ NEZÁVISLOSTI ( spôsob zničenia mrakodrapu mimozemskou loďou ). Takže nám Gojira vyrazila do nového milénia, lenže triková stránka tomu veľmi nenasvedčuje. Využívanie CGI tu bolo skôr na škodu a spôsob blue screen tu pôsobí väčšmi ako vo svojich začiatkoch, než na to čo sme boli zvyklí na konci tisícročia.(1.2.2017)

Rozhodne ju na obojek nedostane proste godzilla filmy nemají asi konec co vše se na ni rozběhlo co vše ji pokusilo sundat a ona přesto odolává.(11.12.2016)

• xxmartinxx

Novej Godzilla je fakt hnusnej, ale přežil bych to, kdyby aspoň dělal něco zajímavýho. První půlka jen recykluje základní godzillovské schéma (základnější, než by bylo u pětadvacátého či kolikátého filmu příhodné), pak najednou Godzilla mizí, řeší se nezajímavý ufoni, aby to nakonec trochu ožilo - ale to už je příliš málo a příliš pozdě.(14.6.2014)

• - Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)