Gojira ni-sen mireniamu

Godzilla 2000

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor

Japonsko, 1999, 99 min

• xxmartinxx

Novej Godzilla je fakt hnusnej, ale přežil bych to, kdyby aspoň dělal něco zajímavýho. První půlka jen recykluje základní godzillovské schéma (základnější, než by bylo u pětadvacátého či kolikátého filmu příhodné), pak najednou Godzilla mizí, řeší se nezajímavý ufoni, aby to nakonec trochu ožilo - ale to už je příliš málo a příliš pozdě.(14.6.2014)

Japonská odpoveď na americkú "Emmerich Godzillu" na seba nenechala dlho čakať a došlo k opäť novému zrodu godzillej série s vynoveným vizuálom, ktorý sa snaží hrať na celovečerný katastrofický veľkofilm. Avšak Japoncom tie efekty jednoducho "pokulhávajú" a nedosahujú potrebnej úrovne, aj keď tu treba uznať, že nejaký ten progres je vidieť. Problém ale je, že Godzilla už jednoducho nemá čo nové ponúknuť a neviem, či táto nová séria mala nejaký význam. Preto slabé tri hviezdy a čistý priemer. 50 %(26.2.2015)

Godzilla vs. létající talíř, no páni. První, čeho si divák série všimne, je mnohem mohutnější používání CGI než dříve. Ne, že bysme se pár modýlků nebo zničených budov nedočkali, ale i Godzilla je částečně počítačem dělaná (nebojte bitky stále svádí chlapíci v oblecích) a obecně to vypadá dost blbě, snad jen animace radioaktivního dechu je fajn. Co se děje týká, tak klasika: Godzilla likviduje Japonsko, japonská armáda chce zlikvidovat Godzillu a to toho se připlete další monstrum. Tím je tentokrát mimozemská forma života, co 60mil. let spala na mořském dně, vypadá jak obří ufo a teď nás chce zotročit (tím, že si nejřív přečte naše data v compech a pak změní zemskou atmosféru). Lidem se ji nedaří zlikvidovat, naštěstí přijde Godzilla, mimozemšťana vyloupne ze skořápky a svede sním bitvu, no hádejte kdo vyhraje. Mno takže defakto jediná bitka a to ještě dost hrozná, blbé CGI místo modelů, velice slabá hudba (závěrečná bitka je snad v úplném tichu), otravná školačka, zlý padouch v černém kabátu a závěrečný patos included. Pro mě osobně dosti slabý příspěvek do série.(22.1.2011)

„Gojira ni-sen mireniamu“ je klasické béčko, které svým příběhem nijak zásadně nevybočuje a jako kaiju snímek svým divákům dává přesně to, co očekávali. Vzhledem k tomu, že se jednalo o film k novému miléniu, jsem nejspíš čekal přece jen trochu víc, ale ani tak nejsem úplně zklamaný, protože to finální monstrum zvané Oruga je prostě pohlazením pro duši každého fanouška japonských kaiju.(28.6.2015)

Jedna z nejlepších Godzilých filmů. Akce je tu prakticky pořád a Godzilla tu vypadá dost drsně a fantasticky, a ani gumově moc nevypadá. Dokonce se našlo i pár sympatických herců.ničení budov je tu velmy slušné a celé mi to příjemně uteklo, jen ty efekty létajícího talíře, vypadaly fakt hrozně nevím proč to tvůrci tak blbě udělaly a všechno při tom vypadalo tak parádně. Nicméně parádní Godzillý film.(28.10.2012)

• - Tato verze Godzilly, fanoušky pojmenována „Godzilla 2000“, se narozdíl od starších verzí nikdy nedočkala vysvětlení, jak vznikla. (dawe04)