poster

Godžira VS desutoroia

 • japonský

  ゴジラVSデストロイア

 • japonský

  Gojira VS Desutoroia

 • anglický

  Godzilla vs. Destoroyah

Akční / Sci-Fi

Japonsko, 1995, 103 min

Režie:

Takao Okawara

Hudba:

Akira Ifukube
 • Lorge
  *****

  Opět jeden z povedenějších dílů Godzillí série. Ta tentokráte čelí hned dvěma problémům - tělesné teplotě a Destoroyahovi. Ano, díky Oxygen destroyeru z prvního dílu se nám Godzilla trošku přehřívá a zároveň se na scéně objevuje živoucí ztělesnění Oxygen destroyeru - Destoroyah. Monstrum, které se na scéně objevuje jako mikrob, aby během filmu nejen dorostlo velikosti Godzilly, ale zároveň si prošlo i několika vývojovými fázemi. Tento díl Godzillí série hodně odkazuje na poůvodní snímek z roku 1954 ať už "flashbacky" tak i obsazením některých herců z původního filmu. Režisér Takao Okawa se k sérii s milovaným monstrem vrátil již po třetí. Jeho první setkání s Godzillou bylo v roce 1992 ve snímku Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, poté o rok později ve snímku Gojira VS Mekagojira/ Godzilla vs. MechaGodzilla II a naposledy do série zavítal v roce 1999 se snímkem Gojira ni-sen mireniamu / Godzilla Millenium či Godzilla 2000. Godzillu si zahrál Kenpachirô Satsumam který do Godzillího světa patřil od roku 1971 až do roku 1995 (následuje výčet asi deseti filmů_________________________1971 - Hedorah ve filmu Gojira tai Hedorah / Godzilla vs. Hedorah, 1972 Gaigan ve filmu Chikyu kogeki meirei: Gojira tai Gaigan / Godzilla on Monster Island, 1973 opět Gaigan ve filmu Gojira tai Megaro / Godzilla vs. Megallon, 1984 poprvé jako samotná Gojira ve filmu Gojira / The Return of Godzilla, či Godzilla 1985, 1989 Gojira ve filmu Gojira tai Biorante / Godzilla vs. Biollante, 1991 Gojira ve filmu Gojira VS Kingugidora / Godzilla vs. King Ghidorah, 1992 Gojira ve filmu Gojira tai Mosura / Godzilla vs. Mothra, 1993 Gojira ve filmu Gojira VS Mekagojira / Godzilla vs. Mechagodzilla II, 1994 Gojira v kraťasu Kaijû puranetto: Gojira a také ve filmu Gojira VS Supesugojira / Godzilla vs. Space-Godzilla a naposledy v roce 1995 jako Gojira v tomto filmu, neboli Gojira VS Desutoroia / Godzilla vs Destoroyah__________________________a tady končí výčet filmů). Godzillu jr. si zahrál ´Hurricane Ryu´ Hariken, který se po boku Satsumamy (ne)objevil ve čtyřech filmech - 1991 jako King Gidorah, 1992 jako Batora, 1993 jako Bebigojira a nakonec v roce 1995 jako Gojira jr. Jak vidno i na roli, ve které nikdo neuvidí vaši tvář (či cokoliv jiného) lze postavit celkem slušnou kariéru :-)(9.3.2017)

 • ledzepfan
  ****

  Žádné dlouhé úvody-vrtulník, letadlo a URRRAAAA na scénu vletí godzilla doslova nažhavená na destrukci. A hééle ajajaj to není jen nějáká obyč. sexy nažhavenost, to je potenciál pro zničení planety-průser! Jó vpohodě, sice tomu zase padá řemen-hlavně díky celé té lince s malýma destrojákama, kde se tvůrci naprosto nesmyslně a okatě snaží obšlehnout alieny-ale když se Destroyah zformuje do druhé a následně třetí formy, může final fight uprostřed Tokya začít. A je to docela epic-Junior to neustál(dojemná chvilka), teplota odpočítává poslední stupně do meltdownu a šmejďák Destroyah je nakonec poražen snad jen proto, že Godzilla se nám zevnitř tak trochu rozpadá a ty jaderné blesky co z ní šlehají na všechny strany mají prostě mnohem větší sílu než obvykle. Samotné roztékání Godzilly je skoro až srdceryvná záležitost, která se rozhodně nevidí každý den. Štěstí, že Godzilla umí malý dechový tríček na přechcání smrtky, jinak by půlka japonska chcípla žalem... Je to spíše na 3rudé ale za ten krásně epický konec Godzilly 90.let(tuhle část let 89-95 mám zvlášť rád)-podtržený retrospektivním podkladem závěrečných titulků-dám nakonec krásné 4.(3.8.2013)

 • SOLOM.
  ****

  Režisér Takao Okawara se po menší pauze vrátil zpět k této sérii a dostal nezáviděníhodný úkol, celou jí co možná nejšetrněji „zakončit“. V Japonsku se Gojira těšila a dodnes těší obrovské popularitě a její smrt by vyvolala velkou dávku divácké nevole. Jenže Toho v té době pracovalo na mnoha filmových projektech a bylo zkrátka potřeba si od legendárního monstra odpočinout. I proto zřejmě scénárista Kazuki Omori vsadil na nostalgii a snažil se do svého díla zasadit několik vzpomínkových scén a narážek na původní Gojiru z roku 1954, což mnozí opravdu kvitovali s velkým povděkem. Rovněž obsazení herečky Momoko Kochi se ukázalo býti dobrým tahem. Bylo proto potřeba ještě pořádně zapracovat na atmosféře a zapůsobit na city, aby to celé mělo pořádné grády. Jak se však ve finále ukázalo, tvůrcům se to v tomto dvaadvacátém dílu podařilo jen napůl. Nový image Gojiry nevypadal vůbec špatně, zvláště když jsme jí mohli porovnat s její předchůdkyní, jenže v černobílém hábitu prostě ty souboje a destrukce města vypadali mnohem lépe. A o to tu šlo především. Bylo sice vidět, že technika šla kupředu (zvláště u modelů tanků, lodí, letadel či vrtulníků), ale ty papundeklové baráčky a maketa letiště vypadali pořád až moc uměle. Správný fanda však i tyto nedostatky hodí za hlavu, protože děj je přece jenom nejdůležitější. Srdceryvných momentů tu bylo několik a přiznám se, že i já cítil lehké mrazení při závěrečné scéně či souboji Juniora a Destoroyaha, ale jak ukázal závěr, přece jenom si tvůrci nechali otevřená vrátka. 70%(3.12.2014)

 • Lima
  ***

  23) GODZILLA vs DESTOROYAH (1995)___HEISEI SERIES 1984-1995___Z Godzilly je tentokrát chodící atomová bomba. Vše se točí kolem oxygen destroyeru, zařízení, které zabilo Godzillu v první klasice z roku 1954. Vědeckým zkoumáním se zjistilo, že destroyer zapříčinil u srdce Godzilly nukleární fůzi, která má za následek postupný růst její tělesné teploty a hrozbu exploze, která by byla ekvivalentem výbuchu všech jaderných zbraní na planetě Zemi.......Takže ano, scenáristicky je to opět sladce dementní. Film se ukázkami vrací ke klasické ´jedničce´, dokonce matku mladého vědce v tomto díle hraje tehdejší hlavní představitelka. Je tu spoustu odkazů na první legendární díl a je zde cítit aspoň trochu pocit dějové provázanosti. Samozřejmě bez rubanice by to nešlo, Zemi napadnou monstra s ksichtem okopírovaným od Predátora a druhou vysunovací čelistí alá Vetřelec. Síla zlikvidovaných bestií se koncentruje do jedné megabestie s názvem Destoroyah a závěrečný souboj může začít. "Sladkou třešničkou" je závěrečné zjištění, že Godzilla po překročení kritické tělesné teploty 1200 stupňů Celsia nevybouchne, ale naopak roztaje. Godzilla zde skutečně umírá, ovšem tato skutečnost neodradila tvůrce od dalšího pokračování.(31.7.2010)

 • corpsy
  *****

  HEISEI séria začala znamenite ( viď THE RETURN OF GODZILLA, či GODZILLA VS BIOLLANTE ), lenže tento razantný nástup sa nedokázal udržať dlho. Ďalšie snímky kvalitatívne klesali a robili slávnemu monštru skôr hanbu. O to viac ma potešilo, že zakončenie tohto renesančného obdobia godzillovskej série je dokonalým ´´kaiju´´ s mimoriadne efektnými trikovými scénami, pyrotechnika tu buráca viac ako inokedy a Godzilla je nukleárne napumpovaný ´´badass´´, s ktorým je neradno srandovať. Skvelý THE END jednej dekády.(27.1.2017)

 • - Původně se měla v tomto filmu s Godzillou utkat Ghost Godzilla, monstrum vzniklé z Godzilly zabité v prvním díle z roku 1954. Studiu TOHO se však nelíbilo, že po Mechagodzille a SpaceGodzille by se mělo objevit další monstrum podobného vzhledu. (dawe04)

 • - Film vydělal osmnáct milionů amerických dolarů, čímž se stal nejziskovějším japonským snímkem roku 1996. (Terva)

 • - Do obleku Godzilly juniora se oblékl japonský herec Hurricane Ryu, který stejné monstrum zahrál i ve filmu Godzilla vs. Mechagodzilla (1993). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace