poster

Spirit of Christmas, The

Animovaný / Komedie / Krátkometrážní

USA, 1995, 5 min

Scénář:

Trey Parker, Matt Stone
 • venca163
  *****

  Klasika prostě, úplně boží kousek South parku! Dokonce už tam byla i Wendy! A ten Ježíšovo nasranej ksicht když kluci fandí Santovi, ten je tak parádní, že ho znovu zrecyklovali v epizodě s01e08 když Jesus zápasil se Satanem. A hlavně "Your birthday is on Christmas? That sucks dude!" =). Je tam strašně moc věcí, co se rozebíraly v dalších dílech. Takže je vidět, že měli vizi!! =). (90%)(1.3.2012)

 • WANDRWALL
  ***

  Ježíš sice symbolicky Santa Clause porazí, ale nesmíme zapomínat, že kdyby lidi nakupovali co opravdu potřebují, tak by to položilo hodně jiných lidí - obchodníků, dopravců, výrobců... Ať tu Ježíš žije a vládne, a uvidíme, k čemu nás dovede. Proč Zemi opustil? Proč sám nic nenapsal a důvěřoval rybářům? Atd.(18.6.2010)

 • dANo
  *****

  Predzvesť obrovského úspechu jednoduchej animácie a krutej, priam až brutálnej satiry, ktorú tvorcovia úspešne použili neskôr v seriáli South Park. V tomto krátkom filme sa stretne v súboji Ježiš Kristus proti Santa Clausovi, aby konečne rozhodli, kto je vlastne symbolom vianoc. V tejto vianočnej pohľadnici (pôvodná úloha pre tvorcov) sa samozrejme objavia aj 4 deti - Stan, Kyle, Cartman a Kenny, ktoré štúdio Comedy Central natoľko zaujali, že ich teraz pozná snáď celý svet.(6.7.2006)

 • hippyman
  ****

  your birthday is on christmas? that sucks, dude! :) o třídu lepší než The Spirit of Christmas z roku 1992... animace se zlepšila, přibylo vtipu a dokonce i mrtvých (body count za tu chvilku: 7)... 70%. k vidění - ve slabé kvalitě, ale zato se španělskými titulemi :) - zde: Spirit of Christmas, The(13.3.2008)

 • bouncer
  *****

  Povedený kraťas, který vlastně odstartoval užasný seriál South Park. Právě tímto dílkem, kde Ježíš a Santa svádějí krvavý souboj o symboliku Vánoc, na sebe Parker a Stone poprvé upozornili. Skvělá smršť dobrých narážek a neotřelá papundeklová animace prostě vytvořily kult. You're such a fat fuck, Cartman, that when you walk down the street people say "God-Damn-It, that's a big fat fuck!"(9.12.2006)

 • - Celý snímek byl vytvořen jen za pomoci barevného papíru, lepidla a 8milimetrové kamery. (Ruuzha)

 • - Když si tohoto filmu všimli manažeři Comedy Central, okamžitě kontaktovali Stona a Parkera a nabídli jim smlouvu na vlastní pořad. (Ruuzha)

 • - Jeden z manažerů společnosti FOX Brian Graden si najal Matta Stona a Treye Parkera, aby mu natočili remake stejnojmenného snímku z roku 1992, který by mohl poslat po internetu (jako jeden z prvních filmů se tak šířil touto cestou) svým přátelům jako vánoční pohlednici. Nabídl jim za to 2 000 dolarů. Tvůrcům se dílo podařilo zrealizovat za 750 dolarů a zbytek si mohli nechat. (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace