Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

martiq.1

Viděla jsem spoustu daleko lepších animovaných seriálů, tohle svědčí maximálně o tom, jak se lidem líbí nadávky a blbost. ()

Raziel_cz

První 3 sezóny jsou super, nicméně ve čtvrté se celý seriál zhoupne k takovému patriotismu, že to je až nezdravé. ()

SidneyP

Nepatřím sice mezi velké fanoušky South Parku, protože jsem viděl jen pár dílů, ale musím uznat, že jsem se vždy smál od začátku až do konce. "Seru na Vás, du domů." 75%. ()

drankeryth

Dalsi kresleny serial, ktory milujem. Cartman je z nich najlepsi a nekonecne umieranie Kennyho roznymi sposobmi smrti su pastvou pre oci:) Televizne postavicky Terrence a Phillip srsia tymi najtvrdsimi nadavkami:) ()

Warlukyn

Kam se na tohle hrabou Simpsnovi nebo Červenej trpaslík, tohle je kurňa boží sranda a na tomhle se vyrůstalo postavy jsou stejně starý, jak náš ročník :) ()

Gismo.kv

Matt Stone a Trey Parker je prostě úchylná dvojka, které není nic svaté a za to je miluju. Městečko South Park je možná pro někoho jen vulganí a nevkusný seriál, ale pro mě je to naprosto dokonalá podívaná a to si nějak zvrácený nepřipadám (no dobře, možná trochu :)). Postava silně antiseministického Cartmena je ze všech kreslených postav po mě ta Top a jen co píšu tento komentář, mám chuť si nějaký díl znova pustit :) ()

CyriC

Nejdokonalejší televizní satira v naší galaxii. Za sprostým, stupidním a perverzním humorem se skrývá mnoho narážek na dnešní problémy, politiku, média, rodinné stereotypy. Prostě geniální počin se vším všudy! ()

boul

anim seriál na kerej jsme chodívali na základce s kámošema o volné prřestávce se dívat na VHSko.. Nezapomenutelnej seriál s hláškama co si pamatuju dodnes :) Jak bývá u seriálů, že čím víc sérií má, tak začíná být horší což se u South parku nedá říct ani náhodou... "Seru na vás, du domů" :) ()

Hapretor odpad!

Když člověk neví o co jde, může ho překvapit styl animace, která má něco do sebe. Ale oproti jiným (např. Walt Disney) je naprosto ubohá. Pak je to celé trapně sprosté, vtipné minimálně, s ubohými zápletkami. Tohle považuju za velký úpadek zábavy. Ti dva, Trey Parker, Matt Stone, musí být řádní kokoti sjíždějící se na kokainu. Soudný člověk takovouhle bezduchou sračku nevytvoří. Futurama a Simpsonovi rules! ()

Filec

Krucinál! Kenny zabil Smrt! Ty parchante!!!.............Já chci taky obřízku!............Bůh? To je ta největší kurva ze všech!! :)...........K čemu je prdel?? Ke sraní volee!!!..................Držte huby nebo zabiju králika!!! :DDD Chce mi niekto povedať že tento seriál nieje vtipný?? :DDD ()

GOREGASM

1. série - *****(100%) - Goddammit, dnes již kultovní první série s níž vtrhli na televizní obrazovky Matt Stone a Trey Parker jako absolutní zjevení a řekl bych, že nenávratně deformovali nepsanou šablonu televizní korektnosti. Poněvadž, co si pánové vůči celebritám a "celebritám" dovolí, nezná mezí. Nicméně základem jejich úspěchu je kvarteto nerozlučných kamarádů, Stan, Kyle, Kenny a Cartman, kteří v každé epizodě prožívají setsakramentsky ulítlé zážitky a Stone s Parkerem navíc každého z nich od prvního dílu ostře vyprofilují, takže Stan vždy, když promluví k Wendy, hodí grcku, Kyle je Žid, Kenny v každém díle musí umřít a Cartman je zatím jen egoistické a antisemitistické hovádko. Vtipných a absurdních postaviček je v South Parku skutečně spousta a bez nich by tenhle coloradský vidlákov určitě nepůsobil tak vtipně redneckovským dojmem. South Park nikdy nebyl o vulgarismech, ale o zatraceně originálně absurdních zápletkách, o vtipných detailech a dokonalých narážkách, jakkoliv bolestivě mířených. Vyrovnanost první série ztěžuje vybrat to nejlepší, ale přesto to zkusím - Tom's Rhinoplasty, Pinkeye, Death... sakra, musel bych je tady vypsat všechny :-). 2.série - ***** (100%) - Respect my authoritaaa :-) a to je jen jedna z mnoha kultovních hlášek, kterou Parker se Stonem ve druhé sérii vypotili. Kreativita Kennyho usmrcení směle pokračuje, Marilyn Manson natočil hitovku "Smradlavý trencle" a pan Hankey je bůh :-). Řada pestrohumorných dílů je věnována i vedlejším postavám jako Mr. Mackey (Drogy jsou špatné, ááááno), nebo strážník Barbrady (rozejděte se, tady není nic k vidění) a mě naštěstí nezbývá něž konstatovat, že Cartmanova máma je pořád špinavá coura a z Cartmana roste čím dál zábavnější parchant. 3. série - ***** (100%) Humorná laťka opět s přehledem zdolána a je jedno jestli se smějete, protože marklaři mají nejmenší marklary, nebo když hladovej marklar odveze naše čtyři marklary na marklar, aby se setkali s marklarem. A málem bych zapomněl na skvělý díl s Marklarem. Jak by řekl General cartman Lee: "Respect my authoritaaa, and our confederatiooon." End of marklar :-). 4. série - ***** (100%) Začíná to být drsnější a drsnější, přičemž některé prasárny už vaše přítelkyně určitě, tedy pokud nemá lehounce zvrhlé alter ego, neskousne. Parker se Stonem ve svém humoru postupně přitvrzují a nekompromisně se naváží do všeho , co jim zkříží myšlenkové pochody a středoevropan nechápe, jak to americký úzkoprsý cenzor může pustit do éteru. Zábavnost ale mezi všemi těmi coitusy nepolevuje a ještě se podaří ďábelský zakomponovat dvě vtipné postavy. Timmmmmyyyy a "Mám zaracha" Butters svůj potenciál rozhodně mají. Nad některými zběsilými zápletkami skutečně zůstává rozum stát :-). 5. série - ***** (100%) Shiiiiiit. Tak nějak celá série začíná a ani nechtějte vědět jak končí. Některé nápady jsou skutečně unikátně zběsilé, a přestože jde místy o opravdový hard core , téměř vždy se míří do úsměvně černého. Najde se zde sice "zo pár" zbytečných vulgarit a prasáren, exkluzivní pomsta Cartmana Scottu Tenormanovi, orálněrektálněmasturbační vozítko pana Garrisona, nebo uzemňující hláška po vystěhování černošských zbohatlíků, drobné mínusy maže a po právu nám formuje status kultu. A to jsem ani nezmínil geniální epizodu Cartmanland, a že Kenny nás na sérii opouští. 6. série - ***** (100%) Co díl to perla a konečně se naplno rozjíždí ultimátní odvaha tvůrců parodovat cokoliv a kohokoliv pokud možno co nejdrsnějším způsobem. Kultovní díl s Russellem Crowem a jeho remorkérem, nebo jedinečné převyprávění Pána prstenů, dělají ze šesté série skutečnou jízdu, která začne trefným marketingovým nášupem v Asspenu a skončí dílem s parodickým odkazem na Scottův Black Hawk Down (v myslivnách Parker/Stone protřepáno na Red Sleigh Down). A co vám říká takový Mr. Slave... Ohhh, Jesus Christ... 7. série - ***** (90%) Zápletky jednotlivých dílů jsou opravdu bláznivé a vůči všemožným celebritám minulosti i současnosti maximálně urážlivé, až si člověk říká, co tak zlého dotyční udělali. Nejvíce to asi odnesl kmenové buňky z plodů vycucávající Christopher Reeve, ale v těsném závěsu za ním je Jennifer "I love tacos y buritos" Lopez s ručně uspokojeným Benem Aflleckem, nebo nechutně nenažraný Rob Reiner. Parker/Stone nezůstávají jen u parodií, a přestože už delší dobu hraje první housle Cartman a zbylí kluci slouží jako ideální přihravači, je pořád čemu se smát. Hi Wendy, Stan said you´re cunt..., you´re cunt..., cunt........ you´re continuous source of inspiration for him :-) To je třeba slyšet. 8. série - ***** (100%) - Doposud jednoznačně nejzběsilejší série, jak jinak totiž shrnout na Cartmana kálejícího Mela Gibsona, fatálně stepujícího Butterse, robotického Cartmana, který vymýšlí jako na běžícím pásu scénáře s Adamem Sandlerem, rozpadajícího se Michaela Jeffersona /Jacksona, nebo Super Spoiled Whore Video Play Set. A to je jen zlomek ze série ve které se Parker se Stonem nadechli k velkým a zatraceně vtipným kontroverzím aneb Hail Satan ;-). 9.série - ***** (100%) Další série, která zraje jako víno a potvrzuje, že kluci skrze svůj hrubozrný, přesto chytrý humor, dokáží s řádně pekelným nadhledem okomentovat různorodě palčivá témata. Způsob jakým se trefují do rasismu, sexuality, nebo víry si samozřejmě nikdy nebral a nebude brát servítky, což potvrzuje nejen poslední díl jednoznačně pojmenovaný Bloody Mary. Nejlepší epizody série po mě nechtějte, protože tady kvalita seriálu vrcholí. 10. série - ***** (100%) Parker/Stone již podesáté opakují stejný koncept šílených a v rámci celého vesmíru kontroverzních zápletek a nezbývá než se za břicho popadat. Budete utvrzeni, že Ala Gorea opravdu nikdy nikdo nebral vážně, že koupit si Priuse je pěkná snobárna, že by nebylo od věci si simultánně rozkoukat Family Guye, popřípadě pochopíte jak jsou onlineovky návykové, že si ani na záchod nezajdete (Cartmanova "asistentka" by o tom mohla vyprávět). 11. série - *****(85%) Zvěrsky ulítlé parodie známých filmových kousků (pochopíte jak souvisí lesbian scissors s akčním bijákem 300), bezskrupulózní zesměšňování politiků (Hillary Clinton and her s....., no u nás by to asi těžce narazilo) a celebrit (Bono z U2 a jeho upocený souboj s Andym Marshem o největší... schválně zkuste uhádnout, co... na světě) a obecně nekorektní narážky na co si jen vzpomenete. Přes obvyklou chválu si Parker se Stonem vzali v pár dílech (Lice Capades a trojdíl Imaginationland moc nebaví) humoristický timeout a výsledek díky tomu nedosahuje dílové vyrovnanosti předešlých sérií. 12. série - ***** (90%) Once you jack off to Japanese girls puking in each other's mouths, you can't exactly go back to Playboy! Absolutně kultovní hláška, která jen potvrzuje, že ačkoliv Parker/Stone již především parodují známé osobnosti (bezhlavá Britney) a události, stále jim nechybí osobní invence a neopakovatelný humor. Z této výborné a vyrovnané série přesto vyčnívá výše citovaný díl s nedostatkem internetu, nebo můj srdeční s Ericem Cartmenezem (How can I reach these kiiiids ? :D). Kolaps bránice přivodí i dvojdíl Pandemic. 13. série - ***** (100%) Přestože se za ty roky stala ze South Park bezkonkurenční továrna na všeobjímající parodii, stále dokáže pobavit vlastní invenční nápaditostí a festovně si rýpnout. Jeden příklad za všechny je díl "Pinewood Derby", v němž je lidstvo, tedy obyvatelé South Parku v čele myslivnou Randym Marshem podrobeni vesmírné zkoušce, která jim může otevřít bránu do vesmírné koalice, nebo jakže to Parker se Stonem nazvali. A odnese to Finsko ;-). Lahůdková epizoda. A stejně našlapaná je celá série, kterou stylově uzavírá Cartmanův song "Minoritys At My Waterpark". Supercool. 14.série - ***** (90%) Tentokrát to vezmu od konce. Crème Fraiche je jeden z nejlepších dílů seriálu vůbec a to nejen díky Randyho obsesi vařit, ale zejména díky posilovacímu zařízení pro ženy s názvem Shape Weight, jehož účinnost dotáhli Parker se Stonem k smrtící dokonalosti (mrkněte na Youtube). Celá série si drží drsně vyrovnanou úroveň a bláznivost některých dílů opět nezná mezí, viz Randyho nápad chytit rakovinu varlat, aby měl lékařskou marihuanu zdarma... Peckovní je i Criplled Summer, respektive hláška "Shut Up, Whimsy" a jedinou "slabinou" je mírné zklamání z komiksového trojdílu, od kterého jsem čekal více parodie, ale co už, it´s a jersey thing, you f***ing cabbage :-). 15. série - *** (55%) Patnáctá série je chtě nechtě průšvih. Parker se Stonem několikrát překročí již mnohokrát a těžce zkoušenou hranici nezdravého vkusu a tentokrát už jsou některé narážky bohužel pouze trapné. Jediný skutečné výborný díl je o Kanaďanech (prostě klasika), ale zbytek je nevyvážený mix osvědčených heftů, které sráží děsivě nevkusné nástřely mimo terč. Chlapi, tímhle směrem určitě ne. 16. série - ** (30%) Nevkus a tvůrčí vyčpělost pokračuje. Jinak "zábavnost" 16. série bohužel popsat nejde. Přitom některé synopse jednotlivých epizod mají typicky štiplavý potenciál, ale Parker/ Stone se spokojí pouze s megatunou vulgarismů a prasáren. Odpůrci seriálu teprve nyní mají pravdu, pseudovtipný slepenec nadávek a chlíváren to je :-(. () (méně) (více)

marshaall

Ako pubertakovi mi stacilo ked povedali ‘ku*va’, a uz som sa smial. Dnes mi taky primitivny styl nestaci, napriek tomu verim ze sa najde dost absurdit, ktore by ma v South Parku dostali aj dnes. ()

Rannveig

Čím pozdější série, tím více roste úroveň satiry a ostrovtipu a úměrně tomu klesají přebytečné vulgarity. Trochu jako by si Simpsonovi přestali dělat všude kamarády a začali být nekorektní. Doprd*** s tolerancí, South Park ukazuje svět a převážně Ameriku v jasném světle. ()

Fidlal

Nejlepší seriál svého druhu na světě. Díly jsou dost nevyvážené ale ty dobré absolutně vítězí nad těmi ostatními průměrnými či podprůměrnými. Navíc má seriál vzestupnou tendenci což je dneska vzácné. Vrchol seriálu je 8-12 série. V ČR bohužel nepříliš pochopený ale věřím že to přijde :) viz. hodnocení na IMDB (90% , 24.nejlepší seriál) ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi