Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

Valenta28

Legendární seriál, při kterém se člověk nejen zasměje, ale i zamyslí. Všechny díly buď něco parodují, nebo se v nich vyskytuje smyšlený, vtipný kontext. Ovšem při každém z dílů se člověk stejně nad něčím musí zamyslet - vždy to nějak souvisí s tématikou a obsahem dané epizody. Tento seriál má sice vtipnou a sprostou omáčku, ovšem pod ní se skrývá cosi, nad čím se každý z diváků alespoň trochu zamyslí při sledování. ()

Nikolas__

Nejupřímnější a nejpříjemnější animovaný seriál, který si stále drží kvalitu. Perfektní mix výborného humoru, satiry, ale i emotivních a nádherných scén. K tomu všemu ještě geniální postavy jako Kyle, Randy, Cartman, Kenny, Garrison, Chef atd... 1. Série - Výborná zábava. Pro mě tenhle seriál fungoval úžasně už od první epizody, která se vážně povedla. První série je plná výtečných epizod, třeba třetí o sopce, ta o smrti, nebo díl o nové učitelce a plastické operaci, a vlastně tato série neobsahuje ani jednu vyloženě slabou epizodu. Což je na začátek skutečně chvályhodné. 2. Série - Přibližně na úrovni první série. Tudíž velmi solidní. Tahle série obsahuje už nějaké ty díly, u kterých je vidět že do nich šlo evidentně méně nápadů a ambicí, přitom žádná z nich není vyloženě špatná, a ty ostatní epizody jsou opět prvotřídní zábava, jako např. ta o klubovně, neštovicích, nebo o obřízce. 3. Série - Trošku zklamání. Třetí série už ani náhodou není tak kvalitní jako předchozí dvě. Na rozdíl od nich totiž nemá tolik legendárních epizod, asi jen tak tři. Solidních má dostatek, a na začátku série se ještě pořád objevují epizody parádní, ale od poloviny sezóny se to krapet posere. Pár slabších epizod, a jedna úplně debilní muzikálová. Třetí série je sice pořád nadprůměrná, ale mnohem horší než ty předchozí. 4. Série - I když první dvě série byli lepší, přeci jen to je zlepšení. Oproti třetí tu není tolik slabších epizod, i když nějaké se samozřejmě našly. Vadilo mi trošku málo pěti hvězdičkových epizod, a spíše převažovaly jen ty solidní. A jedna klesla až na nečekané dno (Muzikál Helen Kellerové). Přesto jsem se bavil a kvalitu má tato série ideální. Dojem taktéž vylepšuje suprový dvojdíl. 5. Série - Vítejte do ráje. Tímto začalo jedno z nejlepších období seriálu. Pátá série má téměř všechno, co se dá od série takového seriálu jen chtít. Animace lepší, příběhy lepší, prostě super. Postavy jsou naplno vyvinuté (co se týče kvalit) a Cartman tu dostane hned dvě úžasné epizody (Cartmanland a Scott Tenorman must die). Tahle série je prostě skvělá a povedla se ještě víc než ty tři předchozí. Škoda že se pořád najde pár epizod, které přímo neodpálí. To proto to není doslova dokonalé. 6. Série - Mě se šestá série líbila ještě více než pátá, a to i možná díky většímu počtu epizod. Bez Kennyho to sice nebylo nějak stoprocentní, ale šlo o příjemnou změnu. Nové intro zní skvěle a je více country, zní to tak trochu farmářsky. Poslední vánoční díl se velmi povedl, stejně jako snad všechny epizody série. V páté bylo pár epizod které nebyly úplně úžasné, ale tady je zase většina epizod někde mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Každopádně i tak jsem spokojený. 7. Série - Od doby co se objevila epizoda Scott Tenorman must die, z paté série, se nejlepší období seriálu ještě umocnilo - právě v sérii sedmé. První epizoda byla parádní, potom přišla o kapánek slabší druhá, ale potom následovalo plno naprosto skvělých a ukázkových epizod, v čele s perfektním dílem jménem Casa Bonita, který je po právu legendární. Ke konci se epizody povedly taktéž. Super tempo, super postavy, opravdu výborná série. 8. Série - Jízda plná nápadů a skvělých zápletek vesele pokračuje, protože v osmé sérii se tvůrci opravdu vyřádily. Epizody fungují, vypadají skvěle, postavy se ždímou a kvalita se drží plus mínus na stejné úrovni jako v sérii předchozí. Začneme úžasnou nevšední epizodou, potom si užijeme další legendární nebo jen skvělé epizody, následuje perfektní epizoda Jeffersonovi, potom trojice epizod solidních, dvě geniální epizody, následně další dvě super záležitosti a potom pořádný gore nářez v závěru. Nejlepší na tom je že to celé ještě umocní následující série. 9. Série - Nejlepší série South Parku. Všechny epizody jsou téměř dokonalé, vtipné, zábavné záležitosti, které si prostě nelze neužít. Už od první epizody jedeme naplno, potom nás čeká další výborná epizoda o hipících, super epizoda o zpěvu, legendární epizoda o Kennym, geniální sportovní epizoda, naprosto odzbrojující nálož super scén s Buttersem a Ericem, potom další super epizoda, a následně pět dalších pětihvězdových dílů, celé to potom dovršuje zajímavá a výtečná předposlední epizoda o záchraně velryby, a emotivní závěrečná epizoda. Na druhou stranu v této sérii ode mě dostaly pět hvězd úplně všechny epizody. Tohle je tedy konec tohoto skvělého období, i když i následující řada stála za to. 10. Série - Krok dolů ale i tak je tato sezóna nadmíru povedená. Hned na začátku se rozloučíme s jednou oblíbenou postavou, což je vážně škoda, ale zpracováno to bylo dobře. Pak následují další solidní epizody, až potom přijdou dvě legendární a perfektní epizody, ta o výchově Cartmana, a crossover s videohrou Warcraft. Poslední dvě epizody série jsou taktéž boží. Povedly se oba dvojdílné díly. Takže celkově jsem byl vážně spokojen, i když předchozí tři série byly na trošku větší úrovni. 11. Série - Tahle série je často pokládána za jednu z nejlepších. A je pravda že si na ní tvůrci daly vážně záležet. Minimálně tři legendární epizody, skvělé nápady, zápletky a práce s postavami a emocemi. Navíc hned první epizoda je prvotřídní. Většina ostatních epizod jsou absolutně skvělé, ty další jsou taky super. Trojdíl se taky velmi povedl. V předposledním dílu si navíc užijeme parádní dávku emocí co se týče přátelství Stana a Kylea, a poslední epizoda je doslova přesně to proč tento seriál sleduji. 12. Série - Dvanáctá série už nešlape tak perfektně jako těch pár předchozích. Skvělé epizody tu jsou, a klasicky převažují těch pár slabších, problém je v tom že nápady jsou na mnohem horší úrovni než předtím. Docela mě zklamala epizoda o Kanadě, a hlavně druhá část dvojdílu Pandemie. Na druhou stranu tu bylo i pár důležitých událostí. V úžasném úvodním dílu Cartman dostane AIDS, pár dílů dál se pan Garrison se opět změní na muže, a u závěru sezóny dostaneme pěkný muzikální díl. Naštěstí 5 hvězd dosáhlo dostatek dílů dílů, takže na na takových slabších devět z deseti tahle řada stačí. Většina dílů pořád solidních. 13. Série - Oproti předchozí sérii zlepšení téměř po všech stránkách. Úžasné epizody, dobré nápady, jako vždy kvalitní zpracování. Hned na začátku sezóny se dočkáme, KONEČNĚ zase epizody o Kennym, potom následuje další nakopnutí seriálu, v podobě skvělého dílu s Cartmanem jako superhrdinou. Ostatní epizody jsou taktéž super, jen čtvrtá byla trošku slabší, ale tak absurdní že se mi pořád celkem líbila. Každopádně je zajímavé že doslova legendární je tu snad jediná epizoda. A závěrečná v aquaparku stojí za to. 14. Série - Jedna z nejrevolučnějších sérií, ve které se doopravdy dozvíme konečnou pravdu o Kennyho kletbě, o tom kdo je otec Cartmana, uvidíme kluky jako superhrdiny, vrátí se Scott Tenorman a opustí nás postava jednoho studenta. Máme tu parádní díly jako ten o "Buttersově" knize, nebo epizoda o snech školního poradce. Trošičku mi přijde, že z trojdílu o superhrdinech se dalo vykřesat ještě o trošku více, ale i tak se to povedlo. Všechny díly jsou zábavné a výborné. Epizody o letním táboře, nebo závodech byly vážně super, takže já jsem sice spokojen, ale nejlepší řada to není, i když je to jedna z nejlepších. Pravda o Cartmanovém otci je neskutečně zvrácená. 15. Série - Pořád zábava, plus mínus na úrovni sezóny předchozí. Patnáctá série má přísady k tomu, aby se stala jednou z nejlepších, ale kazí to pár věcí. Trošinku zklamávající díly (Ta o mexiku, nebo často nenáviděný, ale dle mě stále nadprůměrný FunnyBot), a vyloženě slabší díl (Epizoda o Kanadě, což byl nejslabší díl za hodně dlouhou dobu). Každopádně žádná z epizod není vyloženě špatná, a ty ostatní jsou úžasné. Nejvíce si mě získal asi poslední díl, o Kennym, což je dobře protože jinak se Kenny v této sezóně skoro nevyskytoval, potom taky epizoda o dětech závislých na cracku a ještě jeden díl, myslím ten o Ericovy a jeho plyšácích. Ty další epizody taktéž stály za to a objevilo se pár dobrých nápadů, stejně jako pěkná epizoda o Buttersovi. Už se těším na další sérii. 16. Série - Tuhle sérii naprosto miluju. A vždycky jí budu mít rád. Podle mě jde asi o nejvíce nedoceněnou sérii South Parku. Nějaký ten prostor získal i Kenny, a máme tu plno skvělých epizod. První tři díly jsou úžasné, a ta čtvrtá, Jewpacabra, je strašně ale strašně přehlížená, a pro mě tvoří jednu z nejnádhernějších částí seriálu. Dále následuje výborná epizoda o šikaně, a pak opět brutálně nedoceněná, perfektní epizoda (Ziplining). Pak následují další úžasné epizody, v čele s tou perfektní co paroduje Shinning. Potom ale nastává zlo, s vyloženě slabší epizodou (Pro věci), která je strašně divná. Působilo to na mě jako náhodný sled divných a nudných scén, ale tak, přežít se to dalo. Potom už následovala super poslední epizodka. Tahle sezóna má taktéž nejlepší intro (znělku). Takže dohromady téměř dokonalá série. 17. Série -Zajímavé. Od této série jsem čekal hodně, a jsem velmi potěšen tím, že sedmnáctou řadu můžu bez problému zařadit mezi nejlepší nové řady seriálu. Všechny epizody se mi vážně líbily, a objevily se v nich i úžasné a originální nápady. Scénáře a vtipy opět zatraceně promyšlené. Bohužel se počet dílů zkrouhnul na 10, a tím pádem jsme přišly o další čtyři super (předpokládám) epizody. Nejlepší mi přišel asi poslední díl (Hobit). Bohužel mi moc nesedí nová znělka, předchozí byla tisíckrát lepší, tahle se mi k seriálu moc nehodí. První epizoda byla sice slušná, nicméně ty perfektní dorazí až ke konci. Hlavně trojdíl o válce Xboxu proti PS byl absolutně geniální záležitost. Tak doufám že v podobným stopách půjde i série následující. 18. Série - Vážně povedená sezóna. Osobně jsem jí sjel docela brzo po sedmnácté, a musím říci že ta mě bavila o něco více. Byla sebejistější a našlo se ta více parádních epizod. Polovina dílů je klasicky solidní, druhá půlka je naprosto úžasná. V závěrečné epizodě Randy odhalí své tajemství, a celá série je zajímavě propojená. Líbila se mi epizoda o trans Cartmanovy a virtuální realitě, ty byly ultimátní. Randy dostává čím dál větší prostor. Takže za mě spokojenost. 19. Série - Skvělá série! Hned první díl je naprosto ukázkový, dále exceluje hlavně ten s nindži a poslední díl. Ty ostatní jsou taky super, najde se tu i pár emotivních momentů. Nová postava ředitele, politická korektnost, to vše je super, a bavil mě i veskrze propojený příběh po celou sérii. Líbilo se mi že hodně prostoru dostal i pan Garrison, což je jedna z mých oblíbených postav. Bohužel následující sezóna byla znatelně horší. 20. Série - Nejslabší sezóna, ale pořád celkem kvalitní. První čtyři epizody jsou vážně slušné, obzvláště ta druhá, potom ale přišla slabší pátá a šestá. Další epizody byly tak mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. A závěr nebyl tak epický jak jsem očekával, což ale neberu jako mínus. Druhá polovina série je prostě už moc roztáhlá, co se týče příběhu, ta první je mnohem lepší. Bavila mě linka s Cartmanovou přítelkyní, moc mě nebavili ty věci kolem Dánska. Přesto má tato série dost dobrých momentů. Víc mi sedí styl epizodních příběhu, než jeden na celou sérii, takže jsem rád že se tento nápad nechytl. 21. Série - Výborná série, a po dvacáté je vážně vidět pokrok. Za nejlepší epizody považuji druhou, sedmou a předposlední. Velmi se mi líbila linka Cartmanova vztahu. Bohužel, začíná být trochu znát nedostatek originálních nápadů. Nerad bych aby byl South Park tak brutálně natahován jako Simpsonovi. Nejlepší postavy: Kyle, Kenny, Cartman, Randy. Jo a Kenny v této sérii skoro nebyl, škoda. 22. Série - South Park v ryzí podobě. Celá série je o úroveň výš než předchozích pět, a sezóna srší zajímavými tématy, skvělými epizodami a více než kdy jindy i emocemi. Humor se totiž znatelně vytrácí, a zvlášť v posledních epizodách přichází dost smutných scén. Boží nápad s Randyho farmou, parádní dva dvojdíly, a oproti předchozím dvěma sériím i více Kennyho. Hned úvodní díl je naprosto skvělý, potom další výborný a docela smutný díl o knězovi, potom výborná rozlučka s panem Hankeyem, dále úžasná epizoda o farmě, legendární díl s koloběžkami, atd... A když už nějaká epizoda nedostala pět hvězd, byla k tomu velmi blízko. 23. Série - Báječná řada. Opravdu jsem rád, za to jakou kvalitu si South Park pořád drží. Tato až experimentální série se točí hlavně okolo Randyho farmy (jedna z nejúžasnějších věcí co tvůrci za ty dlouhé roky vymyslely), a nabídne jedny z nejlepších dílů za dlouhou dobu. Nějak výrazně mě ale neodpálil oslavovaný díl o Číně, i když dobrý rozhodně byl. Jako nejlepší vidím asi díl o Halloweenu, a ten o Cartmanově očkování. Sérka neobsahuje ani jednu slabou epizodu, všechny jsou vážně solidní. Předchozí řada byla lepší, ale i tak jsem velmi, velmi spokojen s tím, co nám minulí rok s touto sérií South Park nabídl. Žebříček všech sezón: Nejlepší: 09, 08, 011, 016, 014, 06, 07, 010, 013, 01, 05, 015, 012, 022, 02, 017, 04, 018, 023, 021, 019, 03, 020, 024 :Nejhorší () (méně) (více)

Hora1000

Kdyby měl na světě zůstat jen jeden seriál, volil bych pro tenhle.Svou geniálně "jednoduchou" grafikou a animací dokonale nastavuje zrcadlo naší "západní" civilizaci. Koukal jsem na první díly už před 20ti lety, ale plně docenit ho dokážu až nyní. Smekám. ()

MT_Y

No, mělo to bohužel i horší díly či přímo řady, každopádně, vyzdvyhuji např. 11. Sérii, každopádně mi chybí prostě "Zabili Kennyho" "Parchanti" 😄 Nehledě k tomu, že od té doby co se vrátil, je tam spíše sporadicky. Seriál znám samozřejmě už spoustu let. Mezi plusy, asi klasicky samozřejmě sázim rozmazleného, diktátora Cartmena, který prostě dokáže epizody strašně oživovat. Mezi další, samozřejmě narážky na celebrity, události atp. Mezi zápory, prostě já nemůžu vystát Stana tatu, mě prostě přijde jako nejnudnějši a prostě trapná postava a fakt ho nemůžu vystát, takže samozřejmě čím novější řada tím více prostoru mu dávali (cca od 10 nebo 11 série) takže mě prostě nebavili díly s ním. A pak to zabili, že když už dali sérii nebo nějaké série o hlavně jedné postavě defakto, tak jako naschvál zrovna tenhle pablb, to bych radši viděl spise s Cartmenem nebo klidně i S Kylem, ale Randy a jeho farma a tak, no hrůza děs. No pro mě to byla nekoukatelná série. Za Randyho prostě musím stáhnout hvězdu (ikdyz bych jen za něj, nejraději stáhl dvě minimálně). Celkově tedy 8/10 ()

TesterX

Nevidel jsem sice moc dilu, ale urcite se jedna o skvelou komedii kritizujici vsechno mozne tim nejvulgarnejsim zpusobem. Prvni serie se mi moc libila, po case jsem se podival na dil ze ctvrte rady a musim rici, ze jsem se vubec nebavil. Ale celkove za dobre. ()

pff

Genialita seriálu rozhodně nespočívá ve sprosté mluvě hlavních hrdinů ! Ale to pochopí jen někteři lidé.... ()

Sebien

Sice jsem neviděla zdaleka všechno, ale teda, pořád nestačím žasnout, jak jsou Stone a Parker stále ve formě a každá další série zase něčím překvapí, zas dojde o krok dál a jsou pořád vtipní a aktuální až mrazí! :) ()

Bytchaz

Nejvtipnější animovanej seriál všech dob, tečka. A taky nejsprostší. Matt a Trey jsou géniové a hrozně se mi líbí, že si dokážou dělat srandu ze všeho a nic jim neni svatý. Terorismus, HIV, scientologie, vládní spiknutí, multi-prdelní zvířátka, agresivní krocani, Satan, Ježíš... Každý téma, ať už se na první pohled jeví úplně dementní, dokážou zpracovat takovym způsobem, že se u toho válim smíchy. Jejich postoj k náboženství, terorismu a podobnejm tématům je prakticky totožnej s postojem, kterej mam já. Co se mi ale líbí snad ještě víc (a co asi v českym dabingu trochu zanikne) je to, že si naprostou většinu postav pořád mluvěj sami. Jejich záměrně přehnaná a stereotypní parodie všemožnejch přízvuků je prostě dokonalá. Nemluvě o tom, že ta extrémně jednoduchá (respektive jednoduše vypadající) animace jenom přidává na komický hodnotě. South Park je jednoduše nejvtipnější satira na americkou společnost, jaká kdy vznikla. Pět hvězd je naprosto zaslouženejch. "Screw you guys, I'm going home." //////////////////////////////////// Nezlobte se na mě, ale lidi, který tady píšou, že je to seriál pro školáčky, že je postavenej jenom na nadávkách a že chce za každou cenu šokovat, jsou na pěst. Omezenost některejch jedinců mě udivuje. ()

HaBe

Od prvního shlédnutí tohoto úžasného seriálu jsem mu propadla. Skvěle se u toho odreaguju. Vše, co tam je, mě prostě baví :) Nejlepší je Cartman, i když je to hajzl :)) Má nejlepší hlášky. Je to tedy můj nejoblíbenější seriál, a tak nejde dát nic jiného, než 5 hvězd. ()

C.B.Lister odpad!

Prominte, jestli vám budu připadat hloupější víc než syn vesníckého idiota a televizní rosničky, ale co bylo smyslem tohodle serialu? Pobavit?! Odpad! ()

májovec13

Seriál, který je tak drsný, že i sama drsnost vedle něj vypadá jako nejjemnější cukřík. Vystupuje zde nezčetné množství celebrit, někteří dabují (George Clooney jako pejsek Sparky), někteří raději ne (Al Gore, Mel Gibson:)...Zhruba od 9.série začíná být i na mě trochu silné kafe, ale ty geniálně debilní parodie na všemožné fenomény dnešní doby jsou pro mne prostě úchvatné. Za obdiv stojí i dvojice tvůrců, která kromě scénáristického řemesla ovládá i dabing (Eric Cartman je pro mě vrchol dabingu animovaného seriálu). Hlášek je tolik, že ani nevím, kterou citovat....Prostě kult, klasika a vkus (či nevkus), který jedni milují a druzí, no asi nechápou:) ()

bulawaio

Todle se prostě povedlo. Animovaný seril, který se tvrdě trefuje do problémů americké společnosti. Pokud pominete tisíce sprostých slov a podíváte se děj s odstupem, zjistíte, že i taková je dnešní Amerika. První tři série leze označit za vyborné, ale další už jen nadprůměrné. Jinak bych musel dát za 5 hvězdiček. Zabili Kennyho, no.... no.. a? ()

Příteli se to děsně líbí a neustále mi tvrdí, ž to nesleduje pro to, že se tam mluví sprostě, ale protože je to strašně vtipný. No tak jo, JE to DOCELA dobrá satira a zrcadlo dnešní době, ale občas mám pocit děsivě malé slovní zásoby. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi