Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

ASSteroid

Tento seriál je sérii od série lepší a propracovanější. Zápletky se táhnou celou sérií a je to dějově plnohodnotný seriál. Troufnu si dokonce prohlásit, že v roce 2015 už tento seriál svým humorem a komplikovaností překonal i legendární Simpsnovi. ()

J.Trinity

Vtipný, sprostý a kultovní seriál, který neztrácí po těch letech své kouzlo, jako většina jiných seriálů. A Eric Cartman je ta nejsprostější animovaná postavička co znám. ()

Heidegger

South Park má dokonale zpracovanou formu, kterou podává morální ponaučení plynoucí z každého problému současné společnosti, který napadne. Animovaná forma kritiky je protkaná velkým množstvím vulgarismů, což může některé diváky odradit. Komu se však toto podání zalíbí, ten je nadšen přemírou skvělých vtipů, hlášek, které provázejí celý seriál a opravdu úžasným požitkem z naprosté většiny dílů. Doufejme, že ještě vznikne mnoho dalších a stejně vydařených dílů. Díky Treyi Parkere a Matte Stone. ()

jumptheshark

Pokud nahlédneme pod slupku sprostoty a roztomilého grafického zpracování, můžeme v South Parku vidět inteligentní seriál, který si dělá legraci téměř z každého bez výjimky. Současná přehnaně politicky korektní doba přesně takovou politicky nekorektní satiru potřebuje... Zároveň bych chtěl ocenit, že narozdíl od Simpsonových nás tvůrci South Parku ušetřili moralizování. To sice v seriálu najdeme (především v podobě Kyleových proslovů), ale tyto projevy většinou vyznívají záměrně hloupě... ()

Vsoft

Dlho som odolával Mestečku South Park no nakoniec jeden nudný deň som sa rozhodol si to zapnúť myslím na Prima Comedy to išlo niekedy v noci. Neoľutoval som. Niektoré epizódy sú už trošku moc prestrelené ale ako seriál na upršané poobedie s nohami pod dekou a hlavou pripravenou na sprostý humor kde scenáristom a tvorcom nieje nič sveté úplná paráda. Obľúbené epizódy Scott Tenorman Must Die, Make Love Not Warcraft a ešte jedna kde Cartmana cvičiteľ psov učí slušnému správaniu Tsst alebo tak nejak. No v skratke super zábava :-) ()

PsenickaR

Stone a Parker si v každém díle najdou aktuální téma pro svou velmi ostrou satiru. Ta primitivní animace a naprostá vulgarita má jejich satirický styl jen podtrhnout a to se také děje a výborně. Žádné téma pro ně není tabu a dokážou se do něj nekompromisně opřít, humor je to drsný, ale mě prostě baví a směju se uz každé epizody. A když to srovnám se Simpsons, které jsou jen o pár sérií delší, tak nemám pocit, že by u South Parku autoři ztráceli na údernosti, jako to vnímám právě u Simpsons, čehož si o to více cením. Pro mě jinak nejoblíbenější postavička je Butters, který tu partu hodně zajímavě doplnil. ()

SNCIS

"Krucinál, zabili Kennyho, parchanti!" Nemohu hodnotit jako celek, protože tenhle animovaný seriál pro dospělé má setsakramensky moc epizod a já všechny neviděl. Ovšem kdykoli na to v TV narazím rád se podívám a vždy se pobavím s úsměvem od ucha k uchu. Je to vulgární a vtipné. Kreslená postavičky jsou sympatické nejvíce asi Kenny, nejchudší chlapec na světě... Tedy v South Parku.:D A pak je tady Eric Cartman, největší zm*d v seriálu, kterého ovšem nejde nenávidět a skoro každý si ho po pár epizodách prostě musí zamilovat. "Seru na vás, jdu domů." 5 hvězd tomu já osobně však dát nemohu, protože můj top to není. Já to vnímám jako takovou příjemnou oddechovku na kterou se čas od času podívám. ()

MarvinNoHead

Animovaný seriál ktorý si zrejme v rámci svojho druhu odniesol najviac chvály ale aj odporu. Je to jednoducho obraz doby a to nielen Američanov. Trey Parker a Matt Stone odvádzajú perfektnú prácu už roky. Pokiaľ iné animované seriály časom stratia humor, South Park rozhodne nie. Hlášky Erica Cartmana a Rendyho Marsha vás jednoducho pobavia nech ste mali akýkoľvek ťažký deň. ()

Duffman 97

Miluji South Park.S Futuramou je to seriál na který nikdy nezanevřu.Někteří mají tento seriál jen jako sprostou zábavu,jenže já vidím satiru která komentuje a naráží na současné dění (válka na východě,zvolení Donalda Trumpa)humorným způsobem.Dokonce sráží dnešní Simpsonovy kteří se řítí rychle dolů.Mé nejoblíbenější postavy jsou Ike Broflovski,Butters a Randy.Už se těším na PC hru a další řadu.100%. ()

dendev

Seriál, ktorý bol prakticky vybudovaný z ničoho, je dnes jeden z najlepších, ktoré môžete pravidelne sledovať... Zlomyseľný tlstý Cartman, chudobný Kenny, ktorého tí parcahnti zasa zabili, židák Kyle a chiller Stan zostanú navždy súčasťou môjho srdiečka... CELKOVÉ HODNOTENIE SERIÁLU = 80% + Zaraďujem do Svojej TOP 10 ()

MaleRipley

Když se řekne South Park, spoustě, možná i většině lidem se vybaví jen hromada vulgarit a neustálé narážky na židy, obezitu, vážené umělce, mentálně a fyzicky postižené lidi, sexuální orientace, odlišné rasy atd. atd. atd... Přiznávám, že v dětství tomu u mě nebylo jinak, měl jsem doma originál DVD s filmem a kompletní edici prvních 6 sérií, přičemž některé epizody jsem byl schopný sjet i 10x za sebou, jen kvůli dardě sprostých slov. Jak jsem postupně vyrůstal a rozšířil jsem si trochu obzory o světě, začal jsem tak nějak víc vnímat co se děje kolem, (ne)chápat svět takový, jaký je.. Tak jsem začal postupně chápat i mnohem hlubší podtext South Parku a tím jsem se do něj snad každým dnem zamiloval o něco víc. South Park je zcela nekonveční satirická záležitost, která vytahuje na povrch mnohdy ta nejcitlivější diskutovaná témata naší společnosti a pouze nám nastavuje naše zrcadlo trochu ostřejším způsobem, což se mnohým nemusí tak úplně líbit. Pro mně se ale SP díky tomu stal největším fenoménem a snad tou nejvíce srdeční záležitostí. Parker se Stonem totiž v mnoha epizodách vystihli dokonale můj pohled na v podstatě celej ten nekonečnej kolotoč stále dokola stejných nejvíce řešených témat, jejichž základ je po desetiletí stále stejný, jen probíhají stále drobné aktualizace. Přestože někteří jedinci, kteří nemají hlubší vidění (nebo prostě širší přehled), v tom vidí jen vulgární slátaninu a zaujatost vůči určitým skupinám lidí, popř. sektám, je South Park paradoxně tou nejobjektivnější satirou v aktuálním světě. Ten kdo chce, zcela jistě bez problému pochopí, na co hlavně Parker se Stonem ve svých epizodách poukazují. Naprosto jednoduše a obecně řečeno, South Park nám pouze ukazuje, že lidská tupost nezná a asi nikdy nepozná hranic. A teď něco pro hatery South Parku, takový alternativní komentář, kterým se podíváme na tento animovaný pořad jejich očima a jejich pohledem, respektive spíše pohledem čerstvě náctiletých dětí, bez jakéhokoliv smyslu pro podtext :D <3 South Park mě toho naučil opravdu mnoho, mimo jiné třeba že: Knihy jsou naprosto o ničem a jedině televize a filmy nás mohou poučit. Každý černoch umí na baskytaru a král černochů je Jesse Jackson. Konspirační teorie o vládním spiknutí 11. září vytvořila sama vláda. Když vám někdo unese dítě, určitě to byl "nějaký Peruánec". Lidem s prdelema místo obličeje bychom se neměli smát. Každý Číňan umí postavit velkou zeď. Když zlenivíte a místo kamenných obchodů se spolehnete pouze na donášky, poslíček vám dřív či později opíchá starou. Z Němců si nikdy raději srandu nedělejme. Veškeré dobrodružné cestovatelské kluby jsou ve skutečnosti tajné spolky pedofilů. Asbergerova nemoc neznamená, že máte v řiti hamburgery. Al Gore je paranoidní šílenec. Mel Gibson je úchylný submisivní sadistický prase a Umučení Krista bylo jen uspokojení jeho zvrácených choutek. Tom Cruise je totálně labilní urážlivý melancholik. Russel Crowe je naprostý buran, který se umí jen rvát. Sarrah Jessica Parker je prostě k smíchu. Rozměry prdele Hillary Clintonové začínají ohrožovat svět. Pokud má konec světa přijít 2 dny před pozítřkem, můžete začít hystericky panikařit. Zrzci nemají duše... ... a mnoho dalšího. () (méně) (více)

padlar

Přes několik pokusů jsem tomuto seriálu na chuť nikdy nepřišel. Vtipný mi jednoduše nepříjde a kvůli záměrně jednoduché animaci se mi nelíbí ani vizuálně. ()

Tonom27

Skvělý animovaný seriál pro děti i dospělé, který nám nabízí spoustu humoristických scén, urážek, zesměšnění všeho možného aj. Postupem času si seriál zamilujete a oceníte jeho vzestupnou tendenci, jelikož každou sérií se zvyšuje kvalita zpracování, animace, hlášky postav.. Kdo má smysl pro humor určitě se u tohoto seriálu sem tam odreaguje na výběr má například Bena Afflecka, který pochází z rodiny, která má místo hlav p*dele, nebo Mel Gibson, či Britney Spearsová, která dostala také zabrat v jedné z epizod. Dále legrace z USA, Kanady a dalších zemí. Jeden z mála animovaných seriálů pro děti, který dokázal přilákat a získat si tolik fanoušků u dospělého publika. 95% ()

Cartman123

Zaručuji vám, že se kurv* zasmějete a seriál si hned od prvního dílu oblíbíte a nebo ho začnete nenávidět.Trey Parker a Matt Stone jsou bohové a Cartman je prostě legenda. ()

throwaway odpad!

Já nechápu, co vy všichni na téhle ohavnosti vidíte. Vždyť je to jen blbá slátanina postavená na rouhání a dělání si doslova ze všeho srandu. Jak je do hajzlu možný že tenhle hnus má 80 procent? Kdybych měl postupně vyjmenovat všechno co se mi na tomhle seriálu VŮBEC NELÍBÍ, tak by tenhle komentář byl dlouhý jako tisícistránková kniha!!! A že je South Park vtipný? Ani omylem. Vždyť ty "vtipy" jsou nic jiného než rouhání a zesměšňování, případně opakování trapných a již milionkrát viděných rádoby "vtipů". To mi fakt vysvětlete, jak se vám tenhle hnus může líbit víc než skutečné skvosty typu Spartakus a podmořské slunce. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi