Reklama

Reklama

Městečko South Park

(seriál)
  • USA South Park (více)
Trailer
Animovaný / Komedie
USA, (1997–2022), 116 h 19 min (Minutáž: 21–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hrají:

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, (více)
(další profese)

Série(25) / Epizody(315)

South Park je americký animovaný seriál vytvořený Treyem Parkerem a Mattem Stonem pro televizní stanici Comedy Central. Seriál pro dospělé se proslavil svým drsným jazykem a neskutečným humorem, který se dotýká širokého spektra témat. Příběhy se točí kolem čtyř chlapců, Stana Marshe, Kylea Broflovského, Erica Cartmana a Kennyho McCormicka, a jejich bizarních dobrodružství ve smyšleném coloradském městě a jeho okolí. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (1 072)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nejhorší animace na světě, nejdebilnější příběhy, sprosté a stupidní dialogy... Prostě a jednoduše geniální animovaný seriál, ke kterému nutno zaujmout nějaké stanovisko. To moje zní – satira ostrá jako břitva, nesmlouvavá, absurdní, balancující na samé hranici infantilní debility --- Jenže ona potvora balancuje tak mistrně, že jsem si bandu sprostých fakanů z jednoho amerického městečka zamiloval. Kenny je nádherný důkaz boží záludnosti a poťouchlosti. South Park je důkaz toho, kam až může lidská invence zajít. Je mi jasné, že za nadšené sledování South Parku skončím v pekle a budu nucen provozovat anální sex se Saddámem... Kenny, já tě nenávidím!!! ()

T2 

všechny recenze uživatele

South Park: kompletná 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,031,313 //počet predaných kusov 57,327 ║ __Tip takýchto serialikov a to ešte aj kreslených s hromadou nadávok a klasických zaužívaných Amerických životných prkotín s ktorých si dokonca tvorcovia aj pekne uťahujú ma absolútne nebral, pre mňa bezvýznamné zabíjanie času na toto sa pozerať. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle seriál mě tenkrát fakt dostal. Už způsobem jak se tvůrci pouštěj do známých holywoodských hvězd. I způsob zpracování je zajímavý a památná věta....Sakra zabili Kennyho....Vy parchanti.....je nesmazatelnou větou v dějinách kinematografie. A Eric Cartmen je děsnej sviňák ;) Ale je fakt je že je to děsná magořina. (69%) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tenhle kreslený sitkom trpí podobným neduhem jako další komediální seriály, a to že prostě tvůrcům časem začne docházet dech, nicméně tady to docházení dechu není tak markantní jako u seriálů "Ženatý se závazky" nebo "Krok za krokem". Hlavně první série tohoto skvostu je ovšem vydařená na 150% a vtipů je tam nepřeberné množství. Cartman je naprosto klasická postavička, ale ostatní za ním jsou vidět méně jen proto, že je tak neskonale tlustý (nebo dobře živený, chcete-li). :) Nejlepší díl byl tuším ve 2.sérii, a byl to ten o "hnědém" zvuku. Ten kdo viděl, asi tuší... :))) ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Creator: Trey Parker, Matt Stone .. Kurvadrát! Když jsem seriál viděl před mnoha mnoha lety poprvé, zapůjčený na nahrané VHS ze satelitu od kamaráda, byl jsem v šoku ,,co to jako kurva je" a mírně znechucen, protože jsem to prostě nepochopil a nepobral. Naštěstí to netrvalo dlouho a dozrál jsem také... ()

Galerie (3 955)

Zajímavosti (2 366)

  • V 2. epizóde 8. série sa Eric Cartman prezlečie za robota s názvom AWESOM-O, čo po prečítaní znie ako ASIMO, čo je humanoidný robot vyvinutý spoločnosťou Honda v roku 2000. Taktiež je to odkaz na Isaaca Asimova, ktorý napísal veľa vedecko-fantastických diel o robotoch a sformuloval 3 zákony robotiky vo svojom diele Run-Around z roku 1942, ktoré sú dodnes základom robotiky. (STRATEGYsro)
  • Celá 12. epizoda 3. série s názvem "Korn's Groovy Pirate Ghost Mystery" je parodií na animovaný seriál Scooby-Doo (od r. 1976). Místo postav ze seriálu Scooby-Doo se zde objevují členové americké metalové kapely Korn, kteří v tomto díle také sami sebe namluvili. Kapela hraje na konci jednu ze svých nejúspěšnějších písní ''Falling Away From Me'', která tehdy poprvé spatřila světlo světa. (Zdroj ČSFD)
  • Postava Butterse byla v seriálu už od jeho počátku (objevila se již v neodvysílané pilotní epizodě), ale vyskytovala se jen v pozadí jako jedna z mnoha nejmenovaných postav. V epizodě "Conjoined Fetus Lady"(02x05) je Kylem nazván jménem Swanson a své jméno získává až v epizodě "Two Naked Guys in a Hot Tub" (03x08). (Zodd)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný…

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

05.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem…

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.…

Letom filmovým svetom

Letom filmovým svetom

29.12.2006

Vianoce sú za nami, Silvester pred nami a vy práve čítate poslednú tohtoročnú novinku. Zháňajúc na ňu námet, dúfal som, že narazím na zvlášť vymazlenú pikošku, ktorá by primäla celú ČSFD k hromadnému…

Reklama

Reklama