Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr.

Koncentrace sprostých slov je opravdu obrovská. Z hlavních i vedlejších postav se postupem času staly legendy. Hlavně ˇsvalovecˇ Cartman je boží. Autoři neváhají a zesměšňují největší ikony americké zábavy. Nejhůře dopadla asi Barbra Streisand, ale i jiní nezůstali ušetřeni. Nicméně, co se různých nechutností týče, zůstává tenhle animák na míle daleko za tímto gigantem(5.2.2006)

Pro me kultovní seriál, jeden z mála seriálu kde mam radši náš český dabing než originální znění. ,,krucinál zabili Kennyho, parchanti,,!,,Seru na vás jdu domů,,! :-) ad.20.4.08: Takže zpětně a znovu asi potřetí sleduji první sérii South Parku, ale pro změnu v originálním znění, první tři díly mě původní znění docela rušilo a pořád mám nezvyklý názor, že je dabing povedený a mám ho zažitější, tím pádem oblíbenější. Ke konci sezóny jsem si už docela zvykl, pořád je to velká sranda a výborný seriál! Nej.díly - Volcano, Death, Damien, Cartman's Mom is a Dirty Slut, Tom's Rhinoplasty(22.3.2007)

Seriál, ke kterému mě kdysi přivedla četba PC magazínu Level, jehož redakce South Park nekriticky zbožňovala. Vzpomínám si, jak jsem vždy čekal do pozdních nočních hodin, než ho začne TV Nova vysílat - dodnes je ostatně s podivem, že něco tak sprostého vůbec mohlo na televizní obrazovku. Kult, který se ale nelíbí každému - o to je pro mě cennější. Hláška o zabití Kennyho je nejvtipnější seriálovou replikou vůbec. Kdo tehdy neměl mikinu s Kennym, ten jako by nebyl.(19.4.2011)

Zatímco u Simpsonů se stal pro mě humor v pozdějších sériích takřka fyzicky nesnesitelný, u South Parku to bylo přesně naopak. Ale není to jen humorem, i filmovým zpracováním dosáhly tyhle vystřihovánky někde až epických rozměrů a nápaditost se neztratila i s logickou schematičností popkulturního komentáře. Přehodnocením po všech sériích, dabingu i originálu, posílám jasně do plných.(26.4.2014)

Většina lidí si myslí, že South Park je vlastně jen o sprostých slovech. Ne, není to o nich. Je to jen vedlejší produkt, který doplňuje děj. Je pravdou, že i díky tomu jsem si South Park tak oblíbil, ale nejen kvůli tomu. Líbí se mi, jak se seriál za tu dobu změnil. Ze začátku se tam vlastně řešily různé problémy dětí a teď reaguje na aktuální dění, které Trey a Matt převedou na jinou, lepší úroveň. Vůbec nechápu tu jejich neskutečnou představivost a také to, že dokážou udělat jeden díl za 6 dní. Jakou si s tím musejí dát práci všechno vymyslet a pak ještě namluvit většinu hlasů. Už existuje tolik dílů a mě udivuje fakt, že do každého dílu se dokáže vymyslet něco nového, vtipného, výbušného, co nakonec dává i smysl. No, jak se to vezme že? :D(31.12.2011)

• - Když Butters na začátku 4. epizody 15. série s názvem "T.M.I." mluví o filmu Terminátor 5 (2015), jedná se o referenci na aktuální skandál Arnolda Schwarzeneggera, ve kterém bylo odhaleno, že má nemanželské dítě se svou služkou. Skeletor je hlavní záporný hrdina seriálu Vládci vesmíru (1987) a vzhledem připomíná Schwarzeneggerovu manželku Mariu Shriverovou.

• - V siedmej epizóde prvej série je na halloween Erik prezlečený za Adolfa Hitlera, avšak hajluje ľavou rukou. (metal.storm)

• - Hlava šéfa není nikdy vidět z profilu, a to ani v případě, že je tak natočen zbytek jeho těla. (Marten77)