Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2018, 108 h 54 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas Vogt

Trvalo mi dlouho, než jsem si k South Parku našel cestu, ale stalo se. Možná mi jen trochu vadí, že v rámci své cílovky je ten seriál paradoxně absolutně antikontroverzní a bezvýhradně odpovídá vkusu a náladě publika. Vracení se navíc zas a znovu k těm samým tématům ještě zvyšuje strojovost a polopatičnost těch tří/čtyř recyklovaných poselství. Ono 200 epizod si taky odnese své. Na rozdíl od třeba Simpsonů si sice South Park drží svou kvalitu relativně konzistentně, ale na druhou stranu se ani ty nejpromyšlenější a nejlepší epizody nepřibližují co do chytrosti vrcholu žluté rodinky. Už jen proto, že Simpsonovi útočili v době, kdy u nich šlo mluvit o kvalitě, na "nás samé", do jádra "našich" rodin a "našich" slabostí, kdežto South Park se nikdy nedostal nad rámec "vysmívání se karikaturám těch druhých", kdy "ti druzí" navíc bývají zahnáni do až moc velkého extrému, což dělá vtipy zábavnější, ale obrušuje to přesah. Proto je South Park bezpečnější na sledování a trochu podlézavý. Rozhodně jako dělaný pro angažované puberťáky, kteří dokážou určit poklesky všeho krom sebe. Proto všechno jsem vůči South Parku rezervovaný jako vůči společenské satiře, ale naplno ho uznávám jako snůšku občas proklatě vtipných gagů.(27.6.2014)

Creator: Trey Parker, Matt Stone .. Kurvadrát! Když jsem seriál viděl před mnoha mnoha lety poprvé, zapůjčený na nahrané VHS ze satelitu od kamaráda, byl jsem v šoku ,,co to jako kurva je" a mírně znechucen, protože jsem to prostě nepochopil a nepobral. Naštěstí to netrvalo dlouho a dozrál jsem také...(10.8.2004)

Napriek dlhotrvajúcej srdcervúcej obrane sa môj dokonalý obranný systém pred bránami nechutného, vulgárneho a perverzného mestečka South Park rozpustil ako Ernst Röhm na plese požiarnikov... Zatiaľ čo v prvej epizóde som krútil hlavou nad animáciou, postavami, dejom a vôbec všetkým čo dáva South Parku základ, postupom času ma Stone a Parker vtiahli do svojho nechutne perverzného univerza, a doteraz ma nepustili. K*rvadrát!(24.8.2012)

Po prvých troch slabších sériách prichádza nadčasová jazda plná nekorektného humoru a (pozor!) inteligentného presahu, ktorý nemá obdoby. Trey Parker a Matt Stone ukázali, že vždy stáli na strane zdravého rozumu (viď. Michael Jackson, Britney Spears, či nakladačka všetkým náboženstvám vrátane militantného ateizmu). Do kolónky svetonázor odteraz píšem "South Park".(2.9.2005)

• Mr.Apache

Uprděný nevkus má své jméno a to jméno je South Park. Odporné animované rochnění se v hovnech, dobré tak pro školáčky, kterým maminka ještě včera utírala řiť. [Edit 2.10.2009: Včera jsem si v Reflexu přečetl o epizodě, v níž tvůrci seriálu odhalují praktiky scientologické církve. Za tento sympatický a poněkud překvapivý projev dobrého vkusu beru zpět svůj "odpad" a přenechávám hodnocení tohoto kulatého pubertálního pekla těm, kterým je určeno.](3.1.2009)

• - Zvuk, kterým Randy a na konci 9. epizody 15. série s názvem "The Last of the Meheecan" také Cartman zvolá "nééé", je reakce na úpravu Blu-ray verze filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983).

• - Ve 14. díle 15. série pojmenovaném "The Poor Kid", když sociální pracovník používá ve svých vtipech Pensylvánskou univerzitu, ranč Neverland a katolické kostely, má na mysli zneužívání dětí, které se na těchto místech odehrávalo.

• - Věta "Kdo ovládá nádivku, ovládá vesmír.", která zazněla v 13. epizodě 15. série s názvem "A History Channel Thanksgiving", je z knihy "Duna", jen se nejednalo o nádivku, nýbrž o koření.