Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2018, 108 h 54 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas Vogt

Restricted verze Simpsonových. Geniální, vybroušená, trefná a nehorázně vtipná satiricko-parodická zábava, která ani zdaleka není jenom o přehnaném množství sprosťáren a úchylností. Skutečnou hnací silou je odvaha hodně a politicky nekorektně rýpat do všeho od popkultury, přes politiku až po náboženství. A Eric Cartman je ten nejzamilováníhodnější hláškující tlustý fracek pod sluncem. ;-) 90 %(29.7.2004)

Předem upozorňuji, že mám k tomuto seriálu lepší a vřelejší vztah než ke všemu ostatnímu včetně lidí. Doposud jsem nenašel nic tak geniálního, nic tak dokonalého a nic tak úžasného. Seriál, který změnil a ovlivnil můj život a to hned několikrát. Řečeno naprosto bez nadsázky. Parker a Stone jsou DaVinci dnešní doby. Je zatraceně těžké pochopit vyjímečnost jak tvůrců, tak seriálu, ale není to nemožné a stojí to za to. Nejvýchovnější seriál ze všech. Mám citovou vazbu snad ke všem postavičkám, které se kdy v seriálu objevily. Velká poklona a vřelý fanatismus.(15.1.2008)

• WANDRWALL

Seriál má své velké obdivatele, ale taky ty, co je jim lhostejný. jápatřím k těm druhým, ale jsem rád, že jsou zde i tací uživatelé, co se jim nadmíru líbí. To znamená, že si oblíbili to, co já ne. Na druhou stranu je tenhle seriál i důkazem, že nemusí jít o nějakou složitou animaci, ale dívak chce více obsah, a horší animace mu v tom případě nevadí.(12.9.2010)

Viděl jsem každý díl kultovního animáku a moc se mi líbí jak se South Park vyvíjí, "dospívá" a neustále komentuje aktuální dění. Zbožňuju tu primitivní animaci, která je pro South Park výstižná. No a tím nejdůležitejším jsou samozřejmě perfektní charaktery postav, pro mě naprosto nejlepší postavou zůstane Butters, který svým dětinským chováním exceluje i nad Cartmenem. "Everyone knows it's Butters!!!! That's me...."(3.10.2007)

marklaři, tenhleten marklar je marklar, a ne marklar, jak by si někteří marklaři mohli myslet! a i když nejsou všechny marklary do jednoho marklar, pořád je to skvělý marklar se spoustou marklarů a marklarů, který mě prostě nikdy nepřestane bavit... marklar je tedy jasných pět marklarů, tedy 100 marklarů... p.s.: v případě jakýchkoli marklarů mi pište na můj marklar :-)(31.7.2007)

• - Kyle je v 5. díle 15. série s názvem "Crack Baby Athletic Association" oblečen podobně jako Gordon Gekko (Michael Douglas) z filmů Wall Street (1987) a Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010).

• - Závěr 6. epizody 15. série pojmenované "City Sushi" je inspirován filmy Psycho (1960) a Session 9 (2001).

• - Postava Butterse byla v seriálu už od jeho počátku (objevila se již v neodvysílané pilotní epizodě), ale vyskytovala se jen v pozadí jako jedna z mnoha nejmenovaných postav. V epizodě "Conjoined Fetus Lady"(02x05) je Kylem nazván jménem Swanson a své jméno získává až v epizodě "Two Naked Guys in a Hot Tub" (03x08). (Zodd)