Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997–2019, 112 h 33 min (Minutáž: 21–22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas M. Vogt, Kellen Michael, Josh Gad, Eli Bildner, Vlada Verevko, Mason McNulty, Megan Liu, Dakota Sky

Nejhorší animace na světě, nejdebilnější příběhy, sprosté a stupidní dialogy... Prostě a jednoduše geniální animovaný seriál, ke kterému nutno zaujmout nějaké stanovisko. To moje zní – satira ostrá jako břitva, nesmlouvavá, absurdní, balancující na samé hranici infantilní debility --- Jenže ona potvora balancuje tak mistrně, že jsem si bandu sprostých fakanů z jednoho amerického městečka zamiloval. Kenny je nádherný důkaz boží záludnosti a poťouchlosti. South Park je důkaz toho, kam až může lidská invence zajít. Je mi jasné, že za nadšené sledování South Parku skončím v pekle a budu nucen provozovat anální sex se Saddámem... Kenny, já tě nenávidím!!!(11.2.2004)

Nejspíš netřeba komentovat. Ubrané hvězdičky jsou určitě za občas lacinej a primitivní humor, ale na druhou stranu je to první seriál, kterej nám jasně říká serem na všechno, budem kritizovat všechny a všechno a nic nám neni svatý. Prostě animovaná revoluce. Tři hvězdičky jsou hlavně za Kenyho a za zasraný hipíky.(12.9.2011)

Krucinal zabili Kennyho! vy parchanti! tahle klasika si jednoznacne zaslouzi misto v moji topce i kdyz pokud mam hodnotit serial jako celek tak par dilu bylo slabsich vsechno se proste na 100% nepovedlo ten mrtvej Kenny kteryho zabili v kazdym dile aby se pak znovu a znovu objevil na scene byl uz pak trochu furt dokola takze na rovinu film mam o neco radsi nez serial ale jako klasika to zase je to kazdopadne!(10.12.2012)

Pro me kultovní seriál, jeden z mála seriálu kde mam radši náš český dabing než originální znění. ,,krucinál zabili Kennyho, parchanti,,!,,Seru na vás jdu domů,,! :-) ad.20.4.08: Takže zpětně a znovu asi potřetí sleduji první sérii South Parku, ale pro změnu v originálním znění, první tři díly mě původní znění docela rušilo a pořád mám nezvyklý názor, že je dabing povedený a mám ho zažitější, tím pádem oblíbenější. Ke konci sezóny jsem si už docela zvykl, pořád je to velká sranda a výborný seriál! Nej.díly - Volcano, Death, Damien, Cartman's Mom is a Dirty Slut, Tom's Rhinoplasty(22.3.2007)

Viděl jsem každý díl kultovního animáku a moc se mi líbí jak se South Park vyvíjí, "dospívá" a neustále komentuje aktuální dění. Zbožňuju tu primitivní animaci, která je pro South Park výstižná. No a tím nejdůležitejším jsou samozřejmě perfektní charaktery postav, pro mě naprosto nejlepší postavou zůstane Butters, který svým dětinským chováním exceluje i nad Cartmenem. "Everyone knows it's Butters!!!! That's me...."(3.10.2007)

• - Ve 14. díle 15. série pojmenovaném "The Poor Kid", když sociální pracovník používá ve svých vtipech Pensylvánskou univerzitu, ranč Neverland a katolické kostely, má na mysli zneužívání dětí, které se na těchto místech odehrávalo.

• - Vůdce cyniků, který se objevuje v 8. díle 15. série s názvem "Ass Burgers", vypadá podobně jako Morpheus (Laurence Fishburne) z filmu Matrix (1999), ve kterém byla rovněž představena alternativní skutečnost.

• - Hlava šéfa není nikdy vidět z profilu, a to ani v případě, že je tak natočen zbytek jeho těla. (Marten77)