Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2017, 105 h 14 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr.

Pro me kultovní seriál, jeden z mála seriálu kde mam radši náš český dabing než originální znění. ,,krucinál zabili Kennyho, parchanti,,!,,Seru na vás jdu domů,,! :-) ad.20.4.08: Takže zpětně a znovu asi potřetí sleduji první sérii South Parku, ale pro změnu v originálním znění, první tři díly mě původní znění docela rušilo a pořád mám nezvyklý názor, že je dabing povedený a mám ho zažitější, tím pádem oblíbenější. Ke konci sezóny jsem si už docela zvykl, pořád je to velká sranda a výborný seriál! Nej.díly - Volcano, Death, Damien, Cartman's Mom is a Dirty Slut, Tom's Rhinoplasty(22.3.2007)

Po prvých troch slabších sériách prichádza nadčasová jazda plná nekorektného humoru a (pozor!) inteligentného presahu, ktorý nemá obdoby. Trey Parker a Matt Stone ukázali, že vždy stáli na strane zdravého rozumu (viď. Michael Jackson, Britney Spears, či nakladačka všetkým náboženstvám vrátane militantného ateizmu). Do kolónky svetonázor odteraz píšem "South Park".(2.9.2005)

V první řadě musím podotknout, že se na "South Park" vždycky koukám rád. Ovšem snad u žádného seriálu jsem neviděl takhle kolísavou hranici jednotlivých dílů. V mnoha seriálech jde úroveň do kytek s přibývajícím časem a nahromaděním dílů. "South Park" si po celou dobu nechává úroveň, ovšem rozdíly jsou ve všech řadách. Na jedné straně jsou díly, které jsou naprosto fantastické a na druhé zase nějaké úplně na odpis. Vulgarita a bezbariérnost seriálu má v každém případě něco do sebe, ale někdy se mi zdá silně ad absurdum. Zde se však hodnotí seriál jako celek a tudíž chci opět podotknout že "South Park" je skvělý seriál, který vždycky rád sleduji, ovšem s jedním velkým ale.(22.10.2007)

Jedno z nejodvaznejsich dilek v cele televizni historii. Pro nekoho je tezke se prenest pres tu neuveritelnou snusku vulgarit, ale pokud se Vam to povede, dostane se vam inteligentni spolecenske satiry, ktera se nezastavi naprosto pred nicim. Btw: Eric Cartman je jednou z nejlepsich postav, ktera kdy vznikla a dle meho svuj naprosty vrchol zaziva v dilu z pate serie "Scott Tenorman Must Die", kde se naplno projevi jeho zvracena mysl. South Park na veky...(21.7.2007)

Tak aby bylo jasno, vy zasraný hipíci! I když na americkou politiku nebo kulturu z vysoka seru, South Park si z ní dokáže dělat tak nehoráznou prdel, že nezbývá nic jinýho, než tvůrcům poděkovat za ty dlouhý léta nekorektní zábavy. Stvořili totiž kult. Áno? Kult, kterej se může rovnat jen velikosti rypáku Barbry Streisandový. A to je, kurva, už co říct, áááno?! V něm spousta postav, z nichž drtivou část budete milovat (Timmyyy!!!), menší část nenávidět (Ručníček) a zbytek vám bude tak nějak putna. Třeba Terence a Phillip, ááno? Kyle je Žid, Stan chudší verze Brandona Walshe, Cartman je vychcaná píča a Kennyho zabíjej v každym dílu, parchanti! Zajímavý je ale sledovat třeba vývoj učitele Garrisona, kterej se od lacinýho podivínství s panem Kloboukem/Větvičkou postupně vybarví v buznu a nakonec se předělá na ženskou. Stanův tatík je ale taky kus kreténa, áno? Jasně, občas je tomu vytýkaná podoba s uťápnutýma Simpsonovýma, i ty halloweenský díly by se tu našly. Ale na to sere pes. Áno? A já na vás taky seru. Jdu domu!(29.5.2014)

• - Děj 10. epizody 14. série s názvem "Insheeption" paroduje film Počátek (2010). Cartman na začátku popisuje děj filmu Jackass 3D (2010).

• - Hádka mezi Randym a Sharon ze 7. dílu 15. série s názvem "You're Getting Old" spolu se závěrečnou scénou dávají tušit, že se jedná o zamyšlení autorů nad svou tvorbou, fanoušky a pokračováním seriálu. Je to v historii seriálu poprvé, co se spolu Kyle a Stan, do té doby nejlepší kamarádi, přestali bavit.

• - Po seriálu Simpsonovi (od r. 1989) druhý nejdéle vysílaný animovaný komediální seriál. (GreatestFan)