Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2016, 101 h 34 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov

Tenhle seriál si sice z objektivního pohledu 5 ***** nezaslouží, ale stejně mu je s klidným svědomím dám, mimo jiné za neuvěřitelý fakt, že kvalita dílů s dalšími a dalšími sezonami nejenže neklesá, ale dokonce lehce stoupá! Jenže mám dojem, že málokdo tady to vydržel sledovat dodnes.. První cca 3 série byly totální převrat, tak jako ve své době třeba i Létající Cirkus, Twin Peaks, Simpsons nebo Akta X, ale v té době seriál pořád ještě jaksi hledal svojí tvář..Čímž ovšem nechci říct, že byl špatný, tento seriál má naprosté minimum horších dílů! Ze začátku si totiž prostě zřejmě opravdu zakládal jen na kritizování naprosto všeho a neustálým nadáváním malých hlavních hrdinů, což byla super sranda a bylo to něco nového, ale po čase se seriál dále vyvíjel a nezůstal jen u sprostých fóru a psychoušsky infantilně debilně zábavných dílů, časem se velmi zdůraznila rovina nesmlouvavé, geniální a vtipné sžíravé satiry a kritizování například současné politické situace v USA, nejrůzějších sekt a scientologů, byrokracie a tuposti dospělých ..Zároveň je tu mnohem hlubší pohled do duše osmiletého dítěte.. a nejde jen o hlášky, ty se skoro pak už nevyskytují, do popředí se derou předevšim výborné příběhy jednotlivých epizod (které zdaleka nejsou (obvykle) tak dementní jako třeba Erikova anální sonda z první série..) ..a krom toho, "Zabili Kennyho!" "Parchanti" se nevyskytuje už vůbec, protože Kenny pak už v každém díle neumírá.. O čem jsou některé díly? Obvykle aktuální události ve světě : Scientologie je podvod, zneužívání dětí knězi, Velikonoční pravda o Šifře mistra Leonarda, rasismus vůči židům, černochům, zrzkům, liliputům nebo třeba imigrantům z budoucnosti, partnerství homosexuálů, pravda o tragédii 9/11 a US vládě, dementní plastické operace, globální oteplování, Al Gore, války jako důsledek náboženství, hipíci, bitky fanoušků na stadionu, hraní Guitar Hero nebo třeba Warcraftu, braní steroidů sportovci a podvádění, hnusná umělá prsa, o tom jak je Paris Hilton blbá, o Michaelu Jacks..Jeffersonovi, trapné souboje televizí o sledovanost, manažeři umělců, co na nich jen vydělávaj, Crips gangztaz jsou kriplové, zobrazování proroka Mohameda v kreslených vtipech, válka mezi nebem a peklem ovládaná Sony PSP, Eric chce Nintendo Wii, etická otázka nechávání téměř mrtvých lidí na přístrojích, podvodníci, kteří tvrdí, že komunikují s duchy, PETA a nezdravý přístup ke zvířatům, Mormoni, Smog a hybridní automobily, Válka v Iráku, AIDS, Wal Mart, Eric vymýšlí pro Hollywoodská studia náměty k filmům, ve kterých VŽDY figuruje Adam Sandler. Nechybějí VELMI četné aluze a narážky na popkulturu, "celebrity" či jiné filmy: největší všivák ve vesmíru, který předstírá, že komunikuje s mrtvými-John Edward, David Blaine navádí k sebevraždám, Bono Vox je hevno, Christopher Reeve vycucává mrtvé plody (výzkum kmenových buněk), Rob Schneider je mrkev a sešívačka, Russel Crow jezdí po světě s remorkérem Remem a rve se, skvělý je díl, kde se kluci snaží zabránit Spielbergovi a Lucasovi předělat své staré dobré filmy, Indianu Jonese atak.. některé filmy: Den poté, Resident Evil, 300, Utrpení Krista, 24 hodin, Pán prstenů, Věc, Hvězdná brána, Černý jestřáb sestřelen, Simpsons...Co se týče kritizování scientologie, tak na protest tehdy odešel Issac Hayes, Chef, což byla škoda, ale vlastně se divím, že se něco podobného nestalo už mnohem dřív. Tak dlouho Stone a Parker šťourali, až naštvali člena vlastního štábu. Říkám si ale, že kdyby se dlouho nic nedělo, udělali by díl, ve kterém si utahují z příliš flegmatických lidí, nebo tak něco..Výborný je také díl, ve kterém vystupuje Lemmiwinks, Tarbušák, Tarbuší král:) Co říct závěrem? Kromě satiry je to prostě taky naprosto famózní sranda!:D(20.11.2004)

Tak tenhle seriál mě tenkrát fakt dostal. Už způsobem jak se tvůrci pouštěj do známých holywoodských hvězd. I způsob zpracování je zajímavý a památná věta....Sakra zabili Kennyho....Vy parchanti.....je nesmazatelnou větou v dějinách kinematografie. A Eric Cartmen je děsnej sviňák ;) Ale je fakt je že je to děsná magořina. (69%)(22.5.2006)

"Seru na vás. Jdu domů." V South Parku se cítím poměrně příjemně, ale nenavštěvoval jsem ho tak často, abych za to přišel do Pekla. Alespoň tedy doufám. Jenže ono je občas fajn zafuckovat si s bandou nezletilých chytrolínů, pobrat od nic nějaká ta moudra o světě, zesměšnit nějakou tu hvězdu showbyznysu, počkat si na to, až parchanti zabijou Kennyho a odcházet domů s neoprávněným pocitem intelektuální nadřazenosti.(7.2.2017)

South Park: kompletná 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,031,313 //počet predaných kusov 57,327 ║ __Tip takýchto serialikov a to ešte aj kreslených s hromadou nadávok a klasických zaužívaných Amerických životných prkotín s ktorých si dokonca tvorcovia aj pekne uťahujú ma absolútne nebral, pre mňa bezvýznamné zabíjanie času na toto sa pozerať.(20.1.2008)

Roztomile vulgární seriálek, který je peprný slovy i činy. Absolutní nekorektní nářez. Místy jsem se královsky baviI, i když místy bych tvůrcům ucvakl prsty zahradnickými kleštěmi, když vidím, z čeho všeho si dělají nekorektní prču. Místy je seriál vážně hodně trapný, až z toho bolí mozkový závitnice, ale většinou je docela sledovatelný, aniž byste se museli stydět za to, že se na tuhle slovní dlaždičinu koukáte. Takže závěrem, za několik blbých vtipů by si tvůrci zasloužili dovolenou v gulagu někde na Sibiři, ale v několika názorech a tématech, o nichž se nemluví, řeknou vše podstatné za vás. A hláškovat nehodlám.(15.9.2006)

• - V 7. epizóde 11. série s názvom "Night of the Living Homeless"  spievajú chlapci refrén piesne "California love" od Dr. Dre bezdomovcom, keď ich chcú nalákať do Kalifornie. (matowp)

• - V 11. epizóde 13. série s názvom "Whale whores"  hrá počas programu Whale wars skladba "Bullet with butterfly wings" od skupiny Smashing pumpkins, ktorá je aj v skutočnosti titulnou piesňou tohto seriálu. (matowp)

• - V siedmej epizóde prvej série je na halloween Erik prezlečený za Adolfa Hitlera, avšak hajluje ľavou rukou. (metal.storm)