Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2018, 108 h 53 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas Vogt, Kellen Michael

South Park: kompletná 13.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,031,313 //počet predaných kusov 57,327 ║ __Tip takýchto serialikov a to ešte aj kreslených s hromadou nadávok a klasických zaužívaných Amerických životných prkotín s ktorých si dokonca tvorcovia aj pekne uťahujú ma absolútne nebral, pre mňa bezvýznamné zabíjanie času na toto sa pozerať.(20.1.2008)

• Mr.Apache

Uprděný nevkus má své jméno a to jméno je South Park. Odporné animované rochnění se v hovnech, dobré tak pro školáčky, kterým maminka ještě včera utírala řiť. [Edit 2.10.2009: Včera jsem si v Reflexu přečetl o epizodě, v níž tvůrci seriálu odhalují praktiky scientologické církve. Za tento sympatický a poněkud překvapivý projev dobrého vkusu beru zpět svůj "odpad" a přenechávám hodnocení tohoto kulatého pubertálního pekla těm, kterým je určeno.](3.1.2009)

Co začalo na kultovní vlně "zkusme jak moc upjatce vyprudí (a případně snad bude i vtipné), když se malá děcka budou bavit jak dlaždiči, bude to plné fekálního humoru, prvoplánově kontroverzní, škodolibé a urážlivé padni komu padni, hehe", to se v následujících letech přerodilo v neméně kultovní regulérní trefnou bibli nihilisticky anarchistické parodické satiry mířící vždy rovnou na jádro pudla a je tak největším zrcadlem stavu západní společnosti nejen v ranku animáků, ale popravdě i politických late night shows apod. Nemá to tedy s úvodními sezónami zase až tak mnoho společného (pro někoho bohužel, pro někoho bohudík) a až tak v osmé či desáté sezóně si to našlo svou tvář ruku v ruce s nejlepší formou, kterou to s občasnými zaškobrtnutími drží dodnes.(8.6.2016)

Animovaný seriál, který se nebojí otevřeně kritizovat naprosto jakákoliv témata v lidské společnosti a to takovým způsobem a s takovou dávkou černého humoru, že dá pořádně potrápit vašim bránicím. Pozor - Tento seriál nejsou jen čtyři mimořádně sprostí školáci, ale také úžasná satira nejhrubšího zrna. (10/10)(22.5.2006)

"Seru na vás. Jdu domů." V South Parku se cítím poměrně příjemně, ale nenavštěvoval jsem ho tak často, abych za to přišel do Pekla. Alespoň tedy doufám. Jenže ono je občas fajn zafuckovat si s bandou nezletilých chytrolínů, pobrat od nic nějaká ta moudra o světě, zesměšnit nějakou tu hvězdu showbyznysu, počkat si na to, až parchanti zabijou Kennyho a odcházet domů s neoprávněným pocitem intelektuální nadřazenosti.(7.2.2017)

• - Zvuk, kterým Randy a na konci 9. epizody 15. série s názvem "The Last of the Meheecan" také Cartman zvolá "nééé", je reakce na úpravu Blu-ray verze filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983).

• - Děj 13. epizody 15. série s názvem "A History Channel Thanksgiving" paroduje film Thor (2011). V tomto díle se také objevuje herečka Natalie Portman, která ztvárnila ve filmu Thor (2011) jednu z hlavních rolí.

• - Třídní konflikt z 12. dílu 15. série s názvem "1%" pochází z marxistické teorie o sociálních třídách.