Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2017, 105 h 14 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch

Mám rád tento seriál a taký humor je mi blízky. Plný počet 5* nedám, len kvôli tomu, že nie je až tak moc originálny. Seriál v seriály či speciálny časti skopírovali od Simpsonovcov tj. Terenc a Philip/ Itchy a Scratchy a tak isto aj čarodejnícke časti. Ako bolo povedané v jednej časti South Parki "To už bolo v Simpsnovích" :) Inak fajn seriál, ale Simpsons je Simpsons. Upadte: Hodnotenie zvýšené na 5* :)(6.9.2007)

Řítí se přímo na nás........zabili Kennyho, parchanti.........seru na vás jdu domu ...... kluci nehrajte si s těma zbraněmi je to nebezpečný - mohli by ste rozlejt pivo ...... a tak sa dá pokračovať donekonečna. Najlepšie diely sú vybíjaná, poľovačka, mexická uhrančivá žába z jižní srí lanky a halloween.(10.2.2004)

10 nejlepších epizod (bez pořadí): Make Love, Not Warcraft (10. sezóna), Stanley's Cup (10. sezóna), AWESOM-O (8. sezóna), Stupid Spoiled Whore Video Playset (8. sezóna), Grey Dawn (7. sezóna), Casa Bonita (7. sezóna), Scott Tenorman Must Die (5. sezóna), Cartmanland (5. sezóna), Fat Camp (4. sezóna), Korn's Groovy Pirate Ghost Mystery (3. sezóna).(20.1.2007)

Napriek dlhotrvajúcej srdcervúcej obrane sa môj dokonalý obranný systém pred bránami nechutného, vulgárneho a perverzného mestečka South Park rozpustil ako Ernst Röhm na plese požiarnikov... Zatiaľ čo v prvej epizóde som krútil hlavou nad animáciou, postavami, dejom a vôbec všetkým čo dáva South Parku základ, postupom času ma Stone a Parker vtiahli do svojho nechutne perverzného univerza, a doteraz ma nepustili. K*rvadrát!(24.8.2012)

Tenhle kreslený sitkom trpí podobným neduhem jako další komediální seriály, a to že prostě tvůrcům časem začne docházet dech, nicméně tady to docházení dechu není tak markantní jako u seriálů "Ženatý se závazky" nebo "Krok za krokem". Hlavně první série tohoto skvostu je ovšem vydařená na 150% a vtipů je tam nepřeberné množství. Cartman je naprosto klasická postavička, ale ostatní za ním jsou vidět méně jen proto, že je tak neskonale tlustý (nebo dobře živený, chcete-li). :) Nejlepší díl byl tuším ve 2.sérii, a byl to ten o "hnědém" zvuku. Ten kdo viděl, asi tuší... :)))(18.9.2003)

• - Část z 12. epizody 14. série s názvem "Mysterion Rises", ve které Cartman získává na svou stranu Cthulha, se podobá scéně z filmu Můj soused Totoro (1988), stejně jako část, ve které na něm letí.

• - V 9. epizóde 4. série s názvom „Končí invalidové v pekle“ spieva Satan skladbu „The Hukilau“. V pekle medzitým vidieť rôzne postavičky a medzi nimi sa tam objaví aj interpret tejto skladby, Tiny Tim. (metal.storm)

• - Postava Jasona je vytvořena podle Jasona McHugha, který s Parkerem a Stonem spolupracoval ve filmech Cannibal! The Musical (1993)a Orgasmo. (Zodd)