Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2018, 108 h 53 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas Vogt

Z pohľade filmových kritikov opovrhovaný a priam zatracovaný seriál, pohľadu bežného konzumenta zbožňovaný. Skvelý gagy a hlášky, Parker-Stone, nechápem ako im mohla nedôjsť inšpirácia aj napriek celkom slušnej nádielke dielov. Priam nezabudnuteľný Kenny a celá partička okolo je geniálna. 85%.(23.5.2006)

Animovaný seriál, který se nebojí otevřeně kritizovat naprosto jakákoliv témata v lidské společnosti a to takovým způsobem a s takovou dávkou černého humoru, že dá pořádně potrápit vašim bránicím. Pozor - Tento seriál nejsou jen čtyři mimořádně sprostí školáci, ale také úžasná satira nejhrubšího zrna. (10/10)(22.5.2006)

90% - Kde je hranice dobrého vkusu? Kde je pomezí geniality a demence? Kde je svoboda slova a projevu morálně poněkud zneužívána? No přece tady! South Park je seriál podle motta "účel světí prostředky". Ofensivním toaletním humorem dosahuje neuvěřitelných alegorií, které mají v sobě často zvláštní úchylný druh společensko-kritické nadčasovosti. Před pár lety bych nikdy nevěřil, že v něm nějakou nadčasovost objevím...a vida.(11.9.2005)

Seriál založený převážně na vulgarismech, krvi, zvratcích a exkrementech. Z mého hlediska už je tahle satira daleko za hranicí vkusu, Simpsonovy mám podstatně radši, ale párkrát mě Stanley, Kyle, Eric a Kenny dokázali rozesmát. No vážně, není to úplně blbé, jen strašně nevkusné:-). Fekální humor. 55%(27.5.2009)

Bylo mi asi 14 a byla jsem v duchu velkej drsňák. Samozřejmě, že se mi tohle líbilo (Cartman jednoznačně nejvíce). Ale dneska bych měla skoro strach se podívat. Nicméně, když někdo jako Richard Genzer povídá o hovnech, jsem znechucena. Zatímco když si vzpomenu na příběhy pana Hankieho, přepadá mě nostalgie. Něco na tom bude.(1.6.2006)

• - V 7. epizóde 11. série s názvom "Night of the Living Homeless"  spievajú chlapci refrén piesne "California love" od Dr. Dre bezdomovcom, keď ich chcú nalákať do Kalifornie. (matowp)

• - V 7. epizodě 15. série s názvem "You're Getting Old" hrají kluci videohru "L.A. Noire".

• - Epizoda "Spontaneous Combustion" (03x02) je jediná, kde Kenny umírá hned na jejím začátku. (Zodd)