Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997–2019, 112 h 33 min (Minutáž: 21–22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Giancarlo Ganziano, PewDiePie, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas M. Vogt, Kellen Michael, Josh Gad, Eli Bildner, Vlada Verevko, Mason McNulty, Megan Liu, Dakota Sky, Daniel Luján, Ness Bautista

Před rokem jsem začal se šestou sérií SP, dnes jsem dorazil tu třináctou... a byla to slušná jízda. Zpětně působí ty první dávno viděné série jako hodně slabý rozejzd na ty další, čím dál tím lepší a lepší... přičemž vrchol bych viděl ve 12. řadě, ta 13. už je slabší než předchozí. Každopádně i tak, musím uznat že lepší kreslený seriál v americe nikdy nikdo nenatočil... a kdo v něm nechápe víc než jen příšerně animované a dementní sprosťárny, ten si nevidí dál než na špičku nosu (Ne, řeknu to jinak - je to debil :)) Satira geniální ve své absurditě, za hranicemi dobrého vkusu a slušného vychování, přesto ale chytřejší a morálnější než všechno jiné co kdy v televizi bylo. /// Poznámka na okraj - sedmnáctá řada v plném proudu a pořád je to geniální.(29.5.2006)

Mám rád tento seriál a taký humor je mi blízky. Plný počet 5* nedám, len kvôli tomu, že nie je až tak moc originálny. Seriál v seriály či speciálny časti skopírovali od Simpsonovcov tj. Terenc a Philip/ Itchy a Scratchy a tak isto aj čarodejnícke časti. Ako bolo povedané v jednej časti South Parki "To už bolo v Simpsnovích" :) Inak fajn seriál, ale Simpsons je Simpsons. Upadte: Hodnotenie zvýšené na 5* :)(6.9.2007)

Tenhle kreslený sitkom trpí podobným neduhem jako další komediální seriály, a to že prostě tvůrcům časem začne docházet dech, nicméně tady to docházení dechu není tak markantní jako u seriálů "Ženatý se závazky" nebo "Krok za krokem". Hlavně první série tohoto skvostu je ovšem vydařená na 150% a vtipů je tam nepřeberné množství. Cartman je naprosto klasická postavička, ale ostatní za ním jsou vidět méně jen proto, že je tak neskonale tlustý (nebo dobře živený, chcete-li). :) Nejlepší díl byl tuším ve 2.sérii, a byl to ten o "hnědém" zvuku. Ten kdo viděl, asi tuší... :)))(18.9.2003)

• WANDRWALL

Seriál má své velké obdivatele, ale taky ty, co je jim lhostejný. jápatřím k těm druhým, ale jsem rád, že jsou zde i tací uživatelé, co se jim nadmíru líbí. To znamená, že si oblíbili to, co já ne. Na druhou stranu je tenhle seriál i důkazem, že nemusí jít o nějakou složitou animaci, ale dívak chce více obsah, a horší animace mu v tom případě nevadí.(12.9.2010)

marklaři, tenhleten marklar je marklar, a ne marklar, jak by si někteří marklaři mohli myslet! a i když nejsou všechny marklary do jednoho marklar, pořád je to skvělý marklar se spoustou marklarů a marklarů, který mě prostě nikdy nepřestane bavit... marklar je tedy jasných pět marklarů, tedy 100 marklarů... p.s.: v případě jakýchkoli marklarů mi pište na můj marklar :-)(31.7.2007)

• - V 9. epizóde 16. série s názvom "Zvyšovanie latky" sa James Cameron ponára na dno oceána, aby vytiahol latku na vyššiu úroveň, čo je paródiou na dokument James Cameron's Deepsea Challenge 3D (2014), v ktorom sa ponára do hlbín oceána, aby objavoval divy podmorského sveta. (matowp)

• - Postava Phillipa "Pipa" Pirrupa je parodií na hlavní postavu románu "Nadějné vyhlídky" Charlese Dickense, Phillipa "Pipa" Pirripa. Mnozí Američané si to však neuvědomovali, proto autoři natočili epizodu věnovanou této postavě, která je parodií na  román, ale ta naštvala fanoušky seriálu a stala se jednou z nejméně oblíbených epizod. Od této doby postava Pipa postupně mizí ze seriálu, jeho role je nahrazována postavou Butterse a ve speciální (v Česku a Slovensku neodvysílané) epizodě "200" ho zašlápne Mecha-Streissanda. (Zodd)

• - Název 12. epizody 14. série "Mysterion Rises" je odvozen od názvu filmu The Dark Knight Rises (2012).