Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2018, 108 h 54 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Reginald 'Fieldy' Arvizu, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr., Craig LaMarsh, Rowan Smyth, Brian 'Head' Welch, Thomas Vogt

Roztomile vulgární seriálek, který je peprný slovy i činy. Absolutní nekorektní nářez. Místy jsem se královsky baviI, i když místy bych tvůrcům ucvakl prsty zahradnickými kleštěmi, když vidím, z čeho všeho si dělají nekorektní prču. Místy je seriál vážně hodně trapný, až z toho bolí mozkový závitnice, ale většinou je docela sledovatelný, aniž byste se museli stydět za to, že se na tuhle slovní dlaždičinu koukáte. Takže závěrem, za několik blbých vtipů by si tvůrci zasloužili dovolenou v gulagu někde na Sibiři, ale v několika názorech a tématech, o nichž se nemluví, řeknou vše podstatné za vás. A hláškovat nehodlám.(15.9.2006)

Nejhorší animace na světě, nejdebilnější příběhy, sprosté a stupidní dialogy... Prostě a jednoduše geniální animovaný seriál, ke kterému nutno zaujmout nějaké stanovisko. To moje zní – satira ostrá jako břitva, nesmlouvavá, absurdní, balancující na samé hranici infantilní debility --- Jenže ona potvora balancuje tak mistrně, že jsem si bandu sprostých fakanů z jednoho amerického městečka zamiloval. Kenny je nádherný důkaz boží záludnosti a poťouchlosti. South Park je důkaz toho, kam až může lidská invence zajít. Je mi jasné, že za nadšené sledování South Parku skončím v pekle a budu nucen provozovat anální sex se Saddámem... Kenny, já tě nenávidím!!!(11.2.2004)

Pro me kultovní seriál, jeden z mála seriálu kde mam radši náš český dabing než originální znění. ,,krucinál zabili Kennyho, parchanti,,!,,Seru na vás jdu domů,,! :-) ad.20.4.08: Takže zpětně a znovu asi potřetí sleduji první sérii South Parku, ale pro změnu v originálním znění, první tři díly mě původní znění docela rušilo a pořád mám nezvyklý názor, že je dabing povedený a mám ho zažitější, tím pádem oblíbenější. Ke konci sezóny jsem si už docela zvykl, pořád je to velká sranda a výborný seriál! Nej.díly - Volcano, Death, Damien, Cartman's Mom is a Dirty Slut, Tom's Rhinoplasty(22.3.2007)

South Park paroduje/uráža všetkých a všetko. Náboženstvá, náboženské postavy, známe celebrity, tlstých ľudí, homosexuálov atd. atd. Matt Stone a Trey Parker vytvorili jeden obrovský kult! Je podla Vás moc vulgárny? Možno. Obsahuje primitívny humor? Možno. Ale tak veľkú kopu nechutných hlášok nenájdete nikde inde. Kritika je absolútne na mieste. Chváľa je absolútne na mieste. Čo si vyberiete Vy? __ Mimochodom, kto napísal postavu Erica Cartmana, zaslúži jednu poriadnu..!:)(30.5.2010)

Úžasně vtipný a úžasně sprostý satirický seriál... Musím konstatovat, že se ve většině případů shodnu s autory na výběru osobností, z kterých si je potřeba v zájmu zachování mediální rovnováhy tak trochu utáhnout, neboť oni se berou až přespříliš vážně, takže nejsem pak pohoršen, ba dokonce mám radost, když byl například v jednom z dílů pan Jefferson alias Michael Jackson zkarikován tak, že se musel doma na Neverlandu ve spánku hodně převracet:-) Mnoho dílů téhle série má ještě navíc ekologický, morální či obecně kritický přesah a přesně tepe do bolavých míst naší západní civilizace, což podobně jako (někdy) třeba u Simpsonových posouvá celý animovaný seriál do poněkud jiných, vyšších pozic filmového umění. Minimálně jednu věc ale říká jasně - vyvrací častý vžitý předsudek, že animovaný film musí být apriori záležitostí určenou dětem. South Park by se měl před dětmi spíše důsledně schovat!!! (kdyby to ve věku internetu tedy šlo...). Hodně lidem zřejmě dělá problém vulgarita a boření zažitých tabuizačních hranic, která trochu diskvalifikuje přístupnost sdělení, jež autoři South Parku chtějí zvěstovat světu. Je ale kvůli této formální pokleslosti South Park špatným seriálem? Rozhodně není! Jediným jeho slabým místem jsou (ale jen skutečně výjimečně) některé méně povedené epizody...(23.11.2006)

• - Postava Butterse byla v seriálu už od jeho počátku (objevila se již v neodvysílané pilotní epizodě), ale vyskytovala se jen v pozadí jako jedna z mnoha nejmenovaných postav. V epizodě "Conjoined Fetus Lady"(02x05) je Kylem nazván jménem Swanson a své jméno získává až v epizodě "Two Naked Guys in a Hot Tub" (03x08). (Zodd)

• - Úvodní znělku nahrál a nazpíval skladatel a baskytarista kapely Primus, Les Claypool. Primus se objevuje i v seriálu v díle, kde chlapci soutěží ve hře "Guitar Hero". (bohhous22)

• - Název 12. epizody 14. série "Mysterion Rises" je odvozen od názvu filmu The Dark Knight Rises (2012).