Městečko South Park (TV seriál)

Mestečko South Park

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie

USA, 1997 - 2017, 105 h 14 min (Minutáž: 277x22 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes (herec, a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney, Malcolm McDowell, Kyle McCulloch, Jennifer Aniston, Dian Bachar, Peter Serafinowicz, Rick James, Thom Yorke, Courtney Ford, Fieldy, Natasha Henstridge, Joe Strummer, DMX, Meat Loaf, John Lydon, Marc Shaiman, Jonny Greenwood, Ol' Dirty Bastard, Tim Armstrong, Brandon Hardesty, Bill Hader, Robert Amstler, Jessica Makinson, Brad Paisley, Pam Brady, Jonathan Davis, Frank Welker, Tommy Chong, Cheech Marin, Eric Stough, Myko Olivier, Ilana Cohn, Robert Smith, Gian Ganziano, Felix Kjellberg, Mary Kay Bergman, Henry Winkler, The Crystal Method, Charles Manson (a.z.), Eliza Schneider, Richard Belzer, Patrick Stewart (a.z.), Anne Garefino, Kief Davidson, Adrien Beard, Jennifer Howell, Franchesca Clifford, Karri Turner, Jesse Brant Howell, Michelle Jones, Michael Buffer, Toddy Walters, Bruce Howell, Brent Musburger, Nico Agnone, Jonathan Katz, Les Claypool, Nancy Kerrigan (a.z.), Norman Lear, April Stewart, Stanley G. Sawicki, Michael Ann Young, Usáma bin Ládin (a.z.), Vernon Chatman, Erica Rivinoja, Tyrone Jenkins, Eric Bauza, Sia Furler, Endre Hules, Elon Musk, Alex Veadov, Martin L. Washington Jr.

Dřív jsem to docela žral. Koukal jsem na to v mém pubertálním období a byla to taková menší rebelie v té době. Nejlepší byl Kenny, který pak v některých sériích úplně chyběl, což mě mrzelo. Nicméně mi přijde, že South Park potkal podobný osud jako žlutou rodinku ze Springfieldu. Viděl jsem pár nových dílů a moc mě to nebavilo. Čím jsou autoři starší, tím více se snaží zobrazovat současný svět a jeho problémy, jenže to je spíš smutný než vtipný. Ale chápu, ono je to těžký po stovce dílů brát inspiraci v obyčejných tématech a navíc všechno už bylo v Simpsonech!(15.12.2016)

Roztomile vulgární seriálek, který je peprný slovy i činy. Absolutní nekorektní nářez. Místy jsem se královsky baviI, i když místy bych tvůrcům ucvakl prsty zahradnickými kleštěmi, když vidím, z čeho všeho si dělají nekorektní prču. Místy je seriál vážně hodně trapný, až z toho bolí mozkový závitnice, ale většinou je docela sledovatelný, aniž byste se museli stydět za to, že se na tuhle slovní dlaždičinu koukáte. Takže závěrem, za několik blbých vtipů by si tvůrci zasloužili dovolenou v gulagu někde na Sibiři, ale v několika názorech a tématech, o nichž se nemluví, řeknou vše podstatné za vás. A hláškovat nehodlám.(15.9.2006)

• Dudek

Možná má Městečko South Park nějaké morální poselství, ale způsob jakým jej podává se mi rozhodně nelíbí. Nebudu se ani pozastavovat na 'průjem vulgarity', která k seriálu neodmyslitelně patří, protože to by bylo podobné, jako kritizovat Simpsonovi za jejich žlutost, místo toho jednoduše oznámím, že tohle prostě není nic pro mě. Jednotlivé epizody nemají čím pobavit, ba ani oslovit průměrného televizního diváka. Omlouvám se, ale nevidím vůbec nic na řešením jistého samovznícení, ukřižování tlustého parchanta a už vůbec ne na žebrající lochnesce. Snad jediná věc, která se alespoň trochu povedla byl epizodka se sukubou a samozřejmě můj oblíbenec Kenny. 10%(29.5.2006)

Jedno z nejodvaznejsich dilek v cele televizni historii. Pro nekoho je tezke se prenest pres tu neuveritelnou snusku vulgarit, ale pokud se Vam to povede, dostane se vam inteligentni spolecenske satiry, ktera se nezastavi naprosto pred nicim. Btw: Eric Cartman je jednou z nejlepsich postav, ktera kdy vznikla a dle meho svuj naprosty vrchol zaziva v dilu z pate serie "Scott Tenorman Must Die", kde se naplno projevi jeho zvracena mysl. South Park na veky...(21.7.2007)

Restricted verze Simpsonových. Geniální, vybroušená, trefná a nehorázně vtipná satiricko-parodická zábava, která ani zdaleka není jenom o přehnaném množství sprosťáren a úchylností. Skutečnou hnací silou je odvaha hodně a politicky nekorektně rýpat do všeho od popkultury, přes politiku až po náboženství. A Eric Cartman je ten nejzamilováníhodnější hláškující tlustý fracek pod sluncem. ;-) 90 %(29.7.2004)

• - Krysa publikující bulvární obsah v 10. díle 15. série s názvem "Bass to Mouth" je pojmenována po projektu Wikileaks, který odhaluje utajované, zejména vládní informace. Krysa má navíc podobný účes jako zakladatel Wikileaks Julian Assange. Epizoda byla také nejspíše inspirována zveřejněním ukradených erotických fotek herečky Scarlett Johansson a skandálu kolem News Corp.

• - Zápletka 12. epizody 15. série pojmenované "1%" je parodií na protesty lidí proti Wall Streetu z druhé poloviny roku 2011. I Michael Moore se při nich objevil.

• - Děj 10. epizody 14. série s názvem "Insheeption" paroduje film Počátek (2010). Cartman na začátku popisuje děj filmu Jackass 3D (2010).