Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

Recenze uživatele Arkanoid k tomuto seriálu (33)

Městečko South Park (1997)

Vulgárnosť, absurdita a fakt, že tvorcom nič nie je sväté, vytvorili nahláškovanú kultovú záležitosť. ()

Sopka (1997) (S01E03)

Nie je poľovačka ako poľovačka. Greenpeace potichu plače v kúte. ()

Pan Hankey (1997) (S01E09)

South Park mám rád, ale na to, aby som bral hovno ako osobnosť a považoval ho za zdroj humoru, nie som dostatočne dekadentný. ()

Damián (1998) (S01E10)

Satan je vulgárnejší asi len v Lokal TV, ale inak ide o tradične kvalitnú časť plnú hlášok, tentokrát prevracajúcu pravidlá boja dobra so zlom a šikany. ()

Tomova plastická chirurgie (1998) (S01E11)

Ženskú pomstu nechcete zažiť. South Park mi tu nepripadal stopercentne sústredený na zábavu a hlášky, ako vo väčšine častí, a dej mal nie prekvapivý, ale skôr očakávaný. ()

Bez mé řiti ne (1998) (S02E01)

Slušné, ale prdiaci Terrance a Phillip na mňa nefungujú tak ako postavičky mestečka South Park. ()

Cartmanova máma je pořád špinavá flundra (1998) (S02E02)

Najlepšia epizóda. Proti svojej vôli spievajúci Cartman; jeho zúfalá matka riešiaca jeho potrat cez posteľ; paródia na South Park postavy aj celé USA cez zosmiešňovanie médií; kanibalizmus; top scéna je však rozdelenie na tímy, aké ste ešte nevideli. Do toho všetko zakomponované záhady, ktorými jednotlivé scény naberajú ešte viac na obrátkach. Dá sa nemocnica s takým čiernym humorom ešte viac parodovať ako tu? ()

Šéfovy slané čokoládové koule (1998) (S02E09)

Zase to bolo o hovne. Paródia hypeu filmových festivalov alebo hercov mohla byť vtipnejšia, no tvorcovia sa na túto tému vyjadrili zábavnejšie v Team America: World Police. Ešteže to zachraňuje pár kvalitných hlášok. ()

Planetárium (1998) (S02E11)

Stačí Mr. Mackey a jeho ano (áno, pozerám to v českom dabingu a práve kvôli nemu) v súvislosti s dvoma protikladnými tvrdeniami o drogách a je postarané o polovicu zábavy. Medzi top scény patrí aj jeho metóda výsluchu. Ostatné scény sa naňho nechytajú. Haiku sa tiež nedá zabudnúť, ale Mackey je Mackey. ()

Klubovna (1998) (S02E12)

Rozvod snáď nikdy nebol vtipnejší. A ani vadí-nevadí. ()

Kraví festival (1998) (S02E13)

Kult a sekta trochu inak, zjednodušene, ale zábavne. Krásne absurdné. ()

Koncert pro Šéfa (1998) (S02E14)

Hudobnými hviezdami nadupané, avšak humor stráca svoju silu, keď je klonovaný na variácie rovnakých situácií. Avšak obhajoba Johnnieho Cochrana je ukázaná v celkom reálnom svetle. Nič by iné totiž O.J. von nedostalo. Mr. Garrison rieši ľúbostné problémy a isté záhady, ktoré sa zábavným spôsobom pretnú s hlavným dejom. Mohlo to byť lepšie. ()

Strašidelná rybka (1998) (S02E15)

Príbehovo zaujímavé, sci-fi aj horor fungovali, len vtipné situácie boli slabšie. ()

Veselé Vánoce, Charlie Mansone (1998) (S02E16)

Charles Manson poučuje o rodine, no stále som mal pocit, že tvorcovia nešli s vtipmi na maximum. ()

Deštný prales (1999) (S03E01)

Oproti minulej sérii sú v tejto epizóde vtipy stupňované a Cartman rozhodnejší, akčnejší a tým zábavnejší. Paródia zabíjania Kennyho je takisto vydarená. ()

Samovznícení (1999) (S03E02)

Snaženie sa o erekciu Kyleovho otca, ukrižovanie Cartmana či zvyšovanie sebahodnoty Randyho Marsha cez jeho objavy. To všetko možno nájsť v tejto epizóde nabitej hláškami, ktorá má len jedno slabšie miesto (druhá Randyho predstava podaná ako groteska), no vôbec to nevadí, keďže o vtipné situácie nie je núdza. ()

Sukuba (1999) (S03E03)

Vtipnejšie rozprávanie príhod ako od Chefovho otca ešte nebolo. Takisto scény Cartmana u očného sú nezabudnuteľné. ()

Jakovasauři (1999) (S03E04)

Epizóda bola South Park štandard zaoberajúci sa hlúposťou a neprispôsobivosťou svojich postáv, pričom zapamätateľní sú Mr. Garrison a Ned. Vtipov mohlo byť samozrejme viac a lepšie, ale toto by veľmi uraziť nemalo. Už predtým sa v South Park objavili epizódy drzejšie aj hlúpejšie, táto by ich nemala prekonať a ostrieľaného fanúšika uraziť. ()

Tweek vs. Craig (1999) (S03E05)

Bitka medzi školákmi (a čo jej predchádzalo) vyšperkovaná snáď do dokonalosti. Takisto hodina pre budúce manželky aj s Kennym prináša veľa zábavy. Adlerove šialené spomienky sú sem tam rušivé, ale výsledný dojem nekazia. ()

Sexuálně harašivý panda (1999) (S03E06)

Kyleov otec je sviňa, Garrisona sa dá ľutovať a školákom gratulovať k nadobudnutým vedomostiam z práva. South Park, ako sa patrí. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi