Take Out Girl

silentname

"Take Out Girl" je nenápadná malá dráma o mladej číňanke, ktorá by chcela pre seba aj svoju rodinu zabezpečiť lepší život. Pre študentov spracúva rôzne práce, za ktoré si necháva solídne platiť a pomimo toho rozváža jedlo z rodinnej reštaurácie. Veci sa však jedného dňa vyvinú úplne inak, než by čakala, keď doručí jedlo miestnému bossovi mafie. Rozhodne sa to vziať ako príležitosť rýchlejšie zarobiť väčšie množstvo peňazí a konečne tak svojej rodine zabezpečiť život, ktorý chcela a potom z toho všetkého jednoducho vycúvať a mať pokoj. Toto je opäť jeden z filmov, ktorý mi už dlhšie odpočíval nevidený na disku a neustále som o neho zakopával. No vždy som sa rozhodol pozrieť niečo iné a tak mi na disku len spal. No po dopozeraní som zhodnotil, že ma to príbehovo vedelo držať zaujatého, malo to celkom okey postavy a v závere to vytiahlo pár solídnych kariet z rukáva. Problémy filmu tkvejú trochu v tom, že počas celého hracieho času sa nám niečo naznačuje, čo sa neskôr kompletne potvrdí a hoci si nemyslím, že to filmu ako takému škodí, bolo by lepšie, keby si to nechá ako veľké prekvapenie bez toho, že sme mali šancu to predvídať. Dalo by to záveru filmu oveľa lepšiu chuť. No silné momentky filmu podľa mňa fungujú veľmi dobre. Najlepšia časť je pre mňa scénka, keď brat našej hrdinky zistí do čoho sa zaplietla a spôsob, ako to celé ešte okrem toho handluje. Tu ide o jeden z filmových highlightov. No myslím si, že dalo sa na tom celom predsa len ešte trochu viac zapracovať a vytlačiť z toho väčšiu dávku emócií. Fungovalo by to. Hodnotenie: B ()