• Vabr
  ***

  Nečekaně mě to překvapilo a kvalita je skvělá. Všem dílů, jsem dal 4 hvězdy až na Tři duševně choří bratři, Stará škola a Veřejné tajemství. Bohužel. Opravdu jsem chtěl dát 4 hvězdičky. Nejlepší díl byl Strašný spisovatel. Nejhorší díl byl Stará škola. Líbí se mi hodně to intro, jestli se tomu tak dá říct. Herci jsou vždy příjemní až na herce ve 2. díle. Není to sice 100% originální nápad, žádné zpracování jsem neviděl, ale mně to vůbec nevadí a naopak se mi na tom dost líbí. Seriál je trochu předvídatelný, to mi je fuk. Bál jsem se krátké délky, aby to neskončilo jako u seriálu Dark/Web. Naopak to dokázali skvěle načasovat. Líbí se mi, že to mělo snad vždy nějaký zvrat u konce, který byl, myslím, vždy povedený. Doufám, že bude i druhá série. Možná mohlo to intro na konci nějak vyústit, ale to mi ani nevadí. Dost povedené. Jednotlivé díly mají povedené plakáty. Jo a doporučuju vám, aby jste se raději na trailer nekoukali. Jednotlivé scény z traileru si pak lehce můžete připojit k názvům dílům. VYHODNOCENÍ: SLONÍ HLAVA(28.3.2020)

 • Trevor
  **

  Krvavá jízda prináša 6 polhodinových príbehov, ktoré je možné pozrieť v ľubovoľnom poradí a svojou kvalitou sa dosť od seba líšia, jednak čo sa týka toho, ako je príbeh nápaditý a aj svojim spracovaním či hereckými výkonmi. Priaznivci hororu sa príliš nepotešia, nakoľko ani jeden z príbehov nie je vyslovene desivý a minimálne 2 z nich je ťažké vôbec považovať za horory, skôr sú to psychologické príbehy na nie práve najlepšej úrovni. V čase, keď treba byť doma aby sme aspoň svojou troškou prispeli k zníženiu rizika globálnej pandémie však potešilo aj to.(14.3.2020)

 • MickeyStuma
  ****

  'Alfred Hitchcock uvádí' (1955, 1985), 'Příběhy ze záhrobí' (1989-96), ale i z české provincie 'Draculův švagr' (1996). Plejáda půlhodinových povídek v rámci mysteriózních hororů a thrillerů. K nim se nyní zařadil nizozemský projekt, jehož tvůrci na to šli přeci jen už opatrně a pro jistotu natočili pouze šest povídek. Všechny spojuje temný autobus v temném prostředí, jehož (mrtví) cestující jsou aktéři právě oněch příběhů, což vysvětluje i název miniserie. A právě každý ten cestující jednotlivě poukazuje na svůj osud. A tak tu máme hororovou antologii naplňující příběhy tím, co se nazývá , morbidní humor. Každá povídka je různorodá a má svá specifika. Použité náměty samozřejmě nejsou nic nového pod sluncem, ale to na zajímavosti nějak neubírá. Naopak je zajímavé, jak z jednoho námětu příběh náhle přeskočí do jiného. Ale pospolu to stále funguje. Daný formát je pro zpracování vcelku složitý, neboť má představovat jak hrůzu tak i temný humor spolu s budováním charakterů. A to všechno se muselo vejít do přibližně půl hodiny stopáže. Příběhy jsou tedy značně jednoduché, což je u některých docela i na škodu. Zasloužili by si více rozvinout, ale koncepce je jednou daná a tak to vypadá, jak to vypadá. Miniseriál je kreativní, dobře napsaný a přívětivě natočený. Extrémní rozmanitost daných příběhu dává stejný zážitek, jako kdyby to bylo podané v literární formě. K zabití času třeba během cesty dopravním prostředkem nebo čekání v čekárně je něco takového jak dělané.(20.4.2020)

 • kaylin
  ***

  Norský seriál „Bloodride“ rozhodně ukazuje, že má norský horor divákovi co nabídnout, a to i v tomhle epizodickém provedení. Jednotlivé příběhy nejsou vyloženě nic nového, nejsou to superoriginální historky, ale jsou natočeny dost dobře na to, aby zvládaly diváka bavit, a to i s přesahem do komedie, protože toho černého humoru a ironie je tu opravdu docela dost. A to se mi líbilo.(24.3.2020)

 • sommernachts
  ***

  Ako prostriedok boja proti nude v karanténe fajn, a to je asi tak všetko. Remeselne v poriadku, herci fajn, poväčšinou dobre vybratí, sympatickí a naozaj hrajúci (snáď s výnimkou herečky hrajúcej Sannu v piatej poviedke - tá ako keby včera vyšla zo školy dramatického hrania pre začiatočníkov), jediný, ale zato vážny problém sú tie najprefláknutejšie pointy. Seriously, komu nedošlo, ako skončí trebárs druhá a štvrtá poviedka najneskôr po desiatich minútach?(29.3.2020)