Prince: Sign "O" the times

(koncert)
  • USA Sign 'o' the Times (více)

Strhující koncertní představení hudebního génia funky hudby... V roce 1987 Prince využil své rostoucí popularity v Evropě a absolvoval rozsáhlé turné na podporu alba "Sign o’ the Times". Spojené státy však zůstaly vůči jeho albu chladné a prodeje začaly klesat. Proto se Prince rozhodl natočit živý koncert pro americká kina, který by podpořil jeho nahrávky. Původně se natáčelo během Princova vyprodaného evropského turné, ale následně se přesunulo do jeho tvůrčího komplexu Paisley Park. Prince totiž považoval záběry, které byly natočeny v Rotterdamu a Antverpách, za nepoužitelné. Nedokázaly podle něj zachytit energii a vzrušení, o které mu šlo. Po přesunu natáčení do Paisley Parku byl koncert znovu natočen a rozšířen o dramatické pasáže. Díky Princově uhrančivé hudbě a podpoře skvělých muzikantů (Boni Boyer, Levi Seacer Jr, Sheila E.) mohli následně kritici psát o „dvou hodinách trýznivé dokonalosti“. (Česká televize)

Arsenal83

Pán chlpatý hrudník, ktorému sa dnes chce vyrovnať majster špagetini, víťaz superstar Pavlovčin. Spevácky je Pavlovčin lepší, štýlom ešte horší. Nikdy ma speváci s bajúzmi trčiacimi spod priesvitnej blúzky nebrali. Prince bol jedným z nich. ()

Deschain

Asi sa zo mňa po pozretí tohto filmu stal fanúšik Princea. Wow. Vedela som, že bol výborný hudobník, čo vedel hrať na všetkom, čoho sa chytil, ale že bol aj taký brutálny tanečník a šoumen. Wow. Kapela prekypujúca charizmou, úžasná tanečníčka Cat, výborná hudba. Celé dobre. Odtancovala som si to na sedadle a bola som naozaj očarená. (Lumiere - Cyklus Music & Film - 17.1.2018) ()

nevermore

Nejlepší album nejgeniánlějšího muzikanta hráno téměř celé živě. Zatím nejlepší shot, co jsem viděl, I Could Never Take the Place of Your Man! ()

Spacecore

Geniální počin, vrchol Princovy filmové tvorby! Vyzrálejší než Purple rain, i hudebně je Sign o Times možná Princova nejlepší deska! ()

bohemia_regent

Film se promítal v českých kinech pod oficiálním distribučním názvem Prince: Znamení doby. V titulcích filmu uvedeno: režie (pouze) Prince. ()

jns

Koncert koncipovaný jako hudební film, což trochu nefunguje... Nicméně koncert a to co na něm Prince a kapela předvádějí je GENIÁLNÍ!!! ()

mrclTV

Prince síce nie je úplne môj obľúbený štýl hudby, ale z tohto koncertného záznamu energia a chémia kapely sršala ohromným prúdom, ktorý strhne aj nie funky pozitívneho človeka a v tomto smere sa kvalita nedá nijako poprieť. Len tie "príbehové filmečky" vložené do inštrumentálnych pasáži a medzi pesničkami podľa mňa ani nemuseli byť. ()

ČR

Důkaz proč je Prince jeden z nejlepších hudebníků   80. a 90. let. Celá kapela předvádí skvělý výkon. Královna na bicí Sheila E. a sexy Cat jsou ozdobami show. I Could Never Take the Place of Your Man 95% ()

Phillippus

Geniálna hudobno-sexuálna "podívaná", pozor, kto čaká niečo viac ako koncert obohatený o drama prvky, nech na to radšej nečumí, než by mal dávať menej ako 5 * :-) ()

Capri2016

Hovorí sa, že človek miluje najviac hudbu z obdobia keď mal 20 rokov, u mňa je to koniec 80 a začiatok 90 rokov. Čiže Princov film je práve z obdobia môjho "mládí". Tento hudobný dokument ktorý zaznamenal 2 Princove koncerty v Európe ukázal, že Prince bol výborný muzikant - multi-inštrumentalista, ktorý vedel hrať nielen na gitaru, ale aj na klavír a bicie. Prince bol tiež fenomenálny tanečník, ktorý ako keby nemal kosti. Ale hlavne Prince bol vynikajúci spevák s veľkým hlasovým rozsahom a s hlasom medovým pri rokových baladách, alebo hlasom piskľavým, či sexy ak to vyžadovala pesnička. Keďže Prince bol režisérom filmu, tak film má taký divoký, neprikrášlený strih. A pretože je film z roku 1987, tak všetko vo filme je výrazné - veľké kučeravé účesy, veľké doplnky, výrazné líčenie, výrazné farby a divoké strihy oblečenia. Ale ja som túto výraznú dobu sama zažila a preto som si ju znova rada pripomenula. Kvôli fenomenálnej hudbe jedinečného speváka, skladateľa a hudobníka a jeho výborného hudobného a tanečného doprovodu nemôžem dať filmu inak ako *****. Ľutujem jediné, že už tohoto výnimočného speváka nikdy neuvidím naživo. ()