poster

Operace Boeing 747

 • USA

  Air Rage

 • Slovensko

  Operácia Boeing 747

 • Slovensko

  Únos letu 777

Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 96 min

 • draggo
  odpad!

  Další důkaz toho, že cokoliv co vysílá Nova Cinema někdy uprostřed noci nemůže být nic jiného než pekelný hnůj, který by na větším kanálu zabíral místo daleko oduševnělejším pořadům typu Teleshopping nebo Volejte Věštce. Boeing 747 je ukázkový příklad čistě blbého filmu. Blbého, ale ne dost blbého na to, aby to bylo zábavné. Pochopitelně je to laciná vykrádačka Boeingu 747 v ohrožení a tisíce dalších letadlových filmů, okořeněná debilitami typu, kdy chatrná letuška jedním úderem čajové konvice zabije zjevně vycvičeného teroristu. V půlce filmu jí navíc přijde na pomoc posila v podobě nějakého pochybného "velitele speciálního komanda", zahraného někým, kdo podle popisu tady na čsfd vypadá jako nějaká vyhořelá hiphopová hvězda, která si teď na chleba vydělává hraním v podobném hnoji. Tedy, slovo "hraním" je možná trochu přehnané, protože jeho mimika připomíná člověka s lokálně umrtveným obličejem a v nováckém dabingovém studiu zřejmě neměli dost herců, takže si ho namluvil nejspíš místní uklízeč po lobotomii. Takže ať to shrnu, zaklapnout víko a spláchnout. /5% a odpad!/(18.8.2012)

 • xaver
  odpad!

  Vrchol všech blbostí. Prostě je to neuvěřitelné, že někdo mohl natočit takovou pitominu. Super komando únosců proti ním superkomando zachránců, ale to vše nestačí na jednu obyčejnou letušku s obyčejnou konvicí na vodu. A k tomu arogantní představitel vlády s CD se seznamem všech nejtajněších agentů USA po celém světě. Přemýšlel vůbec režisér o tom, proč by takový seznam vezl představitel vlády USA na protiteroristickou konferenci v zahraničí? Hodně slaboduchý nápad zřejmě ještě slabomyslnějšího autora. To snad ani není možné, vymyslet takový blábol. 5 x odpad, a to jsem ještě hodně tolerantní. A ještě jeden odpad pro TV NOVA, která se zřejmě rozhodla hazardovat s důvěrou diváků.(31.7.2012)

 • ScreamJay
  odpad!

  Bééééééé.......chtěl sem říct béčko, ale tohle je k pláči. Fakt! Můj těžký kůň ve filmové hře „Největší looser“ Fred Olen Ray opět dostál své urputně vydobyté pověsti a znovu těžce „zabodoval,“ přičemž vznikl neuvěřitelně kýčovitý spletenec všeho, co televizní produkce ve specifickém žánru „únosoletadloidního“ akčáku kdy zplodila. V kotlíku s oschlým prejtem v podobě příběhu „exceluje“ Ice-T, který v kombinaci s šíleným dabingem hází grimasy, jako by místo žvejkačky pozřel modurit, jenž začal pod jeho mohutnou artikulací tuhnout a tuhnout, až utuhnul jako celé jeho herectví. Je to až kupodivu, že se mu do letadel znovu chtělo, když už před dvěma lety patřil do ansáblu totožně mizerného Transportu (1999). Absolutní absence charismatického a nebo alespoň nějakého zachránce, stejně tak jako pořádného prevíta na straně druhé (nějakej šmoula s vizáží E.Levyho to nezachrání), což ještě umocňují trapné hlášky typu: "A vy ste teď co, když ne terotista?!"......Vlastenec!" Kamera oblbuje svou tupostí jakýkoliv náznak akce, ba co víc, samotná scéna s příletem letadla na letiště je podle mě totální vykrádačkou toho samého momentu ve výše zmíněném Transportu!! Zkrátka jak to odpadově zhodnotit? Air Rage je totálně nudné béčko, které je stejně akční, jako nafetovanej zahrádkář, co zamýšleje vypálit louku nepostřehl maskovanou sadbu marihuany. Taky pak nic kloudnýho nestvoří a přesto je ze svého díla totálně vysmátej. [0/10](27.4.2005)

 • Stružák
  *

  Kdyby nebylo posledních 20 minut, tak bych dal hodnocení i o hvězdu vyšší. V závěrečné části se však ukáže, zač je toho loket. Objeví se spousta kýčů a nepřesností, "zvraty" v ději a hodně nelogičností. Na druhou stranu, není to nic, co by se nedalo čekat. Jenom mě zaráží, že Operaci Boeing 747 hodně lidí vyčítá spoustu klišé a amerického patosu. Přitom takový Armageddon s Brucem Willisem je jich ještě plnější a tam to nikomu nevadí.(1.1.2013)

 • honelnik
  *****

  Vynikajúca komédia s výborným ICE-T (nechcite odomňa aby som to skloňoval). Na jednej strane stojí zlosyn s ešte zlosynskejším menom - plukovník Sykes! (títo plukovníci sú nejaká divná sorta, nikdy som nepochopil prečo nie je zlý štábny nadrotmajster alebo nadpráporčík, ale vždy plukovník). Takže tento najlepší plukovník Sykes spravil niečo, čo by spravil každý americký vlastenec a vybombardoval nejakú nemocnicu v juznej amerike, ale ho za to zavreli či co, tak dostal geniálny napad a uniesol so svojou špeci jednotkou lietadlo s generálom, ktorý má v držaní supertajný disk so supertajnými informáciami. Na strane druhej stojí majster jedného výrazu - ICE-T alias Marshall, ktorý je ešte o trochu lepší ako plukovník Sykes, ale plukovník Sykes je najlepší, takže nevieme ako to dopadne. ICE-T a jeho oslobodzovacia jednotka zložená zo 4och maníkov s pištolami a baterkami sa nalodia do lietadla a o 15sekund neskôr sú všetci postrielaní vo výborne natočenej prestrelke (čo náboj to strih, hádam netreba spomínať, že všetko je natáčané statickou kamerou). ICE-T ako jediný prežije, utrúsi dve vtipné vety nad mŕtvolami svojich (pred-15timi-sekundami-ešte) kamarátov a ide zachraňovať lietadlo so švárnou (?!) letuškou po boku...klasika!(29.4.2007)

 • - Celý čas sa rozpráva o lietadlách typu F-15, nakoniec sa v zábere objavia lietadla F-16. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace