Operace Boeing 747

Únos letu 777

Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 96 min

• Rejže

Ice-T byla jediná věc, která byla koukatelná. Pak hlavní hrdinka mne zaujala tím, že naopak od Ice-Teeeho byla neokoukaná. Ale scéna typu - "řídím letadlo a nevím jak" s tím, že si odběhnu postřílet pár nepřátel a letadlo zůstane bez pilota, to mi teda dostalo. Klasický americký smutně akční thriller-gag. Ta jedna hvězdička patří tomu proto, protože film běžel na Silvestra a nějak z té široké škály pořadů se nedalo na nic dívat :-D(9.1.2013)

• Stružák

Kdyby nebylo posledních 20 minut, tak bych dal hodnocení i o hvězdu vyšší. V závěrečné části se však ukáže, zač je toho loket. Objeví se spousta kýčů a nepřesností, "zvraty" v ději a hodně nelogičností. Na druhou stranu, není to nic, co by se nedalo čekat. Jenom mě zaráží, že Operaci Boeing 747 hodně lidí vyčítá spoustu klišé a amerického patosu. Přitom takový Armageddon s Brucem Willisem je jich ještě plnější a tam to nikomu nevadí.(1.1.2013)

• Marigold

Skvělé. Skoro mě mrzí, že jsem v polovině usnul a neviděl, jak to ten Bruce Wiliis v sukních za asistence Ice-Tho (zřejmě po mozkové příhodě, soudě dle grimas) vyřeší... ale i do té doby tenhle pekelný námel všemožných klišé nesmírně bavil. Fred Olen Ray byl tááákovýhle kousek od skvělé parodie, chybělo jen, aby nechtěl natočit vážný film. Ale o to je to zábavnější.(25.1.2008)

• Pohrobek

Neuvěřitelné! Po zkušenosti s tímhle filmem se už nikdy neopovážím unést letadlo, protože nejen v těhle stewardkách k nakousnutí by člověk tolik kill-appealu nikdy nehádal! Mimochodem - prohlédněte si filmografii režiséra Freda Olena Raye. Tento týpek s jedenácti černými filmy může hrdě kandidovat na největšího "sračkotvůrce" ČSFD.(20.4.2005)

• draggo

Další důkaz toho, že cokoliv co vysílá Nova Cinema někdy uprostřed noci nemůže být nic jiného než pekelný hnůj, který by na větším kanálu zabíral místo daleko oduševnělejším pořadům typu Teleshopping nebo Volejte Věštce. Boeing 747 je ukázkový příklad čistě blbého filmu. Blbého, ale ne dost blbého na to, aby to bylo zábavné. Pochopitelně je to laciná vykrádačka Boeingu 747 v ohrožení a tisíce dalších letadlových filmů, okořeněná debilitami typu, kdy chatrná letuška jedním úderem čajové konvice zabije zjevně vycvičeného teroristu. V půlce filmu jí navíc přijde na pomoc posila v podobě nějakého pochybného "velitele speciálního komanda", zahraného někým, kdo podle popisu tady na čsfd vypadá jako nějaká vyhořelá hiphopová hvězda, která si teď na chleba vydělává hraním v podobném hnoji. Tedy, slovo "hraním" je možná trochu přehnané, protože jeho mimika připomíná člověka s lokálně umrtveným obličejem a v nováckém dabingovém studiu zřejmě neměli dost herců, takže si ho namluvil nejspíš místní uklízeč po lobotomii. Takže ať to shrnu, zaklapnout víko a spláchnout. /5% a odpad!/(18.8.2012)

• - Celý čas sa rozpráva o lietadlách typu F-15, nakoniec sa v zábere objavia lietadla F-16. (beso74)