Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Námořní stíhač plukovník Sykes a jeho tři kolegové, piloti vojenského námořnictva, jsou zatčeni a ocitají se před vojenským soudem obviněni z masakru nevinných civilistů při neschváleném a náletu na jihoamerické pašeráky drog, kterého se prý dopustili ve snaze bránit Spojené státy. Sykes jako horlivý vlastenec se sice dohodne s prokurátorem, generálem Prescottem, ten však dohodu zradí a u soudu z politických důvodů pošle všechny muže do žaláře, Sykese na doživotí. Šokovaný Sykes společně s ostatními uprchne z federálního vězení a je odhodlán se pomstít vládě, která ho potupila a zradila. Společně s ostatními se dostanou na palubu letu 777, kterým cestuje také generál Prescott, aby se zúčastnil protiteroristické konference a má u sebe disk s přísně tajnými informacemi. Sykes letadlo unese a zmocní se disku, který hodlá prodat za nejvyšší nabídku některému z nepřátel "Strýčka Sama". Americká vláda by však raději letadlo i s cestujícími sestřelila, než by dovolila, aby se tajné informace dostaly do rukou nepřátel. Zatímco jednají o řešení situace, únoscům se postaví odvážná letuška Kelly, která se snaží únoscům situaci ztížit jak nejlépe dovede. Na pomoc se jí chystá speciální komando pod vedením zkušeného experta Matthewa Marshalla. Riskantní pokus dostat se vysoko ve vzduchu na palubu uneseného letadla je sice úspěšný, Sykes a jeho zabijáci jsou však připraveni a komando zneškodní. Jediný, kdo přežije je Marshall. Ten se spojí s Kelly. Dokáží společnými silami nejen zneškodnit únosce, ale také přistát s poškozeným letadlem? Zejména, když je jeden z nich těžce zraněn? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

draggo odpad!

všechny recenze uživatele

Další důkaz toho, že cokoliv co vysílá Nova Cinema někdy uprostřed noci nemůže být nic jiného než pekelný hnůj, který by na větším kanálu zabíral místo daleko oduševnělejším pořadům typu Teleshopping nebo Volejte Věštce. Boeing 747 je ukázkový příklad čistě blbého filmu. Blbého, ale ne dost blbého na to, aby to bylo zábavné. Pochopitelně je to laciná vykrádačka Boeingu 747 v ohrožení a tisíce dalších letadlových filmů, okořeněná debilitami typu, kdy chatrná letuška jedním úderem čajové konvice zabije zjevně vycvičeného teroristu. V půlce filmu jí navíc přijde na pomoc posila v podobě nějakého pochybného "velitele speciálního komanda", zahraného někým, kdo podle popisu tady na čsfd vypadá jako nějaká vyhořelá hiphopová hvězda, která si teď na chleba vydělává hraním v podobném hnoji. Tedy, slovo "hraním" je možná trochu přehnané, protože jeho mimika připomíná člověka s lokálně umrtveným obličejem a v nováckém dabingovém studiu zřejmě neměli dost herců, takže si ho namluvil nejspíš místní uklízeč po lobotomii. Takže ať to shrnu, zaklapnout víko a spláchnout. /5% a odpad!/ ()

ScreamJay odpad!

všechny recenze uživatele

Bééééééé.......chtěl sem říct béčko, ale tohle je k pláči. Fakt! Můj těžký kůň ve filmové hře „Největší looser“ Fred Olen Ray opět dostál své urputně vydobyté pověsti a znovu těžce „zabodoval,“ přičemž vznikl neuvěřitelně kýčovitý spletenec všeho, co televizní produkce ve specifickém žánru „únosoletadloidního“ akčáku kdy zplodila. V kotlíku s oschlým prejtem v podobě příběhu „exceluje“ Ice-T, který v kombinaci s šíleným dabingem hází grimasy, jako by místo žvejkačky pozřel modurit, jenž začal pod jeho mohutnou artikulací tuhnout a tuhnout, až utuhnul jako celé jeho herectví. Je to až kupodivu, že se mu do letadel znovu chtělo, když už před dvěma lety patřil do ansáblu totožně mizerného Transportu (1999). Absolutní absence charismatického a nebo alespoň nějakého zachránce, stejně tak jako pořádného prevíta na straně druhé (nějakej šmoula s vizáží E.Levyho to nezachrání), což ještě umocňují trapné hlášky typu: "A vy ste teď co, když ne terotista?!"......Vlastenec!" Kamera oblbuje svou tupostí jakýkoliv náznak akce, ba co víc, samotná scéna s příletem letadla na letiště je podle mě totální vykrádačkou toho samého momentu ve výše zmíněném Transportu!! Zkrátka jak to odpadově zhodnotit? Air Rage je totálně nudné béčko, které je stejně akční, jako nafetovanej zahrádkář, co zamýšleje vypálit louku nepostřehl maskovanou sadbu marihuany. Taky pak nic kloudnýho nestvoří a přesto je ze svého díla totálně vysmátej. [0/10] ()

Reklama

Pohrobek odpad!

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné! Po zkušenosti s tímhle filmem se už nikdy neopovážím unést letadlo, protože nejen v těhle stewardkách k nakousnutí by člověk tolik kill-appealu nikdy nehádal! Mimochodem - prohlédněte si filmografii režiséra Freda Olena Raye. Tento týpek s jedenácti černými filmy může hrdě kandidovat na největšího "sračkotvůrce" ČSFD. ()

Marigold odpad!

všechny recenze uživatele

Skvělé. Skoro mě mrzí, že jsem v polovině usnul a neviděl, jak to ten Bruce Wiliis v sukních za asistence Ice-Tho (zřejmě po mozkové příhodě, soudě dle grimas) vyřeší... ale i do té doby tenhle pekelný námel všemožných klišé nesmírně bavil. Fred Olen Ray byl tááákovýhle kousek od skvělé parodie, chybělo jen, aby nechtěl natočit vážný film. Ale o to je to zábavnější. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

To bylo bájo. Opravdu škoda, že to bylo myšleno vážně, protože vše, co herci předvedli na place, a nejen oni, bylo k popukání. A možná je dobře, že to bylo myšleno vážně, o to víc to bylo vtipnější. Ice-T tradičně špatný klaun s tikem - bodycount jako hovado. Never, more. 45% filmu pozorujeme jen starty různých letadel, aby to nevypadalo tak lacině, neherci se snaží, ale málo, kolečko se jim polámalo. Jedna logická chyba za druhou a to opravdu tak markantně, že nebude ostuda, když film vypnete a skočíte si jen tak cvičně pětkrát do zdi. V tom případě doporučuji slušnou ytongovou příčku, žádný sádroš. Poctivá zeď, žádná faleš, jako tenhle humorný kousek o přepadení přepadeného letadla letuškou, která omylem vyšňupala trochu McClanea. Hvězdičkami hodnotím míru mého pobavení, ne objektivní kvalitu filmu, to je odpad jaq vyšitej! Muhehe. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Celý čas sa rozpráva o lietadlách typu F-15, nakoniec sa v zábere objavia lietadla F-16. (beso74)

Reklama

Reklama