Operace Boeing 747

Únos letu 777

Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 96 min

• ScreamJay

Bééééééé.......chtěl sem říct béčko, ale tohle je k pláči. Fakt! Můj těžký kůň ve filmové hře „Největší looser“ Fred Olen Ray opět dostál své urputně vydobyté pověsti a znovu těžce „zabodoval,“ přičemž vznikl neuvěřitelně kýčovitý spletenec všeho, co televizní produkce ve specifickém žánru „únosoletadloidního“ akčáku kdy zplodila. V kotlíku s oschlým prejtem v podobě příběhu „exceluje“ Ice-T, který v kombinaci s šíleným dabingem hází grimasy, jako by místo žvejkačky pozřel modurit, jenž začal pod jeho mohutnou artikulací tuhnout a tuhnout, až utuhnul jako celé jeho herectví. Je to až kupodivu, že se mu do letadel znovu chtělo, když už před dvěma lety patřil do ansáblu totožně mizerného Transportu (1999). Absolutní absence charismatického a nebo alespoň nějakého zachránce, stejně tak jako pořádného prevíta na straně druhé (nějakej šmoula s vizáží E.Levyho to nezachrání), což ještě umocňují trapné hlášky typu: "A vy ste teď co, když ne terotista?!"......Vlastenec!" Kamera oblbuje svou tupostí jakýkoliv náznak akce, ba co víc, samotná scéna s příletem letadla na letiště je podle mě totální vykrádačkou toho samého momentu ve výše zmíněném Transportu!! Zkrátka jak to odpadově zhodnotit? Air Rage je totálně nudné béčko, které je stejně akční, jako nafetovanej zahrádkář, co zamýšleje vypálit louku nepostřehl maskovanou sadbu marihuany. Taky pak nic kloudnýho nestvoří a přesto je ze svého díla totálně vysmátej. [0/10](27.4.2005)

• Martyr

Na tento film som sa tešil už po zhliadnutí upútavky, kde som sa prvýkrát dozvedel, že tam bude hrať môj obľúbený herec - ICE-T. ICE nám predviedol strhujúci výkon, ktorý spolu s výbornou kamerou a scenárom tvorí hlavný a neotrasiteľný pilier tohoto excelentného diela. Pri záverečných titulkoch som sa sám seba pýtal - Je to možné? Áno je :-((18.9.2005)

• draggo

Další důkaz toho, že cokoliv co vysílá Nova Cinema někdy uprostřed noci nemůže být nic jiného než pekelný hnůj, který by na větším kanálu zabíral místo daleko oduševnělejším pořadům typu Teleshopping nebo Volejte Věštce. Boeing 747 je ukázkový příklad čistě blbého filmu. Blbého, ale ne dost blbého na to, aby to bylo zábavné. Pochopitelně je to laciná vykrádačka Boeingu 747 v ohrožení a tisíce dalších letadlových filmů, okořeněná debilitami typu, kdy chatrná letuška jedním úderem čajové konvice zabije zjevně vycvičeného teroristu. V půlce filmu jí navíc přijde na pomoc posila v podobě nějakého pochybného "velitele speciálního komanda", zahraného někým, kdo podle popisu tady na čsfd vypadá jako nějaká vyhořelá hiphopová hvězda, která si teď na chleba vydělává hraním v podobném hnoji. Tedy, slovo "hraním" je možná trochu přehnané, protože jeho mimika připomíná člověka s lokálně umrtveným obličejem a v nováckém dabingovém studiu zřejmě neměli dost herců, takže si ho namluvil nejspíš místní uklízeč po lobotomii. Takže ať to shrnu, zaklapnout víko a spláchnout. /5% a odpad!/(18.8.2012)

• xaver

Vrchol všech blbostí. Prostě je to neuvěřitelné, že někdo mohl natočit takovou pitominu. Super komando únosců proti ním superkomando zachránců, ale to vše nestačí na jednu obyčejnou letušku s obyčejnou konvicí na vodu. A k tomu arogantní představitel vlády s CD se seznamem všech nejtajněších agentů USA po celém světě. Přemýšlel vůbec režisér o tom, proč by takový seznam vezl představitel vlády USA na protiteroristickou konferenci v zahraničí? Hodně slaboduchý nápad zřejmě ještě slabomyslnějšího autora. To snad ani není možné, vymyslet takový blábol. 5 x odpad, a to jsem ještě hodně tolerantní. A ještě jeden odpad pro TV NOVA, která se zřejmě rozhodla hazardovat s důvěrou diváků.(31.7.2012)

• bruceman7

Každá hra začíná remízou, film tedy řekněme na normálu 3* . Tak se zprvu (v prvních deseti minutách) tvářil i tento film. Do své první třetiny se tvářil ještě přijatelně, někde na jejím konci už začlo být jasné, že jde o totální vykrádačku (dle mého názoru super kousku) Executive Decision. Co se ale dělo pak, to překročilo všechny meze. Parta tupých amatérú (označených za mariňáky) se vydá osvobodit bandu pěti stejne tupých amatérských únosců. Neskutečné stupidní jednání všech zúčastněných (i těch na zemi / v kontrolní věži), absence logiky, totálně dementní hlášky...u těch si snad nejsem jistej, jestli byly tak vymaštěné už v originálu, nebo je vytvořil dabing. V rámci tohoto i jiného je největším kandidátem do síně hereckého kreténstva Ice-T. Škoda se více rozepisovat...a že by to šlo! 0,5/10 (půlka za ucházející efekty a za několikero mých nevěřícných úsměvů).(31.7.2012)

• - Celý čas sa rozpráva o lietadlách typu F-15, nakoniec sa v zábere objavia lietadla F-16. (beso74)