Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úspěšný dobrodružný seriál ČT, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského "Zdivočelá země" a "Aukce" byl sestříhán do dvouhodinového filmu. Příběh je zasazen do Krušných hor i krušných časů dramatického osídlování českého pohraničí po druhé světové válce. Sem se vrací z Anglie bojový letec Antonín Maděra, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu "žít, pracovat a mít rád své bližní", jak sám říká. Jenže ten Svatý Štěpán, jenž musela jeho rodina v roce 1939 opustit, už není tím samým místem jako dřív. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Hynek Bocan /Cest a Slava, Pastak, S certy nejsou zerty/ natocil slusny priemerny film o osidlovani ceskeho pohranicia po Druhej svetovej vojne Scenar je z principu vyborny, ale spracovanie a rezia oproti serialu su uz o cosi priemernejsie. Herecke vykony na urovni - Dejdar /Slunce Seno 3/, ale z priemeru tiez nijako nevybocuju. 68 % ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Film Zdivočelá země je jen slabým odvarem seriálu. Na tom mě nejvíc bavil postupně vyprávěný příběh a vývoj jednotlivých postav. Ani jednoho jsem se ve filmu logicky nedočkal. Jak lze nacpat mnohadílný seriál do jednoho filmu? Moc dobře ne a tohle filmové zpracování je důkaz. Sice dávám tři hvězdy, ale to spíš jako poctu seriálu. Film za mě vznikl zbytečně a všem raději doporučím seriál, než tuhle nepovedenou zkratku. ()

Reklama

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Tehdy jsem viděl tenhle slepenec ještě před shlédnutím seriálu a vůbec jsem to nechápal a neměl jsem zprvu do seriálu chuť. Až moje mamka, když se na seriál začala dívat, mne to k němu nějak přivedlo a chytlo mne to. A to mi právě první díly (2-3) nějak utekly. Pak jsem ho celý viděl asi 2x i s dalšími novými díly a dal jsem poctivých 4*. A to nejsem na dlouhé seriály a je to z nich snad třetí u čeho jsem vydržel... Ale tenhle výcuc, který jsem po těch všech letech viděl znovu až teď, je úplně k ničemu. Nezasvěceného, myslím, nemůže bavit. On to množství postav a časové skoky, vzpomínky atd. nemůže nebo v nejlepším nemusí všechno chápat. A ten, kdo viděl seriál jako já, tak.... já nevím. Já jsem z toho teď měl asi jedině koně a hudbu. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Bumerang, Zdivočelá země a Žabák. Tři filmy, které jsou vlastně o tomtéž. Jenže zde si tvůrci udělali tak trochu reklamu na seriál, kdy jej sestříhali do filmu. A tak vidíme Tondu Maděrů, kterak vzpomíná se svou Ilonkou. Pak už vzpomínají jen kucí ze statku. Vlastně je to všechno jen o připomenutí toho, co v seriálu má delší souvislý děj a tím pádem to i dává smysl. V sestříhaných vzpomínkách se ale smysl hledá těžko, protože souvislosti zde chybí. ()

godal odpad!

všechny recenze uživatele

Tak...že je to průser,se vědělo už při natáčení.Stránský trval na svém a muselo se točit i to,co nemá s historií nic společného.Bočan to pojal tak,že natočil pitomost,která budí úsměv už při prvních minutách a Dajdar to dorazil.Peníze z toho tečou proudem a jediná kvalitní věc-je hudba.Nicméně musím souhlasit,že tohle je největší tunel ČT,která se dodnes za něco takového neomluvila.Možná proto už 15 let ignoruju jakékoli poplatky pro tuto sebranku... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Přestože tvůrci film sestříhávali ze seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), museli několik scén dotočit, k čemuž mimo jiné potřebovali jednoho koně. Dodavatel zvířat Petr Hanuš však trval na tom, že musí být nejméně dva, aby věděli, že nejsou sami, a to i když v záběru bude jen jeden. Na dva koně však štáb neměl peníze, na což Hanuš reagoval: "Pane Bočan, řekněte si, kolik koní chcete! Řeknete patnáct, dám vám patnáct. Účtovat budu jednoho." (JoranProvenzano)
  • Scenárista Jiří Stránský chtěl své vzpomínky filmově zpracovat již v šedesátých letech dvacátého století, a to právě do celovečerního filmu, v sedmdesátých letech dokonce spolu s Hynkem Bočanem dali námět televisi. Ke vzniku ale pomohl až pobyt tehdejšího generálního ředitele České televize Iva Mathého v nemocnici, který si stěžoval, že nemá co číst a tvůrci mu poslali knihu právě s tímto námětem, jenž se mu velmi zalíbil. (JoranProvenzano)
  • Maděrův statek se nachází v Radiči a jmenuje se Dvůr Chýnov. (M.B)

Reklama

Reklama