Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úspěšný dobrodružný seriál ČT, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského "Zdivočelá země" a "Aukce" byl sestříhán do dvouhodinového filmu. Příběh je zasazen do Krušných hor i krušných časů dramatického osídlování českého pohraničí po druhé světové válce. Sem se vrací z Anglie bojový letec Antonín Maděra, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu "žít, pracovat a mít rád své bližní", jak sám říká. Jenže ten Svatý Štěpán, jenž musela jeho rodina v roce 1939 opustit, už není tím samým místem jako dřív. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

pafka 

všechny recenze uživatele

Serial mam rad, i kdyz jsem k nemu mel pomerne dost vyhrad od odflaknutych a hloupych scen az po hlavniho predstavitele, ktery proste nehraje uplne uveritelne. Ovsem bylo to vzdy dost tematicky zajimave. Ale tahle sestrihana zmrsenina, to uz se nekdo musel hodne snazit tomu dat takovy uder tupym predmetem. Neskutecna skoda. Lepsi Bumerang, tohle v tomhle havu vzniknout nemelo. ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem neviděl, proto nemůžu soudit, zda byl o tolik lepší než film, jak se tu mnozí shodují. Snímek sám o sobě mi připadá jako pokus o český western, zarámovaný do poměrů v Sudetech těsně po 2. světové válce a za druhé republiky. Obvyklé Stránského téma křivd spáchaných komunisty na účastnících západního odboje je zde sice přítomno, ale jen v druhém plánu. Proto na mě film působí spíš jako jakási nostalgická pohádka o partě kamarádů hrajících si po válce na kovboje, navíc ne příliš věrohodná. ()

Reklama

shinlove 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je Zdivočelá země nejlepším seriálem a tudíž i tenhle film musím milovat, i kdybych nechtěl...Je to prostě to, co mě potěšilo v české kotlině nejvíc a strašně se mě dotýkají osudy všech, kdo tam hrají a prožívám je s nimi, jako s žádnými českými postavami nikdy dříve a zatím ani nikdy později...5* ()

PamelaJJK 

všechny recenze uživatele

Ani loajalita ke skvělému seriálu, ani úcta k panu Stránskému, ani vynikající obsazení a parádní hudba není důvodem, že bych tuhle hrůzu neoznačil za odpad. Takhle popravit kvality seriálu je až trestuhodné. Navíc je výsledkem neskutečný blábol, který i znalci seriálu nic neřekne. Náhodně vybrané scény, které jsou k sobě na přeskáčku bez logiky "přilepené" postrádají atmosféru. Absolutní přešlap. ()

godal odpad!

všechny recenze uživatele

Tak...že je to průser,se vědělo už při natáčení.Stránský trval na svém a muselo se točit i to,co nemá s historií nic společného.Bočan to pojal tak,že natočil pitomost,která budí úsměv už při prvních minutách a Dajdar to dorazil.Peníze z toho tečou proudem a jediná kvalitní věc-je hudba.Nicméně musím souhlasit,že tohle je největší tunel ČT,která se dodnes za něco takového neomluvila.Možná proto už 15 let ignoruju jakékoli poplatky pro tuto sebranku... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Scenárista Jiří Stránský chtěl své vzpomínky filmově zpracovat již v šedesátých letech dvacátého století, a to právě do celovečerního filmu, v sedmdesátých letech dokonce spolu s Hynkem Bočanem dali námět televisi. Ke vzniku ale pomohl až pobyt tehdejšího generálního ředitele České televize Iva Mathého v nemocnici, který si stěžoval, že nemá co číst a tvůrci mu poslali knihu právě s tímto námětem, jenž se mu velmi zalíbil. (JoranProvenzano)
  • Přestože tvůrci film sestříhávali ze seriálu Zdivočelá země (od r. 1997), museli několik scén dotočit, k čemuž mimo jiné potřebovali jednoho koně. Dodavatel zvířat Petr Hanuš však trval na tom, že musí být nejméně dva, aby věděli, že nejsou sami, a to i když v záběru bude jen jeden. Na dva koně však štáb neměl peníze, na což Hanuš reagoval: "Pane Bočan, řekněte si, kolik koní chcete! Řeknete patnáct, dám vám patnáct. Účtovat budu jednoho." (JoranProvenzano)
  • Konkurs na roli Ilony Maděrové (Jana Hubinská) se konal v Bratislavě a dorazilo na něj přibližně deset hereček, přičemž Hubinská jako první. Někam pospíchala a se získáním role příliš nepočítala, přesto po krátkém rozhovoru Hynek Bočan věděl, že je ta pravá. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama