Prokletá (TV seriál)

Cursed

Fantasy / Dobrodružný

USA, 2020, 9 h 14 min (Minutáž: 48–60 min)

Komentáře uživatele KukulienkaHO k tomuto TV seriálu

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál (na seriál). Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý.(26.8.2020)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil.(28.8.2020)

• Spojení (E05) (epizoda) (2020)

5. epizóda otvorila hneď niekoľko nových dejových línií. Pár zvratmi zamotala príbeh. Či to ale je dobré rozhodnutie takto v polovici to celé ešte viac zamotať, než to bolo už predtým, je otázne. Zaujímavé však bude sledovať, jak sa s tým chcú tvorcovia vysporiadať. Určite by ich trebalo uzavrieť čo najviac v prvej sérii, aby zbytočne nezostalo príliš veľa otvorených otázok, na ktoré by sme mohli do prípadnej druhej série zabudnúť. Inak bolo "The Joining" absolútne nezáživné, dokopy sa tu priamo nič neudialo. Akurát Merlinova linka sa dá, aj keď sa veľmi naťahuje. Romantika medzi ústrednou dvojicou nefunguje, sakramentsky to postráda medzi nimi chémiu. Asi by si piaty diel zaslúžil 2*, avšak ja dávam iba 1*. P.S.: Od nasledujúcich epizód očakávam veľké zlepšenie, pretože predpoklady nato majú.(1.9.2020)

• Festa a Moreii (E06) (epizoda) (2020)

Celé absolútne o ničom. Ešte aj Merlina zhovadili.(2.9.2020)

Po dlhej dobe konečne nejaká akcia, súboje, červený bratia. Aj keď choreografia nie je žiadna sláva (až na sekvencie s Plačúcim mníchom - dúfam, že dostane nejaký origin, lebo zatiaľ sa jedná síce o dosť tajomnú, ale zato zaujímavú postavu). Každopádne, množstvo vecí tu bolo nelogických a trápnych až k zaplakaniu (nie, dobre som sa na tom pobavil😂). A znovu sa objavili nové dejové linky - no neviem.(3.9.2020)

Nečakane veľmi slušné finále. Podarilo sa pospájať všetky dejové linky (tomu som vôbec predtým neveril), niektoré aj ukončiť. Netflix na celom seriáli neskutočne šetril, tejto časti však doprial. A je to aj vidieť. Kazila to akurát romantická linka medzi ústrednou dvojicou. P.S.: Potenciál na druhú sériu tu je, tak som zvedavý či sa uskutoční.(6.9.2020)