Epizody(10)

Mladá rebelka Nimue, která má tajemné schopnosti a legendární meč, spojí síly s okouzlujícím žoldákem Artušem a společně se vydají zachránit její lid. (Netflix)

Recenze uživatele KukulienkaHO k tomuto seriálu (7)

Prokletá (2020)

Zaujala ma kombinácia legiend okolo Artuša s honom na čarodejnice. Bohužiaľ, vo výsledku je pre mňa Cursed veľkým sklamaním. Dalo sa to však očakávať, keďže Netflix nebol pri rozpočte príliš štedrý. Keby boli problémom len efekty, nič hrozné by sa nestalo. Ale ten seriál má absolútne strašné spracovanie, scenár, ktorý vyzerá, akoby bol strieskaný od druhej do štvrtej ráno a veľmi, aleže veľmi nezvládnutých protagonistov a to po hereckej, ale aj charakterovej stránke. Dokonca ešte aj komparz je na hovno.😂 Nimue je otrasná, Artuš (to, že je čierny neriešim, pre mňa aj keby bol fialový) je ešte k tomu aj totálny debil. Chémia medzi nimi je asi taká, ako medzi pavúkom a muchou. Našťastie sú tu postavy ako Merlin, Plačúci mních, Squirrel či Otec Carden, ktorí bezpochyby ozvláštňujú nudný, uťahaný a nesúrodý dej. Pokiaľ už seriál načrtne nejakú zaujímavú linku, zrazu nevie, čo má robiť, ako ju ďalej rozvinúť. A to popritom prvé dve epizódy vyzerali po dejovej (prvá dokonca aj po vizuálnej) stránke velice pútavo... Koniec sa však celkom vydaril a načrtol budúce smerovanie, avšak nič z toho nebude, keďže bol seriál zrušený. Fantasy svet mohol na papieri celkom iste pôsobiť zaujímavo, ale to jeho výsledné spracovanie, ktoré doplatilo na už spomínaný nešťastný badžet, nebolo ideálne. Ešte by som sa chcel vrátiť k trom spomenutým vedľajším postavám. Merlin bol velice príjemný odľahčujúci element. Otec Carden zas riadna záporácka sviňucha. Najlepšou postavou bol ale The Weeping Monk, ktorý mal hĺbku a prešiel si poriadnou charakterovou premenou. Vo výsledku seriál s veľkým potenciálom, ktorý spájal staré známe legendy a kresťanský fanatizmus spojený s bosoráctvom, upadol do zabudnutia. Treba ale povedať, že celkom zaslúžene. ()

Nimue (2020) (E01)

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál (na seriál). Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý. ()

Sami (2020) (E03)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil. ()

Spojení (2020) (E05)

5. epizóda otvorila hneď niekoľko nových dejových línií. Pár zvratmi zamotala príbeh. Či to ale je dobré rozhodnutie takto v polovici to celé ešte viac zamotať, než to bolo už predtým, je otázne. Zaujímavé však bude sledovať, jak sa s tým chcú tvorcovia vysporiadať. Určite by ich trebalo uzavrieť čo najviac v prvej sérii, aby zbytočne nezostalo príliš veľa otvorených otázok, na ktoré by sme mohli do prípadnej druhej série zabudnúť. Inak bolo "The Joining" absolútne nezáživné, dokopy sa tu priamo nič neudialo. Akurát Merlinova linka sa dá, aj keď sa veľmi naťahuje. Romantika medzi ústrednou dvojicou nefunguje, sakramentsky to postráda medzi nimi chémiu. Asi by si piaty diel zaslúžil 2*, avšak ja dávam iba 1*. P.S.: Od nasledujúcich epizód očakávam veľké zlepšenie, pretože predpoklady nato majú. ()

Festa a Moreii (2020) (E06) odpad!

Celé absolútne o ničom. Ešte aj Merlina zhovadili. ()

Přines nám dobré pivo (2020) (E07)

Po dlhej dobe konečne nejaká akcia, súboje, červený bratia. Aj keď choreografia nie je žiadna sláva (až na sekvencie s Plačúcim mníchom - dúfam, že dostane nejaký origin, lebo zatiaľ sa jedná síce o dosť tajomnú, ale zato zaujímavú postavu). Každopádne, množstvo vecí tu bolo nelogických a trápnych až k zaplakaniu (nie, dobre som sa na tom pobavil😂). A znovu sa objavili nové dejové linky - no neviem. ()

Oběť (2020) (E10)

Nečakane veľmi slušné finále. Podarilo sa pospájať všetky dejové linky (tomu som vôbec predtým neveril), niektoré aj ukončiť. Netflix na celom seriáli neskutočne šetril, tejto časti však viditeľne doprial. Kazila to akurát romantická linka medzi ústrednou dvojicou. P.S.: Potenciál na druhú sériu tu je, tak som zvedavý, či sa uskutoční. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu