Scalps

Fred Olen Ray

Fred Olen Ray

T.L. Lankford
  • Slasher

Temný, ale docela slabý vyvražďovák, odehrávající se na půdě starého indiánského pohřebiště. Ve spoustě věcí, o kterých se ani nemá cenu zmiňovat, je to dost neumětelsky zvládnutý. Často jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Ale přesto se nejedná o úplně tuctovou a vykouřící se záležitost. Zombí indoš, co nasraně skalpuje všechny kolem, znásilnění, slušný gore - to jsou asi ta hlavní lákadla pro nadšence do béček. Nějakou tu osobitost zaručují i pohledy do krajinky spolu s takovým správně atmosferickým hudebním doprovodem. Nic extra ale. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, tak škoda, už jen kvůli tomu stylovýmu pošukovi... A prý se chystala dvojka, ta ale nikdy nespatřila světlo světa. (stopáž hodnocené verze: 01:18:57, screeny)(14.2.2009)

• Teardown

Když se řekne stará poctivá práce, ucházející masky a slušná atmosféra, nemusí to ovšem znamenat za každou cenu kvalitní podívanou. Scalps je přesným příkladem, kde výše zmiňované aspekty nedokážou celý film utáhnout, protože achilova pata filmu jako takového, skýtá celkem dost nešvárů a všechny klady hravě uvrhne do svého stínu. Je to škoda, místy to byla celkem psina.(9.2.2010)

• hladass

S novějšími kousky Ferdy Olsena Raye jsem už měl tu "čest" se setkat a nějak v koutku duše jsem doufal, že to bude stejný případ jako Jim Wynorski... Do poloviny devadesátek docela zábavné béčka a pak už jen šílené sračky... No, vypadá to, že jsem se spletl... A to minimálně v případě Scalps... Jediné co jde na filmu alespoň trochu pochválit, je slušná hudba a příjemně béčkové masky, zbytek je jen příklad neumětelství toho nejhrubšího zrna... Ne, tenhle nudný kus nemůžu doporučit ani zarytým milovníkům béček, protože za to prostě nestojí...(4.7.2011)

• SeBig

Co tohle dopiči bylo za tupou pustinskou šitku??? Tohle jsem nepobíral, jakože nepobíral sem to vubec... naky xichty ve tmě nějakých šamanu, zas banda hipíku jedou buhvíproč na nějakou pustinu stanovat a začne je tam provokovat nakej xichtí demon ve tmě a všechny nějak ovladat, jsou tam nějaky ovladaný a rozpadaj se a je to protažený a nesmyslný.. a prostě WATAFAK???!!(18.1.2018)

Od pol pása hore nahý indiánsky maniak s tvárou v pokročilom štádiu rozkladu (výborná maska! :-)), v modrých rifliach a bielych teniskách, so sekerkou v ruke zrazu odniekadiaľ priskočí a odsekne hlavu zjavne nič netušiacej obeti. Telesné šťavy striekajú prúdom... Už po 40 sekundách filmu mi bolo jasné, že som sa ocitol v plytkých béčkovo-céčkových vodách, voči ktorým mám od istej doby určitú slabosť. Spôsobujú mi potešenie, no v tejto snímke mi k absolútnej spokojnosti chýbalo trochu viac gore efektov a erotiky.(10.2.2009)