Scalps

Fred Olen Ray

Fred Olen Ray

T.L. Lankford
  • Teardown

Když se řekne stará poctivá práce, ucházející masky a slušná atmosféra, nemusí to ovšem znamenat za každou cenu kvalitní podívanou. Scalps je přesným příkladem, kde výše zmiňované aspekty nedokážou celý film utáhnout, protože achilova pata filmu jako takového, skýtá celkem dost nešvárů a všechny klady hravě uvrhne do svého stínu. Je to škoda, místy to byla celkem psina.(9.2.2010)

• Slasher

Temný, ale docela slabý vyvražďovák, odehrávající se na půdě starého indiánského pohřebiště. Ve spoustě věcí, o kterých se ani nemá cenu zmiňovat, je to dost neumětelsky zvládnutý. Často jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Ale přesto se nejedná o úplně tuctovou a vykouřící se záležitost. Zombí indoš, co nasraně skalpuje všechny kolem, znásilnění, slušný gore - to jsou asi ta hlavní lákadla pro nadšence do béček. Nějakou tu osobitost zaručují i pohledy do krajinky spolu s takovým správně atmosferickým hudebním doprovodem. Nic extra ale. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, tak škoda, už jen kvůli tomu stylovýmu pošukovi... A prý se chystala dvojka, ta ale nikdy nespatřila světlo světa. (stopáž hodnocené verze: 01:18:57, screeny)(14.2.2009)

• Bloody13

Proslulý sračkař Fred Olen Ray už v počátcích své dlouholeté kariéry naznačil, kudy jeho tvůrčí cesta povede. Pouštní horor Scalps je toho skvělým příkladem. Tyhle hodně tupé postavy, špatnou kameru a srandovní masky musíte buď milovat, nebo nenávidět, nic mezi tím. Termín "béčko" je pro něj urážka a s hrdě pozdviženou hlavou si to vesele míří do ještě spodnějších vod. Ale abych nebyl hajzl, díky rušivému hudebnímu doprovodu to má svojí zvláštní atmosféru.(26.2.2011)

• Han22

Fred Olen Ray, to je takový Uwe Boll 80-90. let (no vlastně točí dodnes). Troufne si na každý žánr, ale většinou to za nic nestojí. Výborný námět o nasraném indiánském šamanovi pojal jako mystický horor, ale nohy mu podráží otravná hudba, mizerná kamera i efekty a nepředstavitelná nuda. Film má 1:16 bez titulků, ale víc jak 50 minut se nic neděje, jen sledujeme partu nesympatických idiotů. Když už to konečně začne, stane se z filmu hodně slabý slasher. Hvězdičku za jakous takous atmosféru a výborné gore (skalpování).(13.1.2015)

Livingdead by asi pochválil krásnou přírodu, Obitus určitě čudlíky :-), já pochválím výborné prostřihy a v jistém smyslu docela šílený hudební doprovod. Samozřejmě dobovou osmdesátkovou atmosféru a jistou celkovou psychopatičnost. Naposled jsem něco podobného viděl snad v australském Lost Things. Zajímavé, dnes již netypické. Ale pro mě milé překvapení. Snad pro tu podivnost.(1.3.2012)