poster

Scalps

Horor

USA, 1983, 82 min

Režie:

Fred Olen Ray

Scénář:

Fred Olen Ray

Producenti:

T.L. Lankford
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  *

  Fred Olen Ray, to je takový Uwe Boll 80-90. let (no vlastně točí dodnes). Troufne si na každý žánr, ale většinou to za nic nestojí. Výborný námět o nasraném indiánském šamanovi pojal jako mystický horor, ale nohy mu podráží otravná hudba, mizerná kamera i efekty a nepředstavitelná nuda. Film má 1:16 bez titulků, ale víc jak 50 minut se nic neděje, jen sledujeme partu nesympatických idiotů. Když už to konečně začne, stane se z filmu hodně slabý slasher. Hvězdičku za jakous takous atmosféru a výborné gore (skalpování).(13.1.2015)

 • eraserhead666
  ****

  Livingdead by asi pochválil krásnou přírodu, Obitus určitě čudlíky :-), já pochválím výborné prostřihy a v jistém smyslu docela šílený hudební doprovod. Samozřejmě dobovou osmdesátkovou atmosféru a jistou celkovou psychopatičnost. Naposled jsem něco podobného viděl snad v australském Lost Things. Zajímavé, dnes již netypické. Ale pro mě milé překvapení. Snad pro tu podivnost.(1.3.2012)

 • SeBig
  odpad!

  Co tohle dopiči bylo za tupou pustinskou šitku??? Tohle jsem nepobíral, jakože nepobíral sem to vubec... naky xichty ve tmě nějakých šamanu, zas banda hipíku jedou buhvíproč na nějakou pustinu stanovat a začne je tam provokovat nakej xichtí demon ve tmě a všechny nějak ovladat, jsou tam nějaky ovladaný a rozpadaj se a je to protažený a nesmyslný.. a prostě WATAFAK???!!(18.1.2018)

 • Slasher
  **

  Temný, ale docela slabý vyvražďovák, odehrávající se na půdě starého indiánského pohřebiště. Ve spoustě věcí, o kterých se ani nemá cenu zmiňovat, je to dost neumětelsky zvládnutý. Často jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Ale přesto se nejedná o úplně tuctovou a vykouřící se záležitost. Zombí indoš, co nasraně skalpuje všechny kolem, znásilnění, slušný gore - to jsou asi ta hlavní lákadla pro nadšence do béček. Nějakou tu osobitost zaručují i pohledy do krajinky spolu s takovým správně atmosferickým hudebním doprovodem. Nic extra ale. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, tak škoda, už jen kvůli tomu stylovýmu pošukovi... A prý se chystala dvojka, ta ale nikdy nespatřila světlo světa. (stopáž hodnocené verze: 01:18:57, screeny)(14.2.2009)

 • Mordenroth
  ***

  Od pol pása hore nahý indiánsky maniak s tvárou v pokročilom štádiu rozkladu (výborná maska! :-)), v modrých rifliach a bielych teniskách, so sekerkou v ruke zrazu odniekadiaľ priskočí a odsekne hlavu zjavne nič netušiacej obeti. Telesné šťavy striekajú prúdom... Už po 40 sekundách filmu mi bolo jasné, že som sa ocitol v plytkých béčkovo-céčkových vodách, voči ktorým mám od istej doby určitú slabosť. Spôsobujú mi potešenie, no v tejto snímke mi k absolútnej spokojnosti chýbalo trochu viac gore efektov a erotiky.(10.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace