Scalps

Fred Olen Ray

Fred Olen Ray

T.L. Lankford
  • SeBig

Co tohle dopiči bylo za tupou pustinskou šitku??? Tohle jsem nepobíral, jakože nepobíral sem to vubec... naky xichty ve tmě nějakých šamanu, zas banda hipíku jedou buhvíproč na nějakou pustinu stanovat a začne je tam provokovat nakej xichtí demon ve tmě a všechny nějak ovladat, jsou tam nějaky ovladaný a rozpadaj se a je to protažený a nesmyslný.. a prostě WATAFAK???!!(18.1.2018)

• Slasher

Temný, ale docela slabý vyvražďovák, odehrávající se na půdě starého indiánského pohřebiště. Ve spoustě věcí, o kterých se ani nemá cenu zmiňovat, je to dost neumětelsky zvládnutý. Často jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Ale přesto se nejedná o úplně tuctovou a vykouřící se záležitost. Zombí indoš, co nasraně skalpuje všechny kolem, znásilnění, slušný gore - to jsou asi ta hlavní lákadla pro nadšence do béček. Nějakou tu osobitost zaručují i pohledy do krajinky spolu s takovým správně atmosferickým hudebním doprovodem. Nic extra ale. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, tak škoda, už jen kvůli tomu stylovýmu pošukovi... A prý se chystala dvojka, ta ale nikdy nespatřila světlo světa. (stopáž hodnocené verze: 01:18:57, screeny)(14.2.2009)

• hladass

S novějšími kousky Ferdy Olsena Raye jsem už měl tu "čest" se setkat a nějak v koutku duše jsem doufal, že to bude stejný případ jako Jim Wynorski... Do poloviny devadesátek docela zábavné béčka a pak už jen šílené sračky... No, vypadá to, že jsem se spletl... A to minimálně v případě Scalps... Jediné co jde na filmu alespoň trochu pochválit, je slušná hudba a příjemně béčkové masky, zbytek je jen příklad neumětelství toho nejhrubšího zrna... Ne, tenhle nudný kus nemůžu doporučit ani zarytým milovníkům béček, protože za to prostě nestojí...(4.7.2011)

• gumli

Aj keď len za dva,predsa je to ten lepší z filmov od Freda Olena Raya.Zopár filmov som už od neho videl,ale nestali za nič.Ono to ani nemôže fungovať pri natáčaní piatich filmov ročne v priemere.Dokonca to dotiahol až na 9 filmov za jediný rok.Konkurovať mu už môže asi len Jesus Franco zo Španielska,ale ten natočil ale aj zopár veľmi dobrých filmov.Ale čo sa týka hudby,tak ta bola veľmi dobrá,pre niekoho možno hodne depresívna,ale k filmu pasovala.Začiatok nič len veľká nuda,druhá polovica je lepšia.Trochu mi to pripomínalo rané filmy od Wesa Cravena.Indiánskych duchov netreba rušiť,lebo sa nase.. a bude zlé!!!(19.12.2011)

• Teardown

Když se řekne stará poctivá práce, ucházející masky a slušná atmosféra, nemusí to ovšem znamenat za každou cenu kvalitní podívanou. Scalps je přesným příkladem, kde výše zmiňované aspekty nedokážou celý film utáhnout, protože achilova pata filmu jako takového, skýtá celkem dost nešvárů a všechny klady hravě uvrhne do svého stínu. Je to škoda, místy to byla celkem psina.(9.2.2010)