V zajetí hlubin

V zajatí hlbín

Akční

USA, 2000, 95 min

• ScreamJay

Čau Frede, tak už sem tu zase, tvůj věčný stín člověče. No jo, můj oblíbený béčkař Fred Olen Ray by se mohl živit jako výrobce plenkových kalhotek, neb z těch jeho akčáků by se jeden smíchy to no znečistil. První věc, co mě napadla bylo: Co se to u všech plešatejch pudlů Cooliovi stalo? Vždyť on totálně splynul s prkennou podlahou, neb jeho herecký výkon je neméně prkenný. Zkrátka všechny potřebné ingredience pro další ulítlé béčko jsou tam, kde mají být. Krom zmiňované „velké“ role pro „gangstera z ráje“ nechybí ani další enkláva béčkařů jako Hannes Jaenicke, Tim Thomerson či Richard Gabai. Prezentace speciálních efektů ve velkém stylu – výbuch papundeklového baráčku, který nějaký modelář zpatlal ve volném čase (když na to ty prachy nemám, radši do toho nejdu tak okatě ne?). Navíc příliš mnoho zainteresovaných postav dělá z kaše guláš, který se tak jako tak nedá jíst. Jen tak pro zajímavost – čeká vás i jedna vykrádačka automobilové honičky.Pár bleskových přemístění, ohrané drsňácké větičky a ochranka zločineckého sídla, o které se dá s klidným svědomím prohlásit asi tohle: „Kdo dal těm blbečkům pistolky?“ Zkrátka nic víc než další Fredova bláznovina, u které se budete smát jako u průměrné komedie a pokud jí budete chtít brát vážně, patrně si rezervujte lůžko na nějaké kvalitní klinice starající se o duševno divákovo. Proto nemohu jinak než otevřít deklík a nechat zavát odér dobře odstálého odpadu. [0/10](28.4.2005)

• Dale

Totálna kravina, akú dokážeč natočiť len Fred Olen Ray.(24.3.2005)

Překvapivě velice slušnej akčňák. Sice je to béčko jako vyšitý, ale s většim rozpočtem to mohlo být docela hodně zajímavý. Poměrně originální námět, slušné herecké obsazení, z něhož vyčníval Coolio a navrch zajimavý soundtrack. Ne všechny pozdně večerní akční filmy na jisté nejmenované televizní stanici jsou špatné.(27.5.2003)

• Wacoslav1

Typicka Fred Olen Rayovka mohlo to dopadnout i o dost lip mit jenom jednoduchy akcni ambice a nesnazit se chvilema z toho delat seriozni drama a taky podotykam ze Coolio byl v pohode a kdyz jsem videl jak ho trapne sejmuli prestal mne film bavit Ray uz udelal lepsi i horsi kousky tohle je nekde uprostred jeho typicky zetkove netvorby(22.3.2012)