Mŕtvi sú hladní a prídu, aby vás zjedli zaživa! Vyšetrovatelia pátrajú po nezvestných telách vojakov a začujú na prvé počutie neuveriteľné klebety o nemŕtvych. Najskôr si ich vyhodnotia ako nezmyselné povedačky a rozhodnú sa sami zistiť, čo sa s telami stalo. Potom, čo sú dvaja muži nájdení mŕtvi, špeciálny agent CIA Nick Monroe (Jamie Gillis) je poverený nájsť skupinu, ktorá je podozrievaná z dezertovania zo starej jednotky pre chemické zbrane americkej armády. Nicka jeho neúnavné vyšetrovanie privedie k odhaleniu zákerného plánu ovládnutiu sveta. Aby ho prekazil, musí najskôr utiecť pred hrôzami, ktoré ho prenasledujú, aby ho navždy umlčali, a tak mohli svoju skutočnú identitu odhaliť až v poslednom okamihu, kedy bude pre ľudstvo už príliš neskoro... (Incantator)

Campbell

Reed jde do větších a větších sraček. Je to neuvěřitelně špatnej režisér a tady to jenom podtrhuje. Nevadilo by mi že zombie přemýšlej a mluví ale vadí mi to že film by se bez nich dokonale obešel. Celej příběh byl neuvěřitelně špatnej. A herci byly strašně tragický, už jenom scény kdy chlápek střílí do zombíka a slyšíme zvuk ale ze zbraně nic nevylítne nebo scény kdy někdo vystřelí a na nepřítely to neudělá ani šrám mě strašně štvalo. První film Virus mě celkem bavil tohle je něco uplně jiného a o dost horšího. A hudba od Goblinu je neuvěřitelně nevýrazná. Od Reeda raději už žádnej film. ()

ricci.s

Zaujímavé, že tento horor má pomerne vysoké hodnotenia (na rozdiel od imdb, kde sa to vyšplhalo na neuveriteľných 2.0), ale komentár tu nie je, tak ja vám trochu otvorím oči. Jediné, čo považujem za celkom zaujímavé, je námet: Fašistickí zombíci na snehu - aspoň viem, odkiaľ Nóri čerpali pri svojom Dead Snow. To je všetko. Polovicu filmu sa tam absolútne nič nedeje. Potom konečne ukážu zombíkov (dovtedy boli len na začiatku v tme a hmle, takže nebolo vidieť nič). Ich vzhľad je strašný, maskérom úplne stačil modrý make-up. Aspoň na hlavnom zombíkovi sa trochu posnažili - jednoducho si dal na ksicht mokrý papier, plastelínu + modrú farbu, to bolo celé. Ďalší problém: Nulové gore. Ani jedna jediná brutálna scénka. No a keď sa zombíci začali medzi sebou normálne rozprávať, tak to už bol koniec. Rozmýšľam nad odpadom, úplne vážne. Povie mi niekto z vysoko hodnotiacich aspoň jeden dôvod, prečo by som ho nemal dať? ()

Kusko.t2

Nazi-zombie trash Joel M. Reeda v hlavnej úlohe so svojráznym Jamie Gillisom – Nick Monroe ako špeciálny agent jednotky, ktorá má za úlohu vyšetriť nejasnú situáciu okolo roky nezvestných tiel z Druhej svetovej vojny, dezertérov zo špeciálneho chemického útvaru Americkej armády. Lenže na vojakov hákového kríža zocelených všemožnými prostriedkami mal použitý bojový plyn Gamma 693 (prípadne jeho mutácia) vplyv presahujúci bežné ľudské chápanie. Čím sa Nick blíži viac a viac ku koreňu veci, ku slovu sa v zasnežených horách hlási armáda temnôt živej smrti. Vojna musí byť konečne vyhraná! Treba už konečne ukončiť túto zasranú Druhú svetovú a poslať Nacistov pekne pod čiernu zem. Lenže... ### Vcelku sľubná téma na filmové spracovanie hororovej goretesky sa míňa účinku hlavne vďaka mizernému rozpočtu a nedostatku akcie. Zombieci – nacistickí vojaci so zmaľovanou tvárou a očnými tieňmi nereprezentujú svoj druh klasickou formou. Skôr im ide o ušľachtilejšiu myšlienku – o ovládnutie sveta a víťazstvo vo vojne. PS - Americký distribútor síce jednu z kópií filmu označil ako „Night of the Zombies II“ – prepojenie s oveľa dynamickejším a akčnejším zombie výšplechom VIRUS Bruna Matteia a Claudia Fragassa („Night of the Zombies“), skôr by som ho však spároval s podobným LE LAC DES MORTS VIVANTS (Zombie Lake). ()

• Značné množstvo scén sa natáčalo priamo doma u režiséra pornografických filmov Shauna Costella, prípadne na jeho pozemku. (Kusko.t2)